Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DX100 Reference DAP


Tiges

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dziś znowu słucham dx100 teraz to bajka z nową baterią leży w szafce i nic mu energii nie ubywa to się chwali. Słucham sobie teraz na hd330 superlux na dużym jacku. Pięknie to mało powiedziane nic nie brakuje świetny bas bez EQ i soczyste wysokie scena szeroka i jak na otwarte słuchawki to świetny bas. To chyba najbardziej dojrzałe brzmienie tak kości stacjonarne i dobra końcówka mocy która tam istnieje daje zaskakująco świetne wyniki. Wszystko to na sofcie 1.4.2. Pozdrawiam.

20171126_205329.jpg

Edytowane przez pua
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

No to się stało to co najgorsze.......

 

Bateria przyszła. Przy wymianie zetknąłem odwrotnie kabelki od baterii.....

 

Poszedł dym i ogień ..... i ch....  strzelił wszystko.....

Jestem tak zły na siebie że nie popatrzyłem jaki kolor z której strony.....SZOK.

Myślicie że to już koniec tego grajka? Powiedzcie że da się coś zrobić......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się stało to co najgorsze.......

 

Bateria przyszła. Przy wymianie zetknąłem odwrotnie kabelki od baterii.....

 

Poszedł dym i ogień ..... i ch....  strzelił wszystko.....

Jestem tak zły na siebie że nie popatrzyłem jaki kolor z której strony.....SZOK.

Myślicie że to już koniec tego grajka? Powiedzcie że da się coś zrobić......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się stało to co najgorsze.......

 

Bateria przyszła. Przy wymianie zetknąłem odwrotnie kabelki od baterii.....

 

Poszedł dym i ogień ..... i ch....  strzelił wszystko.....

Jestem tak zły na siebie że nie popatrzyłem jaki kolor z której strony.....SZOK.

Myślicie że to już koniec tego grajka? Powiedzcie że da się coś zrobić......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz nie wiem co powiedzieć.

Ale podniosę cię trochę na duchu.

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło i to nie żarty - poważnie może to znak żeby testować inne odtwarzacze.

Ja kiedyś za marne grosze sprzedałem hifimana 801 i też sobie po latach nie mogłem wybaczyć.

 

Pozdrawiam głowa do góry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej! Dzis troche spedzilem z moim dx-em. Wgralem mu Purist Fidelizer ROM i dodatkowo zrootowalem na sterownikach ADB. W dalszej kolejnosci wgralem mu lepszy launcher „GO Launcher”, podkrecilem procek „CPU masterem”, pousuwalem/pozamrazalem niepotrzebne aplikacje systemowe w „Titanium Back’up”, co poskutkowalo tym, ze nadaje sie do normalnego uzytkowania dzieki responsywnosci. Na oryginalnym FW (1.4.2) oraz na niektorych FW od doc2008 nie bylem tak zadowolony jak teraz z Purist Fidelizer ROM + root. Skutek jest taki, ze jest szybszy lata swietlne od nawet niektorych playerow z nowszym androidem plus praktycznie wyeliminowalem „pop noise/click”.

Nie chce tez dodawac, ze dzwiekowo bije co do tej pory sluchalem. Moze ta informacja komus sie przyda w erze nowszych urzadzen. Pozdrawiam, Karol

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie: mieliście problem z WiFi? Ja mam ciągle, tzn jak się uda połączyć do routera to po paru minutach rozłącza się i potem już nie mogę podłączyć się. Nie sprawdzałem na innych routerach ponieważ nie mam teraz takiej mozliwości. Sprawdzałem już po Hard Reset i dalej to samo, ciągle informacja "Not in range.."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, mialem dwie sztuki dx100, oba mialy ten sam problem. Wifi dziala ledwo ledwo kiedy jest podlaczone zasilanie, bez ladowania po chwili rozlacza. Sprawdzilem wszystkie firmware i wszystkie opcje. Gdzies na necie znalazlem info ze one tak maja i to kwestia sprzetowa. Szkoda. Odpuscilem dx100. Choc moze gdzies jest jakis dx100 {albo r10} z dzialajacym wifi.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2018 o 23:13, fafanculen napisał:

Hej! Dzis troche spedzilem z moim dx-em. Wgralem mu Purist Fidelizer ROM i dodatkowo zrootowalem na sterownikach ADB. W dalszej kolejnosci wgralem mu lepszy launcher „GO Launcher”, podkrecilem procek „CPU masterem”, pousuwalem/pozamrazalem niepotrzebne aplikacje systemowe w „Titanium Back’up”, co poskutkowalo tym, ze nadaje sie do normalnego uzytkowania dzieki responsywnosci. Na oryginalnym FW (1.4.2) oraz na niektorych FW od doc2008 nie bylem tak zadowolony jak teraz z Purist Fidelizer ROM + root. Skutek jest taki, ze jest szybszy lata swietlne od nawet niektorych playerow z nowszym androidem plus praktycznie wyeliminowalem „pop noise/click”.

Nie chce tez dodawac, ze dzwiekowo bije co do tej pory sluchalem. Moze ta informacja komus sie przyda w erze nowszych urzadzen. Pozdrawiam, Karol

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Daj linka z instrukcją roota i instalacji tego romu. Albo napisz w paru zdaniach jak to zrobiłeś. 

Mój DX naprawiony!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Najpierw pobierz Rockbatch Tool 1.5. Tam znajdziesz sterowniki oraz apke do sflashowania roma.

2.Dx musi być w trybie debugowania->podpinasz go do USB->potem wciskasz reset i klawisz głośności do góry (przez 3-5sekund i puszczasz)->windows zapyta o sterowniki rockchip->wskazujesz na folder gdzie znajduje sie rockbatch/drivers/ 32 lub 64bit (w zależności jaką masz wersję windy)-->odpalasz Rockbatch (w programie na dole powinieneś mieć kwadracik na zielono jeśli zainstalowałeś poprawnie.

3. W międzyczasie Pobierz ROM - znajdziesz go bezproblemu w google z linkiem->rozpakuj image.iso najlepiej do  głównego folderu Rockbatch Tool.

4. W rockbatch Tool na górze w linijce FW Patch z boku wybierasz obraz do sflashowania (domyślnie będzie to własnie folder główny Rockbatch)-->wybierasz image.iso (ROM)-->klikasz "Upgrade" i czekasz aż DX sam się zrebootuje (w programie będzie informacja, że finished)-->odpinasz kabel->masz ROM bez roota.

 

Root

 

Generalnie aby wykonać root, pobierz sobie ADB Drivers (ja mam win 8.1 więc pobrałem ADB w wersji x86-x64), które powinieneś znaleźć w net. Muszą to być sterowniki ADB.  Jak nie znajdziesz to napisz mi PW to Ci prześle w mail. Po instalacji ADB, musisz pobrać program SuperOneClick v2.2 Short Fuse.

 

Odpalasz SuperOneClick i klikasz "root" i czekasz. Bądź cierpliwy ponieważ może Ci się wydawać, że skończył wgrywać Ci SuperSU i masz, po  tym jak na chwilę stanie w miejscu. Poczekaj aż DX się zrebootuje. Po zrebootowaniu po prostu odepnij kabel i wsio.

 

Zamrażanie aplikacji to już chyba sobie poradzisz, potrzebujesz TitaniumBackup i tam zamrażasz co jest zbędne. GO launcher EX ma fajną opcję zablokowania aplikacji (hibernowania ich na czas nie uzywania, przypomina mi troche Greenify z czasów gdy używałem telefonu na androidzie).

Z podręcaniem procesora to nie musisz sobie zawracać gitary.

Pop noise jest praktycznie wyeliminowany co nie znaczy, że całkowicie.

 

 

 

PS. Działał Ci Wifi na dx przed naprawą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradnik. 

 

Wifi nigdy nie działało. 

Edit. Nie mogę zainstalować sterowników. Windows nie pyta przy podłączaniu. 

Nie ma także sterowników pod windows 10.

 

Edit. Już sobie  poradziłem. Wskazówki były na poprzedniej stronie.

Edytowane przez ablak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak wgrać oryginalny soft? 

Coś mi się podziało ze wskazaniami baterii. Nie mogę doładować powyżej 7 %. Próbowałem na dwóch ładowarkach. Bateria ciepła a procent stoi. Ikona ładowania wskazuje prawidłowo ładowanie. A może to nie wina wgranego Romu? 

I jeszcze na dodatek komputer nie  widzi go...

Edytowane przez ablak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 16.11.2017 o 11:24, pua napisał:

Witam fotki z wymiany.

20171115_201938.jpg

20171115_201956.jpg

20171115_202044.jpg

20171115_202051.jpg

20171115_233759.jpg

20171115_233813.jpg

20171115_233826.jpg

20171115_233954.jpg

20171115_234124.jpg

20171115_234913.jpg

20171115_234919.jpg

20171116_102510.jpg

20171116_103010.jpg

20171116_103054.jpg

 

Jeśli pamiętasz mój przypadek ze spaleniem prawie DX100.... Sprawa wygląda teraz tak że założyłem na próbę tę starą baterię i okazuje się że ją ładuje. Czyli nie zjarało się coś w grajku tylko w tej płytce przy baterii. Narazie ładuję na rozebranym i zobaczę jak to będzie działać. 

Moje pytanie to ( głównie dlatego piszę) po co jest i jakie ma zadanie ten szary kabelek obok baterii z tą metalową klamrą? Jak go usytuować przy składaniu klapy?

Edytowane przez ablak
zapomniałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności