Skocz do zawartości

mały USB DAC ze wzmacniaczem słuch i coaxem


ov_Darkness

Rekomendowane odpowiedzi

Ma mi zastąpić kartę w laptopie. Jak najmniejszy, zasilanie tylko z USB, słuchawki raczej tylko IEM.

Koszt powiedzmy do 500.

Rozważam Fiio E10, uDAC2.

Maya u5 jest IMHO za wielka.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

A gdyby zdjąć ograniczenie rozmiaru (w sensownych granicach, laptop ma 12"), ale pozostawić wymóg zasilania z USB?

Cube? U5? a może Dr DAC nano?

Z małych ustrojstw słuchałem E7 i uDAC2, przez moment Audinsta (słuchałem z D2000 i TF10), najbardziej mi podszedł uDAC2.

Edytowane przez ov_Darkness
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę go koniecznie posłuchać.

Ciekaw jestem, czy będzie na tyle duża różnica w stosunku do integry, żeby mi się chciało nosić :)

(kiedyś złożyłem MxM'a i ani z Z5, ani z Carbonką nie chciało mi się go nosić ;P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyniosłem dziś do domu E10 i uDAC2, bo to było dostępne od ręki ( w tym miejscu wielkie dzięki dla @Lawrence), właśnie słucham sobie na E10.

Nic nie napiszę o dźwięku, dopóki się nie wsłucham dokładnie, ale samo urządzonko jest bardzo ładnie wykonane. Moja kobieta stwierdziła, ze bardziej jej się podoba wykonanie (i opakowanie!) w E10.

E10 dostałem zupełnie świeżego, uDAC2 z tego co @Lawrence mówił, ma już sporo odsłuchów za sobą. Ciekaw jestem, czy ma to jakikolwiek wpływ. (niestety nie mam analizatora, żeby zrobić pomiary :( )

 

Jedno jest pewne: uDAC2 szumi i ma problemy z balansem kanałów na niskich głośnościach (czyli poniżej godziny 9 na potku).

Edytowane przez ov_Darkness
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, ale liczyłem na to, że problem jest jednostkowy. A tu się okazuje, że to jest wada projektu. Poza tym się uDAC2 grzeje dość mocno.

Tak czy srak, na pierwsze ucho E10 nie jest też tak misiowaty. Ja na tę chwilę, to oprócz tego misiowacenia nie bardzo słyszę między nimi jakąkolwiek różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności