Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sony MDR-XB700


Pirzu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko. Bass zawsze jest tak przytłaczający w nowych słuchawkach ze sklepu? Czy się coś zmieni po wygrzaniu? Aktualnie słucham ich na iPhone 4S. Niektórych utworów nie da się słuchać :(

Edytowane przez boski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to seria XB nazywa się tak od Xtra Bass, więc basu Ci nie braknie

po drugie to pewnie po wygrzaniu będzie lepiej, ale może i będzie go jeszcze więcej

 

zawsze pozostaje zabawa z equalizerem

Edytowane przez masterxaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Trzeba pamietac ze to sluchawki extra bass co w zamysle oznacze podbicie niskich tonow. Moze nie sa.to uniwersalne aluchawki i w pewnych gatunkach sprawdzaja sie lepiej w innych gorzej ale sa to nadal porzadnie grajace nauszniki. Nie mula wg mnie bas jest tam gdzie trzeba i jest go duzo. Ja je uwielbiam bo sa bardzo efektowne i lubie takie granie. wybierajac ten model nastawiam sie na fun plynacy do ucha i takie wlasnie maja byc. z dobrym zrodlem sa naprade szzegolowe i przyjemne. Osobiscie uwazam ze gusta sa rozne , rozne sa potrzeby , rozny ludzie maja sluch dlatego w duzej mierze lepiej zaufac samemu sobie i namacalnie zaobcowac z dana para nausznikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie porównanie xb700 do innych basowych potworków - Denonów 1100...

 

Ogólnie grają podobnie, mają te same cechy. Tylko sama jakość dźwięku w denonkach jest dużo dużo lepsza :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie i tak publikowanie na blogu mi nie działa. :(

 

V-moda mają swój charakter i raczej nie warto ich rozpatrywać w kategoriach ogólnych, w kategorii portable są w samej topce. Są bardzo łatwe do napędzenia. Jest to granie ocieplone, ale konkretne, mają przyjemną fakturę basu, dociążoną średnicę i górę której nie ma specjalnie dużo, ale trzyma poziom. Cóż więcej rzec, są stworzone dla przyjemności słuchania i z tej roli wywiązują się wzorowo, a przy tym nie czuć żadnych ubytków w jakości dźwięku. Scena jak na takie małe nauszniki jest wyśmienita, ale trochę brak jej umiejętności pokazania przestrzeni utworu z wiernością dla oryginału, po prostu nie ten rozmiar muszli. Nie są na pewno z kosmosu i nie burzą dotychczasowego świata, lecz jak dla mnie są warte każdego wydanego na nie dolara :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. i jedne z najbardziej pancernych jakie miałem w rękach. Jakby weszły pół roku temu do Polski to wszędzie byśmy je widzieli na ulicach, jednak nie weszły na polski rynek z tego co wiem.

 

Nie wiem jak grają beyery custome one pro, ale do portable wolę mieć słuchawki normalnych rozmiarów, też żadne XB700 czy M50. V-moda i D1100 idealnie mi się sprawdzają te pierwsze bardziej zewnętrzno-domowe a te drugie domowo-zewnętrzne. Beyery chętnie bym sobie zgarną do domu, albo do ogródka czy lasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby weszły na polski rynek to byśmy guzik je widzieli - pewnie koło 7 stów by wołali za nie (analogicznie jak w przypadku Denona na rynku polskim i UK)... u mnie na wsi to w ogóle rzadko widuję nauszniki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa cała nasza reprezentacja w piłce się buja się w monsterach:)a w Chinach o tej godzinie byś najprawdopodobniej pracował tylko po to żeby za 5 godzin znowu pracować...tutaj chociaż sobie na Forum posiedzisz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę inną mam wizje chin. Ja bym wbił tam założył 2-3 firmy i żył jak król do końca życia :D (i jakąś miłą chineczkę zapoznał :wub: )

 

Mały OT zrobiliśmy :ph34r:

 

Ogólnie tak jak już pisałem. Warto dołożyć trochę (lub sobie ściągnąć) i zamiast XB700 kupić sobie D1100 - dużo lepsza inwestycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Sorry, że tak odkopuję, ale zależy mi na jednej bardzo ważnej kwestii. Gdzie można kupić te słuchawki nowe? Da się jeszcze gdzieś je znaleźć w jakimś sklepie? Jak tak to w jakim?

 

Gdy kupowałem rok temu moje XB500 zarówno XB500 jak i XB700 była masa do kupienia, a teraz jakoś ich nigdzie nie widzę :(

 

Mam XB500 i za kilka dni będę kupować małe przenośne słuchawki, więc potrzebuję typowo domowych słuchawek, a XB700 wiem jak grają, dlatego ich szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności