Skocz do zawartości

najlepszy odtwarzacz MP3 na rynku - jakość dźwięku?


Rekomendowane odpowiedzi

Zdaje sobie z tego sprawę i go wcześniej uprzedziłem jednak miał też inne wymagania.

(...)

J3 wszystkie te cechy ma w mniejszym lub większym stopniu.

 

Niezupełnie się mogę zgodzić. To, że J3 je spełnia "w mniejszym lub większym stopniu" nie oznacza, że inny grajek ich nie spełnia. Wręcz przeciwnie... może spełniać w większym stopniu :)

 

Może podsumujmy, dla przykładu porównanie z X-em:

 

- jakość dźwięku bez extra wzmacniaczy - remis

- zgranie z Senn IE8 i Westone 3 - X

- autonomia przy odtwarzaniu muzyki (minimum 30h realne) - remis (obydwa spełniają minimum, ze wskazaniem na J3)

- pojemność (min 32gb, może być z opcją dodatkowych kart pamięci ale wtedy min 16gb wbudowane) - remis (ze wskazaniem na J3 za slot)

- jakość wykonania - remis (ze wskazaniem na X-a)

- obsługa (dobrze żeby miał normalne przyciski) remis (ze wskazaniem na X-a, który ma lepiej rozmieszczone przyciski)

-wielkość plus waga (im mniej tym lepiej) remis (X mniejszy ale cięższy)

- moc - fajnie jakby udźwignął jakieś solidniejsze stacjonarki - remis

- dostępność w PL - J3

- muzykalność nad analizę - nawet kosztem ryzyka rozlazłego basu. - X

- ciemne brzmienie nad jasne - bez popadania w lampowe extremum oczywiście. X

- bezpośredni, żywiołowy dźwięk nad szeroką scenę - X

 

Hmm 4:1? :)

 

Podejrzewam, że z S:flo2 czy nawet touchem 4G wynik byłby podobny. Nie mówię, że J3 jest zły. Myślę, że z TOP5 czyli T4G, ZuneHD, X, S:flo2, to właśnie J3 jakoś mi najmniej pasuje do tego co chciałby autor tematu ;)

 

Pomijając moją opinię o A to mimo iż X świetnie gra, to nie znajdziesz w nim ciepełka. Jest mocno neutralny. Miałem sony e453 i przesiadając się na Xa trochę oczekiwałem, że X będzie rozwinięciem tego dźwięku.. tak nie było, a szkoda. Sony A właśnie jest takim rozwinięciem, :)

 

Moim zdaniem jest dokładnie na odwrót :) Sony E453 to w ogóle inna, znacznie niższa klasa grania, typowa marketowa budżetówka (poziom chyba nawet poniżej Cowona E2). Kluskowaty i pluszowy dźwięk nie mający nic wspólnego z winylowym, pełnym, soczystym, dynamicznym graniem jakim można się delektować słuchając na X-ie :) Przy odpowiednio dobranych słuchawkach (co nie jest trudne: np. Silver Bullet, czy IE8) uzyskujemy z łatwością ciepełko, którego poszukuje Duke :)

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi realnymi 30h to przesadziłeś.... ja miałem Xa i trzymał 22-24h. A J3 trzyma pewnie więcej niż 30h. Dodajmy do tego fakt, że nowego X nie ma są tylko używki w już w jakimś stopniu wyeksploatowaną baterią. Gdzieś przeczytałem że bateria Xa ma jakiś ogranicznik co do ilości cykli nie pamiętam chyba do 100 lub 300.

Mocowo wątpię aby był remis. sam pisałeś że przy Xie już nawet BcDD się duszą, a J3 napędzi nawet co niektóre bardziej wymagajace słuchawki,

 

Nie mam zamiaru nikogo przekonywać. Na pisałem że e453 to niższa półka grania, ale ma całkiem przyjemny dźwięk napisałem o nim tylko by zobrazować sytuacje, na pewno nie jest poniżej E2 choć charakterystyką mogą się znacząco różnić.

 

z winylowym, pełnym, soczystym, dynamicznym graniem jakim można się delektować słuchając na X-ie :)

 

Żałuję,. że ja tego vinylu na Xie nie słyszałem... dynamiczny? no ok, jest całkiem dynamiczny, soczysty? Dla mnie nie, owszem dobrze wypełniony, ale dla mnie poziom soczystości jest średnio-niski MM02us ma soczysty dźwięk :) sony jest całe mile w tyle w tym względzie.

 

Dobrze poznałem Xa i wydaje mi się, że te ciepełko o jakim mówisz to chyba placebo, bo ja w nim żadnego ciepełka nie znalazłem.

Pamiętam też twoją wypowiedź jak mówiłeś, że jest niekiedy aż za bardzo neutralny i przydałaby Ci się w nim pewna doza ciepła.

 

Pytanie do autora wątku, Czemu wzbraniasz się przed wzmacniaczami? Taki T3 T4 i T5 są malutkie a robią świetną pracę. Ja używam Fiio e6 który też jest malutki a świetnie pełni swoją rolę.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem Xa i trzymał 22-24h.

 

Zależy jak kto szanuje baterie. Jednym trzyma 22 innym 30.

 

 

 

Gdzieś przeczytałem że bateria Xa ma jakiś ogranicznik co do ilości cykli nie pamiętam chyba do 100 lub 300.

 

Ja czytałem coś o 500 czyli standard.

 

 

 

Mocowo wątpię aby był remis. sam pisałeś że przy Xie już nawet BcDD się duszą,

 

Akurat BsCCD są wymagające i do czego by nie podpiąć to taki E5 jest wskazany. Nie tylko do X-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak kto szanuje baterie. Jednym trzyma 22 innym 30

 

teraz to ruletka :)

 

Ja musiałem Xa dość często ładować. Teraz mam taczkę i ładuję ją 2 razy rzadziej. Lepiej oszczędza energię, testu baterii nie robiłem, ale wskaźnik tak jakby stał w miejscu. 30h programowo trzyma :) Jeśli chodzi o baterie to z Zuna byłem z taczki jestem zadowolony :) X mnie trochę irytował.

 

Szybkość ładowania też jest o niebo lepsza niż w Xie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu wzbraniam się przed wzmakami? dla mnie to straszna kompliklacja - już sam kabelek słuchawkowy przysparza mi czasem dużo problemów./..:)

Do tego podwójne ładowanie, interconnect itd itp..

 

Sprzętu przenośnego używam też często do sportu - rower, narty...

 

Parę razy przewinęło się słowo TACZKA, co to takiego?

 

Unikałbym porównań X z J3 odkąd na ten pierwszy trzeba polować a mi zależy na szybkim zakupie. Już bardziej pasowało by porównanie Sony A866 z J3 w kategoriach jw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak kto szanuje baterie. Jednym trzyma 22 innym 30

 

teraz to ruletka :)

 

Ja musiałem Xa dość często ładować. Teraz mam taczkę i ładuję ją 2 razy rzadziej. Lepiej oszczędza energię, testu baterii nie robiłem, ale wskaźnik tak jakby stał w miejscu. 30h programowo trzyma :) Jeśli chodzi o baterie to z Zuna byłem z taczki jestem zadowolony :) X mnie trochę irytował.

 

Szybkość ładowania też jest o niebo lepsza niż w Xie

 

 

OK. Nie wiem czy kwestia baterii jest dla autora aż tak ważna, żeby poświęcać jej oddzielne posty, czy to tylko szukanie możliwości uszczypnięcia X-a ;) Proponuje zamknąć tą kwestie stwierdzeniem, że X ma dobrą baterią a J3 bardzo dobrą.

 

Myślę, że inne kwestie w tej sytuacji są znacznie ciekawsze do rozważań o których wpomniałem robiąc porównanie J3 z X-em.

 

 

 

Unikałbym porównań X z J3 odkąd na ten pierwszy trzeba polować a mi zależy na szybkim zakupie. Już bardziej pasowało by porównanie Sony A866 z J3 w kategoriach jw.

 

Pośpiech jest złym doradcą. Szczególnie w tak subtelnej kwestii jak audio czy audiofilia ;)

 

Swoją drogą uważam, że całkiem dobrze mógłbyś wyjść na zakupie na wycieczkę Nationate N2 + karta pamięci ;)

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X gra bardziej analogowo/winylowo, łatwo to sprawdzić słuchając A840 czy taczek. Z baterią faktycznie ruletka, do X'a nie można dostać zamienników, do taczki można. Ale jak się dba o ogniwo to trzyma bardzo dobrze. Tyle, że Kowalski zazwyczaj nie zna zasad użytkowania.

 

Ogranicznik ilości cykli ładowania ma każde ogniwo na tym świecie, są to obecnie podobne ilości. ;)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przejdź się szybciutko do sklepów i posłuchaj obydwu. J3 zdecydowanie wygrywa baterią. Ale niech twoje ucho zadecyduje ;)

 

A co do twojej podróży to są takie ładowarki przenośne na baterie. Możesz się rozejrzeć.

 

Do J3 nie będziesz potrzebował ale jak zdecydujesz się na innego playera to polecam fiio e6. Nawet jesli są jakieś zniekształcenia to ja ich nie słyszę, robi to co trzeba, można sobie przy pomocy EQ brzmienie poprawić, Bardzo mi to pomaga w wielu moich słuchawkach. Co do IC to można kupić po prostu LOD

027d9997_IMG_07631.jpeg

 

luknij tutaj na LODy jakie wykonuje nasz kolega od ręki

http://forum.mp3store.pl/gallery/album/419-kable-imody-lody-iemy-i-inne/

 

aaa Taczka to Touch. Ja mam najnowszego touch 4g,

 

Nie wiem co dla was Drodzy Koledzy jest analogowym graniem :) Ale dla mnie to brzmienie w którym cała scena jest wypełniona dźwiękiem - nie ma pustych miejsc (w X są), które jest wyraźnie wygładzone (w X jest dobrze wypełnienie ale jakiegoś wygładzenia dźwięków nie odczułem) i odczuwa się delikane ciepło. Wg. tej definicji już Taczka jest dla mnie bardziej analogowa, choć w niej ciepła też w ogóle nie ma, ale jakoś mi to nie przeszkadza bo wypełnienie wypada dla mnie lepiej niż w Xie (choć skolei u niego jest lepsza rozdzielczość dźwięku, choć dla mnie nie ma to aż takiego znaczenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już swoje zdanie wyraziłem i ostatecznie wyczerpując temat odradzam zakup FiiO E6 :) Przynajmniej radze oblookać to coś przed wyłożeniem niemałej kasy. A wygląda to jak zabawka za 5zł. Świecący, palcujący się plastik... tragedia ale nie to jest najgorsze. Generalnie jak wziąłem do ręki to wyglądało jakby miało się rozpaść po pierwszym upadku na dywan... Lepiej wziąć FiiO E5, solidny i tańszy. Ma również metalowy uchwyt do zaczepienia o ubranie a w Fiio E6 oczywiście plastikowy ;) Chyba producent daje od razu dwa uchwyty na zapas :D ...bo cóż, wiadomo, że to nie może być tak trwałe jak metal ;)

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J3 nie pasuje do IE8. Broń Cie Panie Boże przed takim rozwiązaniem !

 

Toczka 4G też z IE8 idealnie nie gra. Te słuchawki są strasznie wybredne... Nawet z s:flo2 jest za ciepło.

 

Zune HD teoretycznie tak, ale ten grajek przeciętnie napędza słuchawki nauszne (oczywiście na tle "tytanów").

 

Sony X? Musiałbyś go posłuchać - specyficzne brzmienie. Mnie akurat urzekło, tylko nie mogłem przeboleć jego szumów. Jak widzisz każde zestawienie ma swoje minusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metal na obudowie nie gra :)

Wejdź sobie na zagraniczne fora Fiio e6 jest najczęściej polecanym wzmacniaczem. O ile pamiętam kiedy jeszcze nie było E6 to o E5 mówili jak o zabaweczce tyle, że metalowej. Nie mam pojęcia jak gra ale było dużo opinii, że zniekształca dźwięk i właściwie nie wiele co poprawia. Nie wiem, nie słuchałem, ale E6 robi świetną robotę i absolutnie nie mam wrażenia jakoby miał się rozwalić. Jeśli chodzi e design to mi się bardzo podoba. Nie jest to jakiś szczyt... ale jest naprawdę malutki (mniejszy od e5) nie rzuca się w oczy i robi swoje bardzo przyzwoicie.

 

Znów nasze wrażenia są odmienne, cóż ja go nie chwale bo mam/miałem ale dlatego że naprawdę mi pomaga. Nawet z sony X go używałem i poprawiał sytuacje.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem E5 przez dłuższy i nie mogłem uwierzyć jak w mp3store podano mi E6 do odsłuchu. Pierwsza reakcja: to naprawdę produkt FiiO? No ręce mi opadły... Dawno nie widziałem nic równie szajsowatego pod względem wykonania w świecie audio. Idealnie pasuje do Skullcandy itp ;)

 

Swoją drogą, ktoś mógłby potwierdzić/zaprzeczyć wyższość grania E6 nad E5?

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak SQ - e6 nie powinien być tutaj jakaś znaczącą zmianą, ale wyeliminowano wady e5 takie jak szum i zniekształcenia, jest dwa razy lżejszy i to że klips można zdjąć jest dla mnie zaletą, gdyż (sam pewnie tak niedługo do zrobię) można go jakoś przymocować do playera i wtedy zajmuje tyle co nic miejsca.

 

szczerze sam zastanawiałem się nad E5 gdyż można go było wyrwać za 40zł używkę, ale pochlebne opinie o e6 większe możliwości i mniejsze rozmiary przeważyły nad aluminiową obudową która przecież nie gra ;). Kupiłem na ebayu za 74 zł i jak dotąd to jest jeden z bardziej udanych zakupów muzycznych moich i już wiem, że zostanie ze mną na długo chociażby jako zapasowy bardzo mobilny wzmacniaczyk.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem E5 przez dłuższy i nie mogłem uwierzyć jak w mp3store podano mi E6 do odsłuchu. Pierwsza reakcja: to naprawdę produkt FiiO? No ręce mi opadły... Dawno nie widziałem nic równie szajsowatego pod względem wykonania w świecie audio. Idealnie pasuje do Skullcandy itp ;)

 

Swoją drogą, ktoś mógłby potwierdzić/zaprzeczyć wyższość grania E6 nad E5?

 

http://nwavguy.blogspot.com/2011/11/fiio-e6-amp.html wyzszosc nizszosc znieksztalcenia i inne duperele :/

 

sorki za offtopic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności