Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC do +/- 600zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio nabyłem słuchawki Beyerdynamic DT990Pro i wzmacniacz LEHMANN BLACK CUBE KLON. mam również Arcam Delta 290 i Monitor Audio BR1. Aktualnie moim źródłem jest HD2. Szukam jednak lepszego źródła. Czy kupno takiego DACa będzie dobrym wyborem - KLIK ? Słucham głównie rocka, choć i zaczynam "zabawę" z jazzem. Szukam raczej ciepłego, przestrzennego, szczegółowego, ale i dynamicznego grania. Mam nadzieję, że nie wymagam zbyt wiele. Jeśli będzie warto mogę parę złotych dopłacić. Prosiłbym jednak o podawanie DACów bez wbudowanego wzmacniacza słuchawkowego. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@soothsayer

 

Mógłbyś szepnąć coś o charakterze tego DAC? Też się na niego szykuję, po opisie Johnys myślałem, że się na niego rzucę, ale doszło do mnie, że w świecie audio lepiej, nie zawsze oznacza lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ mikla

 

Pomijając kwestię "dwoje" i "dwóch" (przy okazji: to różne słowa, moja odmiana jest prawidłowa :P ), sprzętu jeszcze nie mam na chacie - czeka na mnie na poczcie :)) A zresztą nawet i odbiór niewiele pomoże...Na chwilę obecną nie mam możliwości jakiejkolwiek oceny bowiem nie mam na stanie godnych nausznych słuchawencji (SHP 5401 zostały sprezentowane). Ostały się jeno doczki pl30, ale ich pod to ustrojstwo wpinać nie zamierzam :>.

Dlatego też proszę Cie o wszelakie spostrzeżenia jakie Ci się nasuną - DAC-a masz w końcu na tych samych bebechach a i całą resztę (bardzo) porządną "_"

 

Ja natomiast zaczynam polowanie na hełmofony...:)

 

@ Syler

j.w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego daca na ad1955. Gra fajnie oprócz tego, że czasami ładnie wycina niektóre dźwięki. Ale ja używam go tylko z kolumnami. Do rocka wydaje mi się ******sty. Ładnie rozdziela częstą sieczkę. Do jazzu też niezły. Do klasycznej i wokalu nieco gorszy przez wycinanie czasami średnicy, przynajmniej w moim zestawie (denon pma700ae + tonsil siesta). Ten dac bardzo ładnie radzi sobie z basem. Bas robi się błęboki, czysty i niespecjalnie przeciągany, mi się bardzo podoba :)

Edytowane przez michallo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wycina to coś nie hallo musi być. DAC na tym poziomie nie powinien nic wycinać, to nie mp3. Może daj go komuś do obadania bebechów?

 

Ja w sumie myslałem o zmianie DAC, głównie ze wzgledu na nowe słuchawki, ale kupiłem pod nie nowy wzmacniacz jutro ma przyjść i jeśli on coś pomoże to zrezygnuje z kupna. Bo Musiland jest ogólnie świetny, niczego mi w nim nie brakuje. Pewnie, że da się lepiej, ale by cieszyć się muzyką każdym detalem to mi starcza w zupełności.

 

A jak ktoś szuka dalej DACa to poczyttajcie o VALAB DAC USB, jakbym brał nowego DACa to chyba bardziej jego niż tego AD1955, z racji tego, że nie dodaje właściwie nic od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego daca na ad1955. Gra fajnie oprócz tego, że czasami ładnie wycina niektóre dźwięki. Ale ja używam go tylko z kolumnami. Do rocka wydaje mi się ******sty. Ładnie rozdziela częstą sieczkę. Do jazzu też niezły. Do klasycznej i wokalu nieco gorszy przez wycinanie czasami średnicy, przynajmniej w moim zestawie (denon pma700ae + tonsil siesta). Ten dac bardzo ładnie radzi sobie z basem. Bas robi się błęboki, czysty i niespecjalnie przeciągany, mi się bardzo podoba :)

 

@michallo jakie opamy tam włożyłeś? bo chyba nie sądzisz że na fabrycznych ten DAC pokaże pełnię swoich możliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego daca na ad1955. Gra fajnie oprócz tego, że czasami ładnie wycina niektóre dźwięki. Ale ja używam go tylko z kolumnami. Do rocka wydaje mi się ******sty. Ładnie rozdziela częstą sieczkę. Do jazzu też niezły. Do klasycznej i wokalu nieco gorszy przez wycinanie czasami średnicy, przynajmniej w moim zestawie (denon pma700ae + tonsil siesta). Ten dac bardzo ładnie radzi sobie z basem. Bas robi się błęboki, czysty i niespecjalnie przeciągany, mi się bardzo podoba :)

 

@michallo jakie opamy tam włożyłeś? bo chyba nie sądzisz że na fabrycznych ten DAC pokaże pełnię swoich możliwości...

Jest dokladnie tak jak piszesz Johnys. Ze standardowymi OP275 mozesz zapomniec o wsluchiwaniu sie w detale. Poza tym jest troche rzeczy, ktore mozna by w nim (DACu() potunowac. Wymiana op-ampow to jednak pierwszy i moim zdaniem niezbedny krok. OP275 to cieple zamulacze, ktorym daleko to szerokopojetej "neutralnosci".

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności