Skocz do zawartości

Audiotrak Prodigy Cube


selphy

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz, czasem tak piszesz jakby każdy nic nie wiedzial, nie slyszal- Tylko Ty wiesz i to na dodatek- lepiej

 

Przykro mi że tak to odbierasz, bo ja wcale tak nie myślę.

 

Chodzi mi tylko że HD2 (w dodatku z wymienionymi opami) to produkt z zupełnie innej półki cenowej i z odmiennym przeznaczeniem.

Po twojej pierwszej wypowiedzi wynika HD2 gra lepiej. A dźwięk HD2 a dźwięk HD2 z opami które wsadziłeś to raczej 2 różne sprawy. Można też po twojej wypowiedzi wnioskować, że laptop sam w sobie gra na tym samym poziomie co Maya, co jest naprawdę nieporozumieniem. Maya kasuje inne źródła w swojej półce cenowej, a już na pewno integry od laptopów. Podejrzewam, że HD2 z wymienionymi opami rzeczywiści gra lepiej od maya u5. Ja tylko apeluje o dokładność i konkretność wypowiedzi. Bo samo mówienie "lepiej-gorzej" właściwie nic nie wnosi IMO jest w dużej mierze subiektywne.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez majka rozczarowała fajna z niej dziewczyna, ale bez wnętrza. Fajnie, że tyle portów, ładny w sumie wygląd, ale co z tego jak to nie gra rewelacyjnie. Aza podłączył do mojego lapka, wcześniej słuchałem na nim jakiejś muzy i nawet nie zauważyłem zmiany. Zero nic. Kilka razy sprawdzałem, nie mogłem uwierzyć - nic zero różnicy. Jak na rozszerzenie portów 230zł to trochę dużo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowaliście sterowniki? Wojtek jakiego masz lapka?

 

Zacznijmy może od tego, że głównym przeznaczeniem maya u5 są głośniki 5.1. A do głośników komputerowych taka charakterystyka bardzo dobrze się sprawdza - lepiej niż mój musiland (któremu duszy nie można odmówić ;) ). Wyście słuchawkowe, w x-fi 5.1 to totalna porażka, a tutaj dostajemy całkiem przyzwoity dźwięk.

Prawda jest taka, że sama z siebie ona nie zagra... tzn nie ma w sobie takiego ciepła przyjemnego dla ucha. Dlatego aby ona zagrała z dziurki potrzebne są ocieplone słuchawki lub odpowiednio pasujące do niej. Same SQ dla mnie prócz możliwości podbicia bassów jest dużo wyższe niż w playerze sony X, a on też jest bez żadnego ocieplenia. Scena jest większa, lepsza szczegółowość, lepsza kontrola. Teraz kilka godzin słucham na niej V-jays i strasznie podoba mi się podoba to zestawienie. HD668HD też mi się na niej podobają, choć jest wyraźnie neutralnie, ale dźwięk moim zadaniem w takim połączeniu wychodzi naturalny. Podłączam SHP2500 i też jest spoko, tylko właśnie wychodzą często sybilanty.

 

Nie ma tu audiofilskiego brzmienia, z " mięsistym basem, wygładzoną średnicą i błyszczącą górą", ale jak na 200zł złotych, jako karta do głośników dla mnie bomba.

Do takiego "audiofilskiego" słuchania to pewnie nawet by się bardziej E10 nadawał. A Tobie Wojtku mogę jedynie pozazdrościć laptopa bo mój gra okropnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmowy Acer za 1200zł... Słuchałem na PX100II, PX90,DT990 i właśnie Sluxach 668B - naprawde szału nie było. Dużo lepiej grała karta Azahiela nie pamietam nazwy jaka to karta. Porty i inne bajerki 5.1 ok to trzeba pochwalić ale dziurka średniak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie, w porównaniu z laptopem nie odczuwałem prawie żadnych różnic. A mój lapek to HP 4520s. Może w konfiguracji 5.1 byłoby fajnie, ale niestety mam tylko 2.0, tzn. Microlab Solo6c. Zarówno na słuchawkach i na głośnikach nie było różnicy z moją integrą. No ale każdy słyszy inaczej. Ja przynajmniej drugi raz bym jej nie kupił jeśli chodzi tylko o dźwięk (bo funkcjonalność ma wybitną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak być, że charakterystyka grania wymusza podłączenie ciepłych słuchawek. NG 98 MKII był dosyć chłodny i z k420 była sieczka, z ksc75 i Audeo również. Po podłączeniu CAL grało fajnie, zamulaste hd555 nawet mi się chwilami podobały :P Jakbyście jeszcze dodali porównanie Audiotraka DR Dac Nano do młodszego(?) rodzeństwa to byłoby idealnie. Jeżeli chodzi o zasilanie to zewnętrzne dobra rzecz. Audinsta nie miałem, ale z tego co czytałem ma zarówno opcje po usb jak i zewnętrzne, co wydaje się jeszcze lepszym rozwiązaniem. W NG98 nie denerwowały mnie żadne przykre odgłosy, jednak ostatnio testowałem samoróbke daca kupionego na allegro (~150zł)zasilanego z usb. Niska moc (mniej niż w v39 czy galaxy s z voodoo) doprawiona sporą dawką pisków i "strzelania" podczas uruchamiania niektórych aplikacji. 0202 mocy też nie miała dużo, za to nawet moje przez zasyfione usb nie wydała żadnego niechcianego dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jak najbardziej wam Chłopaki wierzę ;)

 

Miałem doświadczenie z jednym acerem jak na razie a raczej eMachine od acera. Pomogłem koledze wybrać. Kosztował na ten czas 2,5k nawet fajny, Cienki 17" 320GB i3 4GB ramu. Kumpel sobie cały czas chwali. Oczywiście nie byłbym sobą jakbym go nie posłuchał :D (gdyż mam tendencje do sprawdzania wszystkiego co się da) i muszę przyznać, że jak na integre grał całkiem przyzwoicie. Lepiej od mojej integry, charakterystyka właśnie była bardziej neutralna i miał miej wad w dźwięku. Charakterystyka jak tak pomyślę podobna do maya, ale w ogóle nie ta klasa dźwięku....

 

Ja się też wam jak najbardziej nie dziwie. Sam jak porównywałem musilanda do starego soundblastera to oba dla mnie były ciepłe i różnice były dla mnie prawie bez znaczenia... już chciałem je umieszczać na tym samym poziomie :lol: .... to było dawno i nie prawda... :P

Nasz mózg nie został stworzony by dostrzegać takie różnice i jak mamy do czynienia z podobną charakterystyką umysł nam po prostu wszystko wyrównuje.

Drastyczna zmiana charakterystyki też nie jest przyjemna...

 

Ale to jest nawet lepiej dla was. Skoro nie słyszycie różnicy to możecie oszczędzić kasiorkę. Wbrew pozorom dobrze jest mieć słaby łeb, bo jak się pije wychodzi dużo taniej :P

 

;)

 

Ja natomiast różnicę słyszę i ogólnie maya nie używam jako źródła do słuchawek, ale czasem lubię się pod nią podłączyć i pocieszyć się dużą sceną, wyraźną górą, jak zresztą dobrą szczegółowością w całym paśmie i czystym niepodbarwionym brzmieniem -> takie urozmaicenie :)

 

Osobiście ostatnio trafiam na tyle sprzeczności na internecie w różnych opisach sprzętu, że co raz bardziej zaczynam nabywać przekonania że jak człowiek sam nie posłucha to się nie dowie :ph34r:

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie słychać różnicy między jednym źródłem a drugim tzn, że słuchawki są do d**y :D takie Cal potrafią zagrać lepiej na niejednym przenośnym grajku niż dobrym dacu. Ostatnio spotykam się z niezłymi integrami w laptopach ( w stacjonarkach nadal Rumunia). Sytuacja zmienia się gdy podłączymy coś lepszego- wtedy nie trzeba byc nietoperzem :P k141 podłączone do integry, xonara dx, v39 i ng98 pięknie pokazują schodki jakie dzielą poszczególne źródła. Choć szczerze przyznam, że gdybym miał kupować karte pod głośniki to kupowałbym w ciemno lub sobie darował - moje 2.1 podobały mi się bardziej na integrze niż ng98. Na tym drugim ogromny bas pogłębiał się jeszcze bardziej co psuło efekt, za to zwykła integra brzmiała w moim odczuciu lepiej a dodatkowo mogłem pobawić się srs audio sandboxem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie słychać różnicy między jednym źródłem a drugim tzn, że słuchawki są do d**y :D takie Cal potrafią zagrać lepiej na niejednym przenośnym grajku niż dobrym dacu. Ostatnio spotykam się z niezłymi integrami w laptopach ( w stacjonarkach nadal Rumunia). Sytuacja zmienia się gdy podłączymy coś lepszego- wtedy nie trzeba byc nietoperzem :P k141 podłączone do integry, xonara dx, v39 i ng98 pięknie pokazują schodki jakie dzielą poszczególne źródła. Choć szczerze przyznam, że gdybym miał kupować karte pod głośniki to kupowałbym w ciemno lub sobie darował - moje 2.1 podobały mi się bardziej na integrze niż ng98. Na tym drugim ogromny bas pogłębiał się jeszcze bardziej co psuło efekt, za to zwykła integra brzmiała w moim odczuciu lepiej a dodatkowo mogłem pobawić się srs audio sandboxem.

 

Lepsze i bardziej wymagające ;)

Dla ścisłości, mi się wydaje, że pokazują schodki jakie dzielą poszczególne źródła wraz z ich wzmacniaczami zintegrowanymi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie lubię jak ktoś sięga po takie teksty w rozmowie ze mną. I dalej czytam tylko "lepiej-gorzej-bez różnicy" co mi właściwie nic nie mówi.

 

@gumiak9 i @oblivion słuszne uwagi.

 

Nie chcę mówić, że maya jest jakąś dźwiękowa sensacją. Bo znajdzie się mnóstwo źródeł które zagrają lepiej i przyjemniej. Lecz uwzględniając jej charakterystykę od samego początku dopierając do niej odpowiednie słuchawki otrzymujemy naprawdę dobre źródło w dobrej cenie, value jest wyjątkowo wysoko zważywszy na fakt, że dziurka słuchawkowa jest w niej dodatkiem. Jak ktoś szuka coś pod same słuchawki i opowiada mu chłodniejsza charakterystyka to pewnie dużo lepiej będzie zainwestować w Prodigy Cube.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Większość modeli. Nie miałem czasu przeglądać dokładnie oferty handlowej. Cena będzie na mniej wiecej podobnym poziomie wszędzie. To zależy od importera. Poniżej 400 raczej będzie ciężko... Za to masz gwarancje. Nie spodziewaj się że sklepy będa miały sprzęt taniej niż prywatny i w sumie trochę ryzykowny import

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak wy to kupujecie, tak normalnie z ebaya? Na alibabie Gyrocomu jest za max 52USD przy 10szt. czyli ok 180zł. Do tych 10 sztuk doliczyć trzeba powiedzmy 100USD za transport czyli łącznie z 600USD, licząc 25% cła i VATu daje nam to z 800USD czyli 2700zł i dodać marże to max 300zł za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BamboszeK , ja widzę to inaczej:

Zakładając, że 52USD jest przy 10 sztukach + wysyłka 100USD to masz = 2160zł + do tego dochodzi vat+cło (24%+7%) na granicy jak mówisz , czyli 2800zł.

Ale, jeśli się nie mylę to przy sprzedaży też dochodzi vat 24% dla Państwa od sprzedaży , czyli już sam koszt realny to 330złotych za sztukę, a jeszcze trzeba na tym przecież zarobić.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności