Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DX100 Reference DAP


Tiges

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wejdzie do Polski i będzie mozliwość pobawienia się nim- to przemyślę :D Jeżeli oczywiście te 7h jest rzeczywistym czasem ;)

Nie wejdzie do Polski, więc możesz oszczędzić nam swoich "przemyśleń" Edytowane przez piotrus-g
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fakt, że przykre dla mnie powoli jest to, że ludzie bardziej zwracają uwagę na to z czego słuchają, a nie czego słuchają....

Rozwala mnie jak ktoś kupuje customy czy ładuje 5k++ na hifi do słuchania elektroniki(mam na myśli trance, house itp) czy rapu, no offence ;)

Męczące jest też to jak wielu audiofili za bardzo skupia się na technicznych aspektach tego co słyszą zamiast skupić się na słuchaniu muzyki. Sam dałem się w to wciągnać gdy kupowałem całe masy playerów, słuchawek, wzmacniaczy, kabli mając zaledwie 20 oryginalnych płyt. Dziś zostały mi 1 słuchawki, telefon i hifi, a płyt cd mam 80, winyli 40 i jestem o wiele szczęśliwszy.

Myślę, że rok wystarczy, mając odłożony odpowiedni budżet i trochę czasu oraz cierpliwości(do wystawiania ogłoszeń i aukcji oraz siedzenia na forach/czytanie czasopism) w każdy wolny weekend by znaleść to co spełnia nasze wymagania i przestać. Przestać kupować, czytać, handlować, dyskutować, szukać itd. Zacząć słuchać, wyłącznie słuchać, jak tylko czas na to pozwala bo doba ma zaledwie 24 godziny, a żyjemy w takich czasach, że znaleść 2 godziny czasu wolnego w ciągu doby jest ciężko. Zamiast spędzać go na forum warto by było usiąść w fotelu/na kanapie, wyłączyć komputer i telefon - wynieść je do innego pokoju, przygasić światło(lub fajna świeczka jak nie można regulować natężenia światła) umieścic w cd jedną z ulubionych płyt i słuchać. Wyciszyć się, odprężyć. Choćby na 30 minut.

 

Jak wejdzie do Polski i będzie mozliwość pobawienia się nim- to przemyślę :D Jeżeli oczywiście te 7h jest rzeczywistym czasem ;)

Nie wejdzie do Polski, więc możesz oszczędzić nam swoich "przemyśleń"

 

Dobre ;D

 

Dokładnie, produkty iBasso nie mają jakiś certyfikatów, czy się mylę?

Nie otrzymały atestu PZH ;)

Edytowane przez kubus_pl
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie ;)

 

To już tak na marginesie, jak komuś nie wystarczy Linn Akito czy SME3009 czy Mcintosh MT10 ;) -> http://www.high-tech.banzaj.pl/Onedof-One-Degree-of-Freedom-styl-i-kosmiczna-technologia-w-gramofonie-za-150-tysiecy-dolarow-37945.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wejdzie do Polski i będzie mozliwość pobawienia się nim- to przemyślę :D Jeżeli oczywiście te 7h jest rzeczywistym czasem ;)

Nie wejdzie do Polski, więc możesz oszczędzić nam swoich "przemyśleń"

 

Dobre ;D

Cieszę się, że przynajmniej jedna osoba zrozumiała o co mi chodzi. W dużej mierze rozwinięciem mojej myśli jest Twoje pierwsze zdanie:
No i fakt, że przykre dla mnie powoli jest to, że ludzie bardziej zwracają uwagę na to z czego słuchają, a nie czego słuchają....

 

Co do gramofonu

Całość wykonano z niezwykłą precyzją, która pozwala na odchylenie talerza nie przekraczające 5 mikrometrów.
No spoko, tylko płyta winylowa też nie jest równa, tzn, zawsze będzie miała jakieś odchylenia własne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gramofonu

Całość wykonano z niezwykłą precyzją, która pozwala na odchylenie talerza nie przekraczające 5 mikrometrów.
No spoko, tylko płyta winylowa też nie jest równa, tzn, zawsze będzie miała jakieś odchylenia własne.

Wydając tyle na gramofon i chcąc wykorzystać jego możliwości trzebaby mieć ze 300 egzemplarzy każdego winyla i wyrzucać każdy po 10-krotnym przesłuchaniu.... oczywiście ironizuje ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Czytajac jeden z art o wygrzewaniu na inner fidelity trafilem na ta wzmianke "Check out "World Access for the Blind." This is an organization that teaches blind people how to echolocate their way through the world by clicking their tongue and listening for the echo. When they hear the return echo from their environment they can get a "picture" of the physical objects around them, and can navigate using it. These blind folks are riding bikes and playing basketball completely unsighted. I'm pretty sure this almost magical ability is indicative of the extraordinarily exquisite sensitivity and processing power of the human senses and brain. Just because the measured data of headphone break-in may be vanishingly small does not mean it can't be sensed"

Ciekawe ilu ze "zlotouchych" bylo by w stanie podejsc do tych ludzi.

Sam gramofon ladny :-) wiec nabywcy na pewno sie znajda ;-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fakt, że przykre dla mnie powoli jest to, że ludzie bardziej zwracają uwagę na to z czego słuchają, a nie czego słuchają....

Rozwala mnie jak ktoś kupuje customy czy ładuje 5k++ na hifi do słuchania elektroniki(mam na myśli trance, house itp) czy rapu, no offence ;)

Męczące jest też to jak wielu audiofili za bardzo skupia się na technicznych aspektach tego co słyszą zamiast skupić się na słuchaniu muzyki. Sam dałem się w to wciągnać gdy kupowałem całe masy playerów, słuchawek, wzmacniaczy, kabli mając zaledwie 20 oryginalnych płyt. Dziś zostały mi 1 słuchawki, telefon i hifi, a płyt cd mam 80, winyli 40 i jestem o wiele szczęśliwszy.

Myślę, że rok wystarczy, mając odłożony odpowiedni budżet i trochę czasu oraz cierpliwości(do wystawiania ogłoszeń i aukcji oraz siedzenia na forach/czytanie czasopism) w każdy wolny weekend by znaleść to co spełnia nasze wymagania i przestać. Przestać kupować, czytać, handlować, dyskutować, szukać itd. Zacząć słuchać, wyłącznie słuchać, jak tylko czas na to pozwala bo doba ma zaledwie 24 godziny, a żyjemy w takich czasach, że znaleść 2 godziny czasu wolnego w ciągu doby jest ciężko. Zamiast spędzać go na forum warto by było usiąść w fotelu/na kanapie, wyłączyć komputer i telefon - wynieść je do innego pokoju, przygasić światło(lub fajna świeczka jak nie można regulować natężenia światła) umieścic w cd jedną z ulubionych płyt i słuchać. Wyciszyć się, odprężyć. Choćby na 30 minut.

 

 

Kolego świetnie napisane, bardzo fajnie to ująłeś. Szacunek :) Sam inwestuję teraz raczej w CD niż nowe sprzęty audio. Wolę słuchać muzyki a nie sprzętu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Czytajac jeden z art o wygrzewaniu na inner fidelity trafilem na ta wzmianke "Check out "World Access for the Blind." This is an organization that teaches blind people how to echolocate their way through the world by clicking their tongue and listening for the echo. When they hear the return echo from their environment they can get a "picture" of the physical objects around them, and can navigate using it. These blind folks are riding bikes and playing basketball completely unsighted. I'm pretty sure this almost magical ability is indicative of the extraordinarily exquisite sensitivity and processing power of the human senses and brain. Just because the measured data of headphone break-in may be vanishingly small does not mean it can't be sensed"

Ciekawe ilu ze "zlotouchych" bylo by w stanie podejsc do tych ludzi.

Sam gramofon ladny :-) wiec nabywcy na pewno sie znajda ;-)

I loled. cały czas nie wierzę w to co przeczytałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem o tym dokument na bodajże Discovery - przez całe 50 minut oglądałem i nie wierzyłem... niewidomi ludzie potrafili wskazać lokalizację przedmiotu o szerokości ok 5mm postawionego przed nimi na stole używając właśnie czegoś na kształt echolokacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam scenę, gdzie koleś stanął przed "czymś", zacmokał i powiedział: "budka telefoniczna". Był też świetnym rowerzystą swoją drogą. Ciekawe czemu nikt o tym nie wspomniał w filmie? ;)

Tutaj jest inny filmik:

http://youtu.be/vpxEmD0gu0Q

 

Gdybym miał stronę z recenzjami audio, to bym dał mu etat!

Edytowane przez rhalf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fakt, że przykre dla mnie powoli jest to, że ludzie bardziej zwracają uwagę na to z czego słuchają, a nie czego słuchają....

Rozwala mnie jak ktoś kupuje customy czy ładuje 5k++ na hifi do słuchania elektroniki(mam na myśli trance, house itp) czy rapu, no offence ;)

Męczące jest też to jak wielu audiofili za bardzo skupia się na technicznych aspektach tego co słyszą zamiast skupić się na słuchaniu muzyki. Sam dałem się w to wciągnać gdy kupowałem całe masy playerów, słuchawek, wzmacniaczy, kabli mając zaledwie 20 oryginalnych płyt. Dziś zostały mi 1 słuchawki, telefon i hifi, a płyt cd mam 80, winyli 40 i jestem o wiele szczęśliwszy.

Myślę, że rok wystarczy, mając odłożony odpowiedni budżet i trochę czasu oraz cierpliwości(do wystawiania ogłoszeń i aukcji oraz siedzenia na forach/czytanie czasopism) w każdy wolny weekend by znaleść to co spełnia nasze wymagania i przestać. Przestać kupować, czytać, handlować, dyskutować, szukać itd. Zacząć słuchać, wyłącznie słuchać, jak tylko czas na to pozwala bo doba ma zaledwie 24 godziny, a żyjemy w takich czasach, że znaleść 2 godziny czasu wolnego w ciągu doby jest ciężko. Zamiast spędzać go na forum warto by było usiąść w fotelu/na kanapie, wyłączyć komputer i telefon - wynieść je do innego pokoju, przygasić światło(lub fajna świeczka jak nie można regulować natężenia światła) umieścic w cd jedną z ulubionych płyt i słuchać. Wyciszyć się, odprężyć. Choćby na 30 minut.

 

 

Kolego świetnie napisane, bardzo fajnie to ująłeś. Szacunek :) Sam inwestuję teraz raczej w CD niż nowe sprzęty audio. Wolę słuchać muzyki a nie sprzętu.

 

Dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Cisza od trzech lat? Nikt go tu nie posiada oprócz Shakura? Właśnie kupiłem dość okazyjnie japońską wersję HDP-R10, ale jeszcze musi dotrzeć zza wielkiej wody...

Edytowane przez all999
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam go od wczoraj, ale dopiero dziś miałem czas spokojnie posłuchać. Jestem pod wrażeniem, bardzo neutralny, świetna scena i holografia, super mocny. Limonki dostały nowego życia. Całkiem znośna bateria, ok. 7-8h i praktycznie bezproblemowe UI. Kartę 128GB czyta bez problemu i bardzo szybko się odpala. Gabarytowo i wagowo bardzo podobnie do Himana 802. Na razie jestem bardzo zadowolony :)

 

a94cc7dbf0640b3586ad09142d8889ef.jpg

Edytowane przez all999
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saudio, tez myslalem o aurenderze flow ale jako ze trzeba di niego transport to sobie odpuscilem. Wg headfi flow jest blizej poziomu hugo niz extra DAPow.

 

A ibasso to swietny player, wprawdzie mam dx100 a nie hdp-r10, ale brzmia ponoc bardzo podobnie. Na razie 901 nawet z karta miniboc wcale nie jest lepsza od dx100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności