Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Telefon z najlepszą jakością dźwięku.


imaniak

Rekomendowane odpowiedzi

Szanuję iPhone'a 4S, ale moim zdaniem Lumia 920 jest ciut lepsza (z Phonakami Audeo PFE 232).

Nie wiem jak brzmi Lumia 925, ale Lumia 920 naprawdę świetnie radzi sobie nawet z AKR03 (lepiej niż HTC One M8 z AKR03).

Wiem, bo aktualnie wymieniłem bez żalu HTC One (M8) na Lumię 920. Taki niby downgrade ;)

A jednak Wulkan nie wszystko ma co najdroższe i potrafi docenić również tańsze rzeczy :P Nie wiem dlaczego, ale jakoś Lumia 920 zwyczajnie bardziej mi "leży", niż HTC One (M8).

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy czytaliście, ale najnowsza seria Z4 od Sony, która ma być zaprezentowana na CES2015, ma mieć wbudowany amplifier Sony S-master HX. Jeżeli tak będzie, to całkiem prawdopodobne, że najnowsze Xperie będą grać lepiej od swoich ppoprzedników. Już zacieram ręce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie raz sie zarzekali ze bedzie. Sony to dziwna firma. Maja walkana maja alfy a w telefonach robią wszystko by te aspekty były mierne. Pewnie dadzą smastera z x1050 albo f806. Nikt mądry nie da topowego walkmana w połowie ceny. Ba za ułamek ceny patrząc na wartość telefonów.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nowych Xperiach będzie ten sam S-master co w ZX1

Nie będzie, jak juz to z niższych lub starszych modeli. W innym wypadku zniknął by całkiem popyt na ZX1. Tak samo nie mają w interesie dać super aparatu na poziomie nokii 1020 z optyczna stabilizacja, slow motion, nagrywaniem 4k itd. Bo to ograniczy im sprzedaż tanich aparatów cyfrowych.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UP:

 

Jeżeli patrzeć na to co piszą to będzie to ten sam S-Master co w Zx1 (HX). Ale np ten sam jest tez w serii M (w EU niedostępnej) kosztującej około 200 $ (także nie tylko w najwyższej półce cenowej jest stosowany).

W wspomnianym X1050 był S-Master ( I generacja) a w F806 S-Master MX (II generacja).

Problem raczej leży w tym jak cienki smartfon będzie potrafił napędzić HXa bo jednym z powodów zgrubienia ZX1 są 4 spore kondensatory, które w cieniutki smartfon raczej się nie upchnie....

Ale trzymam kciuki z Sony.

Edytowane przez Nemrod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wulkan

Faktycznie lumia 920 brzmi całkiem nieźle. Jest lepiej niż na 4s ale soft Lumii do mnie wcale nie przemawia. Z nad viso hp20 było przyjemnie, dostały basu i lekko się rozjaśniły ale nie słuchałem za długo, bo w dokach jest mi strasznie nie wygodnie dlatego je sprzedaję :(. Na ksc75 było dla mnie trochę za ostro na górze ale podejrzewam, że lumia bardziej sprawdziła by się z ciemniejszymi blaupunktami :). telefonik pod względem jakości dźwięku jest ponad przeciętny ale os jest dla mnie tragiczny...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Down32-> Czy OS tragiczny, to kwestia przyzwyczajenia ;) Natomiast Słuchając AKR03 na Lumii 920, musiałem AK240 dwa razy podłączać (i przełączać na Lumię 920), żeby zrozumieć, o co w tym wszystkim chodzi ;) A zwykle jedno przełączenie wystarczy, żeby stwierdzić, że AK240 is KING.

Podejrzewam, że Lumia 920 akurat na AKR03 potrafiłaby pokonać niejeden DAP. W zasadzie na AKR03 ma tylko jedną wadę - niezbyt kontrolowany i rozwlekły bas.

Natomiast z Phonakami Audeo PFE 232 Lumia 920 grała średnio. Było w tym dźwięku coś, co bardzo drażniło (na średnicy i górze).

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

w nowych Xperiach będzie ten sam S-master co w ZX1

Nie będzie, jak juz to z niższych lub starszych modeli. W innym wypadku zniknął by całkiem popyt na ZX1. Tak samo nie mają w interesie dać super aparatu na poziomie nokii 1020 z optyczna stabilizacja, slow motion, nagrywaniem 4k itd. Bo to ograniczy im sprzedaż tanich aparatów cyfrowych.

A tak będą mieli marny popyt również na telefony.

Przestaję się dziwić, że Sony upada. To idioci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej,

myślę, że piszę w temacie.

 

Szukam smartfona na Andku, ew. WP z ekranem ~4" (max 4.3) z jakością dźwięku przynajmniej na poziomie Sansy Clip, w miarę wydajnego, z wykonaniem raczej wyższej klasy (najlepiej alu-magnez, itp.) i na polu boju zostaje w sumie iPh 5S (piątka gra za słabo, wg mnie), ale on nie jest na Andku, ani WP. Testowałem też przez kilka dni HTC One S, ale niestety nie sprawdził się jako wydajny telefon (pierwsza wersja, z lepszym snapdragonem, myślałem że będzie trochę szybsza).

 

Macie jakieś pomysły? Czy tylko 4S/5S, ewentualnie One S mi zostaje?

Edytowane przez daroq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio tez się rozglądałem za mniejszym, dobrze grającym i dobrze wykonanym telefonem i jeśli interesują Cię minimalnie większe telefony to:

 

HTC One Mini 2 - podobno gra jeszcze lepiej niż One M8 - http://www.gsmarena.com/htc_one_mini_2-review-1081p7.php

Samsung Galaxy Alpha - http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_alpha-review-1118p8.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie z3 compakt jak chcesz coś już "przyszłościowo". Niestety nie wiem jak gra :(

Z3 Compact ma moja żona od kilku dni i tel. prezentuje się świetnie (zwłaszcza zielony mi się podoba i się tego nie wstydzę :P ), full wypas i te sprawy, ale niestety jest za duży, najbardziej mi odpowiadają 4 calowe ekrany, 4.3 jeszcze przeżyję.

No i słuchałem go na CA Pro 210 i SE 535 i niestety jak dla mnie dźwiękowo klasę niżej od 4S (który chyba najbardziej mi leży dźwiękowo, ale powoli zaczyna być zbyt mułowaty do codziennego użytku) i 5S.

 

W ogóle mam wrażenie, że od jakiegoś czasu producenci smartfonów mówią nam czego potrzebujemy. Ze świecą szukać telefonu z dobrym (>300 ppi), małym (do 4.3", powiedzmy) wyświetlaczem, z bebechami przynajmniej klasy mid-end i wykonaniem na poziomie np. HTC One. Na polu boju z obecnie sprzedawanych telefonów zostaje w sumie tylko 5S (pomijam już opłacalność jego zakupu), który za jakiś czas wyjdzie ze sprzedaży i nie zostanie już nic. Nie mówiąc o czymś na Androidzie...

Edytowane przez daroq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Xperia Z1 Compact.

W sumie ma wszystko, czego potrzebuje, a nawet więcej. A jak to gra? I czy ta srebrna ramka jest z alu?
Ramka metalowa, w z3c już plastikowa. Za to plecki odwrotnie w z1c plastikowe, w z3c szklane. Gra zapewne jak zwykła z1, niestety nie słuchałem żeby samemu stwierdzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności