Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Audiotrak Prodigy Cube


selphy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej co to znaczy, że dźwięk jest metaliczny (w pierwszym poście)? Czy Cube będzie dobry do słuchania klasyki, smooth jazz, soul, R&B (np. Alicia Keys), elektronicznej (ambient)? Zależy mi na dobrym wokalu, naturalnym dźwięku, szczegółach instrumentów, żebym słyszał wyraźnie szczególnie przy ambiencie i klasyce różne ciche, krótkie dźwięki (... nie umiem opisywać muzyki), czyli może usłyszał coś czego do tej pory nie słyszałem (na SB Live). Posiadam Sennheiser HD 202 i rocka jako tako można na nich słuchać, bo mają chyba podbicie basu, ale klasyka brzmi w nich nienaturalnie.

Czy będzie potrzebna wymiana OPA? Jeśli tak to na jaki?

Czy różnica między SB Live a Cube będzie zauważalna?

Czy z Superlux HD668 B (wiem, że niski budżet) będzie dobrze słychać taką muzykę, czy jakieś inne do 250 zł? Zależy mi żeby słuchawki miały kabel nie na stałe do nich przymocowany (tak jak w HD 202) tylko jakieś wejście/wyście jak w (HD668 B).

Edytowane przez aron33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej co to znaczy, że dźwięk jest metaliczny (w pierwszym poście)? Czy Cube będzie dobry do słuchania klasyki, smooth jazz, soul, R&B (np. Alicia Keys), elektronicznej (ambient)? Zależy mi na dobrym wokalu, naturalnym dźwięku, szczegółach instrumentów, żebym słyszał wyraźnie szczególnie przy ambiencie i klasyce różne ciche, krótkie dźwięki (... nie umiem opisywać muzyki), czyli może usłyszał coś czego do tej pory nie słyszałem (na SB Live). Posiadam Sennheiser HD 202 i rocka jako tako można na nich słuchać, bo mają chyba podbicie basu, ale klasyka brzmi w nich nienaturalnie.

Czy będzie potrzebna wymiana OPA? Jeśli tak to na jaki?

Czy różnica między SB Live a Cube będzie zauważalna?

Czy z Superlux HD668 B (wiem, że niski budżet) będzie dobrze słychać taką muzykę, czy jakieś inne do 250 zł? Zależy mi żeby słuchawki miały kabel nie na stałe do nich przymocowany (tak jak w HD 202) tylko jakieś wejście/wyście jak w (HD668 B).

Cube na seryjnym opku gra IMO bez życia, jakby przez mgłę. Wymiana OPka na np. OPA2107 poprawia sytuację i biorąc pod uwagę cenę tego urządzenia jest już całkiem okay. Jeżeli chodzi o słuchawki to właściwie cokolwiek wybierzesz (z markowych słuchawek a nie podróbek) to zagra lepiej niż HD202. Niestety modelu żadnego ci nie podam bo dawno już wypadłem z rynku nauszników w tym segmencie cenowym.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten OPA2107 potrzebuje podstawki DIP8, zgadza się?

A jeśli chodzi o MUSES8820E, też potrzebuje tej podstawki? Czy to E na końcu coś oznacza? I czy ktoś go testował? MUSES8820 jest użyte w droższym modelu Dr.DAC2 DX MUSES.

 

Czy te będą odpowiednie (tj. nie podróbki)?

http://allegro.pl/elmag-muses8820-hi-end-wzm-op-firmy-jrc-i4778502219.html

http://allegro.pl/opa2107-dip8-2107-opa2107ap-wzmacniacz-operacyjny-i4848726357.html

 

Na innym forum dobrze piszą o LME49990 czy AD797BR (i innych też). Czy one też mogą być zastosowane do Cube?

Edytowane przez aron33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten OPA2107 potrzebuje podstawki DIP8, zgadza się?

A jeśli chodzi o MUSES8820E, też potrzebuje tej podstawki? Czy to E na końcu coś oznacza? I czy ktoś go testował? MUSES8820 jest użyte w droższym modelu Dr.DAC2 DX MUSES.

 

Czy te będą odpowiednie (tj. nie podróbki)?

http://allegro.pl/elmag-muses8820-hi-end-wzm-op-firmy-jrc-i4778502219.html

http://allegro.pl/opa2107-dip8-2107-opa2107ap-wzmacniacz-operacyjny-i4848726357.html

 

Na innym forum dobrze piszą o LME49990 czy AD797BR (i innych też). Czy one też mogą być zastosowane do Cube?

 

OPA2107 występują również w obudowie DIP8, nie potrzeba żadnej podstawki (pewnie chodziło ci o adapter SO8-DIP8).

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co postawilibyście wyżej audiotrak cube czy asus xonar u7 cenowo prawie takie same. I po co są te wyjścia coaxial, RCA i optical output, do czego one służą, jakie są ich zastosowania. Czy te karty bardziej sie nadajądo słuchawek czy w przypadku głośników również sprawdzą się jak najbardziej?

Są tam też 2 wyjscia dla głośników na prawy i lewy głośnik, ja mam microlaby solo 7c i od obu głośników jest tylko jeden kabel nie ma podziału na prawy i lewy głośnik czy to ma jakieś znaczenie? Czy wówczas jest to obojętne gdzie wsadzę kabel od głośników, a może są też inne możliwości podłączenia głośników microlaba.

Edytowane przez czaron87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok stary skumałem wszystko, moje pytanie wynikało z tego że jak do tej pory używałem inny rodzaj kabla który podłączałem do fiio e07k. Używałem kabel który był w zestawie z solo 7c. No i ten kabel z jednej strony ma 2x RCA które wchodzą do głośnika z wbudowanym wzmakiem a zdrugiej strony ten kabel zakończony jest minijackiem 3,5mm. Nie zauważyłem że kupując audiotraka musiałbym podłączyć się za pomocą kabli od audiotraka a nie używać kabla od microlabów. A czy można do tej karty podłączyć głośniki 2.1 lub 5.1 ? Wydaje mi się że nie ale może jestem w błędzie. I do czego służą w takim razie te wyjścia optical i coaxial?

Edytowane przez czaron87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

2.1 tak bo one zazwyczaj maja jednego jack'a, 5.1 juz niepodepniesz

 

optical i coaxial w cube to wyjscia z tego co wiem

 

możesz podłączyć solo7c jack'iem bez problemu

Edytowane przez TrueFaith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie producenta pojawiła się informacja o "odświeżonej" wersji oznaczonej jako "Black Edition". Z widocznych zmian jest zmiana domyślnego OPAMP z OPA2134 na LME49860 i obudowa w kolorze czarnym ;).

 

http://audiotrack.net/en/usb/4009

 

 

http://www.ti.com/product/lme49860

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiecie może w jakim sklepie internetowym dostane Cube (może być na pw, zależy mi na czasie)? Próbuje ją zdobyć od 2 tyg.

Jesteś na forum sklepu MP3STORE - nie palisz na wszystkie cylindry czy jak?

poza tym jest tu inny dział, w którym zadaje się takie pytania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8820 do ciemnych ? Wali górą tak że to jest wariacja :P Też mi mówili, że muzykalny i ciepły, łagodny a tu się okazuje, że żyleta. Oczywiście trochę przesadzam ale wiadomo o co chodzi

 

myślisz, że na lme49990 będzie lepiej w tym aspekcie ? szkoda mi wydać 5 stów na żonglerkę opkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

względem stockowego opa strasznie wyostrzył górę, nie wiem jaka to czestotliwość ale po prostu tnie uszy i na srh840 i na he-300

 

poczytam o nich i chyba coś wezmę

 

co do hajsu, chodziło mi o 5 stów, bo jak nowy op nie podpasuje to już prawie stówa w plecy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności