Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sony nwz-x1050


pawels1990

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież ta rozmowa staje się coraz bardziej subiektywna niż obiektywna. Żeby porównywać te dwa odtwarzacze trzeba ich posłuchać, ci co tu napisali mieli jedno i drugie a wybrali co innego. To jaki jest sens przekonywać, że jedno gra lepiej od drugiego?

 

A kwestie o budowie też są subiektywne, ja osobiście nie wyobrażam sobie wyciągania ciągle dotykowca, odblokowania, przełączania, blokowanie i do kieszeni. Ale ja po prostu lubię często zmieniać utwory w albumach, ktoś może machnąć na to ręką. Z drugiej strony ciężko mi zrozumieć czemu jabłko tego prostego patentu do dzisiaj nie zastosowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że według ciebie p3 jest lepsze od r1 pod względem fanu z muzyki?

 

Niestety tak i ogólnie przyjemniejszy w odbiorze dźwięk, aż się buzia uśmiecha. Co nie znaczy że R1 gra źle bo jest porównywalny jeśli chodzi o SQ i też fajny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P3 ma kilka osób na forum, musisz je zlokalizować i zapytać się o wypożyczenie / odsłuchy,

 

Największa bolączka P3 to to, że ekran pada.... co rzeczywiście niekiedy go dyskwalifikuje. Ale niektóre osoby dalej z niego korzystają i nie narzekają na ekran wiec róznie może być.

 

Wszystkie playery o których tu piszemy mają bardzo dobry dźwięk.

Tak więc robienie hierarchii może wywołać małe zamieszanie i spory, ale rozbicie ich na szczegóły i porównanie może pomóc potencjalnemu nabywcy w wyborze konkretnego playera.

Recenzja Troya jest bardzo dobra ale nie wyczerpuje tematu.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xar ja rozumiem to co chcesz przekazać. Ale o konkretnych różnicach można popisać.Nie rozmawiamy o tym który player jest lepszy tylko wyszczególniamy różnice i dajemy opinie o konkretnych cechach sprzętu.

 

Już nie chce mi się przytaczać komentarzy, ale to jest kilkanaście stron licytacji. Cenię porównania, ale z tą wolną i szybką jazdą po prostu nie zrozumiałem. Niezorientowany jak to przeczyta to i tak w "co kupić" będzie temat zakładał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syler nie widzę tylko emocji i chociaż z początku mnie to wkurzało to uświadomiłem sobie że to tylko kwestja podejścia do pewnych spraw i ja to rozumiem a o mnie zawsze mówili że jestem zimnym sku...... pewnie dlatego innaczej do tego podchodzę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

padło parę słów porównania samsungór do Xa. Ichris pisze swoje, MrSheep i Syler sie nie zgadzają.

 

Gdyby przyjąć kilka uproszczeń za prawdziwe, że poziom SQ P3= SQ R1 = SQ R0, mogę powiedziec, że X jest WYRAŹNIE lepszy, być może ze względu na większą moc, czy na co innego - nie obchodzi mnie to, bo nawet nie wiem co tam w środku siedzi, i nie chcę wiedzieć. Ale jak porównywałem R0 z Xem, R0 wydawał się słabiutki, z kiepską przestrzenią.

 

Poza tym widzę, że niektorzy nie potrafią obiektywnie podejsc do swoich upodobań dźwiękowych i jako o wadach piszą o braku pewnego subiektywnie pożądanego charakteru. Syler, jeśli wg niektorych Wave gra jak P3, a słuchałęm Wave'a, to przy R0 jest on przebasowioną, ciepłą krową z zamuloną średnicą. I to z wyłączonym DNSe. No ale wracając do realiów, gdzie epitety nie mają miejsca, nie mogę powiedzieć, że R0 jest 'neutralny, nawet lekko chłodny'. W życiu! Ciepły, nie jest to jakiś zamulacz pokroju Clipa, czy sonego e44x, ale czuć w nim wyraźne ciepło w porównaniu choćby do... Xa. X jest neutralny, potrzebuje od słuchawek dodania trochę ciepła, o czym wspomiansz właściwie. Jednak nie jest to jego wadą, tylko cechą. Nie wyobrażam sobie sluchać silver bulletów na R0, nie mówiąc o P3 ! A na Xie ładnie grały, choć nie w moim guscie - za dużo basu.

 

Używacie innych słuchawek, słuchacie moze innej muzyki... Dla jednego X jest lepszy, dla innego taczka (dźwiękowo). Jedna osoba nie udowodni wyższysci jednego plejera nad drugim w sposob obiektywny, o ile są choc troche zblizone poziomem...

 

Pozdrawiam,

wrq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby przyjąć kilka uproszczeń za prawdziwe, że poziom SQ P3= SQ R1 = SQ R0, mogę powiedziec, że X jest WYRAŹNIE lepszy, być może ze względu na większą moc, czy na co innego - nie obchodzi mnie to, bo nawet nie wiem co tam w środku siedzi, i nie chcę wiedzieć. Ale jak porównywałem R0 z Xem, R0 wydawał się słabiutki, z kiepską przestrzenią.

 

Ja bym jednak nie używał uproszczeń i te grajki samsunga potraktował oddzielnie.

Co znaczy, że jest "wyraźnie lepszy"? W czym lepszy? Czy po prostu bardziej Ci się spodobał? Na jakich słuchawkach wydał Ci się lepszy? Ile go słuchałeś ile słuchałeś innych grajków?

 

Syler, jeśli wg niektorych Wave gra jak P3, a słuchałęm Wave'a, to przy R0 jest on przebasowioną, ciepłą krową z zamuloną średnicą.

 

P3/Wave z M390 jest lekko zamulonym zestawieniem, jest bardzo dużo basu i funu dobrze to gra, ale nie sa to pełne możliwości grajka. Z HD380pro jest już idealnie, zero oznak mulenia za to mięsisty dynamiczny przekaz, na którym można słuchać od DnB po Klasykę - sprawdzałem - i wszystko brzmi wyśmienicie. Co do tej przestrzeni, to wszystko utrzymuje tak jak pisałem, X ma większą "przestrzeń", a R1 nie ma ani dużej ani małej od taką przeciętną, a P3/wave ma minimalnie większą. To była wielkość, a jeśli chodzi o jakość tej przestrzeni, to ta Xa i owszem prócz wielkości była kierowana w każdym kierunku na boki i góra/dół, a słabo przynajmniej w porównaniu do samsungów "w głąb", po za tym przy swojej wielkości wydawała się nienaturalnie "pusta" sztucznie wytworzona, co w wielu słuchawkach mi przeszkadzało, za to u samsungów cała scena jest żywa wypełniona dźwiękiem i ma fajną głębię którą odbiera sie w 3D (2D).

 

No ale wracając do realiów, gdzie epitety nie mają miejsca, nie mogę powiedzieć, że R0 jest 'neutralny, nawet lekko chłodny'. W życiu! Ciepły, nie jest to jakiś zamulacz pokroju Clipa, czy sonego e44x, ale czuć w nim wyraźne ciepło w porównaniu choćby do... Xa

 

P3 jest ocieplony i właśnie urzeka mnie jego ciepło, jest jak taki ciepły blask ogniska. :) R1 bo o nim mogę się wypowiadać jest wyraźnie neutralny przy nim, a na neutralnych moich słuchawkach wydaje się lekko-minimalnie chłodny, samsungi mają już tak do siebie, że jak podasz im słuchawki z ocieplonym dźwiękiem to w zestawieniu zagrają ciepło. Dla mnie jest to zaletą, bo jak ktoś lubi ochłodzone brzmienie to kupi ochłodzone słuchawki i taki dźwięk otrzyma, jak ktoś jednak lubi otrzymać cieplejszy dźwięk, kupi słuchawki o takim dźwięku i taki dźwięk też będzie miał. Gorzej pod tym względem będzie na X, który wszystkie słuchawki stara się sprowadzić do swojej neutralnej bezbarwnej charakterystyki.

 

Nie wyobrażam sobie sluchać silver bulletów na R0, nie mówiąc o P3 ! A na Xie ładnie grały, choć nie w moim guscie - za dużo basu.

 

Mi xearsów wyśmienicie się słucha na R1. Na Xie też było bardzo dobrze, tylko nie mogłem znieść tego dysproporcjonalnego podbitego pustego basu, (z T4G bas jest już świetnie wypełniony w tych słuchawkach).

 

A to taki mój osobisty ranking jeśli chodzi o dźwięk:

iMOD (za SQ, ale dźwiękowo bardziej mi odpowiada następna pozycja) >> Zune HD > T4G > P3 >= X > S100 = R1 > E453 >; N2 = CLIP+(coś za coś)

 

Jeśli chodzi o całokształt:

T4G>=Zune HD >> X = P3 = S100 = R1 = E453 > N2 = Clip+

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo wrq - to pierwszy merytoryczny post od dobrych 5-6 stron w tym temacie.

 

Dodam, że wrq po jakiejś godzinie odsłuchu mojego egz. X-a, w sprzyjających warunkach w sympatycznej herbaciarni przy krakowskim rynku ;) nie miał wątpliwości/złudzeń że X stoi wyżej od R0. W zasadzie nie potrzebował godziny... Kilka utworów wystarczy bo różnica jakościowa jest zbyt duża żeby tego nie słyszeć. Mieliśmy kilka przyzwoitych par słuchawek i ja też nie miałem wątpliwości. R0 jednak mnie zaskoczył pozytywnie. Mam wrażenie, że był deczko chłodniejszy od P3, na pewno poręczniejszy, fajnie leżał w dłoni. Klawisze fizyczne nawet ok, interfejs chyba też szybszy niż w porównaniu do P3.

 

Mój ranking:

 

X >> R0 >= P3 = T4G = Nano 6g > N2 > E2 = S100 > i9 = E30 > E453

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem miesiąc obydwa grajki (P3 & X) bo akurat dużo podróżowałem i na wyjazdy brałem P3. Chciałem odkryć w nim to co niektórzy próbowali wmówić wszystkim podczas hype'u na tago grajka. Hype się zrobił jak był łatwo dostępny na Allegro za 299zł. Przyzwoity grajek ale szału nie robi. Zresztą sporo osób się go pozbywało bo ciągle można było go wyhaczyć tanio w komisie. Ja też tak go wyrwałem z ciekawości. Jedno trzeba przyznać - ze względu na atrakcyjną cenę, value miał niezły... jakby odjąć potrzebę posiadania ficzerów/bajerów to lepszy value od T4G.

 

E: Godzina, miesiąc czy kilka piosenek... bez znaczenia. Tak jak napisałem... zbyt duża przepaść soniczna. Nie ma się nad czym zastanawiać.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"psychoakustyka".

Player i słuchawki to tylko nadajnik odbiornikiem jest nasz mózg, który nie jest do końca miarodajny.

Nieraz to są całe cyrki z tym zjawiskiem związane.

Ja na przykład do każdego mojego wzmacniacza muszę się od początku od nowa przyzwyczajać,

w pierwszych minutach-godzinach jest to bardzo przykra zmiana, dużo rzeczy mi nie odpowiada,

a płynny odbiór muzyki jest uniemożliwiony. Lecz jak posłucham ta godzinę dwie wszystko wraca do normy

i sam się śmienie, że ta cudowna jakość wydawała mi się pomyłką...

 

Po prostu nie widzę oceniać sprzętu po godzinie odsłuchu.... po prostu nie widzę...

Tzn jeśli są sprzęty różnej klasy, to nie jest to takie trudne, np, taki clip+ w porównaniu do P3 wypada blado,

słychać, że scena jest gorzej budowana i przekazywana jest mniejsza ilość szczegółów.

Ale im sprzęt lepiej gra bym pojawia się wiele aspektów które mózg musi rozpoznać włączyć w obraz słuchanej muzyki.

 

Słuchając grajka przez chwilę mogę stwierdzić co nie co ale nie uznam tego za obiektywną opinie.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ocb oraz jasne jest to, że takie posty ja powyższy są dowodem na brak argumentów.

 

Gdyby przyjąć kilka uproszczeń za prawdziwe, że poziom SQ P3= SQ R1 = SQ R0, mogę powiedziec, że X jest WYRAŹNIE lepszy

 

P3 w sumie przypomina mi trochę T4G. Ocena z pamięci ale to trochę ten sam styl, te same wady. Tacz trochę nadrabia szerokością sceną tylko, że ona tak bardziej w 2D. Zaletą Samsunga jest fajne granie wgłąb praktycznie na byle jakich słuchawkach.

 

Nie wyobrażam sobie sluchać silver bulletów na R0, nie mówiąc o P3 ! A na Xie ładnie grały, choć nie w moim guscie - za dużo basu.

 

Owszem, basu jest sporo :) Może nawet więcej niż w połączeniu z Xears ale mniej niż z Ne700x. Tylko, że wszystkiego jest więcej :D Scena, powietrze, holografia, dźwięk praktycznie trójwymiarowy... nie tylko prawo-lewo ale góra-dół, przód-tył... Coś niesamowitego! Ilość szczegółów, separacja... wszystko na wysokim poziomie. Najlepsza synergia jaką dane mi było słyszeć. Praktycznie Silvery w połączeniu z X-em nie mają wad...

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluszna uwaga MrSheep.

Panowie przestancie wyglaszac swoje jedyne sluszne drogi i prawdy autorytawne.

 

 

Wracajac do X I armatura (audeo) - miluskie polaczenie - moze nie uniwersalne ale ma cos w sobie. J3 i touch nawet sie nie zblizaja. Zune HD tez potrafi zagrac z audeo.

Do tego o ile prawda jest ze Twoje DBA graja w szkole moich HJE900 - To J3 mogl by okazac sie tu swietnym kompanem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź dla: Syler.

 

Twoje pierwsze pytanie jest dla mnie niejasne. Odpowiadam więc, jakie słuchawki miałem pod ręką odsłu****ąc Xa: SE315, Silver Bullet, Brainwavz M2, Brookstony... to chyba wszystko. Z kolei słuchając Wave miałem dostęp do SE102, Ultrasone HFI450, Denon D1100 oraz Fostex TH-7B. Na Xie najlepiej brzmiały moim zdaniem SB, choc znacząco zbyt basowo i ciemno(czyli nie podobało mi się i tak), na Wave... Fostexy, bo shurki grac z nim nie chciały jakos, a TH-7B były najmniej basowe z dostępnych wtedy nauszników, na dodatek o najbardziej płaskiej charakterystyce.

 

 

Drugie pytanie: Co znaczy, że X wydał mi się lepszym od R0 ? Przełączając z R0 na Xa odczułem jakby otworzył się przede mną świat(głównie szerokość sceny). Przestrzen znacznie urosła, poprawiła się separacja i szczegółowość. Ale uciekło trochę barwy, i pojawiły się pewne "nierówności terenu", uważam, że R0 ma bardziej płaską charakterystykę. Być może pod przykrywką tej przestrzeni itd ukrywają się wady Xa? Nie wiem, bo jak Ichris powiedział, słuchałem go niedługo, nasze spotkanie trwało trochę ponad 2 godziny. Jednak zrobił on na mnie efekt WOW!, po prostu zrobił duże, pozytywne wrażenie swoją mocą oraz SQ, jakkolwiek by to rozumiec.

 

Kolejny wątki:

M390 tylko raz podłączyłem do R0(na dodatek przez wzmak D4, co je uspokoiło), i uważam to za przebasowione połączenie. Nie myślałbym nawet podłączać tego do P3/wave, nie mowiac o tym, ze nie mialem takiej okazji. M390 słucham w domu z D4, a R0 tylko z SE315. Taki mój gust. Dla mnie w ogóle wasze połączenia są przebasowione i nie da się tego słuchać ^_^

 

 

 

Do MrSheep:

Ichris miał okazję słuchac mojego połączenia SE315 z R0, i bez cienia wątpliwosci opinia była znacznie bardziej pozytywna od połączenia z Xem, którego też słuchawem. Potwierdzam, to po prostu nie gra. Było anemicznie, bezbarwnie, po protu nie chciało to ze sobą współpracować. Nie wiem co było nie-tak, bo nie lubię wsłuchiwać się w coś, od czego uszy więdną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wrq za twoje spostrzeżenia. Z którymi w poniekąd się zgadzam. Sony naprawdę robi efekt Wow, jak się go porównuje z normalnie grającym playerem i słucha w dodatku pierwszy raz, jeszcze ze słuchawkami z którymi się zgrywa...

 

Jak się zgrywał wave z D1100 :o ? Toć to pewnie sam bas słyszałeś :P i nie dziwie się twojej opinii...

 

Uważam, że są to grajki które znajdują się na jednej półce. Mają swoje wady i zalety, a każdy wybierze pod swojego gusta, każdy ustawi sobie swoją własną hierarchie. Swoje słyszałem wyraźnie, każdego playera słuchałem długie godziny/dni/tygodnie w rozmaitych połączeniach i mam wyrobione sobie o nich zdanie, znam mocne i słabe strony każdego. Jeśli chodzi o wybór grajka, to odradzam kierowanie się "obiektywizmem", mniejsza z tym jakie parametry ma każdy z grajków, ale słuchając łeb w łeb p3 i sony X na niektórych połączeniach miałem wrażenie, że przepłaciłem za Xa. Tak, więc współczuje tym, którzy nie słuchali i co stoją teraz przed wyborem dla siebie. Takim osobom mogę jedynie zaproponować aby nie kierowali się opiniami "ten lepszy, a ten gorszy" tylko szukali opinii o połączeniach ze słuchawkami i cechach dźwięku danego modelu, uwzględniając doświadczenie osób które te sprzęty słuchali dokładnie i decydując się ostatecznie dla siebie na charakter który im bardziej odpowiada. Bo co z tego, że będą mieć w opinii kogoś innego "najlepszego grajka" jak bedzie ich denerwować to, to i to.

 

Amen :)

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności