Skocz do zawartości

Creative Aurvana Już W Polsce:)


Homzik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 116
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeżeli ktoś jest chętny je przetestować, a następnie napisać dobry artykuł to proszę się zgłosić :)

 

Dobrymi testareami (ze względu na ilość "przesłuchanych" IEM) byliby np.:

 

OLIVER

Raf_kichu

Getz

 

@bart132 -> jak przesledzisz posty raf_kichu to kupowal prawie wszystkie IEM na przestrzeni kilku miesiecy, testowal a potem sprzedawał (głównym odbiorcą czesci IEM-ów) był Getz.

 

Zarówno raf_kichu jak i Getz sa na wakacjach. Ja organizuje kolejny meet 21 sierpnia w W-wie.

 

Mam nadzieje ze bedzie OLIVER, Getz, Forza. Bedzie duzo IEM do porownania i kilka wzmacniaczy słuchawkowych. Jakbys napisal pm do OLIVER-a a on zgodzi sie przetestowac to na meetc-ie bedzie je mozna porownac z większością IEM.

 

Zobacz podpis Getz-a, Raf przyslal mu jesze swoje sluchawki a Forzy swój wzmacniacz PA2V2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do słuchawek, to nie róbmy OT w temacie. Z chęcią mogę postarać się załatwić te słuchaweczki do testów - wzamian za napisanie artykułu i opublikowanie go na OCM.pl . Jeżeli ktoś będzie chętny to zapraszam na pw, nie bedziemy tutaj dyskutować zupełnie nie na temat. Tylko osoby z doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam Aurvana i chętnie odpowiem na pytania dotyczące tych słuchaweczek. Sporo osób zastanawiało się jak wypadają w porównaniu do EP-630. Wg mojej subiektywnej opinii (nie jestem żadnym znawcą) to Aurvana:

 

-ma o niebo lepszą średnicę, wokal jest wyraźnie wyeksponowany

-bas jest miękki i co ważne nie dominuje lecz ładnie dopełnia całość

-soprany mogłyby być lepsze jednak żadne dokanałówki nie mają pełnego pasma na tym samym poziomie

-słuchawki są na pewno dużo lepiej zbalansowane

-dźwięk jest krystalicznie czysty (nie szumią jak EP-630); trzeba mieć naprawdę dobrej jakości pliki bo słychać wszystkie niedoskonałości kompresji

-wymagają mocnego player'a, np. iRiver T10 grał pięknie, Creative MuVo nie dał rady ich wysterować, dźwięk był jak ze studni.

-dużo lepiej tłumią odgłosy zewnętrzne, chociaż na pewno nie tłumią ich całkowicie

-prawie nic nie ważą przez co nie czuć ich w uchu - są bardzo wygdone

 

Podsumowując jestem zadowolony chociaż cena w Polsce odstrasza to jednak warto bo różnica do EP-630 jest naprawdę duża, a ceny zbliżonych modeli konkurencji są co najmniej 2x większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując jestem zadowolony chociaż cena w Polsce odstrasza to jednak warto bo różnica do EP-630 jest naprawdę duża, a ceny zbliżonych modeli konkurencji są co najmniej 2x większe.

 

No nie wiem, Shure E2c na allegro kosztują 310 zł, a z USA dorwiesz je jeszcze taniej...

 

-dźwięk jest krystalicznie czysty (nie szumią jak EP-630); trzeba mieć naprawdę dobrej jakości pliki bo słychać wszystkie niedoskonałości kompresji

 

To raczej wina impedencji: Przez małą impedencje nie przedostaje się szum.

 

-wymagają mocnego player'a, np. iRiver T10 grał pięknie, Creative MuVo nie dał rady ich wysterować, dźwięk był jak ze studni.

 

Też przez impedencje :)

 

-soprany mogłyby być lepsze jednak żadne dokanałówki nie mają pełnego pasma na tym samym poziomie

 

Biorąc pod uwage wykresy to nawet możliwości E500 kończą się na 19 kHz. Ale uchem tego nie wyłapiesz ;)

 

-prawie nic nie ważą przez co nie czuć ich w uchu - są bardzo wygdone

 

EP630 też nie czuć w uchu, więc tu dałbym remis :)

 

-ma o niebo lepszą średnicę, wokal jest wyraźnie wyeksponowany

 

To jest raczej wrażenie po przesiadce z EP, gdzie wokal był schowany :).

 

-dużo lepiej tłumią odgłosy zewnętrzne, chociaż na pewno nie tłumią ich całkowicie
A to tu mnie zdziwiłeś. W reckach czytałem, że izolacja jest fatalna, niektórzy nawet stawiali ją pod tą z EX71 (a tam jest mniej więcej ta sama co w EP). Jak w końcu z nią jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wnikając w szczegóły powiem tak w bezpośrednim porównaniu tj. słuchając tych samych utworów na EP-630 i Aurvana przyjemność ze słuchania była dużo większa na Aurvana. Jest to moja subiektywna opinia wyrażona na podstawie odsłuchu. Generalnie nauczony wcześniejszymi doświadczeniami byłbym ostrożny w wydawaniu opnii tylko podstawie przeczytania kilku testów w necie bo to ma się nijak do rzeczywistości.

 

Jeżeli chodzi o impedancję (Z) to teoretycznie im wyższa tym mniejszy powinien być szum ale to teoria w praktyce wszystko zależy od rozkładu impedancji w funkcji częstotliwości Z(f) ale tu już wchodzimy w tematy nie z tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o impedancję (Z) to teoretycznie im wyższa tym mniejszy powinien być szum ale to teoria w praktyce wszystko zależy od rozkładu impedancji w funkcji częstotliwości Z(f)...

W tym przypadku szumy pochodzą od samego playera, od wszelakich szumów śrutowych w materiałach półprzewodnikowych (generalnie od elektroniki). Szum w słuchawkach może występować tylko jako szum termiczny od istniejącej w kabli impedancji, ale nie ma szans "usłyszeć kabla" od słuchawek. Natomiast jeśli posiada on wysoką rezystancję to tłumi wszelkie szumy pochodzące od playera. Nie ma tu żadnego zaprzeczenia teorii. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakkolwiek patrzeć Aurvany mniej szumią właśnie przez większą impedencje.

 

Generalnie nauczony wcześniejszymi doświadczeniami byłbym ostrożny w wydawaniu opnii tylko podstawie przeczytania kilku testów w necie bo to ma się nijak do rzeczywistości.

 

Hmm... Ja po przesłuchaniach sprzętu znajdowałem zawsze to, co też potem przeczytywałem w reckach :) W wielu reckach Aurvana jest stawiana i konfrontowana z E2c, a ten konkurent, jakkolwiek nie patrzeć, od Aurvan 2x droższy nie jest, co więcej, są w mniej więcej tej samej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Według mnie są warte swojej ceny,a jeśli były by w cenie około 240zł to juz by była bajka...Bas maja spoko,słucham dużo perkusji i DnB i dlatego je wybrałem.NIe dziwie sie,że coś cię kusi do nich bo naprawde wyglądają na słuchawki z klasą,ale jest jedna rzecz o której jeszcze nikt nie pisał,a trzeba to zaznaczyć:Nie nadają sie dla osób z małymi uszami.Kolega próbował władować je do ucha z małymi tipsami ,a i tak mu wystawały poza ucho.Polecane dla ludzi ze średnimi lub radarowymi uszami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera... jak nie wytrzasne do konca tygodnia kasy na UM1 to sie wpakuje w Aurvany i bedzie po zawodach, a ze 270 zeta to dla mnie duzo to bede udawal zadowolonego i bede gluchy na wasze opinie i przytyki :D ha! :D

 

[EDIT]

Wlasnie moja dziewczyna, ktora jeszcze jakis czas temu posadzala mnie o fanaberie powiedziala tak: nie kupuj Creativow, jak juz kupujesz sluchawki za 3 stowy to juz doloz ta stowe i kup te lepsze, nie bedziesz przynajmniej pozniej marudzil, przy tej cenie to i tak mala roznica... a juz bylem zdecydowany na ZENy... niech ja dunder swisnie... (odchamiam sie poprzez nieprzeklinanie)

 

[/EDIT]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie moja dziewczyna, ktora jeszcze jakis czas temu posadzala mnie o fanaberie powiedziala tak: nie kupuj Creativow, jak juz kupujesz sluchawki za 3 stowy to juz doloz ta stowe i kup te lepsze, nie bedziesz przynajmniej pozniej marudzil, przy tej cenie to i tak mala roznica... a juz bylem zdecydowany na ZENy... niech ja dunder swisnie... (odchamiam sie poprzez nieprzeklinanie)
Ma dziewczyna racje, mądra z niej kobietka :) MatmaN poczekaj z miesiąc albo dwa i kup Westony, przynajmniej będziesz w 100% zadowolony ze swojego nowego zakupu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie pojawiły Aurvany mysłałem ze całe forum je bedzia miało a tu nie ! zato popularniejsze stały sie Iemy wiec kazdy chcacy kupic creativy boi sie ich(jakości, tłumienia) dokłada stówe i kupuje UM1 i takim to własie sposobem całe forum bedzie miało westony a nie creativy.

 

PS. zreszta Aurvana , kto wymyslił ta nazwe (ciągle mam ja pod ctrl+v :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. ja jak mysle o westonach to odzywa sie we mnie skapiec... z reszta juz zeny byly dla mnie troche za drogie... i tak ze sluchawkami (w przeciwienstwie do wszystkich innych zakupow) wykazuje tendencje spadkowa w odniesieniu do ceny... ale pomyslalem ze sie szarpne i bedzie z banki...

 

szczegolnie, ze tak poczytalem o tych aurvanach na head-fi itd. i szalu nie ma, zawsze porownujac mowia "prawie" jak westone, albo "prawie" jak shure, plus dodatkowo dochodzi problem tipsow/koncowek, marna ponoc izolacja... ech, chce westony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności