Skocz do zawartości

Audiotrak Prodigy Cube


selphy

Rekomendowane odpowiedzi

OPA2604 - co na początku rzuca się w uszy to przede wszystkim bas jest go więcej, jest o wiele mocniejszy i głębszy, a tego mi brakowało.Scena poszerzyła się słyszalnie, nie jest już tak klarownie i chłodno ale według mojego gustu o wiele bardziej muzykalnie. Ogólnie jestem bardziej zadowolony niż ze stylu jaki prezentuje OPA2134.

Na dniach przyjadą do mnie Senki HD 600 co oczywiście przetestuje z cube'm, jednak nie wróże temu duetowi dobrej przyszłości z oczywistych względów dlatego w planach wymiana na coś lepszego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW jestem pozytywnie zaskoczony tym że z tego maleństwa wydobywa się tyle energii w połączeniu z HD 600, spodziewałem się braku mocy ale na nią nie mogę narzekać, jest jej bardzo dużo a na maksymalnej głośności to się praktycznie nie da słuchać. Jestem bardzo zadowolony chociaż świadomy, że te słuchawki nie pokazują swoich możliwości w stu procentach z Cube'm. Nie mam innego sprzętu więc możliwości porównawcze są nikłe, jedynie do integry z lapka ale to szkoda słów na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem, przetestowałem również OPA2107, więc zamieszczam wrażenia z całości testów:

 

 

Analog Devices AD8066:

 

Bas: Jest bardzo głęboki ale równocześnie nie jest nachalny, nie męczy słuchacza, nie przesłania reszty pasma. Potrafi zejść piekelnie nisko i jest świetnie kontrolowany. Czasem może brakować midbasu.

Środek: Wokale Trance'owe... Bardzo przyjemne, delikatne, ogromna przestrzeń jakiej nigdy wcześniej nie słyszałem w słuchawkach. W niektórych kawałkach może brakować mocy wokalu (konturowy). Czasem daje się usłyszeć swoistą elektryczność dźwięku, która w niektórych gatunkach muzyki może być uznana za minus. Brzmienie jest ziarniste i dźwięczne.

Wysokie: Czyste i szczegółowe, czasem mogą być za ostre na niektórych (jasnych) słuchawkach.

 

Conclusion: Idealna kostka do muzyki Trance, zwłaszcza z słuchawkami wymagającymi rozjaśnienia i zwiększenia charakteru. Minimalne napięcie zasilania tego układu to 5V, a więc na mieści się w specyfikacji USB 2.0, ale w niektórych energooszczędnych netbookach napięcie to może być mniejsze (nie wiadmo jak w takich przypadkach będzie działał układ). Chip jest produkowany w obudowie SO8, a więc wymaga montażu na specjalnej podstawce DIP8.

 

Texas Instruments OPA2134 (czyli seryjna kostka Cube'a):

 

Bas: Punktowy, głuchy.

Środek: Wokale zamglone, bez polotu, brak przestrzeni, brak życia. Wszystko zlewa się w jedną całość.

Wysokie: Jak gdyby były za ścianą, beznadzieja.

 

Conclusion: Zapełniacz podstawki DIP8, wymagana wymiana na inny :D. Minimalne napięcie zasilania to 2,5V, prawdopobnie ten zapas napięciowy był jedną z przesłanek wyboru tego układu do zastosowania w Cube.

PS. Drugą z przesłanek była cena :).

 

 

Texas Instruments OPA2107

 

Bas: Nie ma aż takiego subbasu jak w AD8066, ale jast go sporo, jest dość głęboki, miękki i dynamiczny.

Środek: Bardzo mocny punkt tego układu. Wokale są żywe i pełne, większość osób zapewne uzna je za lepsze niż te znane z AD...

Wysokie: Są mniej szczegółowe oraz mniej ostre niż te za AD, ale i tak jest bardzo dobrze.

 

Conclusion: Bardzo dobry układ, bezpieczny zamiennik standardowej kostki. Gra bardzo wyrównanym, umiarkowanie ciepłym dźwiękiem. Przestrzeń nie jest tak rozległa jak w AD, ale za to są bardzo fajne wokale, których w AD czasem brakuje. Świetnie sprawdza się w muzyce House, gdzie siła wokalu jest często ważna dla utworu. Trance też da się na nim słuchać tyle że nie ma już tego WOW! jak w przypadku AD.

Minimalne napięcie pracy układu to 4,5V a więc powinno być ok. nawet po podłączeniu do netbooka.

Edytowane przez soulreaver
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi powiedzieć skąd zamawiałeś OPA2107, ciężko mi to gdziekolwiek znaleźć.

 

Kupowałem na ebay (Hong Kong). Mam dwie sztuki, mogę odstąpić ci jedną po kosztach. Jak by co to odezwij się na pw.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@soulreaver

zaraziłeś mnie tym DA8066 :) , choć moje wrażenia z odsłuchu Cube (na seryjnym op-ampie) były dotychczas jak najbardziej pozytywne (może mam za mało wytrawny słuch, albo po prostu za mało jeszcze rzeczy w życiu słyszałem ;) ) - to, co odróżnia brzmienie z Cube od przenośnych grajków, to separacja kanałów. nie widziałem żadnych wykresów, ale to ewidentnie słychać. zobaczymy jak będzie po "chip-tuningu"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@soulreaver

zaraziłeś mnie tym DA8066 :) , choć moje wrażenia z odsłuchu Cube (na seryjnym op-ampie) były dotychczas jak najbardziej pozytywne (może mam za mało wytrawny słuch, albo po prostu za mało jeszcze rzeczy w życiu słyszałem ;) ) - to, co odróżnia brzmienie z Cube od przenośnych grajków, to separacja kanałów. nie widziałem żadnych wykresów, ale to ewidentnie słychać. zobaczymy jak będzie po "chip-tuningu"!

 

Czekam na twoje wrażenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od paru minut sobie testuję. wymiana była bajecznie prosta - bałem się, że oryginalny op-amp będzie siedział ciaśniej w podstawce, a tam nie ma miejsca na podważanie śrubokrętem... na szczęście wystarczyła pęseta...

będę chciał się pobawić w ślepy test. poszukuję tylko drugiego Cube`a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem o opampach ciekawych, tylko nie wiem, które można do niego wsadzić, więc proszę o wypowiedź jakiegoś fachowca ;)

Mianowicie o takich słyszałem, tylko nie wiem czy się nadają do Cube’a :

http://allegro.pl/lm...2285914543.html (jeśli tak, to za bezcen można byłoby mieć coś lepszego od opa2134)

http://allegro.pl/2x...2283742186.html

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadadzą się (jeśli chodzi o wsadzenie) Tego pierwszego mam chyba gdzieś jeszcze w domu, poszukam i wypróbuje. Drugi ponoć fajny i cena z podstawką przyzwoita. Z opisów zamieszczonych przez kolegów Cube fajnie gra z opami AD. nie wiem jakby to było, ale warto spróbować. :)

 

Jeśli chodzi o moje zdanie, to nie liczyłbym na to, że sam OPamp zrobi z Cube urządzenie o klasę wyższą. Co najwyżej mogą się niektóre aspekty poprawić i można wymienić sobie opa pod kątem własnych preferencji dźwiękowych. I samo to czyni z Cube ciekawe urządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem szczęśliwym posiadaczem Kosteczki, jednak dopiero dzisiaj podłączyłem ją pod wieżę Diora. Kiedy dźwięk leciał kablem Cinch-jack z integry, było ok, jednak kiedy teraz leci RCA z cuba, jest o wiele wiele ciszej. Na cubie musi być max (tak samo w komputerze) a na wieży 3/4 mocy aby były taki "normalny" poziom natężenia dźwięku. Alby mieć podobny poziom głośności z kompa, CD czy radia na wieży wystarczała 1/4 mocy. W czym problem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może głupio zapytam, przycisk na RCA jest wyciśnięty (nie wiem jakim cudem dźwięk miałby lecieć bez tego, ale

kto wie :P )?

Może ta integra po prostu taka głośna, bo to też tak jakby wzmocniony sygnał z niej leci, a z Cube'a przez lineout to masz czysty sygnał.

Możesz jeszcze sprawdzić podłączając Cube przez wyjście słuchawkowe do Diory przez ten kabel, który używałeś do integry, wtedy amp w Cubie będzie robił za preamp.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ta integra po prostu taka głośna, bo to też tak jakby wzmocniony sygnał z niej leci, a z Cube'a przez lineout to masz czysty sygnał.

Możesz jeszcze sprawdzić podłączając Cube przez wyjście słuchawkowe do Diory przez ten kabel, który używałeś do integry, wtedy amp w Cubie będzie robił za preamp.

 

skoro po podłączeniu Cube`a do wieży przez RCA nadal działa pokrętło głośności, to - jak dla mnie - sygnał nie idzie bezpośredinio z DACa, tylko z wzmacniacza (tak samo jak wówczas, gdy podłączymy Cube`a do wieży przez dziurkę słuchawkową). czyli wyjście przesz RCA w Cube nie jest prawdziwym LO.

 

wracając do samego początku tematu - zrobiłem analogiczny eksperyment i też zauważyłem, że sygnał z RCA Cube (pokrętło głośności na max, suwaki w kompie - zarówno w foobarze jak i w sterownikach - na max) jest cichszy niż z CD wbudowanego w moją wieżyczkę (Onkyo). nie jest to różnica aż tak duża (1/4 vs. 3/4 obrotu pokrętła) - u mnie są to 3-5 punkty na 40-punktowej skali.

Edytowane przez shady_slim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po rozkręceniu wzmaka na max, softowo na max to gdzieś na godzinie 10 w cube jest już optymalnie - głośno. Tak więc nie wiem w czym rzecz. Nie wiem czy prawdziwy czy nie prawdziwy LO ale wygląda to na funkcje preamp. :)

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro po podłączeniu Cube`a do wieży przez RCA nadal działa pokrętło głośności, to - jak dla mnie - sygnał nie idzie bezpośredinio z DACa, tylko z wzmacniacza (tak samo jak wówczas, gdy podłączymy Cube`a do wieży przez dziurkę słuchawkową). czyli wyjście przesz RCA w Cube nie jest prawdziwym LO.

 

No do końca może nie, ale jak się ustawi potencjometr na max głośność, to wtedy właśnie leci czysty sygnał. Potencjometr działa z tego względu, że pod RCA można głośniki podłączyć i potencjometrem mamy wtedy możliwość regulowania głośności. Identycznie jest w audinscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dziś odebrałem "sześcian" i jestem mile zaskoczony jakością dźwięku wychodzącą z tego urządzenia oraz samym wykonaniem. Bardzo dobry pomysł z wymiennym op amp-em. Standardowy daje zbyt "bliski" dźwięk (mała scena) a i bas mógłby być inny - uwagi kolegi soulreaver słuszne. Jutro podmienię na AD8066 którego wszędzie szukałem a okazało się iż miałem w szufladzie próbki.

 

Standardowo Prodigy Cube będzie napędzał Shure SRH-440 i mam nadzieje iż zmiana op amp wyciągnie z tych słuchawek to co najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności