Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lutowanie mini jacka

• Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 akord3on

akord3on

średnio zaawansowany

• Zablokowani
  • PipPipPip
  • 158 posty/ów

Napisany 01 październik 2011 - 10:36

Witam,
mam pytanie, ponieważ chce sobie przylutować wtyczki jack do słuchawek, oryginalne przestały działać.
Tutaj moje pytanie jak lutować, mam trzy żyły: niebieska, czerwona, miedziana, jack standardowy stereo.
Pomożecie?

Pozdrawiam

First history of life forum: hype, sell, next.

Second history: dictionary audiophile and all meybe to sell.

Third history: mod and adm "They are always right".

#2 Mlody-Galus

Mlody-Galus

nowy

Napisany 01 październik 2011 - 10:40

Na rysunku zaznaczyłem co gdzie i jak. Z tym, że nie wiemy, czy kable są emaliowane. ?

Dodaj obrazek

-----------------------------------------------------------------------------
Myspace: Młody Galuś records !!!
----------------------------------------------------------------------------

#3 akord3on

akord3on

średnio zaawansowany

• Zablokowani
  • PipPipPip
  • 158 posty/ów

Napisany 01 październik 2011 - 10:47

słuchawki to Sennheisery HD 218, a kable, nie widzę nic aby były emaliowane, jest jeszcze taki biały żyłki, ale to materiał sztuczny

First history of life forum: hype, sell, next.

Second history: dictionary audiophile and all meybe to sell.

Third history: mod and adm "They are always right".

#4 Mlody-Galus

Mlody-Galus

nowy

Napisany 01 październik 2011 - 10:56

Jakieś zdjęcie? ;)
-----------------------------------------------------------------------------
Myspace: Młody Galuś records !!!
----------------------------------------------------------------------------

#5 xar

xar

bardzo zaawansowany i używający Google

• Zasłużony
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1328 posty/ów

• odtwarzacz - Sony X1050
  • słuchawki - Sennheiser IE8

Napisany 01 październik 2011 - 11:52

tak ciężko poszukać?
http://forum.mp3stor...o-wtyczki-jack/

#6 Pasiasty

Pasiasty

wymiatacz

• Bywalec
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1852 posty/ów

• odtwarzacz - iPhone 4S
  • słuchawki - Triple.Fi 10
  • chcę - PRO2500

Napisany 02 październik 2011 - 08:22

Te nylonowe żyłki odciąć.

Headphones: Audio Technica ATH-M50, Superlux HD681, Ultrasone HFI-780, Fischer Audio FA004, Beyerdynamic T50p, Sennheiser HD 580, 595, 25-1, AKG K530, K518DJ, Grado SR-60, Philips SHP 5401
Earphones: UE Triple.Fi
, Earsonics SM3, SM 2, Fischer Audio Eterna V2, Phonak Audéo, Vedia SRS300, Sony EX-82, EX-85, Creative EP-630, AKG K370
Players: 
iPhone 4S, iPod Nano 2G, Sansa Clip+, Fuze, S:Flo2, Vedia A10, Sony A845, S638F, E435F, iPod Touch 2G, Nano 4G, 1G, iRiver Clix, Samsung Z5, P3, Cowon E2
Amps: MxM, FiiO E5, E3, E11

PC: EMU 0404 USB => Tannoy Reveal 501a

my feedback

Przełącz shoutbox Shoutbox Open the Shoutbox in a popup

Na Shoutboxie obowiązuje całkowity zakaz rozpoczynania rozmów, tylko i wyłącznie w celu uzyskania informacji "Co Kupić", "Lepsze to czy tamto". Nie stosowanie się do tej zasady, skutkuje natychmiastowym banem. Zainteresowanych zakupem zapraszamy do działu co kupić lub do kontaktu z najbliższym sklepem mp3store
@  nismovsky : (30 sierpień 2015 - 20:52) @EvilKillaruna - to tak jak ja. Kwestia wprawy i znania własnego sprzętu. Niektórzy wolą zmieniać co chwilę narzędzie pracy zamiast je dokładnie poznać. Dlatego można robić kawałki w domu, na monitorach za 700 zł i słuchawkach za 500 i nie trzeba się potem wstydzić efektu.

A inni lubią mieć gratów za kilkadziesiąt tysięcy i nadal myśleć, że to od tego zależy jakość produktu finalnego :D
@  EvilKillaruna : (30 sierpień 2015 - 20:49) Możliwe, że gdybym zajmował się audio zawodowo to zainwestowałbym w lepszy sprzęt. Ale że to tylko i wyłącznie (zdrowe) hobby, nie widzę potrzeby. Wolę kupić sobie za 10k tablet do pracy, niż sprzęt audio/foto. 
@  EvilKillaruna : (30 sierpień 2015 - 20:48) Dobrym przykładem były chociażby zdjęcia w K7XX: http://www.audiofana...hawek-akg-k7xx/ - Ooo, musiałeś kupić niezły sprzęt. I obiektyw pewnie drogi. - Podstawowy Nikon D40 z defaultem. <cisza>
@  EvilKillaruna : (30 sierpień 2015 - 20:46) I światło dzienne ;). (w akurat moim wypadku). 
@  Noise : (30 sierpień 2015 - 20:45) @EvilKillaruna Talent, wiedza i doświadczenie ;)
@  EvilKillaruna : (30 sierpień 2015 - 20:43) A dziękuję za miłe słowo, choć za aż tak osłuchanego się absolutnie nie uważam. Podbiłem na PW. Tak samo sporo osób nie wierzy, że większość zdjęć na AF była robiona kompaktem samsunga za 500 zł. Dopiero niedawno pracuję na lustrzance cyfrowej i to też podstawowym modelu. Sprzęt jak sprzęt, ale to nie on robi świetne zdjęcia, czy utwory. To talent.
@  nismovsky : (30 sierpień 2015 - 20:38) @EvilKillaruna - a wiesz, że to jest nagrywane w średnio zaadaptowanej akustycznie sypialni? Mikrofonem studyjnym za nieco ponad 100 EUR :P Kwestia monotonnej pracy ;) Ale fajnie, że tak osłuchanym ludziom podoba się jakość :)
@  EvilKillaruna : (30 sierpień 2015 - 20:36) Jeśli więc Cię to jakkolwiek zadowoli lub pocieszy na dziś, to zarówno na DFach, jak i na SRSach naprawdę nie mam uwag co do konstrukcji tego utworu. Co ciekawe DFy dają bardziej bezpośredni wokal, podczas gdy SRSy pokazują, że realnie jest pewien mały dystans między słuchaczem, a wokalistką. Oczywiście o ile pozwala na to jakość z YT
@  Noise : (30 sierpień 2015 - 20:36) No podoba się, podoba, a jestem metalhead'em :D
@  nismovsky : (30 sierpień 2015 - 20:35) @EvilKillaruna - z przyjemnością. Podbij na PW to dam Ci FLACzki (nawet w 24-bitach, jeśli chcesz) :) Mamy swój temat na forumku, tak przy okazji http://forum.mp3stor...ny-forumowicza/
@  EvilKillaruna : (30 sierpień 2015 - 20:35) Ludzie czasami szukają utworów, które wymieniam w recenzjach aby móc posłuchać konkretnych partii na własnym sprzęcie i spróbować przełożyć je na własny punkt odniesienia.
@  nismovsky : (30 sierpień 2015 - 20:35) @Noise - miło mi, że Ci się podoba :) jakby co, to tutaj mamy stronkę na fejsie https://www.facebook...ylitery.fanpage
@  EvilKillaruna : (30 sierpień 2015 - 20:34) Z wielką chęcią opisałbym Twoje utwory/albumy w dziale Muzyka, a także posłużył się nimi od czasu do czasu w recenzjach. 
@  nismovsky : (30 sierpień 2015 - 20:34) Miło, że podoba Ci się wokal Mojej Dziewczyny :D bardzo bała się śpiewać po angielsku
@  Noise : (30 sierpień 2015 - 20:33) Nismo, dobre to :D
@  nismovsky : (30 sierpień 2015 - 20:33) Uuu - ciekaw jestem. Bandcampa właśnie nam zakładam, zobaczymy co to da :)
@  EvilKillaruna : (30 sierpień 2015 - 20:32) Zobaczę co powiedzą SRSy
@  EvilKillaruna : (30 sierpień 2015 - 20:31) Myślałeś o jakimś Bandcampie czy coś? Swoją drogą na https://www.youtube....h?v=RnIhF2rt6pw na K240 DF ... wokal bardzo ... 10/10
@  nismovsky : (30 sierpień 2015 - 20:28) Myślę czy nie pospamować tymi nagraniami po lokalnych rozgłośniach radiowych ;)
https://www.youtube....ryMuzyka/videos
@  EvilKillaruna : (30 sierpień 2015 - 20:26) nie
@  nismovsky : (30 sierpień 2015 - 20:20) To źle jeśli naszła mnie chęć na słuchanie własnych utworów? :P
@  nismovsky : (30 sierpień 2015 - 20:18) "Jak chcesz true SWAGiem być, to zakupuj Bitsy dziś" :D
@  Jimmi Dragon : (30 sierpień 2015 - 20:17) Po prostu mów wszystkim, że najlepsze są bitsy i razery. A jak ktoś zapyta dlaczego, to odpowiesz, że fajnie wyglądają :)
@  EvilKillaruna : (30 sierpień 2015 - 20:13) heh
@  nismovsky : (30 sierpień 2015 - 20:12) To podam mu 3 opcje: 2 szajsy i jeden średni ;)
@  EvilKillaruna : (30 sierpień 2015 - 20:11) Tyle że to jest tzw. "złe doradzanie" i celowe działanie na szkodę użytkownika. Niech sam wybiera szajs i niech na jego barki spada odpowiedzialność.
@  nismovsky : (30 sierpień 2015 - 20:08) najpierw zasugeruję jakieś istniejące tematy, linki do AF, a potem jak nadal będzie roszczeniówka to polecę mega-badziewie :D
@  nismovsky : (30 sierpień 2015 - 20:07) Ja chyba zacznę robić półsabotaże :P
@  Jimmi Dragon : (30 sierpień 2015 - 20:06) "There once was a big black man named Nigger Jim"
@  EvilKillaruna : (30 sierpień 2015 - 19:03) Jim, ja też niespecjalnie się nad tym pochylam, jeśli widzę bezsens pomagania :). Pomoc nie polega na wyręczaniu. Jak ktoś chce na szybko, to sam sobie robi krzywdę. A jeśli się obrusza i robi po swojemu, to czasami choć to nieładnie, nawet cieszę się, że kupi szajs. Będzie to dostateczna dla niego kara, a nic tak nie leczy z głupoty jak portfel. Wolę pomagać pasywnie, tj. masz tu facet recenzję -> poczytaj -> oceń sam czy sprzęt Ci pasuje. Jeśli nie umiesz czytać to nie czytaj. Jeśli nie rozumiesz to obok jest słownik. Jeśli nadal ze słownikiem pojęć nie rozumiesz, to nie czytaj. Jeśli nie jesteś w stanie zdecydować to masz Kompendium i Polecane. Jeśli wciąż jest problem to rzuć monetą lub nie kupuj. 
@  Jimmi Dragon : (30 sierpień 2015 - 18:18) *na głupie
@  Jimmi Dragon : (30 sierpień 2015 - 18:18) Ja zaglądam do co kupić tylko wtedy, kiedy z nudów mam ochotę poodpowiadać ba głupie i wałkowane setki razy pytania :) Ale ciągłe bicie piany o to, że jest tam taki syf to też głupota, bo z tym się nie wygra. To walka z wiatrakami, gdyż za każdym razem pyta inna osoba. I zazwyczaj jest to nowy użytkownik, który zarejestrował się tylko po to, żeby zadać na szybko pytanie i nie chce mu się niczego szukać i czytać.
@  Jimmi Dragon : (30 sierpień 2015 - 18:14) @ rfzb Widzę, że forum to cały Twój świat. Przyjmij moje wyrazy współczucia :P
@  EvilKillaruna : (30 sierpień 2015 - 17:34) W samych słuchawkach-co kupić wychodziłoby średnio 1-2 dziennie. Znacznie gorzej jest na forach stricte komputerowych. Tam jest tego na pęczki i w zasadzie co rusz trzeba było kogoś edukować, że jednak wybór słuchawek to nie jest zakup taki sam, jak karty graficznej czy procesora, gdzie wszystko jest całkowicie wymierne.
@  rfzb : (30 sierpień 2015 - 17:32) Czasami leżę w środku nocy i zastanawiam się ile śmiesznych roszczeniowych tematów omija mnie tylko dlatego, że zrezygnowałem z czytania działu "Co kupić".
@  EvilKillaruna : (30 sierpień 2015 - 17:23) Masz zupełną rację. Jedyną nagrodą dla mnie za wspomniane Polecane i czas, jaki na ich rzecz poświęciłem, jest ewentualnie jedynie kliknięcie w reklamę na blogu, a i to jest zupełnie dobrowolne i w żaden sposób się o to nie upominam. Nie uważam też jak p. Pilarczyk z PCL użytkowników z adb za "pasożytów". Uznaję jak Manuel pewne działania "pro publico bono". Jeśli wszystkim zależałoby tylko na pieniądzach, życie byłoby puste jak mózgi autorów wielu zakupowych tematów.
@  untilited : (30 sierpień 2015 - 17:21) Jak pomagam to liczę na lajki... : (
@  nismovsky : (30 sierpień 2015 - 17:19) Ja też wolę być cwaniakiem niż leniem. Aż boję się pomyśleć jakich pracowników trzeba będzie mieć za te 10-15 lat... To będzie festiwal braku samodzielności.
@  nismovsky : (30 sierpień 2015 - 17:18) Tylko że brak aktualnych "polecanek" nie upoważnia do traktowania forumowiczów jak swoich prywatnych sługusów. Dostajesz jakąś kasę za pomaganie ludziom na forum? Ja nie i inni pewnie też nie... Problem w tym, że obecnie "świeżakom" wszystko się należy (tak myślą).
@  EvilKillaruna : (30 sierpień 2015 - 17:00) Wolę być "obeznanym w audio cwaniakiem", ale nie karmić cudzego lenistwa i wydumanego ego.
@  EvilKillaruna : (30 sierpień 2015 - 16:59) To też powód, dla którego lata temu zrobiłem Polecane. Od tamtej pory przestałem się notorycznie powtarzać w tematach zakupowych na forum i nie otrzymuję już pogróżek za to, że jakiemuś delikwentowi, który tak jak tutaj chciał wszystko na gotowo na tacy wskazane palcem, coś się nie spodobało.
@  EvilKillaruna : (30 sierpień 2015 - 16:57) Tak czy inaczej teraz niech radzi sobie sam. Aczkolwiek ma w jednym rację: wątki przyklejone na tym forum są heavily outdated.
@  EvilKillaruna : (30 sierpień 2015 - 16:56) Widziałem. Preferuję mozolne wyjaśnianie, choć sprowadza się ono do tego samego. Może po prostu w bardziej grzeczny dla OP sposób.
@  nismovsky : (30 sierpień 2015 - 16:54) @EvilKillaruna - zerknij znów na roszczeniowca :P
@  untilited : (30 sierpień 2015 - 16:52) I jakoś nie widzę, żeby antysemityzm kwitł, głównie widzę politpoprawność i tęczowość
@  untilited : (30 sierpień 2015 - 16:50) "Tyle Żydom zawdzięczamy odkryć w nauce, taki ogromny wkład w kulturze... " Nooo i nie zapominajmy o takich wybitnych osobistościach jak np. Szanowny Profesor Zygmunt Bauman. :)
@  Jimmi Dragon : (30 sierpień 2015 - 16:43) To się nie cykaj. Ja jestem numer 1 do odstrzału. I nie waż się ze mną rywalizować :P
@  Robsonek : (30 sierpień 2015 - 16:40) Evil mnie stresuje Dodaj obrazek   cykam teraz  :D
@  Jimmi Dragon : (30 sierpień 2015 - 16:30) Nismo, Ty mi nie musisz tego tłumaczyć. Gdybyś nie wyleciał z tą historią szwarga ciotecznego, to by nie było rozmowy. No ale odebrałem to jako atak na całą społeczność Żydów, popartą jakimiś skrajnymi przykładami, czego bardzo nie lubię, więc postanowiłem wtrącić swoje trzy grosze.
@  EvilKillaruna : (30 sierpień 2015 - 16:16) Fakt, nie mieliśmy jeszcze przyjemności :).