Skocz do zawartości

Sennheiser HD700


Gość MathU

Rekomendowane odpowiedzi

Autentyczna rozmowa z moim kolegą który dostał nowy headset w pracy firmy Sennheiser - wcześniej miał plantronics.

 

- o jaaaa, sennheiser! (zaświeciły się oczy koledze)

- no i? (zapytałem)

- nie wiesz że sennheiser to najlepsza (!) firma na świecie produkująca słuchawki?

- w sumie to nie i moim zdaniem jest kilka lepszych lub co najmniej równie dobrych

- tjaaa, niewiem jakie - mialem kiedyś sony i były lipne

- np grado, beyerdynamic, ultrasone, akg

- ......... (cisza i wielkie oczy) w sumie słyszałem o AKG.......

 

Nie muszę chyba dodawać co by było jakbym wymienił np stax, audeze czy hifimana ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką krzywdę Ci zrobili, że ich tak nienawidzisz? (bez złośliwości oczywiście). Ich ostatnie podwyżki?

Wydali takie badziewiaki jak HD650 i MX980. Nie wiem kto to kupuje, chyba totalni idioci.

no popatrz, jak wszyscy wierza w to, co chcą wierzyć :) !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką krzywdę Ci zrobili, że ich tak nienawidzisz? (bez złośliwości oczywiście). Ich ostatnie podwyżki?

Wydali takie badziewiaki jak HD650 i MX980. Nie wiem kto to kupuje, chyba totalni idioci.

 

jak mx980 są badziewem i sam ich używasz... nie rozumiem... i dzięki, jestem idiotą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FFFFFUUUUUUU

 

Wiedziałem, że coś mi tu nie gra.

 

Rzeczywiście lezy to cholerstwo na biurku.

 

 

Kiedyś ktoś mądry powiedział "nawet jakby ktoś rzucił wam ironią prosto w twarz to i tak byście jej nie zauważyli"

 

ps. dla tych do których nie dotarło kolega ma senki hd 650 w sygnaturce :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... ja tam tu widzę sarkazm patrząc na fakty. ;)

 

Edit:

@D@rk: Ewentualnie ironia... :)

Edytowane przez 4ndr3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, jak mi zaczęto zarzucać irracjonalną niechęć i krytykę HD700, to musiałem pojechać po całości.

 

Sennheisera lubię za jakość dźwięku, oni są najlepsi we wszystkich segmentach (IE8, MX980, HD800, Orfeusz). Mają ambicję, żeby zawsze być na topie.

 

Natomiast poczynania biznesowe tej firmy są absurdalne. Ciągłe wydawanie tego samego modelu HD595 z tym samym pękającym plastikiem. I robienie kilku wersji za pomocą wklejanych do środka gąbek. Podnoszenie cen (zdaje się, że HD700 będą miały MSRP taką, jak MSRP HD800 w momencie premiery). Brak modelu w przedziale 500-1000 zł (są tam AKG k701 i Beyery DT880). Teraz wydanie modelu, który kompletnie nie ma miejsca na rynku (rynek czekał na coś pomiędzy HD650 i HD800, a nie zubożoną wersję tych drugich). Za to na firmę powinny spadać gromy.

Edytowane przez MathU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kup sobie nowe AKG K550 za nieco ponad tysiaka z przesyłką, podejrzewam, że są lepsze od tych HD700, zresztą posiadacz systemu za poważną kasę: HD800 + MBLa 1521 + DACa 1611, wzmacniacz Lehmann Linear SE, kabel MIT nie pamiętam jaki , ale za 15kzł (sam kabel), po przesłuchaniu Sony X-a z K550 stwierdził dosadnie: "k., dlaczego moje HD800 w stacjonarnym systemie tak nie grają?!!! Chyba to wszystko będzie trzeba sprzedać"

Edytowane przez Rolandsinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby ironia się udała musi z czegoś wynikać, tu raczej zostało poruszone coś w stylu: "Sennheiser to twój wróg to lej go w mor**"

Mniejsza o to

 

Natomiast poczynania biznesowe tej firmy są absurdalne. Ciągłe wydawanie tego samego modelu HD595 z tym samym pękającym plastikiem. I robienie kilku wersji za pomocą wklejanych do środka gąbek

 

a tu się całkowicie zgodzę

 

Teraz wydanie modelu, który kompletnie nie ma miejsca na rynku (rynek czekał na coś pomiędzy HD650 i HD800, a nie zubożoną wersję tych drugich). Za to na firmę powinny spadać gromy.

 

a tu już się nie zgodzę. O czyim rynku mówimy ? polskim ? amerykańskim ? czy może chińskim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o rynku amerykańskim.

 

Mamy HD650 - plusz i ciepło za ~500 dolców. HD800 - delikatny wykwint za $1500. Rynek oczekiwał czegoś pomiędzy, tak cenowo, jak i brzmieniowo. Ciemnych słuchawek z technikaliami HD800, za jakieś 700-800 dolarów, albo lepiej odświeżenia HD650 w tej samej cenie (może HD680?). Wystarczy poczytać komentarze jakie się pojawiły po pierwszych przeciekach ze zdjęciem HD700.

 

Zamiast tego mamy jeszcze lżejsze HD800 za bardzo duże pieniądze. Powyżej tysiaka wydają na słuchawki prawdziwi maniacy, którzy już raczej od dawna mają HD800 - więc kto to ma kupić? A na średniej półce dalej stare HD650. Shure wyszły z SRH940, a AKG z K550 i kopią Sennheisera w tyłek.

Edytowane przez MathU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No shure teraz pozamiatał, mamy srh940 , który na head-fi określają grający lepiej od orpheus :ph34r: ( ciekawe jak ma się to do rzeczywistości, no ale mamy też srh1440 i 1840 którę bardzo ciekawie się zapowiadają

600x499px-LL-f0f98d78_SRH1840.jpeg

bb354ddb_SRH1440Frequency.jpeg

Edytowane przez Anarchist
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo kiedy ClieOS napisał o referencyjnym brzmieniu Soundmagic HP100. Chyba mocno podpity musiał być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności