Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Porównanie 88 modeli słuchawek przenośnych


oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

Jest co nieco do czytania :) Joker opisuje słuchawki typowo portable i niektóre trochę większe, które na upartego przenośnie można jeszcze używać.

 

Artykuł jest co jakiś czas aktualizowany i dochodzą nowe słuchawki.

 

http://www.head-fi.org/forum/thread/433318/shootout-88-portable-headphones-reviewed-sennheiser-hd428-bose-triport-ae-added-08-06

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie słuchawki są w sumie przenośne :P

 

Ale nie wszystkie z tego zestawienia zdają sie portable. Lecz dzięki za linka. Dobrze jest mieć zestawione wszystko w jednym miejscu.

 

Brakuje mi Shure, zenków i paru innych słuchawek. Lecz i tak jest dobrze.

 

HD25 i M50 na 1 miejscu :D

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie słuchawki są w sumie przenośne :P

 

Ale nie wszystkie z tego zestawienia zdają sie portable.

 

 

To właśnie miałem na myśli :) Zaś z tym, że wszystkie słuchawki są "przenośne", bo idzie je przenosić to ciekawe spostrzeżenie ;)

 

 

Brakuje mi Shure, zenków i paru innych słuchawek. Lecz i tak jest dobrze.

 

HD25 i M50 na 1 miejscu :D

3 dni temu pojawiły się kolejne senki - hd428. Mniemam, że myślisz o sennheiser hd380, w takim razie trzeba napisać do jokera, że mogą być portable, są łatwiej napędzalne niż ath-m50 (są? ;) ) i kto wie może takie porównanie się pokaże kiedyś :)

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 dni temu pojawiły się kolejne senki - hd428. Mniemam, że myślisz o sennheiser hd380, w takim razie trzeba napisać do jokera, że mogą być portable, ) i

 

Nie pamiętam nawet czy jestem tam zarejestrowany. Pewnie dostałyby 8ke ;)

 

są łatwiej napędzalne niż ath-m50 (są? ;)

 

nie :P

 

kto wie może takie porównanie się pokaże kiedyś :)

 

mi to tam... ale one są portable, głupio, że się nie pojawiły. Tym bardziej brakuje mi 750dj tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie na którym miejscu SHP5401 i KSC75 (sic!)

 

Średnia ocena jest na podstawie m.in. izolacji, dlatego otwarte słuchawki nie mają dużych szans w tym zestawieniu. O shp5401 joker się w innym wątku wypowiadał pozytywnie bardzo: "Welcome to the (very small and exclusive) 5400/5401 fan club. They are very impressive for the price (...) " źródło

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie na którym miejscu SHP5401 i KSC75 (sic!)

 

Średnia ocena jest na podstawie m.in. izolacji, dlatego otwarte słuchawki nie mają dużych szans w tym zestawieniu. O shp5401 joker się w innym wątku wypowiadał pozytywnie bardzo: "Welcome to the (very small and exclusive) 5400/5401 fan club. They are very impressive for the price (...) " źródło

 

 

Jesteś chyba dobrze zaznajomiony z Head-fi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem co nieco jeszcze pamiętam :P Mnie zaś co najbardziej zastanawia w tym porównaniu to tak dobra ocena dźwięku CALi , szczególnie na tak krótki opis dźwięku, a jeszcze bardziej zastanawia mnie ich ocena komfortu na 9.5 wacko.gif

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O CAL! nie warto w ogóle pisać, skoro każda seria tych słuchawek brzmi inaczej...

 

A mnie dziwi tak wysoka ocena HD668B. Będę miał niedługo okazję zweryfikować. Zresztą mam w głowie jeszcze KSC75 więc sprawdzę na ile moje uszy pokrywają się z tymi od autora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie dziwi tak wysoka ocena HD668B. Będę miał niedługo okazję zweryfikować. Zresztą mam w głowie jeszcze KSC75 więc sprawdzę na ile moje uszy pokrywają się z tymi od autora.

 

KSC75 i SL668B to zupełnie inne światy. Technicznie różnica jest kolosalna. Jednak KSC75 mają chyba przyjemniejsze brzmienie z tego co pamiętam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD25 i M50 na 1 miejscu :D

 

Już nie :P Beyerdynamic DT1350 zajął 1 miejsce.

Jak dla mnie ocena 10 za izolację dla Beyerów to pomyłka. Miałem T50p, a więc bliźniaczą konstrukcję i trzeba przyznać, że izolacja mogłaby być dobra gdyby słuchawki mocniej przylegały. Trzeba było je przycisnąć rękoma do uszu, żeby izolacja była dobra, fabrycznie ściskały o wiele za słabo żeby można było w nich nawet chodzić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD25 i M50 na 1 miejscu :D

 

Już nie :P Beyerdynamic DT1350 zajął 1 miejsce.

Jak dla mnie ocena 10 za izolację dla Beyerów to pomyłka. Miałem T50p, a więc bliźniaczą konstrukcję i trzeba przyznać, że izolacja mogłaby być dobra gdyby słuchawki mocniej przylegały. Trzeba było je przycisnąć rękoma do uszu, żeby izolacja była dobra, fabrycznie ściskały o wiele za słabo żeby można było w nich nawet chodzić.

 

Nie byłbym taki pewny, wg. testu dt1350 na headfoni właśnie ich izolacja poprawiła się względem t50p. Sądzę, że to wymaga jednak weryfikacji przez jakiegoś posiadacza dt1350. :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

O CAL! nie warto w ogóle pisać, skoro każda seria tych słuchawek brzmi inaczej...

 

A mnie dziwi tak wysoka ocena HD668B. Będę miał niedługo okazję zweryfikować. Zresztą mam w głowie jeszcze KSC75 więc sprawdzę na ile moje uszy pokrywają się z tymi od autora.

 

Legenda CALi pozostała, większość osób, które teraz się na nie napalają niestety nawet o tym nie wie. W sumie przydałoby się więcej opinii o tym, jakiś wątek informacyjny czy coś - szczególnie o różnicach, bo póki co najwięcej opisów (jednak króciutkich, ale treściwych i bardziej związanych z ich brzmieniem po rekablowaniu) na ten temat widziałem w temacie o ich recablingu z pod pióra Kolegi majkela, ale ten dział ze względu na ilość stron to raczej do przejrzenia tylko dla wytrwałych ;)

 

Mi w CALach nie pasowało grzanie uszu i pałąk, który często dawał o sobie znać, sonicznie nawet seria przetworników 8H12 / 8H14 nie wydawała mi się jakaś wyjątkowa, chociaż nie mówię, że były złe, być może to przez to, że miałem wtedy prodigy hd2 jako najmocniejsze źródło i nie zgrało się idealnie. Jednak z clipem pod trochę ochładzającym wzmacniaczem był to bardzo udany zestaw poza domem :)

Parę lat temu, jak na ich cenę był to stosunek cena/jakość genialny (i w takiej cenie to chyba tylko shp8900 były na zbliżonym poziomie), obecnie uważam, że konkurecja oferuje sporą gamę ciekawych modeli, więc opłacalność CALi już jest mniejsza.

 

A mnie dziwi tak wysoka ocena HD668B. Będę miał niedługo okazję zweryfikować. Zresztą mam w głowie jeszcze KSC75 więc sprawdzę na ile moje uszy pokrywają się z tymi od autora.

 

KSC75 i SL668B to zupełnie inne światy. Technicznie różnica jest kolosalna. Jednak KSC75 mają chyba przyjemniejsze brzmienie z tego co pamiętam.

 

Mówiłeś w jakimś wątku gdzieś o magii KSC, możesz napisać co masz dokładniej na myśli ? :)

 

Osobiście w tej chwili na oku mam z Kossa - ProDj100. Niektóre opinie z headfi i pewnego zacnego forumowicza narobiły mi smaka ;)

 

izolacja jest swietna.

 

dzięki. możesz porównać ogólnie do innych słuchawek?

 

 

a propos jak ktoś jest zainteresowany poczytaniem na temat DT1350, i jeszcze się nie natknął na ten temat, to co nieco opinii tutaj http://audiohobby.pl/topic/10/6597/12 , jednak testowanych raczej stacjonarnie niż do przenośnych celów, jakich raczej zostały stworzone

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie generalnie z tymi opiniami nie zgadzam. owszem, kazdy ma prawo do wlasnego zdania, ale uznawanie ich za joke, bubel czy bezbasowe sluchawki jest troche smieszne:)

sa to detaliczne sluchawki z duza iloscia szczegolow na gorze. swietna separacja, troche wypchnieta srednica wzgledem reszty. swietnie schodzacy i rozciagniety nizszy bas. brak wyzszego basu powoduje ogolny brak wypelnienia miedzy nim a srednica i to moze byc przyczyna takiego ich odbioru. przestrzen kuleje, ale jak na taka budowe jest ok, szczegolnie, ze nadrabiaja ta swietna separacja i rozmieszczeniem instrumentow. ogolnie ma sie wrazenie, ze stoisz na scenie, obok wokalisty.

mimo przeznaczenia stricte portable dobrze sie skaluja z lepszym sprzetem.

nie jestem specjalnie wrazliwy na wygode, ale jak dla mnie mimo malych rozmiarow i poczatkowej duzej sily sciskajacej:P sa bardzo wygodne.

dzwiek jest detaliczno-analityczny, bardziej szorstki niz gladki i muzykalny, ale niemeczacy jak dla mnie. czy zostana na dluzej to czas pokaze, bo obecnie musza rywalizowac z 940. w kazdym badz razie proponuje dluzszy odsluch samemu, zeby wyciagnac dalej idace wnioski:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię.

Z proponowaniem dłuższego odsłuchu myślę, że masz rację, kiepskie opinie raczej pochodzą od osób, które miały je tylko max parę godzin na uszach, może te słuchawki wymagają czasu na dostowanie pałąka, gąbek do uszu posiadacza i stąd te niedobory basu. W każdym bądź razie w pełnych recenzjach narzekań na nie też nie było, czy u jokera, czy na innerfidelity, czy headfonii.

UPDATE:

Joker dodał Marshall Major & Urbanears Plattan

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Za mało Shure!

Ciekawe czy przypadkiem dla SRH940 starczyłoby skali ;)

Za mało też Sennheisera, hd380 i px360, by się przydały.

 

Porównanie już się rozszerzyło do 95 modeli, ostatnio doszły Denonki D1100 i ATH-ES10

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności