Skocz do zawartości

Sony nwz-x1050


pawels1990

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy jest jeszcze szansa żeby gdzie kol wiek kupić sony NWZ-X1050 lub o większej pamięci ? Czy to nowy czy używany ? Czy jest duża różnica dźwięku między sonym NWZ-x1050, sonym NWZ-a86x i sonym NWZ-a84x ? Z góry dzięki za rady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest na pewno, ale jaka to nie wiem. Xa można wyrwać tylko trzeba go wypatrzeć i upolować. Możesz pomyśleć o sprowadzeniu sobie Zune HD z zagranicy, podobno też fajny, jak nie fajniejszy. Ja się niedługo przekonam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jest różnica w jakości dźwięku, pomiędzy odtwarzaczami serii X, A840 i A860. Z tej trójki zdecydowanie najlepiej wypada seria X. Serie A840 i A860 mają nałożone ograniczenie głośności, które nie pozwala napędzić nawet bardzo mało wymagających słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym kupił X-a ale obecnie nie ma go na rynku nawet używanego :/ , bardziej mi się podoba niż ta nowa seria a86x. Chyba pozostaje mi czatowanie, aż ktoś będzie chciał sprzedać swojego :P

Edytowane przez pawels1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Simple, widzę że znasz się na rzeczy.. czym się różni X-ek od najnowszej serii A dokładnie jeśli chodzi o dzwiek ?

 

Myslisz ze warto sprzedac a864 dla Xa ?

Edytowane przez Pirzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy, jest kilka rzeczy na które warto zwrócić uwagę, ale jeśli chodzi o SQ to X stoi jednak wyżej. Jeśli o brzmienie to moje odczucia są odmienne od kolegów. W każdym razie jest inne. Zobacz wszystkie za i przeciw, nawet oprócz dźwieku. Sony A dźwięk ma już bardzo dobry, więc czy różnica będzie warta dla Ciebie zachodu już sam musisz zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można zapytac... SQ ? ;) I brzmienie wg Ciebie jakie jest ?

 

Dla mnie X jest mocno neutralny, z dobrym wypełnienie, ale nie czuć ciepła. Z kolei A był dla mnie w taki fajny sposób ocieplony, przyjemny.

Różnicę w SQ określiłbym tak, że X jest bardziej rozdzielczy, instrumenty się większe lepiej odwzorowane, Takie wskoczenie na wyższą półkę. Ale dla mnie taka różnica nie pwooduje tego że na A już nie mógłbym słuchać, bo dalej jest bardzo przyjemny.

 

Dla mnie sony odpada ze względu na brak odczytu flaców. MP3 to jednak nie to.

 

Gratuluje ucha nietoperza ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sony odpada ze względu na brak odczytu flaców. MP3 to jednak nie to.

 

Sony odtwarza jeszcze drugi format, Wav bije Flaca, że hohoo....

 

 

Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać. Szkoda tylko, że szukając informacji na takich portalach trzeba się przekopywać przez masę bezwartościowych postów.

 

Co do tematu, granie X'a dla mnie było specyficzne, nie było to zamulenie bo granie detaliczne a z wysokimi nie było kłopotu, jednak na średnicy nie było "cyfrowo krystaliczne", co mi odpowiadało i sprawiało przyjemność, jednak ciężko nazwać to ociepleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo właśnie nie odtwarza, choć coś tam kombinowali. http://www.simplehelp.net/2008/06/11/how-to-play-flac-and-ogg-files-on-your-iphone-or-ipod-touch/ ;)

 

stanley a jak już chcesz dobijać do tych 25 postów na komis to postaraj się chociaż pisać w miarę mądrze, forum pęka w szwach od informacji które wystarczy przeczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między wav a flac, alac na pewno jest mniejsza niż między flac, alac a mp3. Poza tym flac zajmuje 50 procent tego co wav. Sony ma max 16 GB. Ja mam w Ipodzie 64 GB.

32gb, pozatym aac 512kbps nie do odroznienia od flaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między wav a flac, alac na pewno jest mniejsza niż między flac, alac a mp3. Poza tym flac zajmuje 50 procent tego co wav. Sony ma max 16 GB. Ja mam w Ipodzie 64 GB.

 

E noo. X ma 32Gb, A ma 32Gb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności