Skocz do zawartości

Telefon z najlepszą jakością dźwięku.


imaniak

Rekomendowane odpowiedzi

Z MX4 na MX4Pro? Pewnie że warto! To nie tylko chodzi o brzmienie, bo Pro gra zauważalnie lepiej z większą mocą, ale to również lepszy telefon z większym ekranem. Polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slaviola​ - wiem, że miałeś/masz oba telefony i bardzo liczyłem na Twoją podpowiedź. Dzięki. :)
Chyba się skuszę, bo i cena Pro teraz​ niezła. :)
Potem pom​yślę o słuchawkach - zależy mi na mocy.

Edytowane przez strong6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra popełnię małego posta :D. Przez ostatnie parę dni miałem okazję użytkować dwa telefony z dac-em opartym na ess9018k2m. Mianowicie Mi Note Pro i Meizu pro 5. Pod względem szybkości w codziennym użytkowaniu obydwa telefony są porównywalne. Obydwa są jednakowo szybkie i nie ma tutaj mowy o jakiś przycięciach w obrębie menu czy też jakiś lagach. Xiaomi zasuwa na znanym i lubianym miui no i tutaj jest dobrze nawet bardzo dobrze na tym tle pro 5 wygląda jak beta wersja. Niestety ale soft w polskiej wersji jest na granicy używalności. Częste chińskie krzaki w sofcie, część po angielsku część po chińsku trochę po polsku. Soft jest stabilny i działa generalnie bez problemowo. Do codziennego użytku zdecydowanie ciekawszym wyborem jest xiaomi. Co do jakości dźwięku to w xiaomi dźwięk HiFi działa we wszystkich aplikacjach i nie ma tutaj co kombinować. Nie ma ustawień higain czy lowgain włączamy hifi i śmiga. W meizu trzeba troszkę pokombinować według przepisu kolegi aneno i też tryb hifi jest tam gdzie ma być.

Mocy mają obydwa pod dostatkiem i na moich limonkach czy też takstarach nie brakuje zakresu na skali. Tyle że nie są to jakieś super trudne słuchawki do napędzenia.

Xiaomi jest zimne i to mocno, sterylne dość chude w przekazie i oszczędne w basie gra fajnie i mega neutralnie ale po tej chłodniejszej stronie. Czasami brakuje mu uderzenia takiego szybkiego ataku na basie który jednak w rocku się przydaje w elektronice jest zdecydowanie lepiej. Meizu no cóż charakter ess został zachowany czyli jest krystaliczna górka jasna dosyć ale bez sybilacji. Jest przy tym dosyć mocno napowietrzony tego powietrza czasem brakuje w xiaomi. Dużo tutaj zależy też od rodzaju muzyki i jakości wsadu :).

Bas w pro5 na pewno jest inny bardziej ciężki z lepszą fakturą i uderzeniem. Na pewno meizu jest lekko ocieplone nie sprawia wrażenia takiej sterylności jak xiaomi. Obydwa te telefony grają dobrze wręcz rewelacyjnie jak na fony, porównywałem je do galaxy s6 mojego dziecka iphona 5s mojej żony a przez długi czas miałem ipka 6. To inna liga w dziedzinie telefonowego audio bardziej można je przyrównać do lepszych grajków. Jasne nie jest to poziom fiio x5 czy ibasso dx90 ale różnice nie są kosmicznie wielkie. Wiadomo że duży dedykowany grajek lepiej odda nam niuanse na basie czy też więcej szczegółów w nagraniu no ale to już jest związane bezpośrednio z topologią i możliwościami plejerków. Nic nie zastąpi w sekcji wzmacniacza sensownego magazynu w postaci konkretnego elektrolitu jak prądu brakuje to i bas w słuchawkach dostaje zadyszki a dalej to już leci taśmowo. Generalnie na tą chwilę ja te dwa fony widzę tak: obydwa są mocne i grają naprawdę z klasą co kto wybierze to bardziej kwestia osobistych preferencji

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra popełnię małego posta :D. Przez ostatnie parę dni miałem okazję użytkować dwa telefony z dac-em opartym na ess9018k2m. Mianowicie Mi Note Pro i Meizu pro 5.

.....

 

Napisz proszę jak bateria, szczególnie w trybie Audio HiFi na obu? i czy miałbyś możliwość sprawdzić z jakimś przetwornikiem na USB, jak tam z kompatybilnością systemową u nich?

Ewentualnie jeszcze mnie interesuje kwestia jakości zdjęć na tle choćby Galaxy S6, wiem, wiem, to nie sekcja audio, ale generalnie to ma być urządzenie wielofunkcyjne z definicji, stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dobra popełnię małego posta :D. Przez ostatnie parę dni miałem okazję użytkować dwa telefony z dac-em opartym na ess9018k2m. Mianowicie Mi Note Pro i Meizu pro 5.

.....

 

Napisz proszę jak bateria, szczególnie w trybie Audio HiFi na obu? i czy miałbyś możliwość sprawdzić z jakimś przetwornikiem na USB, jak tam z kompatybilnością systemową u nich?

Ewentualnie jeszcze mnie interesuje kwestia jakości zdjęć na tle choćby Galaxy S6, wiem, wiem, to nie sekcja audio, ale generalnie to ma być urządzenie wielofunkcyjne z definicji, stąd moje pytanie.

 

To jest bardzo dobre pytanie szczególnie na tle tego że to ma służyć nie tylko jako player, aparaty są spoko zdecydowanie szybciej stroi meizu ale z drugiej mańki zdjęcia wychodzą dosyć ciemne szczególnie w pomieszczeniach czuć brak stabilizacji w meizu.

Wrzucam liny do fotek obydwu :

Mi Notek: https://goo.gl/photos/HqS57CyGuq3QEc1Y9

Meizu: https://goo.gl/photos/8biLbu4aSTRVsAMD8

Niestety nie mam nic na usb szkoda że nie widziałem nic wcześniej bo byłem w mp3store. Zrobiło by się testy :D

Swoją drogą przeprowadziłem małe testy w teście brały udział AK380, AK Junior, iBasso DX80, QP1R

Teraz tak na moje ucho to QP1R wykopuje z kopyt, AK380 totalnie mnie zawiódł pomimo wysokiej ceny nie zaprezentował nic ciekawego.

Ibasso fajne granie zbliżone do QP1R z charakteru oczywiście ale moc mniejsza, AK Junior najsłabszy z tego wszystkiego.

I teraz tak w tym porównaniu raczej na 90% położyłbym te telefony koło tego najmniejszego juniorka i to w ogóle bez zastanowienia jakościowo bardzo zbliżona półka bez problemu poradziły sobie z napędzeniem HD600. Ibasso to więcej basu dociążonego większa szczegółowość telefony niestety w górnych zakresach głośności zaczynają wprowadzać zniekształcenia przez co dźwięk się zlewa robi się mało przejrzysty i szczegółowy. Tutaj jednak playery górują nie mówiąc już o elektrowni w QP1R który no mocny jest i prądu mu absolutnie nie brakuje. Jednak jak na urządzenia do wszystkiego jest dobrze nawet bardzo dobrze, chińczycy pokazali że w temacie audio w telefonach nie mają się czego wstydzić dają naprawdę radę. Powiem tak gdybym za te okolice 2k zł miał sobie cosik zakupić i celowałbym tylko w grajdło to tutaj ibasso, fajna synergia z limonkami granie z dużą przestrzenią i powietrzem. Gdybym miał nie ograniczone fundusze to QP1R zdecydowanie. To player który spowodował że przeszły mnie ciary po plecach i z powrotem poczułem o co chodzi w przenośnym audio :D

 

Co do baterii to jest całkiem ok. Spokojnie trzymają obydwa cały dzień na włączonym przesyle danych bt plus jakieś zabawy, do tego zawsze na noc słuchaweczki i gramy cosik fajnego. Rano z reguły telefony jeszcze mają około 20% baterii.

 

 

Mi Note sprawdziłem z mojo i śmiga przy czym na wbudowanym odtwarzaczu robi jakiś upsampling do 192Khz na Onkyo jest prawilnie.

Edytowane przez miaziol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim mx4 pro też trochę sytuacje ratuje oprogramowanie. Dlatego że na ISO 800 i wyżej jest bardzo dużo szumów. No ale na manual mode jest takie coś jak shutter speed. I bajlando B)
A
w xperii z3 takich rzeczy nie ma, choć sensor ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensor to tylko 33,3% aparatu. Pozostaje optyka i oprogramowanie. W firmowych oznaczeniach przykładowo IMX230 mamy tylko matrycę. Optyka jest indywidualna jak i soft.

Żeby optyką nazywać ten kawałek plastikowej szybki to chyba przesada ;)

 

Wysłane z Nokii 3310.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Note 5 moim zdaniem robi nie gorsze zdjęcia, niż kompakt (Sony HX20), który też posiadam.

Nie jest to jeszcze jakość lustra, ale co model to jest lepiej.

A i gra świetnie, tak wracając do tematu.

Edytowane przez pancer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy już widzieliście, ale Vivo X6, który niedawno pojawił się w sprzedaży (oczywiście na rynku chińskim) ma nowy DAC Sabre - ES9028 (http://www.esstech.com/index.php/en/news/newsroom/ess-premieres-new-es9028-sabre-mobile-dac-es9603-headphone-amplifier/).

 

Ciekawe jest to, że premiera nowego DACa Sabre ma miejsce w telefonie:), jeszcze zanim trafi do jakiegokolwiek DAPa.

Niemniej po zazwyczaj średnio-kiepskich implementacjach ES9018 w telefonach, może z ES9028 będzie lepiej:)

 

Sam telefon też wygląda nieźle - zwłaszcza mniejsza, 5,2" wersja.

http://www.vivo.com.cn/vivo/x6/

 

Edit. Mały X6 ma jednak DAC AK4375 i slot microSD, a duży (5,7") ma ES9028 i brak slotu (64GB wbudowanej).

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, uwzględnię to i poprawię.

Niemniej to są zintegrowane chipy, kombajny z kodekami, dac, adc i amp - nie są to dla mnie "audiofilskie" tory audio jakie robią chińczycy dając dac sabre i oddzielne wzmacniacze TI...

 

 

Postanowiłem zebrać aktualne informacje z rynku i zrobić o tym wpis na blogu:

https://tomigra.wordpress.com/2015/12/18/telefon-dla-audiofila/

Galaxy S6 ma na pokładzie WM1840 od Wolfson/Cirrus Logic.

 

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak gra to lepiej niż dźwięk zintegrowany w SoC procesora i karty graficznej, ale jednak nie jest to poziom DAPów flagowych iBasso, FiiO, Astell&Kern czy Sony.

Trzeba tu jakby wyróżnić wg mnie 3 poziomy

1 - dźwięk zintegorwany w SoC

2 - oddzielny zintegrowany układ dźwiękowy wyższej jakości - HUB, CODEC

3 - oddzielny tor audio - przetwornik DAC i układy wzmacniaczy

takich smartfonów z grupy 2 jest sporo, dużo jest wymienionych poniżej (zmieszanych z tymi z grupy 3):

http://www.frazpc.pl/board/odp/327660/6035108

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności