Skocz do zawartości

iMod 5g, czyli co się da wycisnąć z popularnego iPoda 5g Video


Forza Lazio

Rekomendowane odpowiedzi

A jak ktoś nie jest z Wawy to już nie może przetestować :P? Stary zrobiłbym Ci nawet loda za możliwość odsłuchu przez jeden dzień :lol:.

 

HAHAHHAAH ... czekoladowy czy waniliowy? :P

 

Generalnie mogę się dostosować do każdego smaku! :lol:

 

Forza --> PM zaraz do Ciebie poleci ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjemna recka, wielkie dzięki za szczegółowy opis. Czy w przypadku Nano 2G modyfikacja jest równie prosta? Czy trzeba dobierać się do elementów SMD na płytce? Kondy to wiadomo, tylko na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem okazji, ale jeśli chcesz to mogę dostarczyć jednego iModa do Audiomagic na Siennej i tam mógłbyś przesłuchać sobie wszelakie kombinacje z Fiio ;)

Edytowane przez Forza Lazio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaje pytanie ile czasu gra normalny ipod 5,5g a ile czasu gra imod 5,5g. Chodzi mi bardziej o porównanie ile więcej mniej czasu trzyma.

Jak te wartości zmieniają się przy karcie CF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusik z mojej strony. Bardzo dobry tekst. Przyjemnie się czyta na zasadzie "dobrej książki". Brawa dla autora. Cóż więcej mogę napisać i co mogę sobie życzyć? Więcej tego typu tekstów. BRAWO, BRAWO i jeszcze raz BRAWO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do różnicy w ziModowanym Nano i 5g to różnice są bardzo subtelne, na moje ucho góra jest trochę gorzej zdefiniowana. To jednak IMO są pomijalne różnice, nad którymi nie warto się rozwodzić ;)

 

iMody działają na baterii tyle samo co playery bez modyfikacji. Z kartą flash to wzrost ok 30% w stosunku do playera z HDD.

 

Cieszę się, że recka się podoba - było by wszystko super gdyby tylko nie idiotyczne formatowanie recenzji przez forum (miałem ochotę walić głową w ścianę próbując ją formatować na potrzeby forum)

Edytowane przez Forza Lazio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdziekolwiek bym nie pisał to zawsze jakieś zonki wyskakują. Jak myślę, że mam pisać kolejną recenzję i formatować tekst pod to popieprzone formatowanie na forum to skuteczenie mi się odechciewa...

 

BTW. @Troy, iMod poszedł dzisiaj UPSem

Edytowane przez Forza Lazio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki, życzliwości @Forza Lazio (oraz cynkowi Troy92 ;) ) mam okazje posłuchać iModa.

 

Myślałem, że będę mógł dodać coś do opisu dźwięku iModa. Jednak muszę powiedzieć Forza - wyczerpałeś jednak temat. ;) Opis jest bardzo trafny i dokładny. Mogę się tylko pod nim podpisać i dodać porównanie do Zune HD po line out. Otóż jeśli chodzi o jakość muzyki to iMod zdecydowanie wygrywa, głównie chodzi właśnie o rozdzielczość, kontrolę i separacje, scena jest przejrzystsza dzięki czeku nie szukamy instrumentów tylko dokładnie wiemy gdzie jaki się znajduje czy wybrzmiewa.

 

Jeśli chodzi o przyjemność odsłuchów.

iMod to coś fenomenalnego z dobrym wzmacniaczem, przenosimy się do miejsca w którym został nagrany materiał. Cieszy ucho ilość szczególików, które są jak dobre przyprawy do tej polędwiczki ;). A wykonanie utworów rockowych to coś czego ciężko szukać w innych urządzeniach tego typu, pełne, głębokie i dynamiczne wybrzmiewanie gitar, perkusji, talerzy, basy - zachrypnięty wokal to poezja :D CZUĆ MOC. W dodatku muzyki dalej się słucha jako jednej całości lecz już na innym poziomie - na poziomie uczestnika, a nie słuchacza. :)

 

Dźwięk zrobił na mnie wrażenie, natomiast moje osobiste preferencje są trochę inne. Jestem przyzwyczajony do muzykalnego, lekko ocieplonego przekazu i taki też lubię. Dostaje taki dźwięk z Musilanda i Zuna. Tak jak technicznie iMod wygrywa z Zunem tak przyjemność moja słuchania jest na takim samym poziomie, ale czysto subiektywnie. Są to 2 odmienne szkoły grania. W zune nie uświadczymy tyle szczegółów i takiej wysokiej (powiedziałbym skrajnej) rozdzielczości, natomiast jest więcej basu, mniej góry, dźwięk jest płynniejszy, scena jest mniej przejrzystsza, ale spójniejsza, powiedziałbym, że eteryczna. Tak więc, nie mam ochoty na przesiadkę, ale za każdym razem jak słucham na iModzie muszę zbierać szczękę z podłogi :lol:

 

Ja bym nawet był za tym aby naszemu koledze dać jakieś wyróżnienie, za świetną pracę którą wykonuje :D

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachwycałeś się tak samym iModem (na znanym Ci wzmaku) czy połączeniem z ampem Forzy?

 

Słuchałem iModa z Regi, ale przez przejściówkę, która bardzo degraduje dźwięk. :P Dziś natomiast przyszedł dosłany T4 słucham go od pięciu minut i powiem tak... nie to, że bije to inne playery. To bije moje wyobrażenie o możliwej jakości sprzętu portable.:o Scena jest mniejsza (i mniej rozbudowana), ale ogólny charakter grania poprawił się bardzo poszedł w stronę takiego jak lubię :D Jest więcej basu, muzyka jest cieplejsza i muzykalniejsza. Chyba jednak zacznę odkładać kaske na iModa Forzy :D High-End bez kitu ;)

 

Myślę, że bardzo spodobałoby się tobie połączenie iModa z Mustangiem. Średnica płynie, jest lekkie ciepełko i przekaz jest baaardzo przyjemny i muzykalny ;)

 

 

to mogłoby być coś :D Nie kuś :lol:

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności