Skocz do zawartości

Audiotrak Prodigy Cube


selphy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zwykle przeczytałem i się nie zawiodłem :)

Gratuluje kolejnej udanej recenzji i dobrych zdjęć. Dla mnie (tzn dla Ciebie :P ) DUŻY PLUS ;)

 

Domyślam się, że ten neutralny ochłodzony dźwięk to zasługa op-ampa. Powiedz może jak karta sprawuje się ze wzmacniaczem zewnętrznym? plz :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że zadam takie fundamentalne pytanie opis dźwięku to opis brzmienia DACa czy wyjścia słuchawkowego (czyli DAC + wzmacniacz)? Chyba dosyć ważna informacja bo wzmak domyślam się z tego żaden (brak zewnętrznego zasilania) ale może DAC dobry?

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Czy ten DAC dobrze będzie się zgrywał z HD 595?

 

Moim zdaniem tak.

 

A jesteś w stanie odnieść się jak ma się jedno i drugie w stosunku do Prodigy HD2 ? Bo myślę nad Maya U5, Cube oraz MM02us/03us. Nawet nie wiem czy jest sens wymieniać, sprzęt z sygnatury.

 

HD2 nie słuchałem, MM02 us gra inaczej niż Cube, czy lepiej to już kwestia indywidualna, mi się bardziej podoba.

Na Twoim miejscu nic bym nie zmieniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z HD2 da się naprawdę dużo wycisnąć - zob. moda Henryka Kwinto, główną zaletą Cube jest to że obsługuję 24/96 przez USB no i jest przenośny. Cube ma raczej przeciętnego daca a dokładniej kodek(DAD + ADC w jednym) a HD2 ma drugi najlepszy model od AKM stosowany w drogich konstrukcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym modzie jednak mój obecny sprzęt nie da rady tego lutować, jak kupię stację lutowniczą + hotair kto wie czy nie zrobię jej tuningu, kusi mnie Xonar ST + 2x OPA2228, bo mi się podobało to połączenie tylko zakup tego to 800zł. Wiem także, że ten AKM to bardzo dobry układ, tutaj też rozchodzi się o to czy czasem Mikroforum608 (połączenie RCA) tego nie ogranicza. Bo z HD2 jestem zadowolony mimo wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno po tym modzie dziurka słuchawkowa ledwo co ustępuje forum608 II więc raczej warto. Spróbuj także posłuchać po RCA http://allegro.pl/klotz-gniazdo-mini-jack-2xcinch-20-cm-ays-6-i1932167106.html

Ew. posłuchaj musilanda u kogoś, wg. opinii na head fi jest lepszy od Xonara ST.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanaiwałem się nad przelotką ale to zasadniczo w moim odczuciu nie ma sensu ? Tylko, że ten mod kosztuje (kondensatory+dodatkowe zasilanie+lutowanie SMD itd.) to nie jest lepszą opcją kupić od razu Xonara ST ? Syler może mi wypożyczy MM02us :) Podłączając mikrusa po RCA czy po małym jacku nie słychać różnicy żadnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam takie pytanie - tylko mnie nie wyśmiejcie...

 

Mam Logitechy Z5500 oraz Shure SRH 840.

 

Czego oczekuje?

 

Kopa w muzyce na głośnikach i słuchawkach.

Obsługi DTS HD i True HD przy fimach Full HD Blu RAy z kompa.

Wsparcia podczas grania w gry na PC.

 

Cube? A może Maya?

 

Powiedzcie mi... jak to jest z tym Cubem. Ma liniowe wejście na przodzie. Czyli mogę bez właczani PC podpiąc np. Ipoda Jackiem i mieć głos na Logitechach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś hd2 był za 69, ja go tak kupowałem i nie miałem na stockowych i mikołaj ma mojego, więc odnoszę się. a w czym lepszy? mocą, dźwiękiem. dla mnie maya aż tak nie powaliła. na początku tak, owszem fajnie, ale zacząłem porównywać i żeby było śmiesznie w pracy u mnie, jeden lapek grał bardzo podobnie do maya. Jakbym był zmęczony to bym zupełnie nie wyczuł różnicy. co do hd2- pełniejszy, dojrzalszy dźwięk, lepsza scena, sama holografia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki. Przydałaby się jeszcze informacja na jakich opach tak HD2 grał ;). Podejrzewam, że HD2 ze zmienionymi opami gra przede wszystkim cieplej, a to robi dużą różnicę w odbiorze dźwięku.

 

No i muszę powiedzieć, że zazdroszczę Ci lapka ;) mój asus nawet nie umywa się do maya... niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad8599 + 2 razy opa2604. Wiesz, czasem tak piszesz jakby każdy nic nie wiedzial, nie slyszal- Tylko Ty wiesz i to na dodatek- lepiej. Taka mala dygresja.

 

Zobacz sobie uklad na jakim jest hd2, zobacz też opinie po wszelkich modach tejże karty także:) co do ceny- to ona spokojnie jest warta i te 99, choćby dla samego wzmaka i potem możliwości kombinowania- warto.

 

Co do lapka- ta integra, serio dobrze gra- moj szok jest jeszcze większy niz myślisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności