Skocz do zawartości

Telefon z najlepszą jakością dźwięku.


imaniak

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Komu się wydaje że jest inaczej ..albo nie słuchał albo ma problemy z uchem .

Uwielbiam takie autorytatywne stwierdzenia.

Napisz "kto myśli inaczej niż ja, jest gópi", co się będziesz...

No ale na szczęście w końcu tu przyszedłeś i napisałeś, rozumiem, że temat do zamknięcia, bo przecież wszystko już jasne.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeden już miał na forum takie stwierdzenia, jedynej słusznej racji... Nie czuję się zaskoczony. Uznajemy, że kolega w ten sposób wygłasza swoje opinie i zapomniał wspomnieć o niemożności posiadania jedynej słusznej prawdy ;-).

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie trzeba się cieszyć, że dzisiaj praktyczne każdy producent oferuje w swoich telefonach z wyższych półek całkiem przyzwoitą jakość dźwięku. No bo i Apple i Sony, LG, Samsung, HTC i sporo Chińczyków. Naprawdę jest w czym wybierać. Nic tylko się cieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale moim zdaniem, producenci zaniedbują dźwięk. Starają się jeśli chodzi o aparaty (choć bez obiektywu z prawdziwego zdarzenia, nadal jest to problematyczne) - dodają tryb manualny, RAW itp. A w Audio ? Tylko niektórzy dodają Wolfsony i Sabre, plus kostki wzmacniaczy słuchawkowych. Reszta polega na układach zawartych w kościach stockowych, potem ludzie narzekają na szumy...

 

Wygląda na to,że Audio nadal jest na drugim planie. Skoro do ludzi nie przemawia jakość dźwięku. Może tylko Apple trzyma jakiś standard .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no to się mocno różnimy w ocenie. I chyba nawet nie wynika ta różnica z chęci producentów, a czysto fizycznych ograniczeń. Cóż bowiem może nawet najlepsza matryca przy totalnie mizernej optyce. Moim zdaniem - jakość muzyczna odtwarzaczy muzyki w telefonach przekroczyła poziom 50% tego, co można uzyskać z porównywalnych cenowo odtwarzaczy specjalizowanych. Tymczasem jakość zdjęć z najlepszych pod tym względem telefonów ma się nijak do porównywalnych cenowo lustrzanek (choć cyfry zdają się mówić co innego). Nijak. Nawet nie 10%

Edytowane przez belesiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to segmentowanie rynku i CELOWE opóźnienie technologiczne robi swoje. Powiem to jeszcze raz producent nie może dać wszystko co jest dostępne w 1 modelu, tylko dzieli to na etapy aby wydoić od rynku i konsumentów jak najwięcej $, każdy model jest trochę lepszy od poprzedniego to jest celowo zrobione pomimo że technologicznie spokojnie 4 lata do przodu już są możliwości.

 

O ile jakość obrazu matryca, soft, "optyka" nadal wbudowana, ekran lub ekran komputera jest dość łatwo dostępne i łatwe do odebrania bo każdy widzi choć nie wszyscy widzą jednakowo czy widzą różnice.

O tyle do dobrego dźwięku poza kostką wzmacniaczem (co zjada aku) trzeba jeszcze dobre słuchawki i dobry słuch aby usłyszeć dobre SQ a o te 2 ostatnie elementy jest bardzo trudno jeśli mówimy o całym rynku.

Dotąd jak możliwości audio nie są priorytetem dla naprawdę nie wielu dotąd producenci będą to po macoszemu traktować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale moim zdaniem, producenci zaniedbują dźwięk.

jaki procent kupujących kieruje się wyborem telefonu przez pryzmat jak gra audio??

dlaczego producent ma robić takie telefony jak inwestuje w odtwarzacze audio??

tu są inne priorytety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to jest problemem. Jak w tym dowcipie o sprzedawcy butów, który w Afryce odkrył rynek sprzedaży bo wszyscy boso chodzą ;). Producenci przekonali ludzi marketingiem, reklamą, że dobry aparat w telefonie jest im niezbędny. Bo widać więcej osób robi i ogląda zdjęcia i widzi jakość niż słucha muzyki i SŁYSZY jakość... Gdyby producent wpadł na pomysł odpowiedniej reklamy i przekonał ludzi do jakosci dźwięku, może byłoby inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem od dzisiaj szczęśliwym posiadaczem Samsunga Galaxy Alpha z Wolfsonem WM5110E. Gra naprawdę świetnie, polecam, jeśli ktoś nie potrzebuje flagowca, bądź chciałby dobry telefon o mniejszych gabarytach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ten ZTE wydaje się być ciekawy, jednak ta bateria przy całej reszcie to porażnka :/.


Chciałem dodać, iż trzeba zauważyć fakt, że producenci coraz bardziej przykuwają uwagę na fakt, by telefony brzmiały coraz lepiej... nie mogę się doczekać jakiegoś konkretnego modelu, który zaskoczy wszystkich audiofilów i będzie mógł godnie konkurować, jak równy z równym z topowymi DAPami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem Wam, że nie chciałbym aby telefony na równi konkurowały z DAP. Miałem romans z telefonem, który miał mi zastąpić Player i okazało się, że prawie 10 letni iPod 5.5 gra o niebo lepiej niż 2 letni HTC ONE.
Choć z drugiej strony czy w warunkach miejskiej dżungli na prawdę potrzebujemy niesamowitej jakości dzwięku z telefonów kiedy często starczają Nam w tych warunkach Sansy i Xduoo?
Wykazując taki pluralizm dochodzę do wniosku, że konkurowanie telefonów z klasą średnią DAP jest ok, ale z odtwarzaczami z najwyższej półki nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chłopaki, co powiecie o pojedynku HTC M8 vs LG G2 vs iPhone 5 pod względem audio? Szukam używki koło 1000zł, najlepiej jakby dobrze grał :) M8 gra wg mnie wybornie, niestety nie porównywałem z niezłym G2 łeb w łeb. IP5 nie gra tak dobrze jak 4S, ale ja potrzebuję LTE, którego to 4S nie ma.

 

Chyba że koło 1000zł warto w coś innego pójść. Zwłaszcza, że prócz audio potrzebuję też niezłego aparatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, co powiecie o pojedynku HTC M8 vs LG G2 vs iPhone 5 pod względem audio? Szukam używki koło 1000zł, najlepiej jakby dobrze grał :) M8 gra wg mnie wybornie, niestety nie porównywałem z niezłym G2 łeb w łeb. IP5 nie gra tak dobrze jak 4S, ale ja potrzebuję LTE, którego to 4S nie ma.

 

Chyba że koło 1000zł warto w coś innego pójść. Zwłaszcza, że prócz audio potrzebuję też niezłego aparatu.

LG g2 gra dobrze (IMO lepiej niż m8,chodz ciszej) ale tylko na androidzie 4.2.2... Na nowszych szumi a dodatkowo na lewym kanale ma straszne zakłócenia. Odradzam firmę lg ze względu na aktualizację softu i kiepska jakość wykonania.

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności