Skocz do zawartości

Superlux HD661


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

Jakbyś poczytał trochę o SL to byś wiedział

chyba nie rozumiem o co Ci chodzi :huh: wydaje mi się, że kolega po prostu pytał o model słuchawek sony, które widać na powyższym filmiku, a Superlux wziął od tej serii design...

 

to chyba są sony mdr 7605.

 

Kilka razy o tym pisałem i dotrzeć do tej informacji na necie jest naprawdę łatwo. Tak to są MDR-7506 na których to superluxy były wzorowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam, zainteresowalem sie tym modelem sluchawek, lecz jest jeden problem. Jako sprzet przenosny kabel 1m sprawdzi sie znakomicie, lecz w warunkach domowych kabel 3m to ciut za mało. i tutaj moje pytanie? czy jest opcja zeby polaczyc te kable 1m i 3m i miec 4m? jezeli tak, to czy znacznie spadnie jakosc dzwieku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, zainteresowalem sie tym modelem sluchawek, lecz jest jeden problem. Jako sprzet przenosny kabel 1m sprawdzi sie znakomicie, lecz w warunkach domowych kabel 3m to ciut za mało. i tutaj moje pytanie? czy jest opcja zeby polaczyc te kable 1m i 3m i miec 4m? jezeli tak, to czy znacznie spadnie jakosc dzwieku?

4m, to musiałbyś sam sobie zrobić. Z kupnych są 3m a potem 5m. Jakość zależy od jakości przedłużacza. Podejrzewam, że każdy prócz najtańszego będzie wystarczający - np coś takiego http://allegro.pl/przedluzacz-jack-3-5mm-gn-wt-digital-vitalco-5m-i2183070542.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sala66 - tak, mozesz podpiąć jeden kabel do drugiego i masz 4 metry. Ja spadku jakości nie odczuwam. Słuchawki podpięte do Clipa+ i różnicy nie słyszę między 1 a 1+3. Może na mocniejszym sprzęcie jest różnicę, albo to ze mną coś nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Sluchałem muzyki na Superluxach i nie byłem zadowolony z basu. Lepszy bass miały moje słuchawki Koss Porta Pro. Jak ktoś tutaj napisał do muzyki gitarowej sądze że są idealne ale do np. Hardstyle, nie polecam. Jak ktoś jest zaintersowany Superluxami i mieszka w PTB to pisać kolega sprzedaje ma ich dość dużo ^^.

Edytowane przez Majki97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj od 9:30 kupiłem je i grają cały czas, moje wrażenia (porównanie do SHP5401):

 

Lepsze, ale trochę zbyt krzykliwe, góra ostra niczym strzaskane szkło, czasem obawiam się ze mógłby mnie pociąć

Bas jak dla mnie zdecydowanie na plus

Scena szersza

 

Testowane na utworach Nightwish, Within Temptaton, Linkin park,

 

Zostawiam je do wygrzania, mam nadzieję że się trochę uspokoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tego zrobić nie mogę, ale już troche Superluxy u mnie grają i mam nieco odmienne zdanie na ich temat

 

Po około 150 godzinach grania:

Krzykliwa/Ostra góra i średnia - złagodniała, nabrała gracji, jest delikatna ciepła

Bas - niestety troszke zmalał

 

Ogólnie uważam te słuchawki za interesującą propozycję w kwocie 150zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas - niestety troszke zmalał

 

Niestety zmalal? Mam te sluchawki wlasnie na uszach i ten bas naprawde wystarczajaco wali w glowe...

W cenie 150zl sa jak najbardziej OK, ale trzeba pamietac o wygodzie - to sa najszybciej grzejace uszy sluchawki na swiecie, do tego mocny docisk nie jest wygodny na dluzsza mete

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas - niestety troszke zmalał

 

Niestety zmalal? Mam te sluchawki wlasnie na uszach i ten bas naprawde wystarczajaco wali w glowe...

W cenie 150zl sa jak najbardziej OK, ale trzeba pamietac o wygodzie - to sa najszybciej grzejace uszy sluchawki na swiecie, do tego mocny docisk nie jest wygodny na dluzsza mete

 

W mojej obecnej konfiguracji ten bas nie jest wystarczający, czegoś mu brakuje.

Co do grzania uszu - sa w tym niezłe to prawda, ale kilkudniowe rozciaganie na czymś szerszym niż głowa zdecydowanie poprawioło komfort słuchania, początkowo nie potrafiłem dłużej jak 20 minut a i tak dopadł mnie bół głowy. Obecnie nie ma najmniejszych problemów jeśli chodzi o kilka godzinnych sesji dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis po dlugim odsluchiwaniu w sklepie roznych modeli na koncu zostalem z dwoma najlepszymi czyli hd661 i hd668b . wybralem ostatecznie hd661 ze wzledu na jakość wykonania i jakość dzwieku co prawda gora jest strasznie ostra ale z tego co pisaliscie uspokoi sie ;) basow malo ale wystarczajaco ogolnie kryształ dzwiek przynajmniej przy tych kawalkach ktore sluchalem. Są troche nie wygodne za duze mozna powiedziec(mozna cos z tym zrobic) a brak regulacji smuci, naciskaja na glowe mocno ale wiadomo rozchodzi sie je ;p mam nadzieje ze jesli zmienie pady beda duzo wygodniejsze, jesli chodzi o wygode to tutaj wygrywaly hd668 byly bardziej na mnie chociaz lekko siedzialy i czulem jakby zaraz mialy ze mnie spasc, jakośc wykonania tez mnie odstraszala byly takie jak z jarmarku ;). HD 661 graly glosniej z lepszym srodkiem i gora dzwiek w hd668b byl taki jakis przytlumiony wzgledem hd661 co prawda mial wiecej basow ale jakies solowki na gitarze czy wysokie wokale wypadaly bardzo blado w porownaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze pytanie pod co podłączałeś te 668, bo one z byle czego to nie zagrają lepiej od 661. Ogólnie to są półotwarte w związku z czym prezentują dźwięk mniej bezpośredni (a właściwie jeden z najbardziej odległych jaki słyszałem), przez co w niektórych gatunkach muzycznych wypadają mniej wciągająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

początkowo nie potrafiłem dłużej jak 20 minut a i tak dopadł mnie bół głowy

 

no wlasnie.. moze nie dopada mnie bol glowy, ale musze zdejmowac sluchawki z uszu, bo tak mi je cisna

To rozegnij pałąk - chwila roboty. Do tego można przygiąć z powrotem jak nie będzie pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozegnij pałąk - chwila roboty. Do tego można przygiąć z powrotem jak nie będzie pasować.

 

One nie sa moje, dlatego nie stosuje drastycznych metod, rozciagam palak powoli i delikatnie :-) przez kolejne noce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czesc mam te sluchaweczki od pół roku i sa super jak ktos ma androida polecam spobos na podglosnienie telefonu i basu:

Kernel syiah pozniej w google play extweaks zakladka audio i podglasniamy tel na sluchawkach o 6db!! a to bardzo duzo

 

co to basu:

poweramp i tam podkrecamy bas:)

 

a mam pytanie czy da cos jak wymienie kabelek na taki http://allegro.pl/przedluzacz-do-sluchawek-typ-mini-jack-3-5mm-sony-i2615125066.html lub http://allegro.pl/przedluzacz-do-sluchawek-minijack-3-5mm-philips-ge-i2626577712.html lub podajcie jakies dobre kabelki wytrzymale i lepsze najlepiej białe moze byc płaski sznurkowy :) czekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności