Skocz do zawartości

ALAC powalczy z FLAC


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to bedzie dzialalo na terazniejszych generacjach?

 

"To" to znaczy co? Jako, że zadałeś pytanie pod moim postem , więc pytanie pewnie odnosisz do któregoś fragmentu mojej wypowiedzi. Ale nie bardzo wiem o co pytasz, bo nie użyłeś cytowania niestety.

 

Jeśli pytasz o system w MacBooku to jest to najnowszy Lion. A jeśli pytasz o odtwarzania ALACów w najnowszej wersji Foobara, to tak, będzie działać bez problemu. W tym momencie jak piszę tego posta w każdym razie działa :)

 

Plugin co prawda "wyparował" z oficjalnej strony repozytorium dodatków do Foobara, ale można go wyszukać bez problemu po nazwie samego pliku:

foo_input_alac.dll

 

i pobrać choćby stąd: http://pl.rghost.net/76677

 

Wrzucasz do katalogu z komponentami i już możesz dodawać do Foobara pliki ALAC i je odtwarzać.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, no to masz odpowiedź. Foobar w najnowszej dostępnej stabilnej wersji. Mykasz tego dlla do katalogu komponentów w Foobarze i już. Działa, nie trzeba żadnych kodeków w systemie instalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te pliki ALAC działają na iPodach?

 

"Te" pliki ALAC głównie po to są stworzone, żeby, jako jedne z nielicznych (niestety), z kompresją bezstratną, działały na wszelkiej maści sprzęcie Apple.

 

Niestety odnosi się do "nielicznych", a nie do kompresji bezstratnej, to żeby była jasność.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji podciągną ceny płyt "artystów popowych" typu lady gaga , LMFAO i zarobią full kasy na napisie na płycie : "W najlepszym formacie na świecie ALAC.Słuchanie muzyki nigdy nie było tak bogate w detale" A z tyłu opakowania będzie naklejka Najlepiej słucha się w połaczeniu ze słuchawkami

Monster beats z ipoda lub iphone'a najnowszej generacji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cwana ta firma APPLE.. Zauwazcie , ze bardzo czesto nazywaja cos co juz jest bardzo podobnie sugerujac znany powszczechnie produkt (flac => alac). To troszke nieuczciwe pogrywanie.. Tak samo bylo z ipadem - pad juz istnial wczesniej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę w tym nic złego. Właściwie to tylko pomaga kojarzyć. Nie musimy już pamiętać o jakimś egzotycznym formacie, tylko wiemy że jest FLAC i ALAC - dla mnie ok. A jeśli coś jest padem, a znak rozpoznawczy firmy to prefix i (należący do filozofii tejże firmy) to czemu nie nazwać czegoś iPadem? Każdy wie o co chodzi i o to chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pad kojarzy mi sie z kontrolerem do konsol (x360, PS3), a co ma wspolnego tablet z kontolerem gier.....

aple zawsze umiejetnie podłapywało cudze pomysły, z lepszym lub gorszym skutkiem.

czytam biografie Jobsa i właśnie się w tym twierdzeniu upewniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto takze zaznaczyc, ze apple mialo naprawde wiele wpadek - zarowno na samym poczatku jak i calkiem niedawno.

np. wybuchajace akumulatory w ipodach.

wracajac jeszcze do kwestii formatow bezstratnych - tu naprawde cos trudno wymyslec, poza oczywiscie stopniem kompresji i wsparciem sprzetowym.

 

zauwazmy ile jest dostepnych stacjonarnych odtwarzaczy mp3 / ogg / flac / alac - ale takich jako segment wiezy. pomijam natruralnie odtwarzacze dvd ( z wejsciem na pendrive lub bez - bo nie chodzi tu o odczyt plyt cd-mp3)

 

dlaczego apple nie wchodzi na przyklad w produkcje takich urządzen ? mysle, ze wiele osob by chcialo miec taki klocek jako dodatek do stacjonarnej wiezy. i wtedy taki alac mialby olbrzymie wsparcie.

kiedys firma sony usilnie promowala swoj format atrac. i jakos nie wyszlo - a dzialania apple sa jak dla mnie bardzo podobne jak wtedy firmy sony.

ale oczywiscie czas pokaze, ze jablko pada niedalego od jabloni. nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pad kojarzy mi sie z kontrolerem do konsol (x360, PS3), a co ma wspolnego tablet z kontolerem gier.....

aple zawsze umiejetnie podłapywało cudze pomysły, z lepszym lub gorszym skutkiem.

czytam biografie Jobsa i właśnie się w tym twierdzeniu upewniam.

 

Wlasnie, dobre slowo "podlapywalo" - a to zlodziejaszki hehe:) Aczkolwiek firma APPLE akurat wg mnie to takie cudo co udoskonala instniejace juz produkty. Trzeba przyznac, ze jakosc produktow firmy apple stoi na poziomie tak jak cena :( W sumie nic innowacyjnego nie wymyslili do tej pory jak dla mnie (cos co bedzie czyms zupelnie nowym). Za to pozwali samsunga i innych za "slide to unlock" - jak dla mnie to tez absurd, bo juz wczesniej gdzies to widzialem w PDA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego apple nie wchodzi na przyklad w produkcje takich urządzen ? mysle, ze wiele osob by chcialo miec taki klocek jako dodatek do stacjonarnej wiezy. i wtedy taki alac mialby olbrzymie wsparcie.

kiedys firma sony usilnie promowala swoj format atrac. i jakos nie wyszlo - a dzialania apple sa jak dla mnie bardzo podobne jak wtedy firmy sony.

ale oczywiscie czas pokaze, ze jablko pada niedalego od jabloni. nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka.

 

Atrac to był dobry format, ale używano go głównie na playerach MD które umarły. Ale za to w Japonii ten format cały czas jest bardzo popularny, nowe walkamy ciągle mają tam możliwość jego odpalania.

 

Ja zawsze miałem nieodparte wrażenie, że apple grasuje na niewiedzy i szpanerstwie. O ile robią niezłe niektóre produkty, to ciemny lud kupi wszystko co apple wypromuje na świetne i "musisz to mieć". pewnie zrobienie stacjonarnych klocków nie byłoby jakimś wielkim wyzwaniem, ale poco jeśli zrobią sprzęt, który jest modny i kupi go większość ludzi idących z duchem czasu, a nie mających pojęcia o jakości takiej muzyki... Za przykład ludzie ze sprzętem za kolosalne pieniądze w słuchaweczkach o jakości tragicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kiedys firma sony usilnie promowala swoj format atrac. i jakos nie wyszlo - a dzialania apple sa jak dla mnie bardzo podobne jak wtedy firmy sony.

ale oczywiscie czas pokaze, ze jablko pada niedalego od jabloni. nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka.

 

Wyjales mi to z ust, wlasnie o tym chcialem napisac.. Firma Sony to byla wlasnie taka, ktora chciala zmonopolizowac rynek powiedzmy "walkmanami". Zawsze mieli jakies swoje widzimisie. Nietypowe ladowarki, dziwne baterie, pozniej specjalne kabelki USB (pasujace tylko do jednego modelu playera).. Przesadzali z ta "innowacja". Taki kabelek usb potrafil kosztowac 200 zl do jakiegos smiesznego playera mp3 1GB. Dodatkowo ich smieciowe oprogramowanie SonicStage zawieszajace kompa niemal zawsze :) Doigrali sie, md upadl... Nie wiem dlaczego zaprojektowali HI-MD, jak rownoczesnie pojawialy sie krzemowe playery mp3 jak grzyby po deszczu.

 

Firma Apple robi podobnie, ale jednak troszke bardziej sie przykladaja. Oprogramowanie jablka smiga bez zastrzezen. Jakosc telefonu iphone naprawde wysoka. Po 10 miesiacach uzytkowania zero rysek, ani razu sie nie zawiesil. Chociaz tyle..

 

Narazie są pogłoski o telewizorze firmy Apple :)

 

Bedzie kosztowac milion dolarow i bedzie nam sprzatac w domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego telewizora to jest potwierdzone-oni nad tym pracuja. Niestety z apple moze sie zrobic sony po smierci Steve'a Jobs'a bo firma zamiast wymyslac innowacje bedzie robic podobne produkty . Poza tym a propo nowosci mogli by zrobic ipoda shuffle ksztalt jak 4g ale bez przyciskow sterowane dotykowo bez ekranu tylko male znaczki i to by byla innowacja bo jezzcze nie zrobiono dotykowego metalu poza tym taki ipod classic moglby zostac wyposazony w ten sam system w dodatku mozba by zrobic w nim wysuwany ekran by byl bardziej wygodny i mobilny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego telewizora to jest potwierdzone-oni nad tym pracuja. Niestety z apple moze sie zrobic sony po smierci Steve'a Jobs'a bo firma zamiast wymyslac innowacje bedzie robic podobne produkty . Poza tym a propo nowosci mogli by zrobic ipoda shuffle ksztalt jak 4g ale bez przyciskow sterowane dotykowo bez ekranu tylko male znaczki i to by byla innowacja bo jezzcze nie zrobiono dotykowego metalu poza tym taki ipod classic moglby zostac wyposazony w ten sam system w dodatku mozba by zrobic w nim wysuwany ekran by byl bardziej wygodny i mobilny

 

No tak, ale telewizor zostal juz wynaleziony, to po co nad nim pracowac? - chyba ze chodzi o jakas inna technologie np "telewizor hologramowy" to wtedy tak - prace moga trwac.... Poza tym w XXI wieku jest sporo urzdazen do ZJABLOWANIA. Pomyslow jest pelno. APPLE stawia na wyglad na pewno, na szybkosc dzialania i funkcjonalnosc. Z tym ostanim troche mnie wkurzaja, bo dyktuja swoje widzimisie (mam tu na mysli swoje formaty audio i wideo, slaba ingerencja w ich system , itd, itd). Innymi slowy chca produkowac cos co fajnie wyglada dla "bogatych laikow"..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli by to kogoś interesowało to na stronie http://sites.google.com/site/qaacpage jest dostępna skompilowana wersja oryginalnego enkodera Apple Lossless. Plik nazywa się refalac i można go użyć np. w foobarze do konwersji lub w eacu do zgrywania z cd. Ja korzystałem z niego w foobarze do zamiany plików flac na alac i kodek działa wyśmienicie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli by to kogoś interesowało to na stronie http://sites.google.com/site/qaacpage jest dostępna skompilowana wersja oryginalnego enkodera Apple Lossless. Plik nazywa się refalac i można go użyć np. w foobarze do konwersji lub w eacu do zgrywania z cd. Ja korzystałem z niego w foobarze do zamiany plików flac na alac i kodek działa wyśmienicie :)

 

A porownywales, ktory plik mniej zajmuje miejsca na HDD? FLAC czy ALAC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz szybko zerknąłem na wielkość to flac przy najwyższej kompresji jednak zajmuje minimalnie mniej miejsca(różnice są liczone w kilobajtach), przy pojemnościach dzisiejszych dysków twardych te różnice są nieistotne i nie warto zawracać sobie tym głowy. Ale jeśli chodzi o uniwersalność to lepszym formatem jest flac, ja stosuje alac tylko ze względu na ipoda i tak się chciałem tylko podzielić informacją na temat w miarę uniwersalnego enkodera alac, którego to można zastosować praktycznie w każdym programie obsługującym zewnętrzne enkodery cli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa kwestia... fajnie gdyby muzykę bezstratną dało się zrobić o połowę lżejszą... byłoby dobrze, naprawdę :)

 

Czegoś tutaj nie czaję. Wszyscy wrzeszczą,że chcą FLAC w ipodach. A po co? Są dobre i szybkie konwertery i można przerobić sobie FLAC na .ape. Poza tym jest Flac Player na Toucha i Rockbox na inne Ipody a ona FLACA czyta.

 

ALAC pobiłby wszystkie dotychczasowe formaty na łeb. Byłby jakości FLAC/APE a zajmował połowę.

 

 

Ciekaw jestem oj ciekaw :D

 

 

Co do konwersji to ja korzystam już ładnych kilka lat http://www.dbpoweramp.com/ z tego programu. Ławty w obsłudze i fajnie wykorzystuje wszystkie rdzenie proca. Tylko ta cena...

Edytowane przez Crash Override
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności