Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

SoundMagic E10 i E30


duran

Rekomendowane odpowiedzi

Słucham na zwykłych gumkach "M". Jak dla mnie tłumią dobrze a co do dźwięku nie mogę nic złego napisać. Pewnie, że zawsze można mieć coś lepszego. Nie podlega to dyskusji, że można kupić lepsze słuchawki ale do kwoty 200 zł tak naprawdę nic lepszego nie dostaniemy. Sam teraz jestem chory na Audeo 112. Nie wiem, jeśli moja świnka skarbonka to wytrzyma to jeszcze w tym miesiącu sobie je sprawię. Jeśli nie to dopiero w przyszłym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam połączenie e10 i sansa clip+ tu dopiero można poczuć siłę basu miazga aż całe słuchawki sie trzęsą i co najważniejsze cały czas jest czysto bez pierdzenia po prostu nie wiem jak oni zrobili te słuchawki ale przez 20 lat życia nie miałem lepszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat stwierdzenie, że one łupią basem jest bardzo dla nich krzywdzące. To jest bass o innej "konsystencji". Poza tym wszystko zależy od źródła. Tak jak pisałem wyżej przy J3 jest pełna kontrola tego wykopu a dla porównania przy Milestone łupie czerep aż gałki oczne wyskakują. Czy clip+ miał wgranego rockboxa? Bo RB diametralnie zmienia to co słychać w słuchawkach. Powiem szczerze, że chociaż mam FUZE 1 to nie miałem okazji sprawdzić na normalnym sofcie jak to brzmi. Dzięki za info, zaraz sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hagerek mam to traktować jako złośliwość czy faktycznie nie dowierzasz w to co napisałem. ;) W przypadku FUZE 1 różnica jest olbrzymia i faktycznie jak ktoś kupuje CLIP/CLIP+/FUZE V1/FUZE V2 i inne to chyba tylko z myślą o RB. Bez złośliwości proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam połączenie e10 i sansa clip+ tu dopiero można poczuć siłę basu miazga aż całe słuchawki sie trzęsą i co najważniejsze cały czas jest czysto bez pierdzenia po prostu nie wiem jak oni zrobili te słuchawki ale przez 20 lat życia nie miałem lepszych

 

Dzisiaj miałem okazję posłuchać tych słuchawek na clipie + i w porównaniu z CX300II to raczej bas był średnio wyeksponowany, a na pewno nie był "łupiący".

Tak w ogóle to trochę się rozczarowałem nimi, a nastawiony byłem pozytywnie czytając wiele pochlebnych opinii na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartonik dużo im daje wygrzanie. Kolejna kwestia to źródło. Mi akurat dźwięk z FUZE (podobne to do CLIPA jeśli nie to samo tylko z większym wyświetlaczem) po prostu nie przypadł do gustu. Za dużo basu, za mała scena. Przy J3 te słuchawki dostały niesamowitego kopa. To samo przy stacjonarnym Xonar D2 tak więc daj im szanse bo to naprawdę bardzo dobre słuchawki. Sporo osób wypowiada się ciepło o nich. To nie może być przypadek :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie wygrzanie poprawi ich dźwięk :)

Jednak myślałem, że zagra to lepiej, nie mówiąc już o beznadziejnych gumkach, które miały bardzo małą elastyczność i nie dało ich się dobrze włożyć do ucha aby nie gniotły a zarazem dawały dobrą głębie dźwięku. Zmieniłem sobie te gumki na tipsy z CX300II i było trochę wygodniej ale na dźwięk nie wiele to wpłynęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat co do gumek to przyznaje rację. Są one słabej jakości. Ponoć z słuchawek Mee całkiem dobrze pasują. Może warto podpytać znajomych czy nie mają czasem takie na zbyciu? Z tego co wiem główka to jest t400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam połączenie e10 i sansa clip+ tu dopiero można poczuć siłę basu miazga aż całe słuchawki sie trzęsą i co najważniejsze cały czas jest czysto bez pierdzenia po prostu nie wiem jak oni zrobili te słuchawki ale przez 20 lat życia nie miałem lepszych

 

Dzisiaj miałem okazję posłuchać tych słuchawek na clipie + i w porównaniu z CX300II to raczej bas był średnio wyeksponowany, a na pewno nie był "łupiący".

Tak w ogóle to trochę się rozczarowałem nimi, a nastawiony byłem pozytywnie czytając wiele pochlebnych opinii na tym forum.

 

To że ktoś ma spaczone odbieranie muzyki przez CX300 nie znaczy, ze SM E10 to złe słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze, że są to złe słuchawki, mi one po prostu nie podeszły. Przekonałem się kolejny raz, że to co inni zachwalają mi nie zawsze się podoba. :D

 

PS

Myślę że CX300II aż tak mi nie spaczyły słuchu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie póki co zostanę przy tych senkach a jak będę miał możliwości posłuchać innych i mi podejdą to wtedy dopiero będę myślał o zmianie ;). Ale nie wiem czy wcześniej nie zainwestuję w jakieś nauszne do słuchania w domowym zaciszu zwłaszcza po ty jak miałem okazję posłuchać AKG540 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odstaw je na kilka dni, nie słuchaj najlepiej wogóle, a potem zacznij słuchać innych polecanych słuchawek - zapomnisz o cx300.

Bardzo sensowna i praktyczna rada.Niestety nasz słuch bardzo szybko przyzwyczaja się do określonego rodzaju dźwięku .Jego zmiana często postrzegana jest jako coś innego ( gorszego ?).

Prawda jest taka że lubimy to co znamy a znamy to co już mamy zakodowane w naszej muzycznej sferze odbioru dźwięku.

I jest to coś zupełnie innego od indywidualnych oczekiwań.

Ktoś lubiący dźwięk szczegółowy z dużą rozdzielczością ,sterylnie dzielący pasmo nie zachwyci się dźwiękiem kierującym w stronę ciepła w którym nie jest istotna detaliczność ale klimat,barwa .I cała sztuka polega aby podebrać słuchawki "pod siebie" a nie kierować się ślepo recenzjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności