Skocz do zawartości

Co zyskujemy dzięki RockBox?


seen

Rekomendowane odpowiedzi

Rozbudowane opcje ingerencji w dźwięk, dużo lepszy equalizer, dłuższa praca na baterii, co dla mnie akurat istotne - nawigacja po folderach a nie tylko tagach jak w ori sofcie.

Czy warto? Wejdź na stronę rocbox, poczytaj, sam sobie odpowiedz. Oryginalny system zostaje, masz możliwość przełączania w czasie startu, co więc ryzykujesz? Spróbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od grajka też. Dodaje często obsługę formatów, których normalnie nie ma, albo jest z nimi problem. Dla mnie np. rockbox jest o wiele wygodniejszy od softów różnych, mam dużo opcji + obsługę folderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam RB na Nano 2G, bo: nie muszę się babrać z iTunes, grajek widziany jest jako dysk flash, mam EQ parametryczny, którym mogę sobie ustawić co tylko dusza zapragnie, mam nawigację po folderach i tagach, odtwarza wszystkie formaty, których używam (mp3, flac, ogg, wma) i ma prosty, intuicyjny, a w dodatku konfigurowalny interfejs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wady RB? nie ma zadnych wad? nic Wam nie przeszkadza po zainstalowaniu RB?

na clipie+ to póki co wrzucanie muzyki na oryg. sofcie, bo po rb nie działa, tzn. musisz podłączać wyłączonego, albo włączonego na oryg. sofcie. a tak to w sumie same plusy, chociaż clip i tak jest bardzo dobrze pomyślany i nie zyskuje na nim tyle co np. ipody. ale spróbować na pewno warto, chodzi szybko, bateria trochę dłużej trzyma, świetny eq, tagi, foldery, generalnie można z nim zrobić co chcesz, nawet doom'a da się odpalić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wady RB? nie ma zadnych wad? nic Wam nie przeszkadza po zainstalowaniu RB?

na clipie+ to póki co wrzucanie muzyki na oryg. sofcie, bo po rb nie działa, tzn. musisz podłączać wyłączonego, albo włączonego na oryg. sofcie. a tak to w sumie same plusy, chociaż clip i tak jest bardzo dobrze pomyślany i nie zyskuje na nim tyle co np. ipody. ale spróbować na pewno warto, chodzi szybko, bateria trochę dłużej trzyma, świetny eq, tagi, foldery, generalnie można z nim zrobić co chcesz, nawet doom'a da się odpalić ;)

 

czy clip+ po podłączeniu do kompa jest widziany jako dysk? trzeba instalować jakieś drivery do niego?

 

i jeszcze pytanko do Ciebie bo widzę, że masz clipa+ i brainwavz alpha. Czy poleciłbyś taki zestaw? Czy do clipa+ lepiej szukać innych słuchawek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wady RB? nie ma zadnych wad? nic Wam nie przeszkadza po zainstalowaniu RB?

na clipie+ to póki co wrzucanie muzyki na oryg. sofcie, bo po rb nie działa, tzn. musisz podłączać wyłączonego, albo włączonego na oryg. sofcie. a tak to w sumie same plusy, chociaż clip i tak jest bardzo dobrze pomyślany i nie zyskuje na nim tyle co np. ipody. ale spróbować na pewno warto, chodzi szybko, bateria trochę dłużej trzyma, świetny eq, tagi, foldery, generalnie można z nim zrobić co chcesz, nawet doom'a da się odpalić

 

czy clip+ po podłączeniu do kompa jest widziany jako dysk? trzeba instalować jakieś drivery do niego?

 

i jeszcze pytanko do Ciebie bo widzę, że masz clipa+ i brainwavz alpha. Czy poleciłbyś taki zestaw? Czy do clipa+ lepiej szukać innych słuchawek?

 

Tak jest widziany jako dysk zewnętrzny, nie w potrzeba żadnych driverów

 

Miałem kiedyś proalpha z clipem+, polecam to połączenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy clip+ po podłączeniu do kompa jest widziany jako dysk?

oczywiście, tylko jak pisałem musi być włączony na fabrycznym sofcie, bo na rb jest ciągle niestabilny i wycięli tę opcję (na włączonym rb po podłączeniu clip się tylko ładuje).

 

i jeszcze pytanko do Ciebie bo widzę, że masz clipa+ i brainwavz alpha. Czy poleciłbyś taki zestaw? Czy do clipa+ lepiej szukać innych słuchawek?

osobiście bardzo polecam ten zestaw, gra raczej ciepło, ale szczegółowo, z dobrą sceną i bez zamuły. alphy to bardzo przyjemne słuchawki i w tej cenie wg mnie to najlepsza opcja. clip + alpha jako budżetowy zestaw jest wg mnie nie do pobicia, więc jeśli nie masz za dużo kasy to bierz śmiało, jak masz np. 150zł na słuchawki to znajdziesz oczywiście coś lepszego ;)

Edytowane przez wojt_bb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po zainstalowaniu RB na Clipa uzyskam wyższy poziom głośności? Sam już go nie używam ze względu na marny duet jaki tworzy w moim odczuciu z CAL.

Da się wyciągnąć z niego tyle "mocy" by zagrał z większymi nausznikami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

chetnie kupie ipoda, na ktorym moge zainstalowac Rockbox'a. najchetniej ipoda nano 1g lub video (pojemnosc nie ma wiekszego znaczenia). jesli masz taki sprzet i chcesz go sprzedac wyslij do mnie maila na maciek.milkiewicz@gmail.com z danymi co za sprzet, krotkim opisem jego stanu (jak mozesz wrzuc zdjecia), ceną jaką chcesz za niego i kontaktem telefonicznym do siebie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś miał taki problem ale jak zainstalowałem rockboxa na clipie (zwykłym) to miałem irytujący szum podczas odtwarzania. Ponoć na Clip+ jest to samo jeśli odtwarza się z sd. Na forum rockboxa pisali, że ma to związek z połączeniami na laminacie które są zbyt blisko siebie czy coś w den deseń. Yea, my ass - ciekawe dlaczego na oryginalnym sofcie to nie występuje (w moim egzemplarzu). Zraziłem się więc do rockboxa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu wstawili filtr na ta czestotliwość juz w soft grajka pod dany model clipa, uzytkowanik nawet nie musi o tym wiedziec i słyszec.

 

Co jeszcze RB daje duzo fajnych skórek które umilają nam zycie, ja wybieram taką skórke by ta pokazała sporo istotnych informacji czas grania, poziom wzmocnienia w dBi, etc.

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Clip wtedy zapisuje wszystkie scrobble w pliczku .log. Aby je wrzucić na last.fm używasz programu np. QTScrobbler, który odczytuje plik i wrzuca wszystko na Twój profil.

Parametry chyba podobnie, 50% i też można ustawić, żeby wymagane było więcej, gdzieś na to się natknąłem, nie pamiętam już gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności