Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

SoundMagic E10 i E30


duran

Rekomendowane odpowiedzi

Konkluzja 0: nic nie szkoda. Warto nawet posłuchać, aby docenić jakość droższego modelu. Obecnie godnym konkurentem dla E10 jest Cresyn C510E. Na dniach pojawi się moja recenzja tych słuchawek :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

witam, zakupiłem SM e10 i mam takie pytanko dotyczące gumek do nich , uzywam tych największych które były w komplecie, nie wiem co to za rozmiar słuchawki grają na nich najbardziej dołem. Jak dla mnie tłumienie jest jak za ta kasę jest dobre ale nie powala. Słuchawki w tych gumkach są dosyć niewygodne. W temacie można wyczytać ze gumki od kompletu są niskiej jakości. Możecie polecić jakieś gumki , które zapewnią dobre tłumienie szumów z otoczenia i będą dosyć wygodne?? chodzi mi o gumki które można z łatwością dostać w sklepie i na allegro, cena nie grali roli bo pewnie i tak nie będzie znaczna;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, zakupiłem SM e10 i mam takie pytanko dotyczące gumek do nich , uzywam tych największych które były w komplecie, nie wiem co to za rozmiar słuchawki grają na nich najbardziej dołem. Jak dla mnie tłumienie jest jak za ta kasę jest dobre ale nie powala. Słuchawki w tych gumkach są dosyć niewygodne. W temacie można wyczytać ze gumki od kompletu są niskiej jakości. Możecie polecić jakieś gumki , które zapewnią dobre tłumienie szumów z otoczenia i będą dosyć wygodne?? chodzi mi o gumki które można z łatwością dostać w sklepie i na allegro, cena nie grali roli bo pewnie i tak nie będzie znaczna;P

Comply T400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, zakupiłem SM e10 i mam takie pytanko dotyczące gumek do nich , uzywam tych największych które były w komplecie, nie wiem co to za rozmiar słuchawki grają na nich najbardziej dołem. Jak dla mnie tłumienie jest jak za ta kasę jest dobre ale nie powala. Słuchawki w tych gumkach są dosyć niewygodne. W temacie można wyczytać ze gumki od kompletu są niskiej jakości. Możecie polecić jakieś gumki , które zapewnią dobre tłumienie szumów z otoczenia i będą dosyć wygodne?? chodzi mi o gumki które można z łatwością dostać w sklepie i na allegro, cena nie grali roli bo pewnie i tak nie będzie znaczna;P

Wygodne to sony hybrids, tipsy same z siebie dużego wpływu na tłumienie nie mają, bardziej ich rozmiar. a pianki są.. specyficzne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie.

 

Była poruszana kwestia różnicy w graniu pomiedzy e10 i pl11, teraz chcialbym zapytac o roznice pomiedzy e10 a pl21. Akurat padla mi jedna sluchawka w pl21, wiec trzeba kupic jakies nowe doki. Jak sie nadarzyla okazja to przydaloby sie przerzucic na cos lepszego, niewiele (ograniczenia finansowe), ale lepszego. Czy roznica pomiedzy pl21 a e10 jest znaczaca czy bardziej kosmetyczna? dodam, iz w mojej opinii w pl21 najwiekszym minusem byla niewielka przestrzen.

 

Dzieki z gory za odpowiedz,

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat masz szczęście HighTone. Posiadam pl21 (już na emeryturze). Różnica pomiędzy tymi dwoma modelami jest wyczuwalna w średnich i niskich rejestrach. Górę określiłbym na podobną. W przypadku E10 jest więcej powietrza i lepsza segregacja dźwięków w przestrzeni. W przypadku PL21 mam cały czas takie wrażenie jakby jakiś otwór w nich był zatkany i przez to dźwięk nie mógł swobodnie płynąć. W wyniku tego bass niema takiego wykopu, miękkości i zarazem dynamiki. Po prostu tego brakuje. PL21 bardziej dla mnie grają górą i środkiem. W przypadku E10 mamy fajnie poukładane całe pasmo. Konstrukcyjnie E10 są lepiej wykonane. Bardziej solidnie. Zatem jeśli planujesz zakup nowych słuchawek a nie chcesz przepłacać zastanów się nad takimi modelami: SM E10, Cresyn C510E (C510 i E10 to podobny poziom jakość/dźwięk/cena), A-Jays three/four, MEElectronics MEE M9P (droższe ale jeśli chodzi o SQ to jeszcze lepsze od E10 i C510E). Zapytam od razu - z jakim odtwarzaczem mają współpracować słuchawki? To też jest bardzo istotne. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

W ciemno bez odsłuchu. Nie mam jak sprawdzić takiej kombinacji o jaką pytasz ale nie spotkałem sytuacji w której to E10 zagrałby słabo. Zawsze jest to solidny poziom, który można traktować jako bazę wyjściową pod późniejsze zakupy droższych już zabawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
odświeżę trochę ;) jak się e10 zgrają z iRivierem s100 ? oraz czy na prawdę rocku albo metalu nie da się na nich słuchać i czy mogę brać w ciemno bez odsłuchu ?

Nie mam co prawda s100 tylko e300 i nie wiem jak jest różnica między nimi ale powiem że dają rade. Kilka dni temu wybrałem się z zamiarem kupna e10 ale po porównaniu ich z e30 wybrałem e30. Muzyki jakiej słucham to głównie metal, blues, rock, nie kiedy jazz i klasyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

To może ja się wypowiem. Kupiłem E10 jako słuchawki mobilne na miasto. W domku mam stare sony V300 i dzwięk przez nie wydawany niech będzie odnośnikiem. Jako playery użyłem Ipoda touch 4g i SGSIII (neutron i poweramp, stockowy rom/kernel orange 4.1.2). Muzyka to minimum 192kbs mp3 (a 90% to 320):

- Foo fighters

- Groove armada (Black Light)

- Sigur ros

- Sound track do filmu Drive

- Spector

- habakuk
- norah jones

- inne

 

Jednym słowem totalny przegląd prawie wszystkich rodzajów muzyki. I moja ocena jest trochę inna niz czytane tutaj. Brakuje mi środka. Brakuje przestrzeni i subtelności/zrównoważenia Sony. W e10 jest wyraźny mocny bas, wyraźna góra i nijaki środek. Nie ma ani przestzeni, ani klarowności. Jest bo jest, nie mówie że jest zły, ale brak mu tej przestrzeni. Troszkę się zawiodłem, spodziewałem się czegoś podobnego do leciwych sony. Mam wersję 2 z plecionym kabelkiem

Edytowane przez roth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Roth - a były wygrzane? Po wygrzaniu jest słyszalna różnica. Ostatnio sam ponownie podpiąłem je pod zwykłego lapka i banan na twarzy u mnie był a trochę tych słuchawek jak do tej pory przewaliło się przez moje uszy i ręce. Nie twierdzę, że to jedyna słuszna opcja ale dalej będę bronił mojej tezy, że do kwoty 150 zł naprawdę nie mają większej konkurencji.

 

Skyler - oczywiście, że tak. Są to naprawdę uniwersalne słuchawki i jeśli niema się duszy audiofila można je brać w ciemno. Odnajdą się w każdym gatunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wypadają w porównaniu do mee m9? Słucham głównie rapu i zależy mi na basie. Z m9 byłem zadowolony jeśli chodzi o dźwięk, lecz popsuły mi się dwa razy w ciągu 2 miesięcy! Czekam na zwrot pieniędzy i zastanawiam się czy warto dołożyć te 30 zł do e10 + jeszcze jakieś pianki by się przydały, z tego co wyczytałem. Słucham muzyki średnio 3h dziennie, więc zależy mi na wygodzie i przede wszystkim solidności, żeby nie było tak jak z m9. ( dacie jakiś link do tańszych pianek, ew. dobrych silikonów pasujących do e10?) Czy może polecicie coś innego z duużą ilością basu w podobnym przedziale cenowym tj. 150 zł?

Edytowane przez rebo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie tworze nowego wątku napiszę tu o moich pierwszych doświadczeniach z E10

Pierwsze włączenie "hałaśliwe" i przebasowione... do odsłuchu użyty był Wave s8500 (mocno basowy grajek) więc postanowiłem przełączyć się na mniej basowe Vtec V39 i to samo za duzo basu.... ogólnie szału nie słyszę. takie cieple granie z mega basem i trochę za dużą średnicą. "Rozruchiwanie" :) membrany trwa już około 30h.

Czy można się spodziewać poprawy w stronę wyrównania pasma? Jakoś nie wierze w diametralna zmianę w końcu juz cykaja ponad 30h. Nie wiem czy to był dobry wybór :/

Moje słuchawki to wersja z plecionym kablem kolor czerwono czarne wyprodukowane pod koniec 2012 Czy stara wersja i nowa grają podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Zgadzam się z rothem, jak pierwszy raz je założyłem to totalny earfuck, za dużo basu, środek jakiś dziwny, zniekształcony... Wcześniej miałem Brainwavz M4, które moim zdaniem były po prostu neutralne i Nu-Force ne7 i nawet w porównaniu z tymi drugimi e10 mają za dużo basu. Moim odtwarzaczem jest iPhone 4s więc mam marne możliwości equalizera ale na ustawieniu "mniej basu" słuchawki w końcu zaczynają jakoś grać. Średnica wysuwa się do przodu, bas jest nadal przepotężny ale nie zalewa reszty pasma, pojawia się wyraźna separacja instrumentów, a wokale brzmią naturalne. Ciężko mi powiedzieć czy moje e10 są wygrzane bo kupiłem używane, sprzedający pisał, że ma je o ile pamiętam od stycznia jednak ich brzmienie po tylu pozytywnych recenzjach mnie zaskoczyło bo są to jedyne słuchawki, do których muszę używać equalizera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A odświeżę ten temat, sam sobie szukam słuchawek (jest temat) i własnie te dwie słuchaweczki przykuły mą uwagę. A zatem, które będą lepsze słuchawki do nu-jazz/jazz-hopu, rocka i rapu (wiem duza rozbieżność :P) ale głównie kładę nacisk na te odłamy jazz'u :) Grałyby one z Cowonem E2(częściej) albo iRiverem E30. Mętlik mam i nie wiem które wybrać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim odtwarzaczem jest iPhone 4s więc mam marne możliwości equalizera.

Spróbuj odtwarzacza Denon Audio. W darmowej wersji equalizer nie dziala jednak po kupnie eq odtwarzacz jest świetny. Używam go już kilka miesięcy i według mnie jest lepszy od standardowego.

 

 

Tapnięte z iPod Touch 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jak wypadają w porównaniu do mee m9? Słucham głównie rapu i zależy mi na basie. Z m9 byłem zadowolony jeśli chodzi o dźwięk, lecz popsuły mi się dwa razy w ciągu 2 miesięcy! Czekam na zwrot pieniędzy i zastanawiam się czy warto dołożyć te 30 zł do e10 + jeszcze jakieś pianki by się przydały, z tego co wyczytałem. Słucham muzyki średnio 3h dziennie, więc zależy mi na wygodzie i przede wszystkim solidności, żeby nie było tak jak z m9. ( dacie jakiś link do tańszych pianek, ew. dobrych silikonów pasujących do e10?) Czy może polecicie coś innego z duużą ilością basu w podobnym przedziale cenowym tj. 150 zł?

 

Mam to samo pytanie, jak te E10 wypadają w porównaniu z MEE M9??? Mój grajek to Sansa CLIP.... do tej pory używałem MEE M9 ale mi padły własnie i chcę kupić coś nowego ale nie gorszego od M9.... muzyka to głównie hosue, nujazz, D&B.

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności