Skocz do zawartości

Telefon z najlepszą jakością dźwięku.


imaniak

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co tu rozumiesz przez napędzanie, G2 jak na smartfon brzmi topowo, ale technicznie gorzej niż np. DX50 i X3 - w porównaniu do nich brak mu aż takiej przejrzystości, szczegółowości i rozdzielczości, natomiast ma bardziej analogowe ocieplone brzmienie przyjemniejsze w odbiorze (taką analogową mgiełkę)... ostrawa neutralność obecna w DX50 w połączeniu z armaturami może być na dłuższą metę irytująca i męcząca, powinieneś brac to pod uwagę... np. mi większą przyjemność sprawia słuchanie W4R na G2 niż na DX50, gdzie oczywiście przekaz technicznie jest bardziej wierny i sterylny... a UE900 na DX50 byłyby dla mnie wręcz trudne do zniesienia

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzicie czy LG G2 nadaje się do napędzania słuchawek dokanalowych naprawdę dobrej klas, powiedzmy cenowo ok 1000zl interesuje mnie armaturę dwuprzetwornikowe.

 

Wysłane z LG G2

Używam G2 w połączeniu z 4-przetwornikowymi UE900 (cenowo w PL - 1750 pln) i gra naprawdę bardzo dobrze ale oczywiście playery klasy ibasso DX50 zagrają jeszcze lepiej...

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzicie czy LG G2 nadaje się do napędzania słuchawek dokanalowych naprawdę dobrej klas, powiedzmy cenowo ok 1000zl interesuje mnie armaturę dwuprzetwornikowe.

 

 

Napędzić napędzi, ale z pewnością nie wykorzysta potencjału. Smartphone'y takie jak HTC One, One M8 czy iPhone 4 grają zdecydowanie lepiej, ale to wciąż nie jest to samo, co brzmienie porządnego playera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj porównywałem sobie jak grają dwa smartfony HTC One M8 i Sony Xperia Z2. Chciałem wybrać jakiś nowy telefon na przedłużenie umowy. Byłem nastawiony bardziej na One M8 po pewnych wypowiedziach chwalących ten smartfon pod względem jakości dźwięku. Przesłuchałem oba co prawda króciutko, po parę minut na jakichś wgranych testowych utworach i miałem tylko ze sobą MX980 ale muszę powiedzieć, że lepsze wrażenie zrobiła na mnie Xperia Z2. Owszem, One M8 ma na pewno więcej mocy, ale Z2 gra bardziej neutralnie z większą sceną, bardziej szczegółowo, dźwięk wydawał mi się bardziej czysty. W One M8 wydał mi się ocieplony i za bardzo podkoloryzowany, chociaż z lepszym wykopem w dolnych rejestrach, sceny natomiast za bardzo nie czułem. Jeżeli miałbym porównać do topowych grajków, jakie znam to One M8 bardziej zbliżony do X3 a Z2 do DX90, przy czym nawet X3 miażdży wg mnie HTC natomiast Z2 już niekoniecznie, inna szkoła grania. DX90 oczywiście dużo wyższa klasa.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak stwierdzam ze 5s gra zauważalnie gorzej i ciszej niz 4s. Ew nie podchodzi mi styl grania 5s i dlatego takie spostrzeżenie.

Edytowane przez minicomp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy gra lepiej 5s czy 4s zależy od naszych tylko gustów, jak dla mnie 5s gra owiele lepiej, gdyż jest równiejszy balans tonalny, więcej szczegółów. Tylko jedna rzecz mi się nie podobała w 5s jego scena, było tylko prawo i lewo, żadnego środka, dalej czy bliżej, poprostu nie było sceny i tu mnie zastanawia czy włączenie całej mocy coś da, bo tak to słuchałem z blokadą regionalną, czyli moc jest na niecałe 70%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem iPhone'a 4S i 5S.

4S jest jaśniejszy, brzmieniowo "chudszy" (od 5S) i jest mniej gęsty na środku pasma, ale scena dzięki temu jest jakby głębsza (przez to wycofanie średnicy).

5S jest lepiej tonalnie zrównoważony, ale mniej szczegółowy na górze, niż 4S. 5S jest mniej rozdzielczy na średnicy i górze, niż HTC One M7 (o HTC One M8 już nawet nie wspominając), ale ma większy power na basie i na dynamice zarówno w stosunku do HTC One M7, jak i iPhone'a 4S (i pod tym względem jest tylko o przysłowiowy włosek lepszy od HTC One'a M8).

Obserwacje te poczyniłem przy współpracy ww. smartfonów z moimi byłymi słuchawkami - Phonak Audeo PFE 232.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się nie zgadzam z tym że 4s jest jaśniejsze od 5s. A co rozumiesz przez "chudszy"? Gdyż dla mnie oznacza to że jest bardziej równy tonalnie, bez podbicia basu jak jest w 4s. Ja akurat nie porównywałem iphonów 1:1 więć aż tak nie mogę powiedzieć, ale wszyscy, CI którzy mieli 4s, a teraz mają 5s mówią właśnie że 5s jest jaśniejsze, mi też się wydał dużo jaśniejszy niż 4s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się nie zgadzam z tym że 4s jest jaśniejsze od 5s. A co rozumiesz przez "chudszy"? Gdyż dla mnie oznacza to że jest bardziej równy tonalnie, bez podbicia basu jak jest w 4s. Ja akurat nie porównywałem iphonów 1:1 więć aż tak nie mogę powiedzieć, ale wszyscy, CI którzy mieli 4s, a teraz mają 5s mówią właśnie że 5s jest jaśniejsze, mi też się wydał dużo jaśniejszy niż 4s.

 

W odniesieniu do czego widzisz podbicie na basie w 4s?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iDaft-> Tak, na Phonakach Audeo PFE 232 iPhone 4S jest jaśniejszy (góra i wyższy środek), niż 5S.

 

Misiekkb-> Przez stwierdzenie "chudszy" miałem na myśli wycofaną w 4S dolną i średnią średnicę w stosunku do tej w 5S, przez co 4S-ka jest mniej zrównoważona tonalnie niż 5S (w 4S słychać głównie bas i górę).

Miałem też iPhone'a 5 (bez "S") i moim zdaniem on charakterem dźwięku idzie w kierunku 5S, niż 4S.

 

Fatso-> Po tym, co napisałeś (odnośnie 4S-ki), ja już teraz wiem, dlaczego byś nie kupił AKR03... ;)

Ja mimo wszystko wolałem dźwiękowo nawet 5 (bez "S"), niż 4S ;) Z Phonakami Audeo PFE 232 miałem takie ciekawe odczucie jakby dźwięk z 5-ki (bez "S") trafiał od razu do głowy (tak, jakby kabel był podłączony do uszu, a nie do słuchawek ;)).

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, teraz Cię rozumiem i się w pełni z tobą zgadzam że 4s gra V, a 5s ma balans zrównoważony, wyprowadziła mnie ta twoje słowa że 4s jest jaśniejszy od 4s, a dla mnie on jest ciemniejszy że względu na bas. 5 bez "s" i mi wogóle nie podeszła, brak tam było szczegółowości i barwy i masz tu rację że 5 bez "S" bardziej w kierunku 5s niż 4s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchal ktos LG L9 II? jakby to brzmialo z yamahami eph-100?

Nie pamietam czy słuchałem I czy II ale grała tragicznie nie warto było w ogole czegokolwiek z tego słuchać.

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności