Skocz do zawartości

Superlux HD-681


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

i tak i nie.

 

One nie są przenośne. I wyciągają ze źródła wszystkie niedociągnięcia. lecz ostatecznie w ich cenie ciężko o słuchawki z wyższym SQ, nawet bezpośrednio z dziurki DAPa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są słuchawki 32omowe. Je łatwo jest napędzić, natomiast na grajkach po prostu nie rozwiną skrzydeł. Unikałbym do nich jasnych, sybilujących źródeł, po za tym ciepłe i nawet trochę mułowate źródła dobrze się z nimi zgrywają.

 

Oba modele się nadają, z tym że HD681 bardziej do klubowej muzyki, a HD681B bardziej do rocka. Ale na każdej z tych par możesz z powodzeniem słuchać jednego i drugiego gatunku - kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne to takie z dużą ilością wysokich tonów, które w dużej mierze wchodzą w skład cymbałów, dzwonków, talerzy. Dźwięk się określa na zasadzie skojarzeń. Jasny dźwięk jest jak jasna fotografia.

 

Ciepłe to takie które w swoim graniu sprawiają wrażenie ciepłych, ma to związek z balansem tonalnym i prezentacją dźwięku, w którym jest obecna duża ilość basu, szczególnie tego w wyższym zakresie, basu który podbarwia cały przekaz. Jak zaczynasz porównywać poszczególne sprzęty, to szybko zaczynasz rozumieć o co chodzi. To tak jak z rozpoznawaniem i nazywaniem kolorów, musisz je zobaczyć i porównać, żeby zrozumieć o co chodzi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem ich z Clip+ i szału to nie robiło, ale było całkiem ok. Clip+ do nich pasuje jeśli chodzi o charakter, nie mniej ma trochę za mało mocy by wycisnąć z nich coś więcej i jakość też mogła by być lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od paru dni mam na testy sony nwz-e474 i dla mnie to się świetnie zgrywają z nim.

Słucham na flat, ale ciekawy efekt jest jak sie ustawi w EQ clear bass na +2 i najwyzsze na -1 (trochę zmienia się ich charakter)

 

jak dla mnie grają lepiej niż z audigy 2zs

Edytowane przez masterxaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, trafilem tu przez zupelny przypadek i okrutnie mnie te sluchawki zaciekawily :) Od kilku lat jestem szczesliwym posiadaczem Philips SHP8900 i musze przyznac, ze w 100% odpowiadaja moim upodobaniom dzwiekowym, maja dzwiek bardzo bezposredni (to jest dla mnie wazne, bo niektore graja jakby je ktos jakas kotarą przeslonil, co jest bardzo irytujace), maja delikatne wysokie tony, ale ich nie brakuje, jednak problemem jest bas, bo po prostu jest go troche malo momentami. Philipsow nie mam zamiaru sprzedawac, bo sa swietne, ale jak zobaczylem te Superluxy za 89zl to powiem szczerze, ze wzialbym je sobie tak z czystej ciekawosci, zeby zobaczyc cos nowego :)

 

Przy tej okazji chcialem sie dopytac, jaka jest roznica miedzy tymi 681 z tematu, a np. czyms takim - http://www.ceneo.pl/12079980 lub tym http://www.ceneo.pl/12079977#tab=reviews_scroll albo w ogole jakimis innymi Superluxami ? Oczywiscie te drugie sa drozsze, ale jak to wyglada w kwestii dzwieku, moze warto doplacic ? Sa tu na forum jakies porownania tych 681 do innych Superluxow i czy w ogole jakies inne Superluxy maja podejscie do tych 681 z tematu ? Sluchalem w zyciu roznych sluchawalek, od najtanszych, do najdrozszych i jedyne dwie pary jakie spelnialy moje wymagania i graly jak mi sie zawsze marzylo, to albo moje Philipsy SHP8900, albo Creative CAL, a tu z opisow wnioskuje, ze moze i Superluxy dojda do tego zacnego grona ;)

 

Z gory dzieki za jakas podpowiedz

Edytowane przez DziubekR6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam sprzęt co Ty.

SHP8900 potrzebują wygrzania i wzmacniacza i dla mnie również są rewelacyjne.

Superluxy mam od omawianych HD 681 / HD-330 po doki HD 381 i śmiało mogę Ci 681 polecić.

Mają ten bas którego "brakuje" w SHP8900, jedyny minus to wygoda słuchania.

681 grzeją i mają słabej jakości pady przez co czuć że się je ma na głowie czego o SHP8900 nie mogę powiedzieć mimo

ich wagi.

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się, że mając HD330 i HD681 polecasz te drugie. W mojej opinii HD330 są zdecydowanie lepsze. Nie chodzi tu o aspekt techniczny, ale frajdę jaką dają ze słuchania muzyki. No i kwestia bezpośredniego grania, które jest istotne dla pytającego powyżej - tutaj tez HD330 wygrywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, trafilem tu przez zupelny przypadek i okrutnie mnie te sluchawki zaciekawily :) Od kilku lat jestem szczesliwym posiadaczem Philips SHP8900 i musze przyznac, ze w 100% odpowiadaja moim upodobaniom dzwiekowym, maja dzwiek bardzo bezposredni (to jest dla mnie wazne, bo niektore graja jakby je ktos jakas kotarą przeslonil, co jest bardzo irytujace), maja delikatne wysokie tony, ale ich nie brakuje, jednak problemem jest bas, bo po prostu jest go troche malo momentami. Philipsow nie mam zamiaru sprzedawac, bo sa swietne, ale jak zobaczylem te Superluxy za 89zl to powiem szczerze, ze wzialbym je sobie tak z czystej ciekawosci, zeby zobaczyc cos nowego :)

 

Przy tej okazji chcialem sie dopytac, jaka jest roznica miedzy tymi 681 z tematu, a np. czyms takim - http://www.ceneo.pl/12079980 lub tym http://www.ceneo.pl/...=reviews_scroll albo w ogole jakimis innymi Superluxami ? Oczywiscie te drugie sa drozsze, ale jak to wyglada w kwestii dzwieku, moze warto doplacic ? Sa tu na forum jakies porownania tych 681 do innych Superluxow i czy w ogole jakies inne Superluxy maja podejscie do tych 681 z tematu ? Sluchalem w zyciu roznych sluchawalek, od najtanszych, do najdrozszych i jedyne dwie pary jakie spelnialy moje wymagania i graly jak mi sie zawsze marzylo, to albo moje Philipsy SHP8900, albo Creative CAL, a tu z opisow wnioskuje, ze moze i Superluxy dojda do tego zacnego grona ;)

 

Z gory dzieki za jakas podpowiedz

 

w tym temacie, jak i w temacia o hd668b masz dużo porównać i odniesień, bo w sumie to były pierwsze dwa modele które zawitały w PL, 668b nie miałem okazji słuchać, ale mają szerszą scenę i są bardziej polecane do jazzu, klasyki itp, ja brałem 681 bo ponoć lepiej sprawdzają się w rocku i metalu no i mają 32ohm, ale ostatnio do tego typu muzy polecane są właśnie wspomniane wyżej hd330, ale one z racji 150ohm potrzebują już czegoś lepszego do napędzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się, że mając HD330 i HD681 polecasz te drugie. W mojej opinii HD330 są zdecydowanie lepsze. Nie chodzi tu o aspekt techniczny, ale frajdę jaką dają ze słuchania muzyki. No i kwestia bezpośredniego grania, które jest istotne dla pytającego powyżej - tutaj tez HD330 wygrywają.

hmm, 681 grają znacząco mniej bezpośrednie?

Poleciłem ponieważ są do kupienia od ręki w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi. Odrazu zaznaczam, ze te 681 chcialbym kupic z czystej ciekawosci, bo cena mnie zwalila z nóg :) Te HD330 nie sa do dostania ani na allegro, ani na ceneo tez ich nie widze, a poza tym, to ja te sluchawki mialbym wpiete do laptopa z calkiem dobra karta muzyczna i napewno osobnego wzmaka brac nie bede. Ze wszystkich rzeczy w dzwieku najbardziej mi zalezy na "bezposredniosci" (jesli wiecie co mam na mysli), czyli uwielbiam jak dzwiek jest taki czysty, nie sprawiajacy wrazenia, ze cos nas separuje od dzwieku, wlasnie takie sa te Philipsy SHP8900 i jesli Superluxy 681 sa podobne w tej kwestii, to jutro jade do sklepu :) No chyba, ze moze jakis inny model Superluxow jest w tej kwestii lepszy od 681, ale z drugiej strony jak jak bym mial dac ze 140zl za chociazby 668b, to juz wole dorzucic pare zlotych do CAL, bo je slyszalem i sa rowniez genialne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAL! to zupełnie inna szkoła grania, dużo więcej basu, który czasem może się pogubić przy szybkich partiach na perkusji.

 

a całkiem dobra karta muzyczna w laptopie wątpie żeby rzeczywiście była tak dobra :) do superluxów fiio e10 polecają bardzo na forach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAL! to zupełnie inna szkoła grania, dużo więcej basu, który czasem może się pogubić przy szybkich partiach na perkusji.

...

To zależy czy rekablowane i czym je napędzisz (no i trochę od egzemplarza) - moje pod lampą nic się nie gubią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja nie jestem ekspertem, a kieruje sie jedynie subiektywnymi odczuciami. Kiedys jak mialem PCta to probowalem rozne karty muzyczne, Terrateci, Creativy, rozne sterowniki itp. itd. W Laptopach sa praktycznie tylko Realteki najrozniejsze, jedne lepsze, drugie gorsze. Laptop ktory posiadam (Asus N76VZ), ma w moim odczuciu calkiem dobra karte Realtek ALC663, nie mam pojecia jakie ma parametry, a jak mowilem kieruje sie tylko porownaniem do wszystkiego co posiadalem wczesniej, tym bardziej ze od kilku lat slucham muzy na wspomnianych wyzej Philipsach SHP8900, wiec porownanie tym bardziej jest miarodajne :) Raczej nie chce inwestowac we wzmacniacze, laptop kosztowal mnie ostatnio 4000zl, wiec teraz jeszcze doplacac 300zl do wzmaka juz mi sie nie usmiecha, tym bardziej ze sluchawka beda za 88zl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie przy superluxach to jest mylące, że niby tanie słuchawki, to szkoda ładować w sprzęt więcej od nich, ale to przecież jest klon akg k240 za ponad 550zł...

ja póki co jade na audigy 2zs i jestem zadowolony, ale chęć sprawdzenia co one potrafią nie daje mi spać i szukam środków na jakiegoś DAC'a ze wzmakiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie przy superluxach to jest mylące, że niby tanie słuchawki, to szkoda ładować w sprzęt więcej od nich, ale to przecież jest klon akg k240 za ponad 550zł...

ja póki co jade na audigy 2zs i jestem zadowolony, ale chęć sprawdzenia co one potrafią nie daje mi spać i szukam środków na jakiegoś DAC'a ze wzmakiem

 

Nie, nie jest. One tylko wyglądają podobnie, tak samo jak SL HD660 do Beyerdynamic DT770, SL HD661 do jakichś studyjnych Sony (HD7506?) ... ale dźwiękowo te słuchawki nie mają ze sobą nic wspólnego. Można wnioskować bez odsłuchu także po tym, że mają zupełnie inną specyfikację: przede wszystkim inną impedancję (55ohm dla każdej nowej wersji AKG K240, 32ohm dla SL), skuteczność (różną dla AKG, ale nigdy taką samą jak dla SL), a nawet taką ******łę jak pasmo przenoszenia mają inne.

 

Nie istnieje zależność od ilości wydanych pieniędzy na słuchawki, względem wydanych pieniędzy na wzmacniacz / resztę toru. Sprawa jest indywidualna. Zależna od słuchawek i nabywcy(przede wszystkim) ;)

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem :) Powiem szczerze, ze od pierwszego wpiecia robia ******ste wrażenie !!!

 

EDIT:

 

No to moge napisac pare slow po kilku dniach uzytkowania. Musze przyznac, ze to naprawde bardzo fajne sluchawki, ciagle sie nie moge nadziwic, ze jakies "Superluxy" za 88zl zrobily na mnie takie wrażenie :) Gdyby nie to forum, to nawet bym nie splunął w ich strone. Jesli chodzi o gre, to spelnia ona w 100% moje wymagania, generalnie graja bardzo podobnie do moich obecnych Philipsow SHP8900, z ta roznica, ze maja basu wiecej wlasnie o tyle, o ile go brakowalo na Philipsach.

 

Bałem sie troche wysokich tonow po tym, co tu pisaliscie, ale nie jest zle, czasem, ale naprawde zadko slychac, ze sa gorsze niz na Philipsach, ale w 90% przypadkow, nie widac zadnej roznicy i generalnie nie sa zle. Bezposredniosc dzwieku jest na dobrym poziomie, tak jak lubie :) Zakup musze przyznac, ze byl naprawde udany, te sluchawki moglyby kosztowac spokojnie 200zl i tez bym napisal, ze to dobry zakup, wiec przy 88zl to jest to wrecz REWELACJA. Pisaliscie tez o niewygodnych "nausznikach", tutaj tez mnie milo zaskoczyly, dobrze leza na glowie i nawet 2h sluchanie nie odbija sie w ogole na moich uszach.

 

Sprzet mam podpiety pod zwykla karte muzyczna z laptopa Realtek ALC663 i spisuja sie naprawde dobrze. Ciekaw jestem jak by zagraly pod zewnetrzna karta i wzmakiem, ale to moze kiedys, bo narazie szkoda mi kasy ;)

Edytowane przez DziubekR6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zarejestrowałem się tylko po to aby wypowiedzieć się na temat tych słuchawek.

 

Na poczatku zanim kupiłem podchodziłem bardzo sceptycznie z nad możliwościami tych słuchawek.Po kilku (męczących)dniach bo było co przeczytać.Nie wytrzymałem i kupiłem superluxy hd681.

 

Pierwsze wrażenia były naprawde przeciętne dlaczego?..Nigdy nie miałem wcześniej studyjnych słuchawek(według forum grają na "jasno") i od razu wmawialem sobie po co to kupiłem.Słuchawki były podczepione do integry (co prawdopodobnie wszystkie zintegrowane karty dzwiękowe grają neutralnie) Posiadam dość nowoczesną wersje Realteka HD ALC 892.I znów po wielu godzinach czytaniach w sieci na temat jak dobry jest i jakie ma możliwości moja karta.

Dowiedziałem się ,że grają przecietnie.Dodatkowo wszystkie zintegrowane dzwiękówy mają jakby takie piaszczyste dzwięki co przy dłuższym słuchaniu (2h)bolały mi uszy.

 

Zacząłem się interesować aby zakupić jakąś lepszą k. dzwiękową.Znów wielodniowa lektura na temat kart.Dzieki was dowiedziałem się , że karty od Creative grają na ciepło.Wybór padł oczywiście na Audigy 2 ZS.Bo wszedzie polecali własnie tę kartę zakupić.

 

Zanim kupiłem kartę, od siostry pożyczyłem stary odtwarzacz mp3,własnie akurat od Creative.Model z 2005 roku CREATIVE MUVO TX FM.Oczywiście ręce zaczeły mi sie trząść bo jak najszybciej chciałem podłączyć moje Superluxy.Odpalam 1 piosenkę i mówię hmmmmm.Potem straciłem poczucie czasu bo przesłuchałem z dobre 30 piosenek.Pierwsze wrażenia to brak "piaszczystych" dzwięków.Ale też załapałem minusy bo troszkę były zamulone te dzwięki jakbym wsadził gąbkę w słuchawkach.Po dwoch dniach gdy słuchałem tylko z odtwarzacza zacząłem doceniać ten dzwiek z gąbkami ;).

 

Gdy wcześniej słuchałem z integry mówie do siebie cholera gdzie jest bass w muzyce ..wmawiam sobie coś tam słychać :).W odtwarzaczu mp3 było więcej bassu jakby bardziej mięsisty ale nadal było mało.Znów mówiłem do siebie "wkoncu to nie bassowe słuchawki ludzie uprzedzali , ze jest mało).

 

Mimo wszystko zadecydowałem zakupić lepszą karte dzwiekową bo słuchać wiecznie w odtwarzaczu mp3 nie załatwia wszystkie moje potrzeby.Udało mi się zapolować za 50 zł Audigy 2 ZS co byłem bardzo zadowolony z ceny.Wkoncu ile mozna kosztować 10-cio letni grat który bedzie tylko ciut lepszy od karty zintegrowanej(tak myślałem).

 

Pare dni póżniej gdy doszła paczka znów z nerwów trzesą mi ręce.Gdy już wszystko podczepiłem od razu zainstalowałem sterowniki Daniela K.Zależało mi jak najwiecej na ustawieniach.Gdy wszystko sie zainstalowało właczyłem 1 piosenkę słucham... słucham.... pojawił mi się pozytywny banan na twarzy , bo grały jak te z odtwarzacza mp3 co juz sie przywykłem do tego typu brzmienia.

 

Nastepnie zacząłem szperać co mogę zmieniać w suwakach.I tu nagle przeżyłem traumatyczny szok gdy znalazłem opcje BASS i dałem na 90% możliwości.Grały tak mocno ,że aż poczułem wibracje w uszach.BASS był nie wiarygodnie mocny.Mówiłem do siebie"jakim cudem tyle bassu jest bez wzmacniacza".

 

I tak nagle pokochałem superluxy hd681 nigdy bym niepomyslal , że w tych słuchawkach drzemie wielki potencjal gdy podczepi sie dobrą kartę dzwiękową.To tak jakby porównać w %.Gdy w audigy 2 zs ma 100% odczuwalnosć bassu to na zintegrowanej alc 892 jakby było ustawione zaledwie 10-15%.W odtwarzaczu Mp3 Creative Muvo 20-25%.

 

I tak oto kończe pisać ten wyczerpujący post.Dzieki wam dowiedziałem się wiele mądrych poradów.Ja z kolei wszystkim polecam zakup superluxy hd681 oraz karte Audigy 2 ZS za śmieszne pieniądze dostajemy potężne możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie połączenie i sobie chwale, ale choruje na jakiegoś zewnętrznego DAC'a ze wzmakiem słuchawkowym, bo powinno być jeszcze lepiej :)

 

a a2zs pójdzie w odstawke, bo nie działa mikrofon przy 4+ gb ram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności