Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Czytniki ebooków-pytanie


vinny

Rekomendowane odpowiedzi

witam

zastanawiam się nad zakupem czytnika ebookow, jednak nasunęło mi się ważne pytanie.

Czy na zakupionym czytniku (juz mniejsza o to jakim), będzie mozna odtwarzac ebooki pobrane z internetu (np z chomika), czy tylko te zakupione w sieci?

 

Interesuje mnie to, poniewaz rozne opinie otrzymalam na ten temat.

Jestem posiadaczką xboxa 360 i on ma blokade przed pirackimi grami ( w sensie ze da sie zainstalowac tylko oryginaly gier) i czy z czytnikiem bedzie tak samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tytułem wstępu, korzystanie z książek elektronicznych, które nie są udostępnione przez wydawcę, autora lub właściciela praw jest niezgodne z prawem.

To zwykła kradzież tak jak w przypadku pobierania z internetu muzyki.

 

Odpowiadając na Twoje pytanie, sprzedawane e-booki mają zabezpieczenie DRM (Digital Rights Management) co uniemożliwia odtwarzanie ich na innych nośnikach niż ten, na który zostały zakupione.

Chociaż ostatnimi czasy coraz bardziej się to zmienia i wprowadzane są autorskie rozwiązania. Nie mniej jednak DRM to najpopularniejsze i najczęstsze z zabezpieczeń.

 

Aktualnie w sieci przewija się dużo poradników na tema usuwania tych zabezpieczeń z powodzeniem, także jest to możliwe.

Co do książek na portalach typu chomik nie są to zapewne oryginalne książki lecz kopiowane do takich formatów przez piratów z wykorzystaniem skanerów tekstu. Te nie mają żadnych zabezpieczeń, bo i po co skoro już zostały spiracone. Pozostaje tylko kwestia formatu i czytnika.

Edytowane przez goracy_kubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do uzytkowników Kindla. Mam możliwość sprowadzić ze Stanów (to znaczy ktos by mi przywiózł)czytnik Amazon Kindle, czy po pierwsze jest to opłacalne? oczywiście czy bedzie taniej? jaki model czytnika? może jakiś opłaca sie bardziej a inny mniej?.Jak z ładowaniem takiego sprzetu? czy musialbym kupić jakąś przejściówke do naszych gniazdek?.Jak wygląda sprawa z gwarancją?, hmm na razie takie pytania nasuwaja mi się, może jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co sprowadzać kindla? zamawiasz go normalnie, wysyłkę mają międzynarodową. Płacisz, wysyłają za 4 dni masz :)

 

google nie boli- masz stronę światczytników i e-książki :) tam są wszystkiego odpowiedzi.

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do uzytkowników Kindla. Mam możliwość sprowadzić ze Stanów (to znaczy ktos by mi przywiózł)czytnik Amazon Kindle, czy po pierwsze jest to opłacalne? oczywiście czy bedzie taniej? jaki model czytnika? może jakiś opłaca sie bardziej a inny mniej?.Jak z ładowaniem takiego sprzetu? czy musialbym kupić jakąś przejściówke do naszych gniazdek?.Jak wygląda sprawa z gwarancją?, hmm na razie takie pytania nasuwaja mi się, może jakieś sugestie?

 

Jeżeli masz okazję sprowadzenia ze Stanów przez kogoś to się opłaca. Przede wszystkim dlatego, że w Stanach możesz kupić wersję promocyjną - tańszą zawierającą reklamy. Dodatkowo unikniesz zapłacenia VATu, który zostanie doliczony przez Służbę Celną i jeżeli przywiezie go ktoś zaprzyjaźniony to dodatkowo minimalizujesz opłatę za przesyłkę.

 

Krótko mówiąc w przypadku Kindle Touch

- jeżeli ktoś go przywiezie ze Stanów możesz zamknąć się w kwocie 99$.

- na rynek europejski ten czytnik kosztuje 139% + 23% VAT (od miesiąca Amazon już go nie pokrywa) + 20$ przesyłka.

 

Jest różnica? ;)

 

Model czytnika musisz dobrać indywidualnie. Ja preferuje Kindle3.

Ładowanie jest przez kabel USB/mini USB. Można dokupić ładowarkę do gniazdek europejskich.

Gwarancja i support genialny!!! Nie wiem jak z reklamowaniem towaru kupionego na rynek amerykański z Europy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goracy_kubek

"Aktualnie w sieci przewija się dużo poradników na tema usuwania tych zabezpieczeń z powodzeniem, także jest to możliwe.Co do książek na portalach typu chomik nie są to zapewne oryginalne książki lecz kopiowane do takich formatów przez piratów z wykorzystaniem skanerów tekstu. Te nie mają żadnych zabezpieczeń, bo i po co skoro już zostały spiracone. Pozostaje tylko kwestia formatu i czytnika. "

Piszesz, że sprzedawane ebooki mają zabezpieczenia.

Mi chodziło raczej o to, czy ebook readery nie mają jakiś blokad, tak jak wspomniany wyzej xbox.

Ale analizując twoją wypowiedz, to nie będzie problemu z oddtwarzaniem takich plikow..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vinny same czytniki nie mają żadnego zabezpieczenia. Tak jak napisałem najpopularniejszy DRM to zabezpieczenie z poziomu ebooka umożliwiający dostęp tylko do czytnika, na który został zakupiony.

Innymi słowy zabezpieczenie działa podobnie jak w przypadku xboxa tylko nie urządzenie rozpoznaje pirata, a skopiowany ebook inne urządzenie.

 

I tak jak informacyjnie pisałem - w sieci jest dużo poradników jak DRM zdjąć. A ebooki (dziesiątki tysięcy) hulające po takich portalach jak chomik nie mają nic wspólnego z zabezpieczonym i legalnym ebookiem ;)

Krótko mówiąc, z piratami nie ma żadnego problemu.

 

Ewentualne problemy mogą się pojawić z formatem pliku, bo nie każdy czytnik czyta każdy format np. Kindle nie czyta popularnego w europie EPUB.

Ale to też nie problem. Program Mobipocket lub Calibre załatwia problem od ręki na zasadzie przeciągnięcia pliku w okno programu i kliknięciu OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

I jest jeszcze jedna sprawa ;)

rzeglądając czytniki na allegro, natrafiłam na ten produkt:

http://allegro.pl/czytnik-ebook-reader-7-gw-24-vedia-warszawa-i1978643463.html

 

Tam jest tabelka ze specyfikacją, i przy obsługiwanych formatach (PDF, ePUB), widnieje podpis "Tak, z DRM."

 

Czy tutaj chodzi o to, że ten konkretny czytnik odtwarza tylko te ebooki posiadające DRM, czy też sprzedawca chciał zaznaczyć, że odtwarza wszystko, TAKŻE DRM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest jeszcze jedna sprawa ;)

rzeglądając czytniki na allegro, natrafiłam na ten produkt:

http://allegro.pl/cz...1978643463.html

 

Tam jest tabelka ze specyfikacją, i przy obsługiwanych formatach (PDF, ePUB), widnieje podpis "Tak, z DRM."

 

Czy tutaj chodzi o to, że ten konkretny czytnik odtwarza tylko te ebooki posiadające DRM, czy też sprzedawca chciał zaznaczyć, że odtwarza wszystko, TAKŻE DRM?

 

Tak ten odtwarzacz ( bo trudno "to" nazwać czytnikiem eBooków ) odtwarza wszystko , także DRM.

Zwróć tylko uwagę na typ zastosowanego wyświetlacza , to zwykły TFT , co całkowicie dyskwalifikuje to urządzenie jako czytnik. <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ten odtwarzacz ( bo trudno "to" nazwać czytnikiem eBooków ) odtwarza wszystko , także DRM.

Zwróć tylko uwagę na typ zastosowanego wyświetlacza , to zwykły TFT , co całkowicie dyskwalifikuje to urządzenie jako czytnik. <_<

Dobrze mówi - szkoda pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jest mnóstwo możliwości konwersji. Chomik ma sporo źródeł ;)

 

Chomik może i ma sporo źródeł, ale jak napisał wcześniej goracy_kubek pobieranie produktów z takich źródeł jest nielegalne.

Co do konwersji, to jasne można używać programów typu Calibre, ale czy w tym momencie to ma większy sens?

Myślę, że w Virtualo znajdziesz pozycje, które Cię zainteresują, a w dodatku w dowolnym formacie ( w tym MOBI).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dziwne. Na Twoim miejscu zgłosił bym reklamację. Darmowy, bo darmowy, ale pewnie jednak z większego serwisu.

Co do konwertowania plików, mam zasadę, że skoro już coś kupujemy, to wymagamy, żeby to był gotowy produkt.

Nawet jeżeli konwertowanie jest błyskawiczne (a takie faktycznie jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można pisać do pomocy technicznej (virtualo), ale po co, skoro olewają człowieka i nie odpowiadają? :)

 

patrz: http://blog.khron.net/2012/01/15/amazon_kindle_polka_ksiazka_w_chmurze/

 

Dopiero dziś, po dwóch tygodniach, do tego z komentarza na światcztników.pl, dowiedziałem się że kwestia znaków wodnych została rozwiązana i że można prosto z biblioteczki wysyłać książkę na adres @kindle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prawym górnym rogu strony jest formularz kontaktowy ("wyślij wiadomość"), więc z niego skorzystałem...

 

Skype'a nie używam, a nie widzę powodu dzwonić, jeśli mogę napisać wiadomość/maila...

 

... szkoda tylko że nie przychodzi żadne potwierdzenie, że wiadomość w ogóle do kogoś dotarła

Edytowane przez KHRoN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@KHRoN, kontakt do biura obsługi klienta Virtualo bez problemu znajdziesz na naszej stronie. Możesz wysłać wiadomość lub jeśli wolisz o szybszą odpowiedź, zadzwoń +48 22 551 32 27 lub daj znać na Skype: virtualo.biuro

 

tak w ogóle to masz tak dział- jak sponsorowany, reklamy czy to serwisów itp- uzgodnij z administracją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Azahiel ale wiesz, jestem tu oficjalnie, a @KHRoN ma problem i to z obsługą klienta, więc za swój obowiązek uważam pomoc i odesłanie do odpowiedniego działu.

Nie myl udzielania informacji, bądź co bądź z samego źródła od reklamy.

 

@KHRoN po uzupełnieniu danych i opisaniu problemu w formularzu, powinna wyświetlić Ci się informacja, że "Poniższa wiadomość została wysłana do Działu Obsługi Klienta". Nie pojawiła się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś komunikat się wyświetlił, choć treści nie pamiętam (i nie był to komunikat o błędzie).

 

Miałem tu raczej na myśli potwierdzenie na maila (z treścią zapytania bądź bez, przynajmniej jest to jakieś konkretne potwierdzenie) - wysłanie maila nic nie kosztuje, a potem nie ma przynajmniej problemu typu "może mi się wydawało" albo "może system nie działa"...

 

... anyway, wciąż jestem ignorowany.

 

@Azachiel ta dyskusja to żadna reklama... co innego jakby ktoś linkował, naganiał, wysyłał nieprzyzwoite PM-y użytkownikom etc. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności