Skocz do zawartości

Zdjęcie

najlepszy odtwarzacz MP3 na rynku - jakość dźwięku?

• Zamknięty temat Ten temat jest zamknięty
40 replies to this topic

#1 Duke

Duke

średnio zaawansowany

• 181 posty/ów

Napisany 01 grudzień 2011 - 00:24

Panowie, przepraszam, nie mam czasu zagłębiać się w fora, testy i dyskusje. Proszę o Waszą rekomendację odtwarzacza MP3:

Cechy istotne od najważniejszych:

- jakość dźwięku bez extra wzmacniaczy
- zgranie z Senn IE8 i Westone 3
- autonomia przy odtwarzaniu muzyki (minimum 30h realne)
- pojemność (min 32gb, może być z opcją dodatkowych kart pamięci ale wtedy min 16gb wbudowane)
- jakość wykonania
- obsługa (dobrze żeby miał normalne przyciski)
-wielkość plus waga (im mniej tym lepiej)
- moc - fajnie jakby udźwignął jakieś solidniejsze stacjonarki - np Senn 595
- dostępność w PL

Cechy nieistotne:

- filmy, jakość wyświetlacza
- inne bajery multimedialne (Wi-Fi, Blue T, Wyciszanie Szumów itd itp)
- odtwarzanie innych formatów niż mp3
- cena
- jakość dołączanych słuchawek

Dzięki za szybką radę

Duke

Ten post był edytowany przez Duke dnia: 01 grudzień 2011 - 00:36

#2 MrBrainwash

MrBrainwash

The Minimalist

• Weteran
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5576 posty/ów

• odtwarzacz - FiiO X5
  • słuchawki - AH-D600

Napisany 01 grudzień 2011 - 00:32

Taczka 4g (+ ew. wzmacniacz po lodzie) lub Cowon J3. Przyciski będziesz musiał przeboleć, na ten moment nie ma innej opcji.

a jeśli chcesz absolutną jakość dźwięku to S:flo2 lub iMod + dobrać do tego wzmacniacz, no ale odpada dodatkowo bateria

Sprzedam: V-moda M80 (wstępnie) | Nano 6G 8GB + dodatki | DAC-AUNE@PCM1793 + zasilacz | GainClone/C500@HQ | T-AMP TA2020@DIY(niesprawny) | Lovely Cube (wstępnie) | Hifimediy U2 | Objective2

MuzoStajnia(kliknij!)

...Najlepszy portal wokoło-audio-rozrywkowy w Polsce...

#3 Duke

Duke

średnio zaawansowany

• 181 posty/ów

Napisany 01 grudzień 2011 - 00:37

hej, dzieki, zapomniałem dodać że coś dobrze grającego bez zewn wzmaka koniecznie musi być - już zedytowałem pierwszy post

Ten J3 wygląda ciekawie, ale mam b złe doświadczenia z kultura dżwięku i-Audio. Starsze modele bez żadnego charakteru (porównując do odpowiedników od I-river) , z nowszych - jakiś czas temu bawiłem się chwilę I9 i dla mnie to w ogóle nie gra albo gra jak blada kupa - zimno, płytko, sucho, strasznie analitycznie.

Jak J3 brzmi podobnie to nie chcę go nawet za darmo

Duke

Ten post był edytowany przez Duke dnia: 01 grudzień 2011 - 00:47

#4 wrq

wrq

super wymiatacz

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2676 posty/ów

Napisany 01 grudzień 2011 - 00:57

sony serii X. Zresztą, zapraszam do recenzji: http://forum.mp3stor...-imod-cowon-j3/

Myślę, że przypadłby Ci do gustu.

BooM

Sprzedam:

Wyprzedaż:Sennheiser HD418, Philips SHO7205WT, AIAIAI TMA-1 (black&white), Cresyn C230s; dodatkowo Sony MDR-S70 (białe), AKG K240 Sextett LP Eytomotic HF3

Historia posiadanego sprzętu
komentarze

#5 MrBrainwash

MrBrainwash

The Minimalist

• Weteran
  • 5576 posty/ów

• odtwarzacz - FiiO X5
  • słuchawki - AH-D600

Napisany 01 grudzień 2011 - 01:00

No to opcja nie dla Ciebie, bo to neutralno-chłodny grajek.

Spróbuj S100. To takie przeciwieństwo cowonów. Dużo basu, ciepły gładki muzykalny dźwięk, dobra jakość. Nie wiem jak zgranie z ie8, może być za basowo, ale skoro z nuforcami było dobrze to i z ie8 może sobie poradzi, mocy nie ma wiele, ale za to ma przyciski ;)

aaa no tak... przecież :woot:

X też jest spoko, ale ja na nim 30h nie miałem... 22h coś takiego.

Sprzedam: V-moda M80 (wstępnie) | Nano 6G 8GB + dodatki | DAC-AUNE@PCM1793 + zasilacz | GainClone/C500@HQ | T-AMP TA2020@DIY(niesprawny) | Lovely Cube (wstępnie) | Hifimediy U2 | Objective2

MuzoStajnia(kliknij!)

#6 Nemrod

Nemrod

zaawansowany

• 492 posty/ów

Napisany 01 grudzień 2011 - 07:28

W sumie taki x1060 prawie spełniłby wymagania (u mnie bateria trzyma koło 24h) z ie8 tworzy dobra synergię, przyciski fizyczne też ma tylko z dostepnością krucho.

Odtwarzacz: Sony NWZ-ZX1, Lumia 920, Samsung Wave, Touch 2g, Sansa Clip
Słuchawki: Sony MDR EX-1000,Heir Audio 5.0, Shure SE215,Sennheiser Momentum, PHILIPS SHL5905BK, Phiaton PS 320

#7 wrq

wrq

super wymiatacz

• Moderator
  • 2676 posty/ów

Napisany 01 grudzień 2011 - 11:36

a nie było jakiegos właśnie w komisie?

BooM

Sprzedam:

Wyprzedaż:Sennheiser HD418, Philips SHO7205WT, AIAIAI TMA-1 (black&white), Cresyn C230s; dodatkowo Sony MDR-S70 (białe), AKG K240 Sextett LP Eytomotic HF3

Historia posiadanego sprzętu
komentarze

#8 4ndr3

4ndr3

Brodacz

• Moderator
  • 2754 posty/ów
  • Interests:Motoryzacja, muzyka (rap, d&b)

• odtwarzacz - iPod Nano 6g
  • słuchawki - Westone 4
  • chcę - (już nieaktualne) Westone 4

Napisany 01 grudzień 2011 - 11:37

a nie było jakiegos właśnie w komisie?

X1050 jest ale jeszcze chyba niepewny co do sprzedaży.

Złota zasada: Chcesz mieć pewność wyboru, posłuchaj sam.

Main set:
Westone 4@CustomArt Customtips Clear / MDR-EX10LP
Green + Samsung Galaxy Note II / iPod Nano 6gGreen 16GB

@Home:
HA Info U2 Plus v2 + FiiO E09k / Fostex T20v2 + Genius SP-HF1800A

@Work:
FiiO E10 + Superlux HD660
 "Monsterbits bassSsS mod edit" @DT770 EarPads & Headband

@Additional:
Sony NWZ-W273 Black

Sprzęt dawniej
Last.fm

#9 pswitek

pswitek

początkujący

• 40 posty/ów

• odtwarzacz - S100
  • słuchawki - Ne700x, CAL!

Napisany 01 grudzień 2011 - 22:47

Niepewny, ale też nikt mu nie odpisał, że jest zainteresowany :)

#10 Duke

Duke

średnio zaawansowany

• 181 posty/ów

Napisany 01 grudzień 2011 - 23:11

X1060 rzeczywiście chyba cieżki do dostania...

a jak z brzmieniem Sony NWZ-A866 lub starszego A846?

Moze dodam jakie byly wcześniej moje ulubione playery flash pod względem sygnatury dżwięku:
Sony NWZ-A818
Samsung YP-Z5F
Iriver IFP 799 (taki na paluszka)

Teraz męczę Sony NWZ-A629 ale to już nie to samo... :( . Za plasko, za agresywnie, za krzykliwie.... Po prostu męcząco...

Ten post był edytowany przez Duke dnia: 01 grudzień 2011 - 23:11

#11 MrBrainwash

MrBrainwash

The Minimalist

• Weteran
  • 5576 posty/ów

• odtwarzacz - FiiO X5
  • słuchawki - AH-D600

Napisany 01 grudzień 2011 - 23:23

a jak z brzmieniem Sony NWZ-A866 lub starszego A846?

Przejdź się do MM i sam sprawdź. A846 może być za cichy, jest to takie przejście między e45x a sony X jak dla mnie, powiem, że jeśli chodzi o gusta jest to kompromis nie dla mnie. A86x jest już imo postępem i całkiem fajnie gra. Nie wiem czy nie byłby za ciepły z ie8 musiałbyś sprawdzić.

Rozważ jeszcze Zune HD, dźwięk ma naprawdę świetny.

MuzoStajnia(kliknij!)

#12 Duke

Duke

średnio zaawansowany

• 181 posty/ów

Napisany 02 grudzień 2011 - 12:30

hmmm zdecydowanie stawiam na:
1) muzykalność nad analizę - nawet kosztem ryzyka rozlazłego basu.
2) ciemne brzmienie nad jasne - bez popadania w lampowe extremum oczywiście.
3) bezpośredni, żywiołowy dźwięk nad szeroką scenę

Moze zatem SonyA86x to niegłupi pomysł...
Jakieś inne alternatywy? Zune HD jest bez klawiszy zdaje się - raczej odpada...

Ten post był edytowany przez Duke dnia: 02 grudzień 2011 - 12:38

#13 MrBrainwash

MrBrainwash

The Minimalist

• Weteran
  • 5576 posty/ów

• odtwarzacz - FiiO X5
  • słuchawki - AH-D600

Napisany 02 grudzień 2011 - 13:05

Zune HD ma lepszą dynamikę i swój uroczy charakter. Nie sposób go nie lubić.
  • D@rkSid3 likes this

MuzoStajnia(kliknij!)

#14 xar

xar

bardzo zaawansowany i używający Google

• Zasłużony
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1237 posty/ów

• odtwarzacz - Sony X1050
  • słuchawki - Sennheiser IE8

Napisany 02 grudzień 2011 - 18:43

Niepewny, ale też nikt mu nie odpisał, że jest zainteresowany :)

I tu się mylisz, Sony niestety już sprzedany. Zgranie z IE8 stawiałem bardzo, bardzo wysoko, jednak X'a dość ciężko już dostać, a cena oryginalnych IE8 wywołuje uśmiech (chyba, że już je masz... oryginalne). X grał dość eteryczni i przestrzennie, mnie osobiście to odpowiadało.

Jeżeli w takim MM po podłączeniu do A860 nie będziesz zadowolony to zaryzykuj używanego Zune. Jak coś to sprzedasz.

#15 zawish

zawish

Buka?

• Bywalec
  • PipPipPipPipPip
  • 865 posty/ów

Napisany 02 grudzień 2011 - 18:55

za duzo wymagan, cos za cos... chyba ze C4, ma klawisze, ma swietny SQ, rozmiarami jest spory niestety, bateria jak to w takich klockach ~8h, z pamiecia bedzie ok, dostepny w PL juz jest, tylko ta cena...

jest tez hifiman hm 601, polowe tanszy od C4, jednak jak one sie zgrywaja z Twoimi sluchawkami to nie mam pojecia

@Ultimate Portable Setup: iMod 5g 32GBby Forza. + iBasso T5 -> Phonak Audeo PFE 012@szare filtry/shure foam.
@home: Styleaudio Carat-EMERALDOPA1612. -> KRK KNS8400(revivied by Perul)

#16 Duke

Duke

średnio zaawansowany

• 181 posty/ów

Napisany 03 grudzień 2011 - 22:12

oj bez przesady że za dużo wymagań - analogowe, muzykalne, ciepłe brzmienie, przyjemne i niemeczące dla ucha na dłuższą metę,w dużej pojemności i z dużą autonomią.. to za wiele?

Klocki pseudo audiofilkie typu C4 czy HiFi Man odpadają ze względu na kiepską autonomię i ... klockowatość...

Słuchajcie, playera muszę kupić do środy bo czeka mnie 30h podróż autokarem. Ech sam nie wiem chyba do końca w co ja się ładuję na stare lata... :)

Tak więc biorę pod uwagę:
Sony NWZ-A866
Cowon J3
Iriver S100
Zune HD (najmniej preferowany ze względu na brak przycisków i kiepską dostępność )

Pomóżcie! :) moze jeszcze jakieś opcje? Moze jakis Apple??? Cena jest nieistotna jak nadmieniłem wcześniej...

Ulubione brzmieniowo playery flash wymieniłem, moze jeszcze dodam HDD:
Iriver H1xx (troszkę za chłodny)
Rio Karma (genialne cieple brzmienie ale minimalnie za duża utrata detali)

Ten post był edytowany przez Duke dnia: 03 grudzień 2011 - 22:14

#17 ichris

ichris

Let Them Talk

• Bywalec
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1212 posty/ów

• odtwarzacz - T4g 32GB | Idol
  • słuchawki - BsCDD | SHE3590

Napisany 03 grudzień 2011 - 23:28

Sony serii A są bardziej nastawione na analityczność niż na fun. Jak chcesz muzykalność, ciepełko i czystą radość ze słuchania to X. S100 to jak dla mnie co najmniej 1 półka niżej pomijając, że jest to również granie nastawione bardziej na analityczność. Jak dla mnie masz wybór między X-em a S:flo2 przy czym pierwszy jest portable a drugi stacjonarny.

DAP: iPod Touch 4G 32GB | Alcatel OneTouch 6030X Idol | Aiwa XP-V714 | MSI Mega Stick 256MB | Sony NWZ-X1050 | Samsung P3 | Nationite Nanite N2 4GB | Cowon E2 4GB white | HiSound Rocoo-A | Cowon i9 4GB white | iriver E30 4GB black | W890i
CD: Sony CMT-GP7 | Denon RCDM39B + SCM39

IEM: Brookstone Clear Dual-Drive Earbuds@HED16 | Philips SHE3590 | Sony MH1c | Brainwavz R1 | JBM MJ800 | SoundMagic E10 | Fischer Audio Tandem | Xears XGF500PRO@HED16 | Fischer Audio Silver Bullet@HED16 + Rj by Goras | Meelectronics CC51 | Brainwavz M4 | Brainwavz M2 | Xears A330PRO | Dunu DN-11 Ares | AKG K 370 @HED16 | Xears TD-III V2 Blackwood | Xears Experience XE200PRO | Xears Nature N3i | Sony MDR-NC020 | Xears TD100 II Titan | Xears Powerball PB120PRO Silver | Phonak Audéo PFE 012@Comply + black & grey filters | Fischer Audio Eterna v1 | NuForce NE-6@HED16 | ADDIEM@Comply | Philips SHH9700 | Sennheiser: MX400, MX450
HP: Sennheiser PX360 | AKG K 540 | JVC HA-M750 | AKG K 420 | Koss Porta Pro 25th | Sennheiser HD215
AMP/DAC: Fiio E1 | Fiio E7 | Fiio E5

komentarze

#18 xar

xar

bardzo zaawansowany i używający Google

• Zasłużony
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1237 posty/ów

• odtwarzacz - Sony X1050
  • słuchawki - Sennheiser IE8

Napisany 03 grudzień 2011 - 23:53

Słuchajcie, playera muszę kupić do środy bo czeka mnie 30h podróż autokarem. Ech sam nie wiem chyba do końca w co ja się ładuję na stare lata... :)

Wiesz co, na wycieczkę kup jakiegoś clipa, a jak wrócisz to sprzedaj, poczytaj trochę i zapoluj w internecie, czasami trzeba ciut poczekać na dobrą okazję, lub sprowadzenie. ;)

Jeżeli masz oryginalne IE8 to zapoluj na X'a. bo mimo, że teoretycznie dopasowanie nie jest oczywiste, jednak jedno z drugim dziwnie świetnie się zgrywa.

#19 Duke

Duke

średnio zaawansowany

• 181 posty/ów

Napisany 04 grudzień 2011 - 00:44

tak, mam oryginalne Ie8 a także Westone3, Shure 530 a takze inne rozne inne kanałowki, w tym rowniez customowe.

NIe potrzebuje clipa czy innego posredniego rozwiazania - dosc duzo mam roznych playerow i nie szukam rozwiązań pośrednich.
Od conajmniej 3 lat w ogole nie intersoowalem sie sprzetem przenosnym stad dosc glupie moze pytania...

To jak z tym Cowonen J3 w takim razie? NIe wykluczam ingerencji equalizera, to dla ludzi przeciez...:)

#20 MrBrainwash

MrBrainwash

The Minimalist

• Weteran
  • 5576 posty/ów

• odtwarzacz - FiiO X5
  • słuchawki - AH-D600

Napisany 04 grudzień 2011 - 00:49

Sony serii A są bardziej nastawione na analityczność niż na fun. Jak chcesz muzykalność, ciepełko i czystą radość ze słuchania to X

Jeśli chodzi o nową serię a to jest dokładnie na odwrót.

S100 to jak dla mnie co najmniej 1 półka niżej pomijając, że jest to również granie nastawione bardziej na analityczność

Rozumiem, że każdy ma swój ranking i o gustach się nie dyskutuje. Lecz mówienie o tym, że S100 jest nastawiony na analityczność jest lekko przesadzone. S100 jest grajkiem który poddał się nowemu trendowi w dźwięku tak jak to jest w przypadku samsunga (w sumie jest z nim podobna sytuacja) czyli udaje naturalny-neutralny dźwięk, ale wygładzone brzmienie, spora dawka basu i cały koloryt jego sprawia, że jest to grajek nastawiony raczej na FUN. To właśnie sony X jest do bólu neutralny, a ratuje go tylko to, że ma świetnie wypełniony dźwięk i można nieźle podbić bas.

Nowy Sony z serii A ma znacząco ocieplony dźwięk w stosunku do X, podejrzewam, że nawet bardziej ocieplony niż S100, technicznie wypada zdeczka słabiej od X choć z drugiej strony właśnie dzięki temu ciepłu jest bardziej przyjazny dla ucha.

Ja dla Duke radziłbym właśnie takiego J3, nie jest to rozwiązanie ekonomiczne, ale jeśli chce dźwięk na poziomie dużą moc i mocną baterie to nie widzę innego rozwiązania. Zawiedziony raczej nie będzie...

Ten post był edytowany przez Syler dnia: 04 grudzień 2011 - 00:50

MuzoStajnia(kliknij!)

Przełącz shoutbox Shoutbox Open the Shoutbox in a popup

Na Shoutboxie obowiązuje całkowity zakaz rozpoczynania rozmów, tylko i wyłącznie w celu uzyskania informacji "Co Kupić", "Lepsze to czy tamto". Nie stosowanie się do tej zasady, skutkuje natychmiastowym banem. Zainteresowanych zakupem zapraszamy do działu co kupić lub do kontaktu z najbliższym sklepem mp3store
@  Undertaker : (01 wrzesień 2014 - 23:31) Może przemianować warny na warany właśnie? I za każdym razem, jak ktoś coś przeskrobie, to moderator wysyłałby stosowny obrazek...
@  Undertaker : (01 wrzesień 2014 - 23:28) Co jak co, ale te warany to retterowi wyszły :D
@  nismovsky : (01 wrzesień 2014 - 23:26) Nic nie dostałem, ale korciła mnie czasem odpowiedź na poziomie czasowego bana :P
@  Jimmi Dragon : (01 wrzesień 2014 - 23:00) No przecież napisałem, że bardzo dobrze zrobiłeś otwarcie krytykując sklepowe konto. 'Warana' chyba za to nie dostałeś, no nie? ;)
@  nismovsky : (01 wrzesień 2014 - 22:52) @retter - mogę mieć moralność, bo przecież to nie mój biznes, a bycie moderatorem niczego (poza dodatkowymi obowiązkami) nie daje. Przerabiałem to na innych forach i pewnie się z tym zgodzisz.
@  nismovsky : (01 wrzesień 2014 - 22:51) Jimmi - nie chodzi o fakt reklamowania, bo to jasna sprawa na forum sklepu, ale o jego styl i "fachowość" porad oficjalnego konta sklepowego
@  Jimmi Dragon : (01 wrzesień 2014 - 22:48) Cholera, miałem nie być złośliwy...
@  Jimmi Dragon : (01 wrzesień 2014 - 22:48) Obelix wpadł za młodu do kotła z magicznym napojem, a retter do garnka z serem :)
@  Jimmi Dragon : (01 wrzesień 2014 - 22:48) *pisze
@  Jimmi Dragon : (01 wrzesień 2014 - 22:45) Słynny ser, po którym retter pisał głupoty?
@  Undertaker : (01 wrzesień 2014 - 22:43) ser z rodzynkami?
@  retter : (01 wrzesień 2014 - 22:38) tobie anale i robale w głowie zjadł byś coś normalnego :D
@  Jimmi Dragon : (01 wrzesień 2014 - 22:37) ups, powinno być ****fabetyzmu ;)
@  Jimmi Dragon : (01 wrzesień 2014 - 22:36) gubienie końcówek oznaką wtórnego analfabetyzmu :)
@  Jimmi Dragon : (01 wrzesień 2014 - 22:35) *pojechałeś
@  Jimmi Dragon : (01 wrzesień 2014 - 22:34) Ciężko też żeby się sklep na własnym forum nie mógł promować :) Trzeba tylko zwracać uwagę, żeby robił to w odpowiedni sposób. Publicznie pojechał po sklepowy koncie i bardzo dobrze. Działu co kupić co prawda nie śledzę, ale podejrzewam, że przyniosło to pozytywne efekty.
@  Jimmi Dragon : (01 wrzesień 2014 - 22:29) Wiesz, tak czy inaczej jesteś użytkownikiem tego forum. A z mp3store nie wygrasz, bo (uwaga, uwaga) jest to forum tego sklepu. Już KHRoN zdaje się naciskał zbyt mocno i został zmuszony do rozstania się ze stanowiskiem admina.
@  retter : (01 wrzesień 2014 - 22:26) dla wielu biznes i moralność się wyklucza
@  nismovsky : (01 wrzesień 2014 - 22:24) Ale nieco godzi to w moje poczucie moralności, mimo wszystko.
@  retter : (01 wrzesień 2014 - 22:22) to mówie co trzeba sie wytnie :D
@  Jimmi Dragon : (01 wrzesień 2014 - 22:21) Nikt Ci przecież nie każe mieszać się w politykę forum. Mod ma moderować, to wszystko. Forum tworzą jego użytkownicy, a nie zarząd.
@  nismovsky : (01 wrzesień 2014 - 22:20) Jak go niegdyś pytałem o taką opcję to jakoś nie było odzewu, a teraz to już mi się nie chce w to bawić, widząc jak brzydko i usilnie oficjalne konto MP3store wciska Forumowiczom słuchawki, których są wyłącznym dystrybutorem w Polsce.
@  retter : (01 wrzesień 2014 - 22:19) nismo wal do aallena żeby wycieli co nieco i juz masz stołek :D
@  nismovsky : (01 wrzesień 2014 - 22:14) @Jimmi - miło mi, że tak uważasz i nawet był taki pomysł, ale po tej całej ofensywie marketingowej mp3store czułbym się nieswojo będąc częścią "zarządu" tego forum ;)
@  retter : (01 wrzesień 2014 - 22:10) :D
@  Jimmi Dragon : (01 wrzesień 2014 - 22:09) I właśnie dlatego z tobą nie gadam. Aż się prosisz o ciętą, złośliwą ripostę, a ja na swój liczniki muszę uważać...
@  retter : (01 wrzesień 2014 - 22:07) i znow kololowowo :) zieleń nastała :)
@  retter : (01 wrzesień 2014 - 22:01) wiesz gdzie mam takie gadki ? tam gdzie słońce nie dochodzi :P
@  Jimmi Dragon : (01 wrzesień 2014 - 21:57) @retter teraz będę nieco łagodniej na to patrzył, ale tak łatwo nie odpuszczę :P Jest autokorekta, więc nie ma usprawiedliwienia dla takiego nagromadzenia ortów, jakie w swoich wypowiedziach prezentujesz. Co do interpunkcji, przecinków się nie czepiam, ale ignorowanie kropek i wielkich liter rozpoczynających nowe zdanie to już lekkie przegięcie...
@  Jimmi Dragon : (01 wrzesień 2014 - 21:49) @nismo od dawna to powtarzam, że Ty powinieneś zostać tu modem. Masz wszelkie ku temu predyspozycje.
@  retter : (01 wrzesień 2014 - 21:40) i poprawiać błędy składnie interpunkcje wypowiedzi :D takich nie wyżytych artystów jak ja :D
@  Undertaker : (01 wrzesień 2014 - 21:35) żeby samemu sobie dawać bany? :P
@  retter : (01 wrzesień 2014 - 21:35) ustąpiłem miejsca a teraz bede wali nieskrepowanie byyyyki :D
@  nismovsky : (01 wrzesień 2014 - 21:34) Jimmi - zwalniają się stołki moderatorskie, nie chcesz być Modem? :D hahaha
@  bruno63 : (01 wrzesień 2014 - 21:21) u mnie już nie :)
@  Jimmi Dragon : (01 wrzesień 2014 - 21:13) Dalej pada. Jak miło :)
@  bruno63 : (01 wrzesień 2014 - 20:42) słowiańskie niewiasty są najlepsze :)
@  retter : (01 wrzesień 2014 - 20:41) ze słowiańska niewiastą ? :)
@  bruno63 : (01 wrzesień 2014 - 20:38) to hasło reklamowe źle mi się kojarzy :C
@  retter : (01 wrzesień 2014 - 20:38) dobre bo polskie :D
@  retter : (01 wrzesień 2014 - 20:38) wiedzą co dobre :D
@  bruno63 : (01 wrzesień 2014 - 20:27) nie ma to jak słuchać niemieckiego radia i nagle usłyszeć polskie disco polo :|
@  retter : (01 wrzesień 2014 - 20:25) aalbo 861 :D :D
@  bruno63 : (01 wrzesień 2014 - 20:25) @retter umrzyj :P
@  retter : (01 wrzesień 2014 - 20:24) szkoda ze nie ma zmiany jednostki przyznał bym 168s :D dla żartu :)
@  drake29a : (01 wrzesień 2014 - 20:23) xD To ja po 3 latach z androidem zostałem leniem i chce by mi działało.
@  retter : (01 wrzesień 2014 - 20:23) własnie ide na ciepłą herbatkę i zakładam hełmofon i znikam :)
@  bruno63 : (01 wrzesień 2014 - 20:22) 168! :D
@  Lord Rayden : (01 wrzesień 2014 - 20:21) Mody, napijta się wody dla ochłody
@  retter : (01 wrzesień 2014 - 20:21) to ile ? h :D