Skocz do zawartości

Sony MDR-XB700


Pirzu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w mojej drugiej recenzji.;)

 

Tym razem miałem i na szczęście mam całą przeyjemność, by słuchać i testować za razem dla Was słuchawki Sony MDR-XB700.

 

1. Pudełko i zawartość.

2. Wykonanie.

3. Jak grają.

1. Pudełko i zawartość.

Zakupując słuchawki za prawie 300 zł oczekiwałem czegoś ... oryginalniejszego. Wiadomo, pudełko nie gra muzyki, ale czegoś się już oczekuje. A więc pudełko plastikowe, o niezbyt udanej kolorystyce, a więc zwyczajne. W środku znajdziemy instrukcję obsługi, futerał j no i same w sobie słuchawki. Nic po za tym. To na tyle w podpunkcie numer 1.

2. Wykonanie.

No i tutaj jest o czym pisać ! Biorąc je do ręki, łezka się kręci. Zacznę od wykonania futerału. Materiał wg mnie to z zewnątrz coś skóropodobnego, ale bardzo podobnego

:) Na tej zewn. części widać skromny, szary, mały napis SONY. Futerał sciąga się gumkami. Ale przejdźmy do... Słuchawek ! Słuchawki są doskonale wykonane ! Szczotkowane alu z pięknym 'zawiasem', który trzeba przyznać - jest oryginalny. Słuchawki są potężne, ale czemu, to w 'jak grają'. Pałąk ma oczywiście regulację, więc każdy sobie dopasuje odpowiedni rozmiar na swoją głowę. Górna część pałąku wykonana jest z prawdziwej skóry. A same nauszniki, to bajka ! Zakładając, czuje miękką skórę która wtapia się w okolice głowy tak, że nie odczuwam ich praktycznie w ogóle. Co mnie ucieszyło to to, że jak powąchałem skórę, to nie jakaś chińska wońi, tylko taka, jak by w nowym samochodzie. Spytałem członków rodziny, co sądzą na temat zapachu i stwierdzili, że właśnie jest jak w samochodzie zapach. Na deser - nie plączący się kabel płaski jak w Monster Beats. Za wykonanie, 6 !

3. Granie.

Proszę Państwa. Jak sam model wskazuje - XB = ExtraBass. Drugi model, po XB1000 w kolekcji Sony. Do tej pory korzystałem z MEElectronics M9 stworzone do basu, ale jednak kanałowe, również słuchałem kiedyś na Creativach nausznych z membraną 40mm. Tu jest potężne 50mm, przez co słuchawki są duże jak wspominałem. No i zacząłem słuchać na e363. Bas jest znacznie większy niz na M9, ale powiem szczerze - oczekiwałem więcej. Przerzuciłem się na A864 - no tutaj pokazują na co je stać. Bas potężny, a drugiego dnia jeszcze większy gdy słuchawki 'są rozgrzane'. Dla sprawdzenia basu słuchałem Grubsona, Any Love, Leave the world i inne z potężnym basem. Jeżeli ktoś nie chce basu, te słuchawki również się sprawdzą, grają czysto również wysokie i średnie tony, i wg mnie pasmo 3-28000Hz jest słuszne i nie ma zakłóceń.

ALE UWAGA !

Wziąłem swój telefon.. HTC Desire HD. Podłączyłem XB pod niego.. Włączam opcję odtwarzania muzyki SRS WoW HD i ... UDERZENIE ! UDERZENIE ! UDERZENIE ! Kurcze, potęga ! Bas, jakie emitują te słuchawki z telefonem po prostu "ROZWALAJĄ SYSTEM'. Bas dosłownie czułem na całym ciele ! Nie mogłem uwierzyć, że słuchawki potrafią aż tak oddać bass, po prostu nie wiedziałem i nie miałem tego w głowie. Słuchałem tak od 00.00 do 2.00 w nocy. Kładąc się spać cały czas czułem.. UDERZENIE ! UDERZENIE !

Podsumowując... Za tą cenę nie wiem, czy znajdziemy równie coś takiego, co oferuje nam znakomite wykonanie i taką jakość dźwięku. Jedynie co można się przyczepić, to że bardzo słychać na zewnątrz co słuchamy przez innych ludzi. Dodam na koniec, że wyciszenie jest naprawdę dobre, słuchałem na meczu siatkówki i doskonale słyszałem muzykę. POLECAM !!!

DSC07238.JPG

DSC07241.JPG

DSC07250.JPG

DSC07251.JPG

DSC07252.JPG

DSC07257.JPG

DSC07258.JPG

DSC07259.JPG

DSC07260.JPG

DSC07261.JPG

DSC07267.JPG

DSC07268.JPG

DSC07269.JPG

DSC07270.JPG

DSC07271.JPG

DSC07272.JPG

DSC07273.JPG

DSC07274.JPG

DSC07276.JPG

DSC07278.JPG

DSC07279.JPG

DSC07280.JPG

15115774_108343_full.jpg

IMG_0146.jpg

XB700_03.jpg

Edytowane przez Pirzu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę dodać że XB700 nie leją basem jak można by się spodziewać (XB300 leją koszmarnie). Są do tego dość szczegółowe i mają szeroką przestrzeń. Kabel może i fajny ale tężeje na zimnie.

Co do samej recki, mi tu brakuje czegoś więcej o dźwięku acz rozumiem czemu. Bas w nich powoduje że reszta przestaje się liczyć, człowiek ma ochotę włączyć jakiś "basołupny" kawałek i poczuć się jakby wsadził łeb do subwoofera. O... jeszcze mogłeś dać foto z nimi na głowie żeby był pogląd jak duże są. A są duże...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będzie możliwość to wstawię, dzisiaj cały dzień siedzę przy mikserze ... Nie napisalem o dzwieku, bo nie mam tak dużego doświadczenia, a nie chce wprowadzać w błąd.

 

Masz oba te modele ? (Xb300 i xb700) ? Sugerujesz, że basy ma lepsze XB300 ? :o:P

 

EDIT. Wstawiłem nie swoje zdjęcie jak wyglądają na głowie ;)

Edytowane przez Pirzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xb1000 są jeszcze większe :o:D

 

No ale tam masz membrane 70mm, to ja nie widzialem u zadnego producenta takiej membrany :D Na YT mozna zobaczyc, że to jeden nausznik to dłoń, dosłownie.. Ale chciałbym posłuchać z nich jakiegoś dubstepa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz oba te modele ? (Xb300 i xb700) ? Sugerujesz, że basy ma lepsze XB300 ? :o:P

Kumpel ma XB300 i słuchałem, XB700 ostatnio miałem kilka razy na głowie. 300 nie mają kontroli nad basem za grosz. Jest go więcej niż w 700 ale co nam po tym skoro bas leje się po wszystkim? W 700 jest mniej basu ale lepiej kontrolowanego i zwartego. I nie, zdecydowanie XB300 nie mają lepszego basu niż XB700. 700 są dużo lepsze w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał, ale obie Twoje recenzje Pirzu mówią w kwestii dźwięku tylko o basie: "Bas to, bas tamto i poza tym bas jeszcze to, a w dodatku bas tamto". Czasami pojawiają się stwierdzenia typu: "UDERZENIE" i gratis "potężny bas!". Fajnie, że dodajesz zdjęcia i opisujesz wszystkie kwestie poza dźwiękiem, ale następnym razem przydałoby się trochę więcej jednak o samym dźwięku.

 

No to taka moja mała konstruktywna krytyka :P.

Edytowane przez Troy92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał, ale obie Twoje recenzje Pirzu mówią w kwestii dźwięku tylko o basie: "Bas to, bas tamto i poza tym bas jeszcze to, a w dodatku bas tamto". Czasami pojawiają się stwierdzenia typu: "UDERZENIE" i gratis "potężny bas!". Fajnie, że dodajesz zdjęcia i opisujesz wszystkie kwestie poza dźwiękiem, ale następnym razem przydałoby się trochę więcej jednak o samym dźwięku.

 

No to taka moja mała konstruktywna krytyka :P.

 

Okej, niezmiernie dziękuję, postaram się poprawić następnym razem. :) Jestem po prostu fanem basu, i nie znam się dokładnie na wysokich i srednich tonach. i jak wspominałem, nie chcę Was wprowadzić w błąd. Dziekuję jednak jeszcze raz za krytykę, następnym razem postaram się to poprawić :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pirzu to twoja podobizna na zdjęciu czy wykorzystałeś jakiegoś Murzyna? :P

 

Rasista! :D

 

XB są naprawdę fajne, jednak mnie zmęczył ten ich basior, jednak wolę bardziej neutralne słuchawki :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Witam,

 

dziękujemy za ponowny kontakt z firmą Sony Europe.

 

Szanowny Panie, słuchawki MDR-XB1000 będą w polskiej dystrybucji, jednak obecnie nie mamy potwierdzonej daty wprowadzenia ich do sprzedaży."

 

Oby nie długo :)

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dwóch (chyba) sklepach internetowych za jakieś 1100zł je mają. Spory skok, z 250 na 1100. Acz 7cm driver może nieźle mózg nosem wypychać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek desire HD glosniejszy :P

Jakiś modowany? Bo ja mam Desire S i tam gdzie Samsung P3 jedzie na 1/3 zakresu tam DS musi na jakieś 90%... i szumi na IEMach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też gdzieś tak na 90% się robi, ale desire S nie ma SRS wow HD . Jest to wzmocnienie dźwięku , głównie basu ale i wysokich tonów. Bas potezniejszy, a wysokie tony czystsze i milsze dla ucha. A moda miałem ale już nie mam.

 

Wczoraj dla sprawdzenia podlqczylem pod mixer, wzmacniacz i przez chincha do jacka telefon, na głośnikach JBL to bas lepszy w desire , ale ogólnie lepiej walkman.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale desire S nie ma SRS wow HD .

No ja w stockowym playerze mam (oficjalny rom 2.3.5 i Sense 3.0) albo wybór EQ z listy albo flat albo "Wzbogacanie SRS". Także chyba ma... ;)

Ale to już offtop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Troszkę odświeżę temat, mam wielką ochotę zakupić te słuchawki dla bassu, tylko mam pytanie aktualnie zakupiłem Superlux HD330, podobno już dosyć bassowe, czy ktoś może porównać, bass w obydwu parach słuchawek? Oczekuję, silnego "kopa" ze strony bassu, żeby autentycznie było go "czuć", ale żeby nie zalewał całego pasma. Czy w tych słuchawkach osiągnę taki efekt? :)

 

zwłaszcza, że trafiła się"okazja"?

http://allegro.pl/mdr-xb700-sony-i2662508008.html

 

Chyba, że ktoś ma niedrogo, na sprzedaż. to proszę o kontakt PW.

 

Chociaż wszystko będzie uzależnione od odpowiedzi tutaj.

 

 

Proszę o wyrozumiałość administratorów :*

Edytowane przez MusicLieber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy kupiles, ale tak osiagniesz efekt.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj 4ndr3 ja polega na jego opiniach bo on bardzo duzo o nich pisal.

 

P.S W sony center na odsluch pewnie maja.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez minicomp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności