Skocz do zawartości

Audiotrak Prodigy Cube


selphy

Rekomendowane odpowiedzi

Ale, jeśli się nie mylę to przy sprzedaży też dochodzi vat 24% dla Państwa od sprzedaży , czyli już sam koszt realny to 330złotych za sztukę, a jeszcze trzeba na tym przecież zarobić.

 

o ile się orientuje VATu się przeciez 2x nie nalicza. Ale jeśli chodzi o zarobek to racja - jest więcej buzi do wykarmienia.

 

Ja za swoją dałem 230zł czyli w porównaniu do przewidywanej ceny to pół darmo ;). Chyba jednak opłaca samemu wcisnąć guzik "buy now"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że Państwo musi zarobić VAT przy każdej sprzedaży (oprócz rzeczy używanych) ;)

Tylko nie wiem czy każdy sklep musi VAT odprowadzać, bo słyszałem o jakiś ryczałtach, że wtedy odprowadza się tylko określona kwotę, pod warunkiem, że nie przekroczy się określonej kwoty sprzedaży.

 

Jeśli pomiędzy producentem, a sklepem dochodzi jeszcze importer, to faktycznie cena musi co raz bardziej wzrosnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie to czy przy cenie 400zł Cube będzie hitem, konkurencja jest spora a za 400zł oczekuje się już więcej niż dobrego sprzętu. Maya tak czy siak sukces może odnieść, bo cena śmieszna a konkurencja żadna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Kupiony kilka dni temu, podłączony, przetestowany.

Tyle mogę powiedzieć, że gra bardzo sympatycznie. Dźwięk jasny, całkiem szczegółowy. Dzięki Prodigy Cube zaczynam zgrzytać zębami, kiedy muszę przesłuchać np perkusję skompresowaną do 128 mp3 :)

Odsłuch na AKG k240 Studio. Podłączone poprzez nakręcany adapter AKG mały->duży Jacek. Z oczywistych względów czuć wyraźną różnicę między podłączeniem pod małą, albo dużą dziurkę. Wyjście przez dużego Jacka jest znacznie mocniejsze, głośniejsze. Za to przez malucha dźwięk wydaje się mięciutki jak galaretka (i tak pewnie nikt nie rozumie o co mi w tym momencie chodzi, ale co tam... :) )

Ze względu na neutralność k240 i chłód bijący od Cube pozwoliłem sobie na podbicie niższych częstotliwości w EQ. Efekt całkiem przyjemny.

 

Porównanie mam do X-Fi Fatal1ty, Xonara D1, wzmacniaczka MXM, wzmaka Radmor, SB Audigy soft-mod, oraz integry lapa. Na pewno są to niezbyt górnolotne, a właściwie po prostu biedne źródła, jednak zawsze to coś :)

Żałuję jedynie, że akurat wyprzedałem poprzednie pary słuchawek - na takich CALach mogłyby być ciekawe efekty (ciepło+chłód).

W każdym razie kartę kupowałem po to, żeby przy przesiadce na lapa jakoś zastąpić Xonara D1. Integra nie wyrobiłaby z tymi k240. Co się okazało? Prodigy Cube nie tylko dorównuje kroku D1, ale i je przewyższa. Głównie mamy tu nokaut w zakresie szczegółowości.

Jestem zadowolony z zakupu, jednak nie będę bił pokłonów i wynosił tego Audiotraka pod niebiosa. Po prostu jest wyraźnie lepiej, ale o żadnym opadzie szczęki do podłogi nie może być mowy. Popularnego za Oceanem Eargasmu nie doznałem i w sumie tego sobie nawet nie wyobrażam.

 

Prodigy Cube nauczyło mnie słuchania muzyki. Do tej pory warstwę audio postrzegałem jedynie jako tło. Teraz taka dla przykładu płytka Dark Side of the Moon potrafi mnie wciągnąć bez reszty. Wygodnie się odchylasz w fotelu, zamykasz oczy i jesteś w swoim własnym świecie.

 

Na koniec chciałbym serdecznie podziękować za przeczytanie. Mam nadzieję, że mój przydługawy post nie okazał się zbyt nużący :) Trzymajcie się ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wypowiedź. Wielu osób właśnie spodziewa się "Eargasmu", próbuje to sobie wyobrazić, a wypowiedzi w stylu "to zagra o wiele wiele lepiej..." jeszcze to podsycają. Prawda jest taka, że najlepsze źródło pozwala nam się cieszyć muzyką właśnie taką jaka jest i wychwycić wszystko co da się wychwycić w nagraniu, ani nami nie trzęsie, a ni nic. To co może nami zatrząść to muzyka po której przechodzą ciarki po plecach. A jak ktoś dużo siedzi w audio to ma tylko tą satysfakcje że znalazł brzmienie dla siebie. :)

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wydawało mi się, że Państwo musi zarobić VAT przy każdej sprzedaży (oprócz rzeczy używanych) ;)

 

Wydawalo Ci sie i to podwojne. Vat naliczany jest tylko raz. A od sprzedazy rzeczy uzywanej o wartosci powyzej 1000zl trzeba zaplacic podatek od czynosci cywilnoprawnych.

 

No nie wiem, dla mnie wciąż zasady sprzedaży w tym kraju są niejasne ;)

Ostatnio coś tam czytałem na temat tego i wyszło, że jak masz działalność gospodarczą i jesteś na ryczałcie to płacisz 3% od sprzedanego przedmiotu (ale wciąż nie wiem, czy do ceny towaru nie trzeba dołożyć 23%, które całe leci do Państwa, bo w sumie to dziwne byłoby to całe gadanie o vacie 23% skoro w praktyce, by go nie było). Na koniec roku jeszcze podatek dochodowy 19%.

Poza tym jak ktoś dużo sprzedaje to na ryczałcie być nie może i wtedy chyba właśnie całe 23%. Przynajmniej pobieżnie tak to zrozumiałem czytając na ten temat.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam DAC'a jak w temacie, wszystko gra i buczy na Win Xp ale na nowszych systemach nie ma bola żeby system poprawnie wykrył kartę. Jakieś sugestie na rozwiązanie sytuacji? Nie chcę być skazany na wymianę Cube przy zmianie systemu ani być uwiązanym do XP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam DAC'a jak w temacie, wszystko gra i buczy na Win Xp ale na nowszych systemach nie ma bola żeby system poprawnie wykrył kartę. Jakieś sugestie na rozwiązanie sytuacji? Nie chcę być skazany na wymianę Cube przy zmianie systemu ani być uwiązanym do XP.

 

Nie wiem w czym problem karta jest przecież kompatybilna z nowymi systemami windows, u mnie na 7 działa bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wydawało mi się, że Państwo musi zarobić VAT przy każdej sprzedaży (oprócz rzeczy używanych) ;)

 

Wydawalo Ci sie i to podwojne. Vat naliczany jest tylko raz. A od sprzedazy rzeczy uzywanej o wartosci powyzej 1000zl trzeba zaplacic podatek od czynosci cywilnoprawnych.

 

No nie wiem, dla mnie wciąż zasady sprzedaży w tym kraju są niejasne ;)

Ostatnio coś tam czytałem na temat tego i wyszło, że jak masz działalność gospodarczą i jesteś na ryczałcie to płacisz 3% od sprzedanego przedmiotu (ale wciąż nie wiem, czy do ceny towaru nie trzeba dołożyć 23%, które całe leci do Państwa, bo w sumie to dziwne byłoby to całe gadanie o vacie 23% skoro w praktyce, by go nie było). Na koniec roku jeszcze podatek dochodowy 19%.

Poza tym jak ktoś dużo sprzedaje to na ryczałcie być nie może i wtedy chyba właśnie całe 23%. Przynajmniej pobieżnie tak to zrozumiałem czytając na ten temat.

Kolego, kolego. Gdzieś Ty się takich głupot naczytał? ;) Mylisz ryczałt (forma podatku dochodowego) od VATu (czy poprawniej PTU - forma podatku obrotowego). VAT nie zna zasadniczo ryczałtu, wyjątki są nieistotne przy sprzedaży sprzętu audio.

VAT jest naliczany raz przy tym samym przedmiocie opodatkowania. Tu jest łopatologicznie wytłumaczone na przykładzie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Podatek_od_towar%C3%B3w_i_us%C5%82ug#Przyk.C5.82ad_obliczania_podatku_VAT

 

Oczywiście wszystko powyższe to 1 wielkie uproszczenie, vat jest zbyt skomplikowanym podatkiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jak może ktoś pamięta zgłaszałem problem polegający na niedziałaniu Cube pod nowszymi niż XP windowsami.

W końcu zaimeściłem pytanie na oficjalnym forum Audiotraka i poradzono mi żebym przestawił zworkę na północ od zegara (róg najbliżej gniazd wyjść optycznych) z 24 na 16 bitów.

Po tym sprzęt zadziałał jak należy.

 

Może niech ten post tu sobie powisi, może ktoś jeszcze będzie miał ten sam problem.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wejścia USB mam pytanie, piszecie że sprzęt odsługuje 24 bity, a czy wejscie USB nie przekazuje maksymalnie 16 bitowego dźwięku?

 

Nie, poza tym USB "nie wie" czy przekazuje dźwięk czy inne dane, ważne że mieści się w granicach przepustowości standardu usb 2.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Proszę o pomoc. Ostatnim czasy przymierzam się do kupienia dobrej zewnętrznej karty dźwiękowej, czy też wzmaka. Chciałbym tym napędzić solo6c ewentualnie słuchawki domowe które kiedyś się pojawią (narazie akg420, sennki pmx100). Bardzo mi zależy na podłączeniu również dwóch mikrofonów do gry w ultrastara (jeden do integry drugi do karty dźwiękowej. Czytając najróżniejsze opinie, testy doszedłem do wniosku, że lepszym wyborem dla mnie będzie prodigy cube. Pojawia się natomiast pytanie, czy podłączając do prodigy drugi mikrofon będę nagrywać z obu mikrofonów (ultrastar). Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam DAC'a jak w temacie, wszystko gra i buczy na Win Xp ale na nowszych systemach nie ma bola żeby system poprawnie wykrył kartę. Jakieś sugestie na rozwiązanie sytuacji? Nie chcę być skazany na wymianę Cube przy zmianie systemu ani być uwiązanym do XP.

 

Nie wiem w czym problem karta jest przecież kompatybilna z nowymi systemami windows, u mnie na 7 działa bezproblemowo.

 

potwierdzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu, otrzymałem paczkę z Prodigy Cube po trzech tygodniach podróży (5 dni z Korei do Polski i 2 tygodnie na odprawie celnej :( ).

 

INSTALACJA

 

Po podłączeniu do laptopa z Linuxem zgodnie z oczekiwaniami, karta została automatycznie wykryta przez system:

 

aplay -l
**** List of PLAYBACK Hardware Devices ****
card 0: Intel [HDA Intel], device 0: STAC92xx Analog [sTAC92xx Analog]
 Subdevices: 1/1
 Subdevice #0: subdevice #0
card 0: Intel [HDA Intel], device 1: STAC92xx Digital [sTAC92xx Digital]
 Subdevices: 1/1
 Subdevice #0: subdevice #0
card 1: CUBE [Audiotrak ProDigy CUBE], device 0: USB Audio [uSB Audio]
 Subdevices: 0/1
 Subdevice #0: subdevice #0
card 1: CUBE [Audiotrak ProDigy CUBE], device 1: USB Audio [uSB Audio #1]
 Subdevices: 1/1

 

dmesg
[   78.671105] input: GYROCOM C&C Co., LTD Audiotrak ProDigy CUBE as /devices/pci0000:00/0000:00:1d.0/usb5/5-2/5-2:1.0/input/input14
[   78.671200] generic-usb 0003:1852:7921.0004: input,hidraw3: USB HID v1.00 Device [GYROCOM C&C Co., LTD Audiotrak ProDigy CUBE] on usb-0000:00:1d.0-2/input0

 

Więc jeśli, ktoś nie był pewien czy karta jest w pełni kompatybilna z Linuxem, to teraz może być pewien że jest!

 

DŹWIĘK

 

OPA2134

Niestety, ale nie jest to szkoła grania, którą preferuję. Oczywiście wiedziałem o tym przed kupnem tego urządzenia, wiedziałem też że wzmacniacz operacyjny można wymienić na inny :). Seryjna kostka OPA2134 generuje dźwięk suchy, zamglony i pozbawiony życia. Co gorsza, również dynamika stoi na miernym poziomie. Moim zdaniem gra znacznie gorzej niż Samsung Wave. Właściwie jedynym pozytywnym aspektem jest czystość dźwięku. Pasmo jest delikatnie podbite w środkowym zakresie, ale w obliczu pozostałych wad nie ma to żadnego znaczenia.

 

AD8066

Kostkę AD8066 oraz adapter DIP8 kupiłem wraz z zakupem Cube (tyle że tym razem z Chin). Wymiana to bułka z masłem :). Jako że Cube posiada tylko jednego opampa, zmiana spowodowała drastyczną zmianę brzmienia. Dźwięk stał się prawdziwie Trance'owy; Jest potężny, głęboki bas, delikatne wycofany środek oraz krystalicznie czysta i wyrazista góra. Wokale są tak przejmujące że włosy jeżą się na głowie, a przestrzeń tak rozległa że można się w niej zatracić... Ktoś mógłby uznać za wadę "elektryczność" dźwięku, ale nie ja... Jestem zachwycony :)

 

Dla ciekawskich, załączam kilka fotek ze środka Cube'a.

20120326_183355.jpg

20120326_183619.jpg

20120326_183738.jpg

Edytowane przez soulreaver
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluję zakupu!

a może przy okazji w tym wątku (lub osobnym) zrobilibyśmy jakieś zestawienie: "OPA x zmienia brzmienie Cube na ...." wtedy każdy dokonywałby modyfikacji nie tak bardzo po omacku jak obecnie... mi na razie b. podoba się brzmienie oryginału, ale niewykluczone, że chciałbym sobie coś tam pomodować i takie zestawienie byłoby pomocne

Edytowane przez shady_slim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluję zakupu!

a może przy okazji w tym wątku (lub osobnym) zrobilibyśmy jakieś zestawienie: "OPA x zmienia brzmienie Cube na ...." wtedy każdy dokonywałby modyfikacji nie tak bardzo po omacku jak obecnie... mi na razie b. podoba się brzmienie oryginału, ale niewykluczone, że chciałbym sobie coś tam pomodować i takie zestawienie byłoby pomocne

 

Dobry pomysł, najlepiej było by to chyba zrobić w nowym temacie ( w końcu nie tylko w Cube można wymieniać opampy). Na dniach powinienem dostać OPA2107 to też napiszę kilka słów o dźwięku.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ucho to inne wnioski, dla mnie z AKG K701 i różnymi innymi dźwięk był dynamiczny i cholernie czysty. Oczywiście dla K701 nie był to idealny partner, ale juz tu dalo się odczuć duży potencjał Cubea. Bardziej podobał mi się od audinsta i znaaaacznie bardziej od cienkiej mayi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ucho to inne wnioski...

 

To prawda, pewnie dlatego dali możliwość wymiany opampów. Dopiero teraz przeczytałem pierwszego posta w tym temacie i bardzo się zdziwiłem czytając o niesamowicie szerokiej scenie... Jak na moje ucho to w przypadku OPA2134, trudno mówić o jakiejkolwiek scenie, dźwięk jest aplikowany bezpośrednio do mózgu :D.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności