Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Superlux HD661


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Moi Drodzy.

 

Jako, że ostatnio przyszła nowa fala (cieplutka jeszcze dostawa prosto z Chin ;) ) słuchawek Superlux do Polski, a wraz z nimi świeży nieruszany jeszcze przez użytkowników naszego forum model HD-661 postanowiłem stworzyć o nim temat w którym to zbierane będą informacje, aby tak nie siać ich po zakamarkach forum, a żeby były w odpowiednim miejscu.

 

Jako, że na zagranicznych forach zdążyły zabłysnąć i stają się coraz bardziej popularne, domyślam się, że i w Polsce powstanie na nie mały hype tak jak to było z modelem HD681. Tym razem mamy do czynienia ze słuchawkami portable, a tych dobrych do 200zł jest naprawdę nie tak wiele, a napewno nie znaliśmy jeszcze w tym przedziale pełnoprawnych "giant killerów" ;). No dobra, nie ejst to do końca prawda, wcześniej były już CAL, a ostatnio pojawiły się dość tanie modele takie jak P30, Fischer 004 itd. Ale takich fest słuchawek jakie możemy znaleźć w granicach do 200zł brakowało.

 

Może trochę info:

superlux_hd661_1.jpg

75_3.jpg

 

 

Słuchawki HD-661 to najnowsza propozycja firmy, dzięki której świat melomanów nabierze siedmiu nowych barw. Tak, dobrze czytacie drodzy czytelnicy, nie przeoczyliście się. Aby urozmaicić nam szarości dnia codziennego, firma Superlux zaproponowała aż 7 kolorów tych słuchawek, pośród których każdy na pewno wybierze coś dla siebie.

 

Są to wysokiej jakości, wokółuszne, zamknięte słuchawki monitorowe, wyposażone w neodymowe magnesy. Znajdą one swoje miejsce w bardzo szerokiej gamie zastosowań, jednak na szczególną uwagę zasługuje doskonale tłumiąca dźwięki zewnętrzne konstrukcja. Dzięki niej słuchawki te stają się wyjątkowo przydatne w środowisku o wysokim poziomie hałasu. Wysoka jakość wykonania i dźwięku sprosta wymaganiom i zadowoli niemal każdego inżyniera dźwięku podczas monitorowania aplikacji na żywo czy też odsłuchiwania mixu.

Opatentowana, lekka, a zarazem solidna konstrukcja pałąka, zagwarantuje trwałość, oraz zapewni komfort podczas długotrwałego noszenia. Obrotowa konstrukcja nauszników umożliwia nam wygodny monitoring na jedno ucho.

Słuchawki wyposażone są w dwa rozpinane kable. W zależności od potrzeb i sytuacji w jakiej się znajdujemy, mamy do dyspozycji kabel 1m i 3m. W zestawie znajdziemy również klips zabezpieczający przed niekontrolowanym wysunięciem się wtyczek.

 

 

Ja właśnie słucham sobie od jakiś 2-3 godzin swój egzemplarz który dziś do mnie przyszedł oto moje pierwsze wrażenia:

 

 

 

Przyszły superluxy. Na razie mogę tylko powiedzieć, że zgadzam się z opisami na internecie i jak komuś nie spodobają się PXy to te powinny się spodobać i na odwrót. Kwestia gustów. Tu jest na pewno sporo jaśniejszy dźwięk, mniejszy impakt na basie. średnica bardziej obecna i ogólnie sprawiają wrażenie bardziej wyrazistszych za to PX jednak mimo wszystko bardziej naturalne w dźwięku. Ogólnie SL grają lepiej niż cena za którą je zapłaciłem i są to bardzo udane na mój gust słuchawki. Świetnie leżą mi na głowie, mimo że dość mocno cisną i mocno przywierają do głowy to jest w miarę wygodnie może nie na wielogodzinne odsłuchy bez przystanku ale całkiem dobrze, izolacja pewnie lepiej wypada niż PXach z wygodą może jest trochę gorzej. obudowa to ładny błyszczący plastik który jednak się trochę palcuje, ogumienie już troszkę słabszej jakości. Pady większe niż w PXach porównywalnie głębokie i jakościowo podobnie w senkach trochę miększe. SLki są zdecydowanie bardziej charakterne i przez to właśnie mogą albo doskonale pasować albo w ogóle nie odpowiadać, a sam SQ jest wysoko i dla mnie są całkiem przyjemne.

 

Ogólnie nie widzę jakiś większych różnic w jakości dźwięku między e6 i E11 na tych słuchawkach, tzn są ale bardzo nieduże . Może jakbym się wsłuchał to bym odkrył że coś jest lepiej robione, podejrzewam, że jest robione po prostu inaczej, jednak E11 w brzmieniu uspokaja dźwięk i tak jak w PXach to nie pasowało, tak w SL wydaje się to wskazane, choć na e6 nie jest źle. I tak jak w PXach nie są trudne do napędzenia, ale drobne wzmocnienie przełamuje dźwięk. Z samej dziurki ipoda też nie jest źle.

 

Raczej nie nadają sie do wszystkiego (choć nikt nie zabrania i nie każdy zwraca uwagi na takie drobnostki) bardziej uniwersalne będą chyba PXy, ale musze powiedzieć że blackfield brzmi na nich wyjątkowo dobrze tak jakby stworzone do tego zespołu specjalnie :D

 

One są bardzo, baaardzo energiczne w przekazie, nie można się przy nich nudzić. One są zorientowane na wysokie tony więc nie będzie to misiowaty dźwięk, wręcz przeciwnie bardzo trzeźwy i wyraźny, no ale ciepła z S100 nie powinno im zabraknąć.

 

Mogę powiedzieć, że słuchawki mają jaja :D

 

Więcej napiszę w recenzji która pojawi się po osłuchaniu ich i porządnym wygrzaniu - włączam licznik ;)

 

Jak ktoś je zakupi, albo posłucha to niech się pochwali wrażeniami.

 

add. 1. Ostatnio pojawiło się kilka nowych wątków w internecie na zagranicznych forach o tych słuchawkach i jeszcze ich nie przejrzałem i nie wiem czy ktoś je rekablował i z jakim skutkiem .... Ja właśnie odczepiłem standardowy kabel i podczepiłem kabel od sony. Zdziwiłem się ostro... Dźwięk tych słuchawek z krzykliwego i ostrego zmienił się w gładki i taki trochę miękki, grają dużo dużo lepiej. Podejrzewam, że jakby je zrekablować jakimś przyjemnym kablem canare lub solone (czy jak on się zwie) to można otrzymać zje**ste słuchawki. Już teraz z kablem od sony niewygrzane.... grają jak marzenie. Na bank je zrekabluje. :D

 

add.2 Dobra wiadomość dla tych co szukają w słuchawkach basu. One w same w sobie mają unormowaną jego ilość, lecz po podłączeniu do playerów samsunga z DNSe 3.0 bas można dowolnie podbijać bez utraty jakości na muzyce. Z tymi odtwarzaczami mogą mieć naprawdę sporą dawkę basu, a przy tym pięknie się zgrywają te sprzęty. Polecam takie zestawienie.

 

add. 3. Kilka recenzji:

 

http://rockgrotto.pr...ead=7072&page=1

 

http://www.head-fi.o.../superlux-hd661

 

http://www.headfonia...superlux-hd661/

 

http://headfonics.co...e-are-evolving/

Edytowane przez Syler
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

 

Nasuwa się takie pytanie, jak one jakością soundu wypadają przy np. 668b?

 

To jest zupełnie inny tym słuchawek i inna charakterystyka. Jeśli chodzi o SQ to po podpięciu do wzmacniacza HD668B będą miały lepszą holografie, choć to może zasługa większej sceny i lepszą szczegółowość - wiadomo monitory, stworzone do tego by szczegóły wyłapywać. Ale po podpięciu do mp3 nie zagrają tak dobrze jak HD661. Po za tym w 668B jest nastawienie na wierność i naturalność. W H661 nie ma czegoś takiego, ale jak tylko je założysz pojawia się uśmiech od ucha do ucha, grają żywo, kolorowo i powerem.

 

Moim zdaniem nie ma nawet co porównywać te słuchawki, zupełna inna kategoria kierowana do różnych zadań.

Fajnie mieć HD668B do domu by nacieszyć się ich wyrafinowanym dźwiękiem, a na dwór mieć HD661 i do każdego z bananem na ryju wyjeżdżać. :lol:

 

Wiadomi, że HD668B zaginają dużo "większych" (droższych) mocarzy. A HD661 spokojnie można włożyć na półkę portable 400-600 (przy zmienionym kablu, bo wtedy są dużo lepsze w odbiorze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno. Bo dźwięk teraz to skrzyżowanie ZXów z m50 :D Mocna góra, przebojowa średnica z wykopem na perce i gładki mięciutki przekaz :D. Chętnie bym sobie zrekablował tą przedłużką je. Gdzie można kupić 2 taką przedłużkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno. Bo dźwięk teraz to skrzyżowanie ZXów z m50 :D Mocna góra, przebojowa średnica z wykopem na perce i gładki mięciutki przekaz :D. Chętnie bym sobie zrekablował tą przedłużką je. Gdzie można kupić 2 taką przedłużkę?

 

Hmm na allegro są jakieś przedłużki Sony, ale krótsze, jedna z nich całkiem fajnie wygląda, tylko ciekawe jaka jest ich jakość http://allegro.pl/listing.php/search?change_view=1&string=przedluzacz+sony&search_type=1&shop=0&exclude=&location_radio=1&selected_country=1&distance=1&postcode=&state=0&city=&prepareTime=0&price_from=&price_to=&category=0&order=t&view=gtext&buy=0&listing_sel=2&listing_interval=7&pay=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką właściwie wielkość mają pady w tych słuchawkach? Myślisz że osoby z większymi uszami mogą mieć kłopoty z wciśnięciem się w nie?

 

Przyznam że zaciekawił mnie ten model. Jakiś czas temu szukałem słuchawek których używam podczas przejazdu komunikacją miejską na uczelnię i z powrotem, i wybór padł na Shure SRH 440. Zastanawiam się czy jakby mi przyszło kupować teraz nie wybrałbym tych Superluxów, no bo jednak cena ponad dwa razy niższa... Takie moje luźne dywagacje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z PXami mogą mieć ludzie problem, ale do tych SL raczej każde uszy wejdą, tylko Ci co mają odstające mogą mieć problem, ja nie mamm problemu, ale wiem że ludzie narzekają na płytkość padów, choć w takim wypadku można je zawsze podnieść.

 

SRH440 to na pewno dobre słuchawki i nie masz co żałować, ale wątpię aby były tak przebojowe jak HD661 - one mają w sobie życie. Postanowiłem ich nie słuchać i przez tydzień grzać, ale jest mi ciężko bo grają cudownie. Miałem tez na oku inne słuchawki ale teraz się zastanawiam... bo od tych dostaje właściwie wszystko co oczekiwałem....

 

Nie każdemu muszą przypaść do gustu sam się cieszę że mam wybór i mogę posłuchać też spokojniejszych słuchawek, ale te na spacer na miasto dadzą powera i chęć życia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu pójdę na odsłuch jak już będą w Krakowie. Ciekawe czy mi się spodobają. Mam farta bo moje uszy w całości mieszczą się w PX-ach, które na zdjęciach wyglądają na takie duuuże a w rzeczywistości są malutkie...

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne. poczytaj sobie opisy obydwu par. Jedne są portable, drugie są monitory, różnice są takie same jak w porównaniu do 668B. Dźwięk jest mniej szczegółowy i jest mniejsza scena ze słabszą holografią, za to są bardziej bezpośrednie i wyrazistsze, dźwięk jest namacalny. Jak chcę posłuchać jakiegoś wyrafinowanego kawałka, to zakładam HD681 i podłączam pod wzmacniacz, jak chcę się cieszyć po prostu muzyką, mieć z tego frajdę to zakładam HD661.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekkie, wygodne, łatwe do napędzenia. Dźwiękowo to podobne odczucia jak u Sylera. Bas niby szybki i precyzyjny ale jakoś bez powera, za to średnica świetna, bardzo szczegółowa, wysokie również, na początku wydawały mi się trochę nienaturalnie czyste. Scena jak to w większości modeli portable szału nie robi, ale jakaś wąska też nie jest. Słucham ich dzisiaj od rana, już parę godzin, nie wygrzane, ale i tak nie chce się ich zdejmować. Nawet choinkę w nich ubierałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadzwyczajnie dobrze :) Zacząłem powątpiewać w samsiunga :P a tu taka niespodzianka :). Na samsungu można je ładnie kręcić pod różne klimaty :) Jest bardzo dynamicznie i gra to tak jakby ogólny SQ samsunga wzrósł. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiecie czy te słuchawki pasują do iphone 2g ( czyli czy ich mini jack jest kontabilny z starymi wejściami mini jack appla)?

I druga sprawa, wspominacie o wymianie kabla, czyli ten model ma w pełni wymienialny kabel? Jeśli tak, to jakie polecacie kable (już gotowe do podłączenia do słuchawek i do odtwarzacza) i gdzie ich szukać.

 

pozdrawiam

Edytowane przez Gudek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. 100h grzania za nim. Będą wygrzewane jeszcze trochę, ale nie mogłem się powstrzymać. Słuchawki złagodniały, przez co różnica w użytym kablu zmalała do minimum, na kablu sony są po prostu lekko łagodniejsze( i ja z tym kablem zostaje ).

 

Ogólnie są to słuchawki dla fanów jasnego brzmienia. Ta jasność rzuca się w uszy ale nie razi. Po wygrzaniu scena się pogłębiła, wcześniej było tak trochę płasko, teraz normalnie. Nie jest to wybitna głębia, ale na zadowalającym poziomie, tym bardziej godna podziwu jak spojrzymy na cenę.

 

Słuchawki brzmią zupełnie inaczej od wszystkiego co mam, mają swój charakter, i jeśli macie jakieś swoje przesłuchane dobrze ulubione utwory/albumy to macie pewność, że zabrzmiął one inaczej.

 

Recenzja będzie później, a teraz cóż mogę rzec... świetne słuchawki, za świetną cenę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że mam obie pary. A obiektywnie nie da się porównać funu ;) Są to słuchawki o dość różnej charakterystyce która też wynika z konstrukcji. O Vjaysach wolałbym się na razie nie wypowiadać, gdyż są niewygrzane. Na pewno jest w nich więcej mięcha, ale technicznie HD661 będą raczej wyżej grają czyściej i bardziej szczegółowo. To coś jak porównywać HD380 z MS1i. jedne mają zabójczą szczegółowość i piekielne zejście, a drugie mają brzmienie i polot. Zupełnie inne słuchawki i przyjemność czerpie się z zupełnie innych rzeczy.

 

Jakby wymuszać obiektywne porównanie to HD661 są o poziom wyżej jeśli chodzi o SQ. Subiektywnie w niektórych kawałkach lepiej sprawdza]ą się jedne w innych drugie. HD661 są wokół uszne i przez to są wygodniejsze.

 

Jeśli miałbym wybierać między tymi dwoma parami miałbym problem :)

Edytowane przez Syler
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp., wybierałem właśnie, między v-jays a shp2500, które poleciłeś mi w innym temacie i widzę że SL mągą mnie zainteresować, sprawdzą się jako słuchawki do domu, gdzie będę mógł się wsłuchiwać i wyłąpywać szczegóły :) i mieć radość z używania jako przenośne. Phlipsy raczej by mi służyły tyko w domu bo mają kabel 6m :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności