Skocz do zawartości

Naprawa Westone UM2 i 90% innych doków


Forza Lazio

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy nowy rok, więc czas na kolejny post ;)

 

Tym razem są to q-jays'y z ułamaną tulejką. Podobnie jak w przypadku Shurów - tulejka została dorobiona z włókna węglowego, jednak tym razem z przewężeniem na wzór oryginału. Dodatkowo w środku tulejki został umieszczony oryginalny zielony filtr + oryginalna czarna siateczka na końcówce tulejki. Pomimo, że prawdopodobnie jest to filtr neutralny sonicznie i wyjęcie go nie spowodowałoby zmian w dźwięku - wszystko jest tak jak w oryginalnych słuchawkach. Dodatkowo, jako że przy rozkładaniu słuchawek na częsci pierwsze uszkodzona została guma na słuchawce, całość została wymodelowana masą epoksydową. Z daleka nie do rozróżnienia od gumy na drugiej słuchawce ;)

 

Before:

 

P1010780.JPG

 

After:

 

P1010808.JPG

Damn it! chyba najlepiej wykonana robota ever

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że wprawa robi swoje i z słuchawek na słuchawki wygląda to lepiej ;)

Intryguje mnie

tulejka została dorobiona z włókna węglowego
Nie oczekuję zdradzenia tajemnicy manufaktury, ale chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej... Robisz formę z carbonu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem są to q-jays'y z ułamaną tulejką. Podobnie jak w przypadku Shurów - tulejka została dorobiona z włókna węglowego, jednak tym razem z przewężeniem na wzór oryginału. Dodatkowo w środku tulejki został umieszczony oryginalny zielony filtr + oryginalna czarna siateczka na końcówce tulejki. Pomimo, że prawdopodobnie jest to filtr neutralny sonicznie i wyjęcie go nie spowodowałoby zmian w dźwięku - wszystko jest tak jak w oryginalnych słuchawkach. Dodatkowo, jako że przy rozkładaniu słuchawek na częsci pierwsze uszkodzona została guma na słuchawce, całość została wymodelowana masą epoksydową. Z daleka nie do rozróżnienia od gumy na drugiej słuchawce ;)

 

Te Jaysy to są moje. Muszę powiedzieć, że wyglądają tak jakby nic się z nimi nie działo, a tulejka wygląda nawet lepiej niż przed połamaniem. Słuchałem ich jakąś godzinę od otrzymania i nic się absolutnie nie zmieniło w dźwięku, więc naprawa zakończona powodzeniem.

 

Właśnie proponowałem FL żeby zajął się customami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wątek spadł na 4 pozycję w kategorii, więc trzeba zrobić mały update ;)

 

Tym razem Westone 4 pogryzione przez psa z całkowicie zmasakrowanym kablem i wgnieceniami na jednej z słuchawek. Operacja rekablingu zakończyła się sukcesem - kabel zrobiony z kabla z srebrzonej miedzi OFC w silikonowej izolacji i oplotu multifilament nylon. Dzięki silikonowej izolacji kabel jest praktycznie tak samo giętki jak oryginalny pomimo ok 2x większej średnicy przewodnika. Efektu microphonics praktycznie brak, a wygoda na bdb poziomie.

 

Martwi jedynie wgniecenie od zębów psa na wooferze, ale na moje ucho balans jest zachowany i nie pojawiają się żadne trzaski i przestery (niestety nie miałem tipsów T100 od ręką, żeby przekonać się w 100%)

 

Fotki:

 

P1010853.JPG P1010855.JPG P1010857.JPG

Edytowane przez Forza Lazio
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, tydzień minął więc czas na nowe słuchawki ;)

 

Tym razem jest to naprawa Westone UM3X RC. Sytuacja podobna do UM2 wcześniej naprawianych - brak jednej częsci obudowy i ułamana tulejka ponadto połamane gniazdko kabla w sluchawkach.

 

Wykonanie. standard - masa epoksydowa ;)

 

Fotka:

 

P1010897.JPG

Edytowane przez Forza Lazio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...

Posiadam westony 3 i zauważyłem że lewa słuchawka przerywa czasami gdy ja dotknę i z tego co czytałem to najprawdopodobniej kabel przy przetwornikach szwankuje.
Posiadam jeszcze gwarancję ale nie wiem czy ona to obejmuje, ponieważ to najprawdopodobniej wina kabla, na którego chyba nie ma gwarancji...
Zakładając że gwarancja tego nie obejmuje a reklamacja na podstawie towaru niezgodnego z umowa nie będzie pozytywnie rozpatrzona to w jakich cenach oscyluje wymiana kabla?
Orientuje się ktoś?
Kurcze te słuchawki są dla mnie jak dziecko a dopiero teraz poczytałem, że ta usterka, niestety ale występuje dosyć często w tych modelach. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie je kupiłeś? W audiomagic? Jak tak to skontaktuj się z Patrykiem i będziesz wiedział co i jak.

 

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forza, jesteś w stanie poradzić coś z tym przewodem?

 

http://forum.mp3store.pl/topic/99795-phiaton-ps200-ledwo-uywane/

 

-w międzyczasie-

 

"Umiesz liczyć!..."

 


IMG_1750.jpgIMG_1753.jpgIMG_1754.jpgIMG_1756.jpg

 

ps. podziękowania dla piotrus-g za dostarczenie przewodu

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności