Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Iriver E40


kurop

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

jako że pewnie mało kto zauważył postanowiłem podesłać wam tutaj link:

 

http://www.mp3store.pl/search/simple/iriver%20e40/0

 

Bardzo podoba mi sie nowe rozwiazanie przycisków głośności które w e30 były wkurzające.

Sam player jest na tyle świeży że jeszcze nie ma go na oficjalnej stronie :)

ciekawe jak zagra

 

Już za kilka dni dostaniemy e40 do sklepów w tym również egzemplarze DEMO tak że będzie można wpaść, pobawić się i oczywiście kupić.

iriver-e40.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekaw jestem jak to będzie grało, bo sam mam E30 który po 1,5 roku bardzo już mnie zmęczył swoim graniem. Jednak jego najwiekszym atutem jest bateria która faktycznie starcza na 50 godzin słuchania muzyki. Pewnie nie ma co się cudów spodziewać, ale może iRiver w końcu nas miło zaskoczy? Kto wie. Jak już dostaniecie ten Playerek to proszę o jak najlepsze porównanie z E30, w końcu to następca w miare udanej mp3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

mam ! mam ! mam go!

 

póki co przesłuchałem z 3 utwory na cc51 porównując łeb w łeb z e30 i jest wyraźnie lepiej, jaśniej, czyściej, więcej góry, mniej muła na dole, ale basu ogólnie i tak nie brakuje. Więcej info o dźwięku później

 

Co do samego playera ma dużo ładniejsze, czytelniejsze menu, lepszy kolorowy ekran o niezłych barwach, dużo przyjemniej się z niego korzysta. Obudowa mega dziwna jak sie weźmie do ręki(wyprofilowana odwrotnie niż e30) ale fajnie leży w kieszeni. 2 ogromne plusy względem e30 to przyciski głośności z boku obudowy - wreszcie wygodnie sie z tego korzysta, drugi to hold przyciskiem włączania.

 

Dodatkowo przy ustawieniu 28/30 gra tak głośno jak e30 przy 37/40

 

Póki co bardzo mi sie podoba, biore do domu pobawie sie posłucham, zobaczymy co z tego bedzie, względem e30 wydaje sie byc znaczaco poprawiony i charakterystyka podoba mi sie o wiele bardziej.

 

Jak ktoś chce testować to zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

na pewno chłodniejszy bardziej zwiewny niż stare irivery, ciężko porównywać mi go do sprzętu z którym od dawna nie miałem kontaktu

 

ogólnie SQ jest na wysokim poziomie, dół jest nieporównywalnie lepiej kontrolowany niż w e30, góra jest delikatniejsza, bardziej naturalna, środek nie jest przymulony, jest lepiej wyeksponowany, dużo łatwiejszy do analizowania i brzmi naturalnie. Praktycznie w każdym aspekcie e40 gra dużo lepiej niż e30. Na membranowych słuchawkach to naprawdę duży upgrade, na sm3 Pasiastego wg niego aż takiej różnicy nie ma(chociaż w ogóle jest) ale po posłuchaniu dynamików konkretnie cc51 przyznał mi rację.

 

Póki co jestem mocno zaskoczony bo szczerze mówiąc spodziewałem się e30 z nowym designem menu i w nowej obudowie a to zupełnie inny player. Nie chcę nakręcać hype'u bo na to za wcześnie ale po paru chwilach zabawy uczciwie mówię że to spory progres w stosunku do znanego i w gruncie rzeczy cenionego poprzednika.

 

Jutro zapne go do k518 modowanych i p30. Myślę że powinien spokojnie dać sobie z nimi radę. SGS2 jako player niniejszym zakończył żywot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E30 może nie był złym grajkiem, ale też nie zachwycał, więc nawet wypadało aby dali lepsze SQ. Mnie natomiast interesuje porównanie do S100 w SQ. Jeśli jest na tym samym poziomie, to może to być naprawdę udany grajek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

dzondry ma moją s100 jak mi odda to porównam ale mysle ze to właśnie taka mniej więcej półka e300 s100 i teraz e40 solidne granie w dobrej cenie. Mogliby nieco bardziej rozbudować sam korektor, bo dołożyli jakieś tam efekty nie zagłębiałem się ale eq dalej 5 stopniowe :/ za to gotowców jest od groma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S100 i E300 mają zupełnie inna charaktestykę. Dla nie których, jest to gorsza jakość brzmienia. Mi się tam oba podobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony można się zgodzić. Z drugiej strony dźwięk S100 jest wysokiej jakości ale taki uniwersalny, tzn każdemu raczej się spodoba nawet jeśli nie podejdzie pod gusta. Z drugiej strony E300 ma dźwięk bym powiedział specyficzny i nie ze wszystkim, nie wszystko i nie każdemu to dobrze zagra. Dla mnie dźwięk E300 był udziwniony, coś jak clix2 (tylko tam był nacisk na bas, a w e300 na średnice). Tak więc nie mówię, że zły, lecz trzeba go posłuchać przed zakupem i porównać do innych bo można się rozczarować.

 

Dlatego jeśli ten E40 ma dźwięk "normalny" (oczywiście z jakimś swoim charakterkiem) to uważam, że może to być całkiem niezły player. Chociaż zalatuje mi to Clip Zipem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal bez slotu na kartę? Oj, fajnie byłoby mieć świetnie brzmiący odtwarzcz z dużą pojemnością, grający te 50h... :)

 

Własnie, chyba bede musial kiedys przesłuchać tego s100... tylko czemu taki drogi? Myslicie, ze w krakowie dadzą mi posłuchać?

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta już widzę te super promo...

Na iriver e40 jest promo właśnie, albo już nie ma - jeśli promocja, wciąż obowiązuje to 8GB 299złotych kosztuje.

 

zaraz zaraz..., jest ? czy nie ma ?, jest ? czy nie ma ?, sprawdz to sam - nie podajemy terminu jej zakonczenia - dlatego warto sie pospieszyc.

(...)

 

Iriver E40 8GB – 299zl

 

 

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, po zabawie. Jest to takie mniejsze E300. Bezpośredni konkurent dla I9. Czy już raczej wchodzącego I10.

 

I właśnie. Cowon I9, przy nim to jakaś porażka. Znacznie krótszy czas działania, znacznie mniej solidnie wykonany. Większy problem z obsługą (panel dotykowy). A teraz jak wchodzi I10 które jest ZNACZNIE WIĘKSZE od S9, to już zupełnie nie widzę do czego zmierza Cowon z linia Ix. :huh: Chyba musieli zwiększyć obudowę aby dać mu większy akku. xD

 

DSCF3651.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

D@rkSid3 & kurop , z tego co piszecie to ten plajerek przedstawia sie dosc kultowo .Osobiscie posiadam e30 i zastanawiam sie czy warto z powodu SQ przezucic sie na e40.. czy moglbys dokladniej opisac roznice w charakterystyce brzmieniowej tych dwoch odtwarzaczy ? U mnie e30 wspolpracuja z Ne 700x i mam wrazenie ze nie kontroluja zbytnio basu . Zastanawiam sie nad e40 , poniewaz nie szukam plajera do ogladania filmow tylko z priorytetem na SQ , moze to nawet byc zapalniczka z portem na jacka aby sprawiło lepsze wrazenie z Ne-700x niż e30 :)

 

PS. Jezeli ktos juz odsluchał e40-stke proszę o podzielenie się wrażeniami , Pozdrawiam

Edytowane przez kob12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do tych co mają dostęp do odtwarzacza iriver E40. Chodzi mi o udostępnienie firmwara do tego odtwarzacza.

Z góry dziękuję dla tych co go mogą udostępnić. Potrzebuję plik .HEX , a iriver plus pobiera aktualizację tylko do podpiętego odtwarzacza. Chcę sprawdzić go na innym odtwarzaczu.

Edytowane przez waniaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności