Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] Jakie słuchawki douszne do 50zł.?


Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję tanich słuchawek dousznych do 50zł. przy czym jeżeli są jakieś o klasę wyżej za powiedzmy 10zł. więcej to mógłbym do nich dołożyć. Wolałbym jednak zamknąć się w 50zł.

Najczęściej będą współpracowały z Samsungiem Z5. Od razu zaznaczam, że Vedia SRS300 odpada - miałem, szybko "zdechły" a serwis stwierdził, że to usterka mechaniczna i nie chciał naprawić.

Z tego powodu zastanawiałem się nad zakupem prządniejszych Koss'ów, które mają gwarancję dożywotnią ale dowiedziałem się, że jak padną to i tak za naprawę trzeba zazwyczaj płacić więc póki co szukam ekonomicznych słuchawek.

 

Co powiedzie o tych:

AKG K309

AKG K315

AKG K317

Philips SHS 3200

Philips SHE 7750

Pionieer SE-E11

Pionieer SE-CS22

Sennheiser MX560

 

Jest w tej grupie coś godnego uwagi a może znacie ciekawsze propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj Sony ED12. Kosztują 50/60 zł a dźwięk podobny do 3 razy droższych EX85. Potrafią fajnie zejść, mają czystą górę i są naprawdę głośne. Nie wiem czy Ci będą pasowały takie mutanty pchełki/doki ale w przeciwieństwie do pchełek nie wylatują z ucha, a w przeciwieństwie do doków nie masz uczucia, że coś Ci siedzi w małżowinie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sceptycznie jestem nastawiony do słuchawek dokanałowych bo odcinają od otoczenia (co może jeszcze nie jest takie złe) i utrudniają utrzymywanie prawidłowego ciśnienia w jamie bębenkowech ucha (co już wydaje się być gorsze). Nie jestem lekarzem ale tak "na logikę" to nie jest zbyt dobre dla naszych uszu.

 

Dlatego wolałbym typowe słuchawki douszne ale jeżeli faktycznie nie mają konkurencji w tej cenie to wezmę je pod uwagę bo ze względu na swoją konstrukcję wydają się "mniejszym złem" niż typowe doki. Widzę w podpisie, że użytkujesz te słuchawki - mocno odcinają od otoczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć czy nie mają konkurencji, bo wszystkich słuchawek do 50 zł nie słuchałem. Mam natomiast odniesienie do AKG 518 i SONY EX85 i powiem Ci, że przepaści między nimi a ED12 nie ma. SONY ED12 mają trochę gorszą średnicę i górę niż EX85. W EX wokal jest delikatny i aksamitny nawet przy wyłączonym EQ. W ED12 trzeba się trochę natrudzić w EQ aby uzyskać podobny efekt. Bass minimalnie niżej schodzi w EX85 (ale różnice odczujesz dopiero jak naprawdę skupisz się na dźwięku, przy normalnym słuchaniu możesz tego nie zauważyć). Natomiast w ED12 bass jest bardziej wyczuwalny, potrafi przywalić naprawdę mocno tam gdzie trzeba, dzięki czemu muzyka wydaje się bardziej żywa niz w EX. W ED12 Bass jest punktowy i dobry jakościowo, nie jest to tylko wysoki bas jak np. w tanich senkach (mx160). No i dla mnie bardzo ważne jest to, że grają najgłośniej z całej trójki. Izolują słabo, lepiej niż większość pchełek ale Słabiej niż jakiekolwiek doki, ze względu na to, że ten gumowy przedłużacz nie zagnieżdża się kanale gdyż jest zbyt mały i krótki. Natomiast, jak już wspomniałem są głośne i przy dobrym klubowym kawałku na pełnej głośności jadąc pociągiem słyszysz wyłącznie muzykę. Natomiast w ciszach pomiędzy dźwiękami, musisz się liczyć się, że będzie w niewielkim stopniu docierały do Ciebie odgłosy z zewnątrz. Jeśli chodzi o wygodę, to niektórzy piszą, że są strasznie niewygodne, a niektórzy, że ich nie czują. Ja należę do tych drugich. 90 minutowa sesja, bez żadnych przerw i bez dyskomfortu. W dokach ucho poci się już po 30 minutach. Aha i jeszcze ułożenie. Wiadomo jak bywa z pchłami, lubią wypadać i nic z tym nie zrobisz. ED12 same nie wypadną, ze względu na swoją dziwaczną konstrukcję. Podsumowując jeśli jesteś przeciwnikiem doków, ale wkurza Cię słaba izolacja pchełek to Ed12 powinny Cię zadowolić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zdecydowałem się na Sony ED-12. Zamówiłem je już 19 września ale dopiero w ostatni poniedziałek dotarły. Dopiero dzisiaj je odsłuchałem i muszę powiedzieć, że jeżeli chodzi o dźwięk jak najbardziej mi odpowiadają. Na razie nieco irytuje mnie, że siedzą głębiej niż zwykłe pchełki, których słuchałem do tej pory ale myślę, że do tego powinienem się przyzwyczaić ;)

 

Ogółem:

 

+ cena, z przesyłką... 36złotych :)

+ jak na tą cenę grają zaskakująco dobrze

- kabel wygląda na delikatny

- zwykłe pchełki są bardziej komfortowe

 

Przy czym ten drugi "minus" pewnie jest spowodowany tym, że nigdy nie słuchałem słuchawek wchodzących w ucho głębiej niż zwykłe pchełki (pomijam kilku czy kilkunastominutowe odsłuchy).

 

Suma sumarum ze słuchawek jestem jak najbardziej zadowolony i dziękuję za udzieloną pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te słuchawki mają 16 mm membrany i wygrzewają się stosunkowo długo a co najważniejsze bardzo zmieniają swoją charakterystykę grania. Po kilku tygodniach bas schodzi dużo niżej i góra jest delikatniejsza, także jeśli jesteś teraz zadowolony, to w krótce będziesz jeszcze bardziej ;) Możesz powiedzieć gdzie je tak tanio kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Możesz powiedzieć gdzie je tak tanio kupiłeś?

pewnie tutaj http://www.matrixmedia.pl/go/_info/?id=1844&partner_id=25252525&code=b965da1e366cf8a6a16fea97420cd885

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności