Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

najlepszy odtwarzacz MP3 na rynku - jakość dźwięku?


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, przepraszam, nie mam czasu zagłębiać się w fora, testy i dyskusje. Proszę o Waszą rekomendację odtwarzacza MP3:

 

 

Cechy istotne od najważniejszych:

 

- jakość dźwięku bez extra wzmacniaczy

- zgranie z Senn IE8 i Westone 3

- autonomia przy odtwarzaniu muzyki (minimum 30h realne)

- pojemność (min 32gb, może być z opcją dodatkowych kart pamięci ale wtedy min 16gb wbudowane)

- jakość wykonania

- obsługa (dobrze żeby miał normalne przyciski)

-wielkość plus waga (im mniej tym lepiej)

- moc - fajnie jakby udźwignął jakieś solidniejsze stacjonarki - np Senn 595

- dostępność w PL

 

 

Cechy nieistotne:

 

- filmy, jakość wyświetlacza

- inne bajery multimedialne (Wi-Fi, Blue T, Wyciszanie Szumów itd itp)

- odtwarzanie innych formatów niż mp3

- cena

- jakość dołączanych słuchawek

 

 

Dzięki za szybką radę

 

Duke

Edytowane przez Duke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taczka 4g (+ ew. wzmacniacz po lodzie) lub Cowon J3. Przyciski będziesz musiał przeboleć, na ten moment nie ma innej opcji.

 

a jeśli chcesz absolutną jakość dźwięku to S:flo2 lub iMod + dobrać do tego wzmacniacz, no ale odpada dodatkowo bateria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, dzieki, zapomniałem dodać że coś dobrze grającego bez zewn wzmaka koniecznie musi być - już zedytowałem pierwszy post

 

 

Ten J3 wygląda ciekawie, ale mam b złe doświadczenia z kultura dżwięku i-Audio. Starsze modele bez żadnego charakteru (porównując do odpowiedników od I-river) , z nowszych - jakiś czas temu bawiłem się chwilę I9 i dla mnie to w ogóle nie gra albo gra jak blada kupa - zimno, płytko, sucho, strasznie analitycznie.

 

Jak J3 brzmi podobnie to nie chcę go nawet za darmo

 

 

 

Duke

Edytowane przez Duke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to opcja nie dla Ciebie, bo to neutralno-chłodny grajek.

 

Spróbuj S100. To takie przeciwieństwo cowonów. Dużo basu, ciepły gładki muzykalny dźwięk, dobra jakość. Nie wiem jak zgranie z ie8, może być za basowo, ale skoro z nuforcami było dobrze to i z ie8 może sobie poradzi, mocy nie ma wiele, ale za to ma przyciski ;)

 

aaa no tak... przecież :woot:

 

X też jest spoko, ale ja na nim 30h nie miałem... 22h coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X1060 rzeczywiście chyba cieżki do dostania...

 

a jak z brzmieniem Sony NWZ-A866 lub starszego A846?

 

Moze dodam jakie byly wcześniej moje ulubione playery flash pod względem sygnatury dżwięku:

Sony NWZ-A818

Samsung YP-Z5F

Iriver IFP 799 (taki na paluszka)

 

Teraz męczę Sony NWZ-A629 ale to już nie to samo... :( . Za plasko, za agresywnie, za krzykliwie.... Po prostu męcząco...

Edytowane przez Duke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak z brzmieniem Sony NWZ-A866 lub starszego A846?

 

Przejdź się do MM i sam sprawdź. A846 może być za cichy, jest to takie przejście między e45x a sony X jak dla mnie, powiem, że jeśli chodzi o gusta jest to kompromis nie dla mnie. A86x jest już imo postępem i całkiem fajnie gra. Nie wiem czy nie byłby za ciepły z ie8 musiałbyś sprawdzić.

 

Rozważ jeszcze Zune HD, dźwięk ma naprawdę świetny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm zdecydowanie stawiam na:

1) muzykalność nad analizę - nawet kosztem ryzyka rozlazłego basu.

2) ciemne brzmienie nad jasne - bez popadania w lampowe extremum oczywiście.

3) bezpośredni, żywiołowy dźwięk nad szeroką scenę

 

Moze zatem SonyA86x to niegłupi pomysł...

Jakieś inne alternatywy? Zune HD jest bez klawiszy zdaje się - raczej odpada...

Edytowane przez Duke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepewny, ale też nikt mu nie odpisał, że jest zainteresowany :)

 

I tu się mylisz, Sony niestety już sprzedany. Zgranie z IE8 stawiałem bardzo, bardzo wysoko, jednak X'a dość ciężko już dostać, a cena oryginalnych IE8 wywołuje uśmiech (chyba, że już je masz... oryginalne). X grał dość eteryczni i przestrzennie, mnie osobiście to odpowiadało.

 

Jeżeli w takim MM po podłączeniu do A860 nie będziesz zadowolony to zaryzykuj używanego Zune. Jak coś to sprzedasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za duzo wymagan, cos za cos... chyba ze C4, ma klawisze, ma swietny SQ, rozmiarami jest spory niestety, bateria jak to w takich klockach ~8h, z pamiecia bedzie ok, dostepny w PL juz jest, tylko ta cena...

 

jest tez hifiman hm 601, polowe tanszy od C4, jednak jak one sie zgrywaja z Twoimi sluchawkami to nie mam pojecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj bez przesady że za dużo wymagań - analogowe, muzykalne, ciepłe brzmienie, przyjemne i niemeczące dla ucha na dłuższą metę,w dużej pojemności i z dużą autonomią.. to za wiele?

 

Klocki pseudo audiofilkie typu C4 czy HiFi Man odpadają ze względu na kiepską autonomię i ... klockowatość...

 

 

Słuchajcie, playera muszę kupić do środy bo czeka mnie 30h podróż autokarem. Ech sam nie wiem chyba do końca w co ja się ładuję na stare lata... :)

 

Tak więc biorę pod uwagę:

Sony NWZ-A866

Cowon J3

Iriver S100

Zune HD (najmniej preferowany ze względu na brak przycisków i kiepską dostępność )

 

Pomóżcie! :) moze jeszcze jakieś opcje? Moze jakis Apple??? Cena jest nieistotna jak nadmieniłem wcześniej...

 

Ulubione brzmieniowo playery flash wymieniłem, moze jeszcze dodam HDD:

Iriver H1xx (troszkę za chłodny)

Rio Karma (genialne cieple brzmienie ale minimalnie za duża utrata detali)

Edytowane przez Duke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony serii A są bardziej nastawione na analityczność niż na fun. Jak chcesz muzykalność, ciepełko i czystą radość ze słuchania to X. S100 to jak dla mnie co najmniej 1 półka niżej pomijając, że jest to również granie nastawione bardziej na analityczność. Jak dla mnie masz wybór między X-em a S:flo2 przy czym pierwszy jest portable a drugi stacjonarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, playera muszę kupić do środy bo czeka mnie 30h podróż autokarem. Ech sam nie wiem chyba do końca w co ja się ładuję na stare lata... :)

 

Wiesz co, na wycieczkę kup jakiegoś clipa, a jak wrócisz to sprzedaj, poczytaj trochę i zapoluj w internecie, czasami trzeba ciut poczekać na dobrą okazję, lub sprowadzenie. ;)

 

Jeżeli masz oryginalne IE8 to zapoluj na X'a. bo mimo, że teoretycznie dopasowanie nie jest oczywiste, jednak jedno z drugim dziwnie świetnie się zgrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, mam oryginalne Ie8 a także Westone3, Shure 530 a takze inne rozne inne kanałowki, w tym rowniez customowe.

 

NIe potrzebuje clipa czy innego posredniego rozwiazania - dosc duzo mam roznych playerow i nie szukam rozwiązań pośrednich.

Od conajmniej 3 lat w ogole nie intersoowalem sie sprzetem przenosnym stad dosc glupie moze pytania...

 

 

To jak z tym Cowonen J3 w takim razie? NIe wykluczam ingerencji equalizera, to dla ludzi przeciez...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony serii A są bardziej nastawione na analityczność niż na fun. Jak chcesz muzykalność, ciepełko i czystą radość ze słuchania to X

 

Jeśli chodzi o nową serię a to jest dokładnie na odwrót.

 

S100 to jak dla mnie co najmniej 1 półka niżej pomijając, że jest to również granie nastawione bardziej na analityczność

 

Rozumiem, że każdy ma swój ranking i o gustach się nie dyskutuje. Lecz mówienie o tym, że S100 jest nastawiony na analityczność jest lekko przesadzone. S100 jest grajkiem który poddał się nowemu trendowi w dźwięku tak jak to jest w przypadku samsunga (w sumie jest z nim podobna sytuacja) czyli udaje naturalny-neutralny dźwięk, ale wygładzone brzmienie, spora dawka basu i cały koloryt jego sprawia, że jest to grajek nastawiony raczej na FUN. To właśnie sony X jest do bólu neutralny, a ratuje go tylko to, że ma świetnie wypełniony dźwięk i można nieźle podbić bas.

 

Nowy Sony z serii A ma znacząco ocieplony dźwięk w stosunku do X, podejrzewam, że nawet bardziej ocieplony niż S100, technicznie wypada zdeczka słabiej od X choć z drugiej strony właśnie dzięki temu ciepłu jest bardziej przyjazny dla ucha.

 

Ja dla Duke radziłbym właśnie takiego J3, nie jest to rozwiązanie ekonomiczne, ale jeśli chce dźwięk na poziomie dużą moc i mocną baterie to nie widzę innego rozwiązania. Zawiedziony raczej nie będzie...

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duke powiem Ci szczerze, że mając kilka playerów i wyjazd w środę to do czasu wyjazdu darowałbym sobie taki zakup na hurra. Zrobisz oczywiście jak uważasz, możesz kupić nowego J3 za grubą kasę i sprzedać go jako używanego już taniej co nie co tracąc, jeżeli nie podpasuje. Tego Cowona nie miałem, jedynie czytałem, że dopasowanie z takimi IE8 nie jest tak dobre jak z Xem czy Rio. Tu oczywiście dochodzi kwestia gustów, priorytetów.

 

W tym momencie pisząc o rozwiązaniach pośrednich rozumiem, że chcesz playery z najwyższej półki. Masz różne, niezłe słuchawki, myślę, że lepiej byłoby kupić używkę jakiegoś modelu, potestować, sprzedać za podobną kasę. Bez odsłuchu to będzie ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony serii A są bardziej nastawione na analityczność niż na fun. Jak chcesz muzykalność, ciepełko i czystą radość ze słuchania to X

 

Jeśli chodzi o nową serię a to jest dokładnie na odwrót.

 

Nowy Sony z serii A ma znacząco ocieplony dźwięk w stosunku do X

 

 

Hmmm... Chyba po raz pierwszy dane mi było przeczytać taką opinię nt. serii A i X. Pierwszy lepszy cytacik z hf:

 

the X sounds like analogue (vinyl, warm, lush - a candlelit evening) and the A865 sounds like digital (like early CD with the brickwall filters - very clear, very anaalytical) - now, what needs to be considered there by me I guess, is what format (vinyl vs CD) won the war

 

Mój odsłuch potwierdził to co można przeczytać powyżej.

 

 

Jedźmy dalej...

Porównywanie S100 do X-a jest zabawne. Może to jest jakiś upgrade w stosunku do E2 ale np. do N2 to miałbym już wątpliwości. Moim zdaniem to jest podobny poziom soniczny co Nationate.

 

Kolejna rzecz.

Polecasz J3... bardzo ciekawe. Niech przypomnę to czego oczekuję autor:

 

hmmm zdecydowanie stawiam na:

1) muzykalność nad analizę - nawet kosztem ryzyka rozlazłego basu.

2) ciemne brzmienie nad jasne - bez popadania w lampowe extremum oczywiście.

3) bezpośredni, żywiołowy dźwięk nad szeroką scenę

 

Teraz przytoczę kilka cytatów z multirecki Troya:

 

J3 z kolei miał tego basu jak na lekarstwo w porównaniu do kolegów wyżej.

 

Odtwarzacz gra stosunkowo neutralnie. Na upartego można go nazwać chłodnawym

 

Odtwarzacz wybitnie podkreśla każdy najmniejszy szczegół w utworach

 

 

Z kolei o X-ie napisał:

 

X1050 stoi po ciemnej stronie mocy, choć nie gra kolorowo i można by rzec, iż jest naturalny. Jest to zdecydowanie bardzo dynamiczna kobyła. Ma świetne wypełnienie na basie, czego brakowało w Zune HD.

 

X1050 świetnie sprawdza się w utworach rockowych, co zawdzięcza swojej świetnej dynamice i ciemnemu charakterkowi

 

 

Teraz nasuwa mi się pytanie... jak się ma polecenie J3 do wymagań autora tematu?

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem A86x do Xa bezpośrednio. I X wypadł przy nim chłodno... Klasa grania jak na mój gust była wyższa w Xie, choć to wyglądało tak jakby X po prostu lepiej napędzał słuchawki, natomiast nie miałem żadnej wątpliwości, że sony A gra cieplej i właśnie to on wydał mi się vinylowy. Szczerze to nawet przeszła mi przez głowę myśl aby zamienić Xa na A właśnie przez to że neutralność Xa trochę mnie już męczyła, a soniasz wydał się właśnie taki "Vinylowy". Jak już wspomniałeś o innych grajkach, To jak słuchając dłuzszy czas Zune HD i wracając do Xa to dźwięk wydawał mi się taki sztuczny i nijaki. Wiedziałem, że to była kwestia przyzwyczajenia. Dla mnie X to świetnie grający player pod względem technicznym stoi bardzo wysoko, ale brakuje mu charakteru przynajmniej dla mnie. Dlatego najlepiej dobierać do niego słuchawki z wyraźnym charakterem własnym.

 

Co do opinii o Xie i zunie to właśnie myślę, że trzeba uwzględnić też użyte słuchawki. W zunie nie można podbić basu i było go mniej. Natomiast samo wypełnienie było porównywalne jak nie lepsze w Zune HD dla mnie. X miał dla mnie momentami taki "pusty" bas, za to w zune nawet jak było go mniej i miał mniejszą objętość to świetnie trzymał się razem i był gęsty. Tak to wyglądało na moich słuchawkach. X jest jednak mocniejszy od Zune HD i używajac bardziej wymagających słuchawek szala powinna przechylać się na stronę Xa.

 

Teraz nasuwa mi się pytanie... jak się ma polecenie J3 do wymagań autora tematu?

 

Zdaje sobie z tego sprawę i go wcześniej uprzedziłem jednak miał też inne wymagania.

 

- jakość dźwięku bez extra wzmacniaczy

- zgranie z Senn IE8 i Westone 3

- autonomia przy odtwarzaniu muzyki (minimum 30h realne)

- pojemność (min 32gb, może być z opcją dodatkowych kart pamięci ale wtedy min 16gb wbudowane)

- jakość wykonania

- obsługa (dobrze żeby miał normalne przyciski)

-wielkość plus waga (im mniej tym lepiej)

- moc - fajnie jakby udźwignął jakieś solidniejsze stacjonarki - np Senn 595

- dostępność w PL

 

J3 wszystkie te cechy ma w mniejszym lub większym stopniu.

 

Wracając do Xa to każdy ma własne odczucia. X na pewno ma swoje zalety i recenzja Troya opisuje do moim zdaniem dobrze. Jest moim pierwszym topowym grajkiem i mnie zachwycił swoją grą, ale jeśli mówimy o gustach choć niby się nie rozmawia ;) to ostatecznie stwierdziłem, że nie jest to szkoła grania którą dla siebie widzę, a słucham dużo rocka. Ja nad "pazur" wyżej stawiam "wykwint" i w tej roli lepiej mi się sprawdza taczka, chociaż właśnie Zune HD był takim playerem pośrednim pomiędzy X a Taczką i jakbym szukał playera do którego nie użyje wzmacniacza to wybrałbym właśnie jego. Jednak na razie zachwycam się taczką i w mojej opinii jej analogowym brzmieniem (sam się zdziwiłem gdyż byłem przekonany, że ona jest raczej analityczna - to mówi tylko o tym, że zawsze warto posłuchać samemu), a że zamierzam słuchać na wzmacniaczu to postanowiłem przy niej zostać i zamówiłem LOD u FL :) I domyślam się że efekty będą takie : EQ-off granie w stronę soniacza X EQ-1 Granie w kierunku soniacza A, EQ-2 granie w kierunku Zune HD a to wszystko z mocą porównywalną do J3 i s:flo2 :)

 

Jeśli chodzi o S100 to można różnie do niego podchodzić. Ja go lubiłem , pod pewnymi cechami, rzeczywiście nie ma podjazdu do Xa, ale z drugiej strony gra przyjemnie dla ucha z fajną jakością. Może jakby miał lepszy wbudowany wzmacniacz to sytuacja z nim by inaczej wyglądała. Jednak zadecydowano, że to nie będzie konkurencja dla X czy J3 a dla takich I9, samsungów i niższych sony. szkoda, bo charakterystyka dźwięku jest całkiem fajna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm to sie sprawy pokomplikowały... zupełnie rozbieżne opinie Sony A866 względem X1060...

Pytanie - czy jest gdzieś w wawie jakiś sklep gdzie można porównać bezpośrednio A866 i J3?

 

A jeśli nie, to czy takie J3 prezentuje typowo Cowonowską "szkołę" grania?

Czy jednak jest nieco lepszy i idze bardziej w stronę muzykalności i ciepła w stosunku do chociażby takiego i7, który w mojej opinii brzmi po prostu tragicznie chlodno i męcząco...

 

Z tym zakupem to wiecie jak to jest, oczywiście musu nie ma ale akurat jest i gotówka i dobry "excuse" (motywacja) żeby akurat coś kupić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w warszawskim mp3store powinni mieć cowona, sonego A znajdziesz w większych sklepach RTV bez problemów.

 

Pomijając moją opinię o A to mimo iż X świetnie gra, to nie znajdziesz w nim ciepełka. Jest mocno neutralny. Miałem sony e453 i przesiadając się na Xa trochę oczekiwałem, że X będzie rozwinięciem tego dźwięku.. tak nie było, a szkoda. Sony A właśnie jest takim rozwinięciem, :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności