Skocz do zawartości

Zamawianie z Amazon.com - koszty


Sabko

Rekomendowane odpowiedzi

Przed cwila mialem ciekawa rozmowe na czacie z pracownikiem amazona. Towar, ktory cce kupic nie posiada zadnyc dodatkowyc kosztow typu oplaty celne itp. Pracownik mi to potwierdzil i napisal, ze jesli jakies wystapia u nas w kraju to Oni zwroca nadplacona kwote.

Jednym slowem kupuje towar za 240 dolcow i nie martwie sie oplatami celnymi i VAT. Towar z Japonii. WTF?? Ktos ma takie doswiadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed cwila mialem ciekawa rozmowe na czacie z pracownikiem amazona. Towar, ktory cce kupic nie posiada zadnyc dodatkowyc kosztow typu oplaty celne itp. Pracownik mi to potwierdzil i napisal, ze jesli jakies wystapia u nas w kraju to Oni zwroca nadplacona kwote.

Jednym slowem kupuje towar za 240 dolcow i nie martwie sie oplatami celnymi i VAT. Towar z Japonii. WTF?? Ktos ma takie doswiadczenia?

 

Jak już znajdziesz sprzedawcę, który wysyła do polski to powrzucaj do koszyka i przejdź do podsumowania (musisz mieć kartę podpiętą).

Na podsumowaniu wyliczy Ci opłaty,vat, przesyłkę i wtedy dopiero masz końcową cenę jaką płacisz. Nijak to się ma do ceny na karcie produktu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bylo to takie proste, bo trzebaby wejsc na Amazon.co.jp, a tam nie dziala konto jak do Amazon.com.

Poza tym pracownik sprawdzil to za mnie na czacie gdy podalem mu swoj adres dostawy i potwierdzil, ze nie ma zadnyc dopdatkowyc kosztow.

Mam kopie czatu - zabezpieczylem sie i kilkukrotnie spytalem czy na pewno kwota z przesylka to wszystko co zaplace.


Dodalem karte i faktycznie nic nie doliczylo: estimated tax to be collected - 0.00

ALE ponizej jest taka formulka:

 

Please note that your country may charge import duties, taxes and fees that you may have to pay ahead of delivery. Learn more

 

No i juz nic nie wiem.


Pewnie Amazon oblicza tylko oplaty celne, czyli CLO i na ten towar nie ma , a w ogole jak jest to jakies marne kilka procent.

VAT trzeba bedzie uregulowac bo to jest wewnetrzna sprawa danego kraju a nie polityka Amazona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Podbiję temat.

 

Chciałbym się upewnić co do kwestii zakupu w Amazon UK. Kupuję z dostawą do Polski. Jak wiadomo cło odpada, bo to UE. Ale jak mam wyliczać VAT (zakup zwykły konsumencki)? Czy cena na karcie produktu np. 100 funtów to cena z wyliczonym angielskim vat`em, do której przy wysyłce do Polski doliczana jest różnica między vat`em polskim a angielskim? Czyli np. + 3% do ceny z karty produktu. Tak to działa?

 

Dobra, sprawdziłem - sprawa nieaktualna.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieni się VAT z 20% na 23%, czyli do ceny produktu musisz doliczyć 2,5% (ze 100,00 funtów zrobi się 102,50 - to się wylicza automatycznie przy składaniu zamówienia).

 

Dzięki. Właśnie dojrzałem tę "estymację", o której pisze rfbz, i wyliczyło mi tak jak mówisz. Jak rozumiem - płacę i czekam na przesyłkę, celnik się nie będzie czepiał?

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli nie nastąpi brexit przed wysyłką to nie będzie się nikt czepiał bo to nadal wewnątrz unii ;)

Brexit nie będzie związany z wyjściem ze strefy wolnego handlu ;)

 

 

A to już jakieś decyzje są podjęte? O ile mi wiadomo procedura wyjścia nawet się nie rozpoczęła ani żadne negocjacje się nie zaczęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeśli nie nastąpi brexit przed wysyłką to nie będzie się nikt czepiał bo to nadal wewnątrz unii ;)

Brexit nie będzie związany z wyjściem ze strefy wolnego handlu ;)

 

 

A to już jakieś decyzje są podjęte? O ile mi wiadomo procedura wyjścia nawet się nie rozpoczęła ani żadne negocjacje się nie zaczęły.

 

Ja już coś czytałem Brexit nie był związany z chęcią całkowitego odejścia od UE, tylko od jej narzucanej polityki państwom członkowskim. Ma to wyglądać tak, że Strefa Wolnego handlu zostaje zachowana, ale UK płaci za to prowizję do kasy Unii.

Na papierze tego jeszcze nie ma, ale czytałem wypowiedzi Merkelowej, i Schutz'a po ogłoszeniu Brexitu i tego oni defakto chcą. Bo jak wiadomo kasa musi się zgadzać, a gdyby tego nie zrobili to $$$ nie pójdą do kasy UE tylko do skarbu państwa, państw członkowskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czego będzie dotyczył brexit (o ile wogóle do niego dojdzie) będzie kwestią negocjacji między UK z Unią a takich rozmów jeszcze nie było. Jak uk nie zgodzi się płacenie czegośtam albo kasa będzie nie ta to może się skończyć na tym że będą nałożone cła na import/export towarów z UK. Narazie to tylko gdybanie i pobożne życzenia.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież można nie być w UE i posiadać w strefie wolnego handlu tak jak Islandia i Norwegia, Liechtenstein ;)https://pl.wikipedia.org/wiki/Państwa_członkowskie_Unii_Europejskiej

Stawki są wtedy znacznie mniejsze niż składki członkowskie krajów UE. Oczywiście wszystko też zależy sobie od tego kto jakie stawki sobie wynegocjuje.

Gdybym był Brytyjczykiem, albo mieszkał na wyspach i nie liczył na socjal, tylko pracował napewno byłbym zwolennikiem Brexitu.

Edytowane przez Sound John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest zupełnie inna bo żadne z tych państw nigdy nie było w unii oraz każde z nich musiało osobno wynegocjować sobie warunki. Żeby nie było tak kolorowo na co dzień zajmuje się wysyłkami min do Norwegii i Szwajcarii i transporty które są tam wysyłane muszą przejść przez urząd celny a do Danii czy Szwecji już np nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli spoza UE to amazon i tak nalicza wszystkie koszty i opłaty już w koszyku chyba. Więc nie płaci się nic ponad to.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli spoza UE to amazon i tak nalicza wszystkie koszty i opłaty już w koszyku chyba. Więc nie płaci się nic ponad to.

 

Takie mam doświadczenie z zakupami z amazon.com. Jak kupowałem FLC8, to naliczyli od razu wszystko i wyszło chyba ponad 1700 :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nawet jeśli spoza UE to amazon i tak nalicza wszystkie koszty i opłaty już w koszyku chyba. Więc nie płaci się nic ponad to.

 

Takie mam doświadczenie z zakupami z amazon.com. Jak kupowałem FLC8, to naliczyli od razu wszystko i wyszło chyba ponad 1700 :ph34r:

 

 

Niestety nie zawsze z automatu nalicza, ale zawsze opłat uniknąć się nie da. Lepiej szukać ofert gdzie nalicza od razu, bo przyspieszy to "zabawy" z odprawą celną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale przelicznik funta na złote to Amazon ma wielce "interesujący" - 5,529 zł. W Polsce dziś średni kurs to 5,17 zł. Ponad 200 zł różnicy kursowej przy cenie mojego zamówienia. Nieźle.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności