Skocz do zawartości

Zdjęcie

Superlux HD661

portable giant killer

• Please log in to reply
167 replies to this topic

#1 MrBrainwash

MrBrainwash

The Minimalist

• Weteran
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5576 posty/ów

• odtwarzacz - FiiO X5
  • słuchawki - AH-D600

Napisany 17 grudzień 2011 - 14:02

Witajcie Moi Drodzy.

Jako, że ostatnio przyszła nowa fala (cieplutka jeszcze dostawa prosto z Chin ;) ) słuchawek Superlux do Polski, a wraz z nimi świeży nieruszany jeszcze przez użytkowników naszego forum model HD-661 postanowiłem stworzyć o nim temat w którym to zbierane będą informacje, aby tak nie siać ich po zakamarkach forum, a żeby były w odpowiednim miejscu.

Jako, że na zagranicznych forach zdążyły zabłysnąć i stają się coraz bardziej popularne, domyślam się, że i w Polsce powstanie na nie mały hype tak jak to było z modelem HD681. Tym razem mamy do czynienia ze słuchawkami portable, a tych dobrych do 200zł jest naprawdę nie tak wiele, a napewno nie znaliśmy jeszcze w tym przedziale pełnoprawnych "giant killerów" ;). No dobra, nie ejst to do końca prawda, wcześniej były już CAL, a ostatnio pojawiły się dość tanie modele takie jak P30, Fischer 004 itd. Ale takich fest słuchawek jakie możemy znaleźć w granicach do 200zł brakowało.

Może trochę info:
Dodaj obrazek
Dodaj obrazek

Słuchawki HD-661 to najnowsza propozycja firmy, dzięki której świat melomanów nabierze siedmiu nowych barw. Tak, dobrze czytacie drodzy czytelnicy, nie przeoczyliście się. Aby urozmaicić nam szarości dnia codziennego, firma Superlux zaproponowała aż 7 kolorów tych słuchawek, pośród których każdy na pewno wybierze coś dla siebie.

Są to wysokiej jakości, wokółuszne, zamknięte słuchawki monitorowe, wyposażone w neodymowe magnesy. Znajdą one swoje miejsce w bardzo szerokiej gamie zastosowań, jednak na szczególną uwagę zasługuje doskonale tłumiąca dźwięki zewnętrzne konstrukcja. Dzięki niej słuchawki te stają się wyjątkowo przydatne w środowisku o wysokim poziomie hałasu. Wysoka jakość wykonania i dźwięku sprosta wymaganiom i zadowoli niemal każdego inżyniera dźwięku podczas monitorowania aplikacji na żywo czy też odsłuchiwania mixu.
Opatentowana, lekka, a zarazem solidna konstrukcja pałąka, zagwarantuje trwałość, oraz zapewni komfort podczas długotrwałego noszenia. Obrotowa konstrukcja nauszników umożliwia nam wygodny monitoring na jedno ucho.
Słuchawki wyposażone są w dwa rozpinane kable. W zależności od potrzeb i sytuacji w jakiej się znajdujemy, mamy do dyspozycji kabel 1m i 3m. W zestawie znajdziemy również klips zabezpieczający przed niekontrolowanym wysunięciem się wtyczek.

Ja właśnie słucham sobie od jakiś 2-3 godzin swój egzemplarz który dziś do mnie przyszedł oto moje pierwsze wrażenia:

Przyszły superluxy. Na razie mogę tylko powiedzieć, że zgadzam się z opisami na internecie i jak komuś nie spodobają się PXy to te powinny się spodobać i na odwrót. Kwestia gustów. Tu jest na pewno sporo jaśniejszy dźwięk, mniejszy impakt na basie. średnica bardziej obecna i ogólnie sprawiają wrażenie bardziej wyrazistszych za to PX jednak mimo wszystko bardziej naturalne w dźwięku. Ogólnie SL grają lepiej niż cena za którą je zapłaciłem i są to bardzo udane na mój gust słuchawki. Świetnie leżą mi na głowie, mimo że dość mocno cisną i mocno przywierają do głowy to jest w miarę wygodnie może nie na wielogodzinne odsłuchy bez przystanku ale całkiem dobrze, izolacja pewnie lepiej wypada niż PXach z wygodą może jest trochę gorzej. obudowa to ładny błyszczący plastik który jednak się trochę palcuje, ogumienie już troszkę słabszej jakości. Pady większe niż w PXach porównywalnie głębokie i jakościowo podobnie w senkach trochę miększe. SLki są zdecydowanie bardziej charakterne i przez to właśnie mogą albo doskonale pasować albo w ogóle nie odpowiadać, a sam SQ jest wysoko i dla mnie są całkiem przyjemne.

Ogólnie nie widzę jakiś większych różnic w jakości dźwięku między e6 i E11 na tych słuchawkach, tzn są ale bardzo nieduże . Może jakbym się wsłuchał to bym odkrył że coś jest lepiej robione, podejrzewam, że jest robione po prostu inaczej, jednak E11 w brzmieniu uspokaja dźwięk i tak jak w PXach to nie pasowało, tak w SL wydaje się to wskazane, choć na e6 nie jest źle. I tak jak w PXach nie są trudne do napędzenia, ale drobne wzmocnienie przełamuje dźwięk. Z samej dziurki ipoda też nie jest źle.

Raczej nie nadają sie do wszystkiego (choć nikt nie zabrania i nie każdy zwraca uwagi na takie drobnostki) bardziej uniwersalne będą chyba PXy, ale musze powiedzieć że blackfield brzmi na nich wyjątkowo dobrze tak jakby stworzone do tego zespołu specjalnie :D

One są bardzo, baaardzo energiczne w przekazie, nie można się przy nich nudzić. One są zorientowane na wysokie tony więc nie będzie to misiowaty dźwięk, wręcz przeciwnie bardzo trzeźwy i wyraźny, no ale ciepła z S100 nie powinno im zabraknąć.

Mogę powiedzieć, że słuchawki mają jaja :D

Więcej napiszę w recenzji która pojawi się po osłuchaniu ich i porządnym wygrzaniu - włączam licznik ;)

Jak ktoś je zakupi, albo posłucha to niech się pochwali wrażeniami.

add. 1. Ostatnio pojawiło się kilka nowych wątków w internecie na zagranicznych forach o tych słuchawkach i jeszcze ich nie przejrzałem i nie wiem czy ktoś je rekablował i z jakim skutkiem .... Ja właśnie odczepiłem standardowy kabel i podczepiłem kabel od sony. Zdziwiłem się ostro... Dźwięk tych słuchawek z krzykliwego i ostrego zmienił się w gładki i taki trochę miękki, grają dużo dużo lepiej. Podejrzewam, że jakby je zrekablować jakimś przyjemnym kablem canare lub solone (czy jak on się zwie) to można otrzymać zje**ste słuchawki. Już teraz z kablem od sony niewygrzane.... grają jak marzenie. Na bank je zrekabluje. :D

add.2 Dobra wiadomość dla tych co szukają w słuchawkach basu. One w same w sobie mają unormowaną jego ilość, lecz po podłączeniu do playerów samsunga z DNSe 3.0 bas można dowolnie podbijać bez utraty jakości na muzyce. Z tymi odtwarzaczami mogą mieć naprawdę sporą dawkę basu, a przy tym pięknie się zgrywają te sprzęty. Polecam takie zestawienie.

add. 3. Kilka recenzji:

http://rockgrotto.pr...ead=7072&page=1

http://www.head-fi.o.../superlux-hd661

http://www.headfonia...superlux-hd661/

http://headfonics.co...e-are-evolving/

Ten post był edytowany przez Syler dnia: 17 grudzień 2011 - 15:10

• MrSheep and oblivion like this

Sprzedam: V-moda M80 (wstępnie) | Nano 6G 8GB + dodatki | DAC-AUNE@PCM1793 + zasilacz | GainClone/C500@HQ | T-AMP TA2020@DIY(niesprawny) | Lovely Cube (wstępnie) | Hifimediy U2 | Objective2

MuzoStajnia(kliknij!)

...Najlepszy portal wokoło-audio-rozrywkowy w Polsce...

#2 oblivion

oblivion

Shōgun

• Bywalec
  • PipPipPipPipPip
  • 959 posty/ów

Napisany 17 grudzień 2011 - 18:11

Hej :) Bardzo fajnie przygotowany temat, linki, wrażenia itp. :)

Nasuwa się takie pytanie, jak one jakością soundu wypadają przy np. 668b?
Po prostu czy są to słuchawki portable, czy mogą konkurować z bardziej stacjonarnymi modelami?

#3 MrBrainwash

MrBrainwash

The Minimalist

• Weteran
  • 5576 posty/ów

• odtwarzacz - FiiO X5
  • słuchawki - AH-D600

Napisany 17 grudzień 2011 - 19:05

Dziękuję.

Nasuwa się takie pytanie, jak one jakością soundu wypadają przy np. 668b?

To jest zupełnie inny tym słuchawek i inna charakterystyka. Jeśli chodzi o SQ to po podpięciu do wzmacniacza HD668B będą miały lepszą holografie, choć to może zasługa większej sceny i lepszą szczegółowość - wiadomo monitory, stworzone do tego by szczegóły wyłapywać. Ale po podpięciu do mp3 nie zagrają tak dobrze jak HD661. Po za tym w 668B jest nastawienie na wierność i naturalność. W H661 nie ma czegoś takiego, ale jak tylko je założysz pojawia się uśmiech od ucha do ucha, grają żywo, kolorowo i powerem.

Moim zdaniem nie ma nawet co porównywać te słuchawki, zupełna inna kategoria kierowana do różnych zadań.
Fajnie mieć HD668B do domu by nacieszyć się ich wyrafinowanym dźwiękiem, a na dwór mieć HD661 i do każdego z bananem na ryju wyjeżdżać. :lol:

Wiadomi, że HD668B zaginają dużo "większych" (droższych) mocarzy. A HD661 spokojnie można włożyć na półkę portable 400-600 (przy zmienionym kablu, bo wtedy są dużo lepsze w odbiorze).

Sprzedam: V-moda M80 (wstępnie) | Nano 6G 8GB + dodatki | DAC-AUNE@PCM1793 + zasilacz | GainClone/C500@HQ | T-AMP TA2020@DIY(niesprawny) | Lovely Cube (wstępnie) | Hifimediy U2 | Objective2

MuzoStajnia(kliknij!)

#4 oblivion

oblivion

Shōgun

• Bywalec
  • PipPipPipPipPip
  • 959 posty/ów

Napisany 17 grudzień 2011 - 19:38

Może ten kabel sony jest magiczny? ;) Może taką ma charakterystykę, że wygładza?

#5 MrBrainwash

MrBrainwash

The Minimalist

• Weteran
  • 5576 posty/ów

• odtwarzacz - FiiO X5
  • słuchawki - AH-D600

Napisany 17 grudzień 2011 - 19:46

Na pewno. Bo dźwięk teraz to skrzyżowanie ZXów z m50 :D Mocna góra, przebojowa średnica z wykopem na perce i gładki mięciutki przekaz :D. Chętnie bym sobie zrekablował tą przedłużką je. Gdzie można kupić 2 taką przedłużkę?

MuzoStajnia(kliknij!)

#6 oblivion

oblivion

Shōgun

• Bywalec
  • PipPipPipPipPip
  • 959 posty/ów

Napisany 17 grudzień 2011 - 20:07

Na pewno. Bo dźwięk teraz to skrzyżowanie ZXów z m50 :D Mocna góra, przebojowa średnica z wykopem na perce i gładki mięciutki przekaz :D. Chętnie bym sobie zrekablował tą przedłużką je. Gdzie można kupić 2 taką przedłużkę?

Hmm na allegro są jakieś przedłużki Sony, ale krótsze, jedna z nich całkiem fajnie wygląda, tylko ciekawe jaka jest ich jakość http://allegro.pl/li...nterval=7&pay=0

#7 Q_nik

Q_nik

zaawansowany

• 382 posty/ów

Napisany 17 grudzień 2011 - 20:15

Jak to allegro, to pewnie i te przedłużki są podrabiane ;)
------ Headphones: Phonak Audeo PFE112, Superlux HD681 @ filter mod, AKG K518DJ, Xears A330, AKG K141 Sextett, Sennheiser HD 25-1 II, Alessandro MS1i, Phonak Audeo PFE111, Sennheiser HD438, VASM ,AKG K420, Koss PortaPro
----- DAPs: LG GT540, Monolith MX7050 1GB, iPod Shuffle 1st gen, iRiver T60 1st gen 4GB
---- Amps:MXM, Fiio E5
--- Chcę: SR-009
--
Komentarze
- Bite me.

#8 MrBrainwash

MrBrainwash

The Minimalist

• Weteran
  • 5576 posty/ów

• odtwarzacz - FiiO X5
  • słuchawki - AH-D600

Napisany 17 grudzień 2011 - 20:19

no właśnie mi się wydają że jednak odstaja od tego kabla od ZXów. Jest on bardzo dobrej jakości i jak widać nawet największych krzykaczy może zamienić w śpiewające baranki :D

MuzoStajnia(kliknij!)

#9 Stazx

Stazx

początkujący

• 6 posty/ów

• odtwarzacz - sansa clip+
  • słuchawki - JBM MJ800

Napisany 17 grudzień 2011 - 23:03

Jaką właściwie wielkość mają pady w tych słuchawkach? Myślisz że osoby z większymi uszami mogą mieć kłopoty z wciśnięciem się w nie?

Przyznam że zaciekawił mnie ten model. Jakiś czas temu szukałem słuchawek których używam podczas przejazdu komunikacją miejską na uczelnię i z powrotem, i wybór padł na Shure SRH 440. Zastanawiam się czy jakby mi przyszło kupować teraz nie wybrałbym tych Superluxów, no bo jednak cena ponad dwa razy niższa... Takie moje luźne dywagacje :P
słuchawki: Shure SRH 440, Jays V-Jays, JBM MJ800
odtwarzacz: Sansa Clip +

#10 ratosluaf

ratosluaf

średnio zaawansowany

• 197 posty/ów

Napisany 17 grudzień 2011 - 23:14

Hmm. Chyba zakupię po świętach, skoro takie fajne.
W domu będą SRH240, a Outdoor HD661.
Można prosić o jakieś zdjęcia na głowie, czy cuś?

Ten post był edytowany przez ratosluaf dnia: 17 grudzień 2011 - 23:15

Aktualnie sprzedaję: Samsung Q2, AKG K518, płyty.
Moje ogłoszenia:
http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/xeGb/

#11 MrBrainwash

MrBrainwash

The Minimalist

• Weteran
  • 5576 posty/ów

• odtwarzacz - FiiO X5
  • słuchawki - AH-D600

Napisany 17 grudzień 2011 - 23:16

Z PXami mogą mieć ludzie problem, ale do tych SL raczej każde uszy wejdą, tylko Ci co mają odstające mogą mieć problem, ja nie mamm problemu, ale wiem że ludzie narzekają na płytkość padów, choć w takim wypadku można je zawsze podnieść.

SRH440 to na pewno dobre słuchawki i nie masz co żałować, ale wątpię aby były tak przebojowe jak HD661 - one mają w sobie życie. Postanowiłem ich nie słuchać i przez tydzień grzać, ale jest mi ciężko bo grają cudownie. Miałem tez na oku inne słuchawki ale teraz się zastanawiam... bo od tych dostaje właściwie wszystko co oczekiwałem....

Nie każdemu muszą przypaść do gustu sam się cieszę że mam wybór i mogę posłuchać też spokojniejszych słuchawek, ale te na spacer na miasto dadzą powera i chęć życia ;)

MuzoStajnia(kliknij!)

#12 ichris

ichris

Let Them Talk

• Bywalec
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1212 posty/ów

• odtwarzacz - T4g 32GB | Idol
  • słuchawki - BsCDD | SHE3590

Napisany 17 grudzień 2011 - 23:23

W przyszłym tygodniu pójdę na odsłuch jak już będą w Krakowie. Ciekawe czy mi się spodobają. Mam farta bo moje uszy w całości mieszczą się w PX-ach, które na zdjęciach wyglądają na takie duuuże a w rzeczywistości są malutkie...

Ten post był edytowany przez ichris dnia: 17 grudzień 2011 - 23:30

DAP: iPod Touch 4G 32GB | Alcatel OneTouch 6030X Idol | Aiwa XP-V714 | MSI Mega Stick 256MB | Sony NWZ-X1050 | Samsung P3 | Nationite Nanite N2 4GB | Cowon E2 4GB white | HiSound Rocoo-A | Cowon i9 4GB white | iriver E30 4GB black | W890i
CD: Sony CMT-GP7 | Denon RCDM39B + SCM39

IEM: Brookstone Clear Dual-Drive Earbuds@HED16 | Philips SHE3590 | Sony MH1c | Brainwavz R1 | JBM MJ800 | SoundMagic E10 | Fischer Audio Tandem | Xears XGF500PRO@HED16 | Fischer Audio Silver Bullet@HED16 + Rj by Goras | Meelectronics CC51 | Brainwavz M4 | Brainwavz M2 | Xears A330PRO | Dunu DN-11 Ares | AKG K 370 @HED16 | Xears TD-III V2 Blackwood | Xears Experience XE200PRO | Xears Nature N3i | Sony MDR-NC020 | Xears TD100 II Titan | Xears Powerball PB120PRO Silver | Phonak Audéo PFE 012@Comply + black & grey filters | Fischer Audio Eterna v1 | NuForce NE-6@HED16 | ADDIEM@Comply | Philips SHH9700 | Sennheiser: MX400, MX450
HP: Sennheiser PX360 | AKG K 540 | JVC HA-M750 | AKG K 420 | Koss Porta Pro 25th | Sennheiser HD215
AMP/DAC: Fiio E1 | Fiio E7 | Fiio E5

komentarze

#13 MrBrainwash

MrBrainwash

The Minimalist

• Weteran
  • 5576 posty/ów

• odtwarzacz - FiiO X5
  • słuchawki - AH-D600

Napisany 17 grudzień 2011 - 23:23

zdjęcia są w google - grafika wystarczy wpisać ;) Są też filmy na YT

MuzoStajnia(kliknij!)

#14 palto666

palto666

początkujący

• 43 posty/ów

Napisany 17 grudzień 2011 - 23:44

Jakie są w porównaniu do HD681 ?

Słuchawki:  Shure SE-215 ,HD681,  Brainwavz Alpha Takstar TS-671, AKG K518, HD668B, Soundmogic e30, Soundmagic es18

Dac/Amp: Ha info U2 Plus Asus Xonar Essence ST, Audiotrak Maya U5

Odtwarzacze:  LG G2 + Spotify / WIMP Nexus 4, Nexus 7, Clip + 4GB  Pentagram Eon Cineo, clip

Głośniki: Microlab Solo6c

#15 MrBrainwash

MrBrainwash

The Minimalist

• Weteran
  • 5576 posty/ów

• odtwarzacz - FiiO X5
  • słuchawki - AH-D600

Napisany 17 grudzień 2011 - 23:50

Inne. poczytaj sobie opisy obydwu par. Jedne są portable, drugie są monitory, różnice są takie same jak w porównaniu do 668B. Dźwięk jest mniej szczegółowy i jest mniejsza scena ze słabszą holografią, za to są bardziej bezpośrednie i wyrazistsze, dźwięk jest namacalny. Jak chcę posłuchać jakiegoś wyrafinowanego kawałka, to zakładam HD681 i podłączam pod wzmacniacz, jak chcę się cieszyć po prostu muzyką, mieć z tego frajdę to zakładam HD661.

MuzoStajnia(kliknij!)

#16 atr3yu

atr3yu

średnio zaawansowany

• 118 posty/ów

• odtwarzacz - i9/shuffle 4g
  • słuchawki - v-jays/vsd1

Napisany 20 grudzień 2011 - 20:17

Lekkie, wygodne, łatwe do napędzenia. Dźwiękowo to podobne odczucia jak u Sylera. Bas niby szybki i precyzyjny ale jakoś bez powera, za to średnica świetna, bardzo szczegółowa, wysokie również, na początku wydawały mi się trochę nienaturalnie czyste. Scena jak to w większości modeli portable szału nie robi, ale jakaś wąska też nie jest. Słucham ich dzisiaj od rana, już parę godzin, nie wygrzane, ale i tak nie chce się ich zdejmować. Nawet choinkę w nich ubierałem :)

#17 MrBrainwash

MrBrainwash

The Minimalist

• Weteran
  • 5576 posty/ów

• odtwarzacz - FiiO X5
  • słuchawki - AH-D600

Napisany 20 grudzień 2011 - 21:22

o fajnie, kolejny klubowicz. ;)

Nie są to słuchawki dla każdego, moją po prostu swój charakter, ale dają dużo przyjemności prawda? :)

MuzoStajnia(kliknij!)

#18 wrq

wrq

super wymiatacz

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2676 posty/ów

Napisany 20 grudzień 2011 - 21:55

Syler, jak one grają z R1 ?

BooM

Sprzedam:

Wyprzedaż:Sennheiser HD418, Philips SHO7205WT, AIAIAI TMA-1 (black&white), Cresyn C230s; dodatkowo Sony MDR-S70 (białe), AKG K240 Sextett LP Eytomotic HF3

Historia posiadanego sprzętu
komentarze

#19 MrBrainwash

MrBrainwash

The Minimalist

• Weteran
  • 5576 posty/ów

• odtwarzacz - FiiO X5
  • słuchawki - AH-D600

Napisany 20 grudzień 2011 - 22:03

Nadzwyczajnie dobrze :) Zacząłem powątpiewać w samsiunga :P a tu taka niespodzianka :). Na samsungu można je ładnie kręcić pod różne klimaty :) Jest bardzo dynamicznie i gra to tak jakby ogólny SQ samsunga wzrósł. :D

MuzoStajnia(kliknij!)

#20 atr3yu

atr3yu

średnio zaawansowany

• 118 posty/ów

• odtwarzacz - i9/shuffle 4g
  • słuchawki - v-jays/vsd1

Napisany 20 grudzień 2011 - 22:45

No właśnie, samsung, z Z5 zgrywają się dla mnie lepiej niż z cowonem s9, a z5 ma zimniejsze brzmienie.

Inne posty oznaczone jednym z tych słów kluczowych: portable, giant killer

Przełącz shoutbox Shoutbox Open the Shoutbox in a popup

Na Shoutboxie obowiązuje całkowity zakaz rozpoczynania rozmów, tylko i wyłącznie w celu uzyskania informacji "Co Kupić", "Lepsze to czy tamto". Nie stosowanie się do tej zasady, skutkuje natychmiastowym banem. Zainteresowanych zakupem zapraszamy do działu co kupić lub do kontaktu z najbliższym sklepem mp3store
@  retter : (02 wrzesień 2014 - 10:00) jak to warany mi wyszły? nie hoduje waranów z komodo w domu to i nie miały jak pouciekać :D :D
@  Undertaker : (01 wrzesień 2014 - 23:31) Może przemianować warny na warany właśnie? I za każdym razem, jak ktoś coś przeskrobie, to moderator wysyłałby stosowny obrazek...
@  Undertaker : (01 wrzesień 2014 - 23:28) Co jak co, ale te warany to retterowi wyszły :D
@  nismovsky : (01 wrzesień 2014 - 23:26) Nic nie dostałem, ale korciła mnie czasem odpowiedź na poziomie czasowego bana :P
@  Jimmi Dragon : (01 wrzesień 2014 - 23:00) No przecież napisałem, że bardzo dobrze zrobiłeś otwarcie krytykując sklepowe konto. 'Warana' chyba za to nie dostałeś, no nie? ;)
@  nismovsky : (01 wrzesień 2014 - 22:52) @retter - mogę mieć moralność, bo przecież to nie mój biznes, a bycie moderatorem niczego (poza dodatkowymi obowiązkami) nie daje. Przerabiałem to na innych forach i pewnie się z tym zgodzisz.
@  nismovsky : (01 wrzesień 2014 - 22:51) Jimmi - nie chodzi o fakt reklamowania, bo to jasna sprawa na forum sklepu, ale o jego styl i "fachowość" porad oficjalnego konta sklepowego
@  Jimmi Dragon : (01 wrzesień 2014 - 22:48) Cholera, miałem nie być złośliwy...
@  Jimmi Dragon : (01 wrzesień 2014 - 22:48) Obelix wpadł za młodu do kotła z magicznym napojem, a retter do garnka z serem :)
@  Jimmi Dragon : (01 wrzesień 2014 - 22:48) *pisze
@  Jimmi Dragon : (01 wrzesień 2014 - 22:45) Słynny ser, po którym retter pisał głupoty?
@  Undertaker : (01 wrzesień 2014 - 22:43) ser z rodzynkami?
@  retter : (01 wrzesień 2014 - 22:38) tobie anale i robale w głowie zjadł byś coś normalnego :D
@  Jimmi Dragon : (01 wrzesień 2014 - 22:37) ups, powinno być ****fabetyzmu ;)
@  Jimmi Dragon : (01 wrzesień 2014 - 22:36) gubienie końcówek oznaką wtórnego analfabetyzmu :)
@  Jimmi Dragon : (01 wrzesień 2014 - 22:35) *pojechałeś
@  Jimmi Dragon : (01 wrzesień 2014 - 22:34) Ciężko też żeby się sklep na własnym forum nie mógł promować :) Trzeba tylko zwracać uwagę, żeby robił to w odpowiedni sposób. Publicznie pojechał po sklepowy koncie i bardzo dobrze. Działu co kupić co prawda nie śledzę, ale podejrzewam, że przyniosło to pozytywne efekty.
@  Jimmi Dragon : (01 wrzesień 2014 - 22:29) Wiesz, tak czy inaczej jesteś użytkownikiem tego forum. A z mp3store nie wygrasz, bo (uwaga, uwaga) jest to forum tego sklepu. Już KHRoN zdaje się naciskał zbyt mocno i został zmuszony do rozstania się ze stanowiskiem admina.
@  retter : (01 wrzesień 2014 - 22:26) dla wielu biznes i moralność się wyklucza
@  nismovsky : (01 wrzesień 2014 - 22:24) Ale nieco godzi to w moje poczucie moralności, mimo wszystko.
@  retter : (01 wrzesień 2014 - 22:22) to mówie co trzeba sie wytnie :D
@  Jimmi Dragon : (01 wrzesień 2014 - 22:21) Nikt Ci przecież nie każe mieszać się w politykę forum. Mod ma moderować, to wszystko. Forum tworzą jego użytkownicy, a nie zarząd.
@  nismovsky : (01 wrzesień 2014 - 22:20) Jak go niegdyś pytałem o taką opcję to jakoś nie było odzewu, a teraz to już mi się nie chce w to bawić, widząc jak brzydko i usilnie oficjalne konto MP3store wciska Forumowiczom słuchawki, których są wyłącznym dystrybutorem w Polsce.
@  retter : (01 wrzesień 2014 - 22:19) nismo wal do aallena żeby wycieli co nieco i juz masz stołek :D
@  nismovsky : (01 wrzesień 2014 - 22:14) @Jimmi - miło mi, że tak uważasz i nawet był taki pomysł, ale po tej całej ofensywie marketingowej mp3store czułbym się nieswojo będąc częścią "zarządu" tego forum ;)
@  retter : (01 wrzesień 2014 - 22:10) :D
@  Jimmi Dragon : (01 wrzesień 2014 - 22:09) I właśnie dlatego z tobą nie gadam. Aż się prosisz o ciętą, złośliwą ripostę, a ja na swój liczniki muszę uważać...
@  retter : (01 wrzesień 2014 - 22:07) i znow kololowowo :) zieleń nastała :)
@  retter : (01 wrzesień 2014 - 22:01) wiesz gdzie mam takie gadki ? tam gdzie słońce nie dochodzi :P
@  Jimmi Dragon : (01 wrzesień 2014 - 21:57) @retter teraz będę nieco łagodniej na to patrzył, ale tak łatwo nie odpuszczę :P Jest autokorekta, więc nie ma usprawiedliwienia dla takiego nagromadzenia ortów, jakie w swoich wypowiedziach prezentujesz. Co do interpunkcji, przecinków się nie czepiam, ale ignorowanie kropek i wielkich liter rozpoczynających nowe zdanie to już lekkie przegięcie...
@  Jimmi Dragon : (01 wrzesień 2014 - 21:49) @nismo od dawna to powtarzam, że Ty powinieneś zostać tu modem. Masz wszelkie ku temu predyspozycje.
@  retter : (01 wrzesień 2014 - 21:40) i poprawiać błędy składnie interpunkcje wypowiedzi :D takich nie wyżytych artystów jak ja :D
@  Undertaker : (01 wrzesień 2014 - 21:35) żeby samemu sobie dawać bany? :P
@  retter : (01 wrzesień 2014 - 21:35) ustąpiłem miejsca a teraz bede wali nieskrepowanie byyyyki :D
@  nismovsky : (01 wrzesień 2014 - 21:34) Jimmi - zwalniają się stołki moderatorskie, nie chcesz być Modem? :D hahaha
@  bruno63 : (01 wrzesień 2014 - 21:21) u mnie już nie :)
@  Jimmi Dragon : (01 wrzesień 2014 - 21:13) Dalej pada. Jak miło :)
@  bruno63 : (01 wrzesień 2014 - 20:42) słowiańskie niewiasty są najlepsze :)
@  retter : (01 wrzesień 2014 - 20:41) ze słowiańska niewiastą ? :)
@  bruno63 : (01 wrzesień 2014 - 20:38) to hasło reklamowe źle mi się kojarzy :C
@  retter : (01 wrzesień 2014 - 20:38) dobre bo polskie :D
@  retter : (01 wrzesień 2014 - 20:38) wiedzą co dobre :D
@  bruno63 : (01 wrzesień 2014 - 20:27) nie ma to jak słuchać niemieckiego radia i nagle usłyszeć polskie disco polo :|
@  retter : (01 wrzesień 2014 - 20:25) aalbo 861 :D :D
@  bruno63 : (01 wrzesień 2014 - 20:25) @retter umrzyj :P
@  retter : (01 wrzesień 2014 - 20:24) szkoda ze nie ma zmiany jednostki przyznał bym 168s :D dla żartu :)
@  drake29a : (01 wrzesień 2014 - 20:23) xD To ja po 3 latach z androidem zostałem leniem i chce by mi działało.
@  retter : (01 wrzesień 2014 - 20:23) własnie ide na ciepłą herbatkę i zakładam hełmofon i znikam :)
@  bruno63 : (01 wrzesień 2014 - 20:22) 168! :D
@  Lord Rayden : (01 wrzesień 2014 - 20:21) Mody, napijta się wody dla ochłody