Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Audiotrak Prodigy Cube


selphy

Rekomendowane odpowiedzi

Racja co piszesz Grado Sr80 grają dobrze na Cube na Matrixie już trochę za jasno , za to HD600 jak marzenie mają dociążenie na dole a tego w Cube+Forum brakowało i góra była za mocna , Shure 840 grają lepszym dołem na Matrixie reszta neutralna , Cube bardziej je ocieplał ale miał mniejszą scenę , za to line out na Dynaudio + Rotel przepaść nie ma co porównywać .Szkoda że nie mam HD650 do posłuchania bo to połączenie mogłoby być niezłe do elektroniki i mocniejszych szarpnięć strun .

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, proszę o radę :)

Kupiłem głośniki Edifier R2600, dźwięk na karcie zinegrowanej laptopa Asus X53S nie był najgorszy, ale postanowiłem zainwestować w Cube Prodigy, żeby dźwięk był jeszcze lepszy. Po podłączeniu Cube'a okazało się jednak, że dźwięk jest gorszy niż na integrze (strasznie płaski, bez wyrazu). Mam 10 dni na zwrot i chyba tak zrobię. Chyba zrobię, bo teraz pojawia się kwestia wymiany opa. Czy wymiana opa na inny niż fabryczny faktycznie znacznie poprawi dzwięk Cube'a na moich R2600? na lapku słucham wyłącznie muzyki. Gatunek: elektronika (trip-hop, minimal, dnb) i indie rock. Jaki ewentualnie opamp zakupić biorąc pod uwagę rodzaj słuchanej przeze mnie muzyki i czy sama wymiana jest trudna dla laika?

Edytowane przez uphex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o radę :)

Kupiłem głośniki Edifier R2600, dźwięk na karcie zinegrowanej laptopa Asus X53S nie był najgorszy, ale postanowiłem zainwestować w Cube Prodigy, żeby dźwięk był jeszcze lepszy. Po podłączeniu Cube'a okazało się jednak, że dźwięk jest gorszy niż na integrze (strasznie płaski, bez wyrazu). Mam 10 dni na zwrot i chyba tak zrobię. Chyba zrobię, bo teraz pojawia się kwestia wymiany opa. Czy wymiana opa na inny niż fabryczny faktycznie znacznie poprawi dzwięk Cube'a na moich R2600? na lapku słucham wyłącznie muzyki. Gatunek: elektronika (trip-hop, minimal, dnb) i indie rock. Jaki ewentualnie opamp zakupić biorąc pod uwagę rodzaj słuchanej przeze mnie muzyki i czy sama wymiana jest trudna dla laika?

 

Wymiana tego opa na podstawce nic nie zmieni bo on ma wpływ tylko na wyjście słuchawkowe. Możesz więc spokojnie oddawać Cube'a.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki, uspokoiliście mnie...

 

Jeśli ktoś jeszcze mógłby to potwierdzić to już w ogóle :)

 

 

Edit.

 

Dowiedziałem się od pewnej osoby z forum PCLab że:

 


Wymienny opamp jest na samym początku schematu, z niego sygnał audio idzie na wszystkie wyjścia.
Dla pewności rozkręciłem i go wyjąłem, głośniki grają 90% ciszej.
Edytowane przez DyndaS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego DyndaS, ja bym raczej nie bawił się we włączanie CUBE lub jakichkolwiek innych urządzeń z wyciągniętym OPAMPem. Nigdy nie wiadomo co się może stać, oby jakiś kondek nie wystrzelił:) Zmiana wzmaka operacyjnego w CUBE ma wpłym na oba wyjścia słuchawkowe a także na RCA. Jest na forum kilka tematów dotyczących wymiany opampów w CUBE i jakie zmiany w dźwieku przynosi każda z nich. Z bardziej uniwersalnych i w miare nie rujnujących kieszeni a przynoszących zmiane na lepsze w dźwieku dla Cube, polecam OPA2107 , LM49860 lub OPA2228. Każdy z nich jest dużo lepszy niż ten fabryczny OPA2134. Zachęcam do zapoznania się jaką charakterystykę mają wymienione scalaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z OPA2107 mięsistego basu nie będzie, ale za to średnica duużo lepsza i wysokie tony oraz scena i precyzja, lepszej średnicy nie słyszałem z żadnego opampa w tym CUBE. Powyższy przykład AD8066 da Ci chyba najlepszy bas w tym pudełku kosztem utraty lekkiej innych pasm ale nie powinno być źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie posiadam Superlux HMC631 oraz AKG K530 (sprzedam je pewnie) i właśnie Superluxy grają neutralnie i tego basu mi tu przy OPA2604 trochę brak choć słucham przez małego jacka bo przejściówki obecnie nie mam na stanie. Ogólnie chciałbym wyciągnąć trochę ciemniejsze, cieplejsze brzmienie.

 

Mam też dylemat odnośnie kabla RCA a dokładniej którego używać. Dodawany do Cube jest strasznie gruby z długą wtyczką przez co nie mogę dosunąć głośników do ściany. Oryginalnie dodawany do edifierów ma cienkie przewody i mniejsze wtyczki. Czy w praktyce ma znaczenie których używam?

 

 

PS.

Przyczepność tych małych sylikonowych nóżek aż mnie zadziwia :blink:

Edytowane przez DyndaS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma być ciemniej i cieplej to napewno AD8066 z tych dwóch. Co do kabla to ten od Cube jest przyzwoity choć jakością nie grzeszy. A po co głośniki do ściany na siłę dosuwać ?? nie rób tak bo to tylko dudni. Przy tych głośnikach zresztą chyba nie zauważysz różnicy w dzwięku niezależnie których kabli użyjesz. Powinny być porównywalne, co nie znaczy złe. Lepszych nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam pytanko. Czy polecacie kostkę jako sprzęt do desktopa mający zastąpić zintegrowaną kartę muzyczną? Cube jest dla mnie interesujacym urządzeniem bo posiada wejście mikrofonowe z wzmacniaczem, co cieżko mi znaleźć w innych konstrukcjach jakie polecacie jako alternatywę dla niego. Zależy mi na zestawie, który pozwoli mi podłączyć zarówno głośniki 2.1 (Microlab FC530), mikrofon oraz słuchawki jakie planuję kupić (Sennhisery HD558/598). Nie mogę użyć samego wzmacniacza słuchawkowego a mikrofonu zostawić na integrze bo coś mi się z nią konkretnie chrzani i wariują mi wejscia (znikają, przełączają się). Z wątku wyczytałem, że zestaw stereo z soobwooferem będzie działał ok oraz, ale że przydałby się jakiś wzmacniacz na wyjsciu głośnikowym, co posiada zestaw jaki mam, więc powinno być ok. Tak więc zdecydować się na Audiotraka czy polecicie mi coś innego?

 

Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden z uzytkownikow zrobil b. fajne porownanie kart dzwiekowych na usb od "najtanszej" po drozsze i to bylo w pliku pdf. juz nie pamietam jak sie to dokladnie nazywalo. moze ktos pamieta?

@ edit

to bylo: test_12_mini_Dacow_z_wejsciem_usb

Edytowane przez raap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Sennhiserów HD558, HD598, słuchałeś innych ? :D... Moim zdaniem HD598 nie są warte obecnej ceny. W zasadzie nie mam pojęcia dlaczego one tak drożeją... :D. W dniu premiery kosztowały coś w okolicach 500-600zł :P teraz skoczyło do 700zł :P . Dla mnie ich cena to żart, jak opis na pudełku że te wstawki są z prawdziwego drewna . :D

 

W mojej opinii warte uwagi słuchawki z tej firmy zaczynają się od modelu HD600 :P który to bardziej mi się spodobał niż DT880 pro.

Edytowane przez Rajmil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@raap Dzięki! Znalzałem i przestudiuję :)

 

@Rajmil Słuchawek nie mam i nie rozglądałem się za nimi jeszcze dokładniej, bo bardziej mnie ciśnie kwestia karty muzycznej.

 

Tak po grzebaniu na forum, czytaniu w internecie jeszcze się zastanawiam nad Mayą..tylko, że w sumie 5.1 mi nie potrzebne bo mam i raczej będę miał podłączone do kompa 2.1 głośniki. Inne wejścia też w sumie są mi zbędne, bo nie chcę podłączać kilku urządzeń.

 

@edit

Przeczytałem zestawienie. Niestety są to tylko urządzenia typu DAC a nie karty dźwiękowe. Więc niestety odpada ze względu na konieczność posiadania wejścia mikrofonowego :/ Ale dzięki za próbę :)

Edytowane przez kretka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam od roku Prodigy Cube i dotknęła go taka oto przypadłość.

Pogra sobie kilka h (w trakcie pracy zawodowej) bez żadnych objawów i nagle dzwięk "ubogadzony" jest syczeniem/trzeszczeniem, wystarczy że wypnę go z USB i podłączę spowrotem i wszystko wraca do normy. Ktoś z forumowiczów ma pomysł co może powodować takie objawy?

Dodam jeszcze tylko kilka informacji szczegółowych
od początku "kostka" ma wymienionego OPA na : 2107, podpięty pod usb (zmiana portu nie powoduje zmian), jak już "trzeszczy" to zarówno na wyjściu chinch jak i słuchawkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności