Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DX100 Reference DAP


Tiges

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki!

 

A tak z innej beczki:

Czy udało się komuś zestawić wysokiej jakości streaming przez WiFi z zewnętrznego urządzenia (PC, telefon itp) do DX100?

Mnie się wczoraj udało, ale jakość była ciut niżej niż ta natywnie.

Może trzeba do tego jakąś specjalną apkę do odbioru z większą przepustowością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Polecam Tidala na DX100:


Samsung S3->Tidal->AirStream->WiFi->DX100->AirReceiverLite (screen timeout: never sleep żeby nie przerywało).


Edytowane przez konrad_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

 Wieczorem robiłem próbę dx90 2.0..0 kontra dx100 1.2.7 . Muszę powiedzieć że historia z tym oprogramowaniem do ibasso to prawda w 110% . ibasso dx100 doszedł do mnie na sofcie 1.4.2 ... nie porwał mnie brzmieniem aż tak ale gdy zainstalowałem 1.2.7 to bajka . Bardzo podobne granie do dx90 lecz pierwsze co odczuwalne to większy impact uderzenie ale to dzięki większej mocy. Separacja na takim samym poziomie mimo jednego dac-a . Gra inaczej i ciężko to opisać jest bardziej nasycony dociążony troszkę lepiej od dx90 ale i tak bym nie sprzedał dx90 ponieważ jest idealny gabarytowo no i fonicznie. Dx100 to produkt dojrzały dźwięk można powiedzieć z większą mocą impact głęboki ale też chirurgicznie rodzielający warstwy sceny.

 

Ps.

Ibasso już wysłało przesyłka ma tracking więc może mam nadzieję nie zginie.

 

Kusi mnie odkleić folię z ekranu ale to może po wymianie baterii jak podejmę decyzję czy zostaje

Jeszcze zrobię mu reset factory tym programem tool coś tam tak wyczyściłem sobie ibasso dx90

 

 

Info dla tomanio1

Oczywiście czytałeś że to dwie różne baterie dx100 8.4v a w HDP-R10 3.7v

 

W ibasso sklepie zapłaciłem 30$ razem z przesyłką.

 

Multiplex nie dodam tylko zdjęcia żeby temat nie umarł ponieważ mało odwiedzających stare sprzęty.

 

Pozdrawiam.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No udało się zrobić czyszczenie batch tool  z niskim formatowaniem po prostu restore.

Jestem w szoku zainstalowałem oprogramowanie rosyjskie i to gra lepiej niż 1.2.7 no i szybkość systemu 2xspeed

Jakość dźwięku na RUS firmware rewelacja .

Testuję do czasu przybycia baterii.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Oczywiscie opisze ale bez polski znakow to komputer mojej zony i nic juz nie dodam (masakra)

 

1. System operacyjny windows 7 max pod win10 nie dziala.

 

2. zainstalowac plik o nazwie relase driver asistans ten plik moge wyslac zainteresowanym na email w zipie razem ze wszystkim co potrzebne

 

3. Po instalacji otwiramy program RKbatchtool 1.4 zmieniamy jezyk na angielski to pierwsza dolna ikona od lewej

 

4. dx100 ma byc wylaczony wkladamy do niego kabel trzymamy klawisz glosnosc gorny i wkladamy kabel do portu usb tzrmajac gorny klawisz glosnosci

 

5. Komputer na pasku pokaze ze laduje sterowniki puszczamy klawisz glosnosci

 

6. Ikonka kwadrat robi sie zielony w programie rkbatchtool

 

7. wybieramy firmware z dysku poprzez ikone przegladaj w polu gornym prawym programu

 

8.

mamy do wyboru ubgrade i restore

restore robi na formatowanie niskopoziomowe i wgrywa soft

upgrade tylko zmienia soft ale kasuje wszystko

 

9. Po uruchomieniu ibasso nalezy pamietac zeby po odlaczeniu od komputera wejsc w opcje androida i zrobic reset ustawien . przed wylaczeniem ibasso

 

Ja tego nie zrobilem i jak wylaczylem przyciskiem power to juz nie zalaczylem i mialem czarny ekran trzeba bylo zadzialac przyciskiem reset w ibasso

 

To chyba tyle

 

plik dodaje moze sie uda

Pozdrawiam

 

Robilem restore i upgrade wszystko przetestowane.

 

ibassodx100.zip

Zapomniałem po aktualizacji język rosyjski trzeba zmienić.

Jestem ciekaw jak się podoba innym użytkownikom ten soft.

 

Ja jeszcze będę sprawdzał stockowe firmware.

 

Ten RUS jest taki transparentny dziwny jak bym słuchał lurker a to chyba też z RUS.

Teraz zainstalowałem poprzez upgrade 1.4.2 i tak na gorąco dużo basu i sypie szczegółami u góry taka bardziej V-ka

Zobaczymy posłuchamy parę płyt.

Ztymi softami to jest dopiero masakra identycznie jak w dx90 ale tam wybrałem soft 2.0.0 i jest dla mnie najlepszy.

 

Teraz jak tak słucham tego dx100 na 1.4.2 to słyszę podobną głębie co dx90 może jeszcze sprawdzę ich pierwszy soft do dx100??

To powinno

o coś wyjaśnić.

 

No jednak ten ostatni 1.4.2 staje się chyba tym najlepszym wyborem ma to coś zbliżonego do dx90 tylko z większym impactem.

 

Jednak to on podczas nocnego słuchania oczarował 1.4.2 ok robię mu teraz restore z 1.4.2 aby oczyścić po zmianach softu.

No i trzeba teraz słuchać i testować.

 

Jednak ten 1.4.2 zostawiamy i czekamy na baterię.

 

20171015_005121.jpg

Edytowane przez pua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ibasso to kawał dobrego sprzętu dobrze zrobiłem że go wycofałem ze sprzedaży. A ten soft gra świetnie ,teraz zapełniam pamięć flaca-mi do pełna i kartę 64GB trochę to potrwa.

Tak jak porównam do fiio x5III generacji którego sprzedałem to zupełnie inna sygnatura dźwięku. Polecam (chyba że kiedyś sam sprzedam na remont auta)

Frimware 1.4.2 the best.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Coś dłuuuuugo ta bateria leci,płynie,jedzie może ona idzie to by wyjaśniało zakupiona u ibasso w chinach a idzie z Holandii dziwne oto jej status.

 

Kraj docelowy - Śledzenie zajęło: 2971 ms
Kraj pochodzenia - Śledzenie zajęło: 1818 ms
2017-10-30 09:33

The item is ready for shipment

2017-10-23 03:50

The item is pre-advised

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraj docelowy - Śledzenie zajęło: 2111 ms
2017-11-10 09:11

Package in transportation

2017-11-10 09:06

WER Warszawa, Accepted in Poland

2017-11-01 13:48

ROTTERDAM C INTERNATIONAL MAIL, Package sent

Kraj pochodzenia - Śledzenie zajęło: 2168 ms
2017-11-10 09:06

The item has been processed in the country of destination

2017-11-10 09:02

The item has arrived in the country of destination

2017-11-10 09:02

The consignment has arrived in the country of destination

2017-11-03 13:17

The item is on transport to the country of destination

2017-11-01 13:49

The item is processed at the PostNL sorting center

2017-11-01 13:49

The item is at the PostNL sorting center

2017-11-01 12:11

Consignment received at the PostNL Acceptance Centre

2017-10-30 09:33

The item is ready for shipment

2017-10-23 03:50

The item is pre-advised

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak cieszę się już po wymianie zdjęcia jutro. Ale trzeba przyznać ibasso zapakowało baterię idealnie.

Tak jeszcze na szybko . Teraz podczas pracy ibasso nie nagrzewa się . Ta bateria stara była 2011 roku i trochę spuchnięta.

Nowa jest z 2017 chyba marca. Ale to jutro jak wgram zdjęcia.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przetestujesz baterię to napisz coś. Daj linka do tego sklepu  baterią. 

Co do oprogramowania to jeśli mam 1.4.2 (numer kompilacji) to mówisz że to najlepszy soft i nie bawić się w inne ? Nie chciałbym coś spieprzyć przy okazji. 

Napisz też coś o samej wymianie baterii, na co zwrócić uwagę, uważać żeby coś nie zjeb...

 

PS.

 A ten  soft 1.4.2 to jest oryginalny fabryczny czy ten; http://www.fidelizer-audio.com/ibasso-dx100hdp-r10-purist-rom-version-1-4-2-released/

Edytowane przez ablak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Daj linka do tego sklepu  baterią.....   Na stronie ibasso wybierasz contact i piszesz co chciałbyś kupić, czy posiadają i takie tam grzeczności. Oni odpowiadają że mają a ty pytasz jak mam zapłacić.

Oni pytają czy posiadasz konto paypal ty odpowiadasz że masz oni przesyłają ci fakturę do zapłaty która po kliknięciu łączy się z paypal i płacisz w super prosty sposób jeżeli posiadasz na paypalu środki mnie wyszło 118zł.

 

Soft 1.4.2 to ich oryginalny soft bez przeróbek.

 

Wymiana baterii to banał wtyczka 1 do wyciągnięcia no i do obudowy troox t5.

 

Czas pracy to jak sprawdzę.

Spokojne 7h bez problemu czyli tak jak czołówka grajków.

 

 

Edytowane przez pua
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności