Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Superlux HD661


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witajcie.

Po przeczytaniu tematu nie tylko tego jak i również przeczytanie kilku innych dochodzę do wniosku, że te Superluxy dają sporo frajdy. Wczoraj po testowaniu hd555 miałem też banana na buzi. Wtedy zaóważyłem różnicę między mocno basowymi słuchawkami, a słuchawkami skupiającymi się również nad innymi tonami. Więc pewnie skuszę się na te słuchaweczki, a wiem, że pewnie mi dadzą sporo frajdy, bo będą to moje pierwsze słuchaweczki z prawdziwego zdarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś doszły do mnie nowiutkie słuchaweczki i pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Dodam, że zamówiłem w poniedziałem o 23:00, a dziś rano niespodzianka. Tak więc słucham sobie teraz na nich muzyki różnej maści i są dla mnie idealne. Niestety jednak nie posiadają one zwykłej regulacji pałąka i podobno mają się same dopasowywać, ale koledze spadywały przez co mają minus, ale tylko w wadzie konstrukcyjnej. Od strony muzycznej oceniam tak(tylko te słuchawki testowałem):

SH HD555 > SL HD661 > CAL > > SH HD202.

555 wygrywają, bo mają większą scene. Oczywiście jeszcze nie wiem jak będą brzmiały za kilkanaście dni, a czytam tutaj, że coś się zmienia. Scena oczywiście jest w mniejszej ilości, ale zadowalającej. Tłumienie jak dla mnie jest wystarczające. Nie potrzebują wielkiego źródła.

Cały czas słucham z bananem na buzi. Tak to prawda jak pisanli wcześniej - te słuchaweczki żyją własnym pięknym życiem. Warto było dołożyć do tych słuchaweczek i warto było nie przepłacać(CAL). Został tylko ostatni zakup -> odtwarzacz. Tak więc pytanie do obeznanych jaki niedrogi odtwarzacz będzie najlepiej współgrał z tymi słuchaweczkami. Nie chce na niego wydawać dużo, bo jeszcze na Diablo 3 trzeba coś zostawić. ;)

Przepraszam za chaos, ale troche mi spieszno.

Pozdrawaim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One z początku są dosyć krzykliwe, z czasem się znacznie uspakajają i wygładzają w dźwięku, chociaż dalej są wyraziste, zmiana może nie zwiększa sceny ale cały przekaz jest bardziej zdystansowany, więc powstaje uczucie większej ilości miejsca na scenie. Scena może nie jest jakaś wielka ale jak na zamknięte i portable jest moim zdaniem bardzo dobra. Trochę dziwne porównanie dałeś zamknięte portable, do otwartych stacjonarnych. Nic dziwnego że HD555 mają większą scenę... Ja nie jestem jakiś zwolennikiem wielkich scen, wolę bardziej jak dźwięk idzie wgłąb niż wszerz. W takich HP525 dźwięk idzie bezkompromisowo w głąb a sceny nie ma, a w HD661 jest taki przyjemny kompromis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurop pisał niedawno jak nieporównywalnie lepiej 661 potrafią zagrać podpięte do wzmacniacza. Byłem dziś z nimi u znajomego który ma fiio e11 i niestety jest to prawda. Z cowonem s9 (który mało mocy raczej nie ma) podpiętym do fiio zagrały dużo przyjemniej, bardzo mięsiście, polepszyła się scena i brzmienie talerzy. Teraz nie chce mi się ich słuchać z samego playera, muszę sobie jakiś amp kupić, albo je sprzedać ;)

Edytowane przez atr3yu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cowonem s9 (który mało mocy raczej nie ma) podpiętym do fiio zagrały dużo przyjemniej, bardzo mięsiście, polepszyła się scena i brzmienie talerzy.

 

To nie jest przykład na wzmocnienie tylko na synergie. J3 to "lodówa", a e11 kaloryfer razem dają lepsze, jak to mówisz "mięsiste brzmienie"

 

Teraz po prostu zauważyłeś jak brzmienie J3 jest odchudzone. Powiem Ci tak posłuchaj jeszcze trochę i znów się przyzwyczaisz... puki nie ma porównania -> nie ma nieprzyjemnego wrażenia. Np. Ja dzisiaj doznałem szoku przechodząc z ciepłych HM3 na neutralne PX360, to był koszmar, ale posłuchałem dłużej i klasa PXów znowu się pokazała. To jest naturalne i nie świadczy o sprzęcie tylko o zdolności adaptacji naszych zmysłów w tym i słuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d@rksid3, podoba mi się utwór z drugiego filmu :D wiesz może co to ? albo ktokolwiek wie ? :) byłbym bardzo wdzięczny :)

W ogóle masz te słuchawki na stanie u siebie ? Z chęcią bym ich posłuchał :D

Edytowane przez wojtek1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda wysoka średnica w porównaniu do HD681, chodzi mi o tę ostrość na 6-8khz . Jest tego mniej, tak samo ?

nie chciałbym być uszczypliwy, ale gdzie średnica, a gdzie 6-8kHz... może podaj na przykładzie konkretnego utworu i powiedz o jaki instrument chodzi ;) ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko ;)

wysoka średnica = high mids/treble tak to sobie pomyślałem , tak jak na obrazku, z postu tego typa

http://forum.mp3store.pl/topic/84541-tworzenie-forumowego-slownika-pojec-audio-pogadanka/page__view__findpost__p__777865

 

Chodzi nie tyle o instrumenty a o sybilacje kobiecych wokali np. tu

 

Na moim Xonar DG nie dało rady (bez konkretnego majstrowania w EQ) tego słuchać.

Zaś na Fuze słuchałem 661 zbyt krótko żeby mieć pewność w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś znający jednocześnie słuchawki Philips shp5401 mógłby podzielić się wrażeniami z porównania ich do SL661.

 

Czy ogólna tonacja dźwięku SL661 jest jaśniejsz/ciemniejsza w odniesieniu do shp5401 oraz jak w tym porównaniu wypadają poszczególne podzakresy.

 

Czy są to słuchawki na tyle różne, że posiadanie obydwu jest uzasadnione ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja moge wypowiedziec sie co do 5401 i hd668B. philipsy graja o wiele cieplej, maja wiecej basu. hd668B graja bardziej srodkiem i gora. zrodlo to clip.

philipsy beda jeszcze bardziej wyjsciowe, ale niestety zero tlumienia. to tak w skrocie. 661 nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja moge wypowiedziec sie co do 5401 i hd668B. philipsy graja o wiele cieplej, maja wiecej basu. hd668B graja bardziej srodkiem i gora. zrodlo to clip.

philipsy beda jeszcze bardziej wyjsciowe, ale niestety zero tlumienia. to tak w skrocie. 661 nie posiadam.

 

To bardzo ciekawe. Z róznych wypowiedzi w sieci oraz własnych doświadczeń wnioskowałem dotychczas, że shp5401 są zdecydowanie po jasnej stronie mocy. Np. w porównaniu do Sennheiser HD600 Philipsy grają zdecydowanie jaśniej i bliżej.

Stąd też rozważania czy przy tak odczuwanej sygnaturze dźwiękowej shp5401 ma sens kupowanie sl661, które jak wnioskuję z opisów też grają jasno i bezpośrednio.

 

Porównywałem shp5401 z sl681. Podstawową różnicą jaką odczułem najbardziej to ogólnie biorąc szczupłość dźwięku i zdecydowanie węższa scena w shp5401.

 

W powyższym kontekście zastanawiam się czy sl661 (jako słuchawki portable) stanowią w relacji do shp5401 krok w kierunku przekazu bardziej bezpośredniego (jasnego, szczegółowego ale też z wyraźnie odczuwalnym basem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sluchalem hd600 - a dokladniej sluchalem ich kilka minut i to kilka lat temu na naszym tutejszym zlocie forumowym (niektorzy byli i pamietaja ten zlot na warszawskiej chomiczowce). w domu mam 5401 i 668B i w takim to zestawieniu moglem je porownac. o ile 5401 maja basu calkiem sporo to 668B nie maja tutaj nadwyzek z cala pewnoscia. ale wiele osob mowilo i pisalo, ze 668B sa sporo jasniejsze od 661 i zapewne maja racje.

a hd600 jak pamietam mialy calkiem fajna podstawe basowa i ogolnie przyjemne cielutkie brzmienie - tylko, ze pamiec bywa zawodna a i czas robi swoje - takze wole o hd600 nie wypowiadac sie w sposob zdecydowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem sl661 do połączenia z iRiverem E50.

 

Docelowo chciałbym uzyskać wyraźniejszy, mocniejszy bas niż mam w zestawieniu tego odtwarzacza z shp5401. Jednocześnie nie chciałbym utracić jasnośći dźwięku, którą jak wnioskuję z opisów posiadają sl661. Biorę pod uwagę słuchawki zamknięte portable z przedziału 100-200 zł. Mieszczą się w tym zakresie sl661, tylko czy jeżeli shp5401 odbierane są jako posiadające sporo basu, a ja czuję potrzebę większej jego ilości (ale i kontroli), to czy sl661 nie będą rozczarowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ameryki nie odkryje - najprosciej jest posluchac przed zakupem. nie wiem gdzie mieszkasz i czy w okolicy masz np. sklep mp3store.

od biedy mozesz probowac wymienic sie na powiedzmy tydzien: 5401 na 661. bo szansa, ze ktos porowna obiektywnie te sluchawki na takim jaki masz playerku jest naprawde znikoma. a na samych recenzjach bym nie polegal w 100%. gusta sa rozne podobnie jak i rozne postrzeganie tego samego dzwieku. dla jednego bedzie dobrze, dla innego do kitu.

a do glowy przychodza mi jeszcze akg 518, audio technika sj33, cresyny 500. jest w czym wybierac. dlatego najbezpieczniej jest przejechac sie do dobrego sklepu i posluchac na wlasne uszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie witam wszystkich klubowiczów.

 

Szybkie pytanko odnośnie hd-661, dadzą radę z Samsung Galaxy S2, czy dokupić wzmacniacz?

A może lepszym wyjściem będzie hd-660 + fiio h7 do tego samsunga?

 

edit:

 

Słuchaweczki już zakupione. Po dwóch godzinach odsłuchu mogę napisać, że grają całkiem przyzwoicie na SG S2 - na kolana nie powalają, po podłączeniu do ipoda są głośniejsze (jakieś 20%) jakość dźwięku podobna. Pod wzmakiem pma-710ae jest już dużo dużo lepiej.

 

Mam wrażenie, że słuchawki grają dość mocno górą, brakuje mi troszkę dołu, środek jest ok.

Myślę, że po dobrym wygrzaniu pokażą, że stać je na wiele więcej.

 

 

edit 2:

 

Kolejne testy za mną :D Słuchaweczki jak już wspomniałem wcześniej całkiem przyjemne w odsłuchu, ale niestety nie do wszystkiego, grają mocno górą, a nawet bardzo mocno. Przy niektórych utworach jak np: Michael Jackson - Billie Jean, Kabanos - zupa kalafiorowa, są wręcz nie do zniesienia, kłują tak bardzo wysokimi, że jeszcze długo po zakończeniu odsłuchu, słyszę w głowie sssssssss.......

Jeśli chodzi o bass to bez dotykania equalizera praktycznie w ogóle go nie doświadczymy.

 

Reasumując:

 

- bardzo jasna góra,

- dobry środek,

- słaby bas,

- dobre odcięcie od otoczenia,

- wygodne, aczkolwiek przy dłuższym użytkowaniu dają się we znaki z powodu dość mocnego docisku,

- solidna konstrukcja,

 

 

W tym przedziale cenowym są dobrą propozycją, ale nie dla wszystkich. Jeśli szukacie słuchawek portable, zamkniętych z dobrym jakościowo dźwiękiem to jest to propozycja dla Was. Osobą szukających mocnych basowych wrażeń zdecydowanie odradzam.

 

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez pemergency
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności