Skocz do zawartości

Co Pije Polskie Spoleczenstwo?


mart!n3k

Rekomendowane odpowiedzi

no nie. Jesli rozcienczysz espresso mlekiem masz latte (sama nazwa wskazuje) a jesli rozcienczysz mlekiem i podasz na zimno masz frappe a jesli dodasz czekolady do latte masz mocha :] itd itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ja lubie wszelkie napoje słodkie, zarówno owocowe, jak i mleczno-czekoladowe (np. gorąca czekolada) -więc lubie praktycznie każde % prucz piwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie wiedziałem, że był taki wątek :D

 

script.gif

 

Ale w sumie mogę się wpisać:

herbata: tylko na wagę, głównie niefermentowana - zielona, biała, czasem żółta.

piwo: najbardziej lubię pszeniczniaki: Baltas, Obolon, Paulaner, Erdinger, z jasnych piw jęczmiennych czeskie rządzą, choć i w Polsce można kilka fajnych dostać: Ciechan, piwa z browaru Amber, Łomża Eksport jest pryzwoita, z ciemnych to Koźlaki (Amber i Belgia), Cerny Kozel no i belgijskie La Trappe, ale z powodu ceny to odświęta raczej

wino: czerwone wytrawne, raczej z tych gęstych, pełnych i owocowych, niż ostrych i kwaskowatych, głównie z Chile i Argentyny, choć dziś kupiłem dobrze zapowiadającego się rumuńskiego Merlota.

soki: Marvit, najczęciej jabłko.

Kawy nie znoszę, mocnych alkoholi piję mało - kiedyś królowała wiśniówka, ostatnio znacznie rzadzej, no i gorącą czekoladą, bądź kakao nie pogardzę ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawy nie pijam, ale za to seryjnie rozpuszczam sobie tabletki TIGER z kofeiną:)

 

Piwo to w sumie mogę napić się każdego, nawet V.I.P'a z Biedronki (dobry stosunek % alk. do ceny co kiedyś miało znaczenie :D ), ale smakuje mi Harnaś, Lech i zimna Warka. Za jedno z najbardziej przereklamowanych piw uważam sponsora polskiej reprezentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyroby alkoholowe -

 

Piwa:

Wszelkiego rodzaju Weißbiery, Carlsberg (chociaż ostatnio przestał mi smakować), Tatra Pils, Okocim Palone, czasem Pilsner Urquell.

 

Wina:

Z reguły nie pijam (chyba, że jakieś drinki z Martini).

 

Wódki:

W sumie to piję co postawią ;) (byle nie meta/Czerwona Kartka/Starogardzka itp.). Jak kupuję, to Luksusową lub Sobieskiego (bardzo rzadko coś innego).

Czasami whisky z colą (tak, wiem że whisky to tylko z lodem...) lub rum z colą i cytryną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie piję najcudowniejszą herbatę świata:

 

China Snow Dragon

 

Specjał ten przypomina Lung Ching, lecz jest nieco słodszy w smaku. Produkowany tą samą metodą, poprzez ręczne suszenie liści w specjalnych naczyniach. Rezultatem są niezwykle eleganckie, równe, płaskie i długie listki.

Wygląd Snow Dragon robi wrażenie. Równe, złoto-białe końcówki pokryte są delikatnie młodymi pączkami. Znana jest w Chinach jako Xuelong. Rośnie na pograniczu regionu Fujien. Idealne warunki klimatyczne, czysta woda i powietrze przyczyniają się w znacznym stopniu do jakości. Po poprawnym zaparzeniu wyczuwalny będzie specyficzny orzechowo-słodki posmak. Jest to przyjemna herbata, lubiana wśród znawców i klientów na całym świecie. Szczególnie polecana dla nowicjuszy wśród herbat zielonych.

 

Parzenie: wielokrotne, nawet do 5-6 razy, za każdym razem sprawi przyjemność podczas degustacji.

2-3 gramy na filiżankę parzymy wodą 70-80 C, 3-4 minuty.

 

A ten rumuński Merlot, o którym wcześniej wspominałem równie ciekawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zacny.

Jak tak pomyślałem, co piję, to w sumie wyszło mi, że wypadałoby się na odwyk zapisać :P Na szczęście jestem w tej komfortowej sytuacji, że mogę do własnej żony.

 

Czystą piję każdą, pod warunkiem, ze nie jakiś zajzajer za 12 PLN z Biedronki.

Z kolorowych to koniaczki, za whisky i whiskey nie przepadam.

Ponadto uwielbiam mocne spirytusowe nalewki, najlepiej własnej roboty oraz wszelkiego rodzaju napoje bimbropodobne, szczególnie z południa Europy (bimber, ouzo, raki, souma, grappa, itp.).

Wina wszelkiego rodzaju - od Bordeaux do wermutów.

Piwo - prawie każde jasne pełne tudzież jasne mocne, byleby były na poziomie. Piwo raczej krajowe lub z krajów, gdzie jasne pełne ma w granicach bardziej 5-6% zaw. alkoholu niż 3-4%. Wszelkiego rodzaju wyspiarskie wynalazki odpadają - chyba, że w wersji eksportowej.

 

EDIT:

Żeby nie było, że tylko alkohol piję, to herbatę też mi się zdarza.

Niestety głównie ekspresową i jaką podleci. Jak bym miał wybierać, to chyba Tetley - bo w końcu indyjska :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja alkohol rzadko ruszam, jak już mam wypić, to najchętniej jakieś dobre wino.

 

Poza tym bardzo lubię herbatę - jak na razie te ekspresowe(w sumie tetley chyba najlepszy), ostatnio zakochałem się w białej herbacie(stożkowe liptona)... może kiedyś przejdę na parzenie w dzbaneczkach itd, jak na razie poznaję co i jak z herbatą, w końcu wiem jak zaparzyć sobie "zwykłą" herbatę, żeby nie smakowała jak szczyny ;f

 

canna, ile kosztuje ta china snow? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kawe to tylko w szkole z automatu. a raczej "kawe" bo jest napisane mleko z kawą(jest jeszcze oczywiście kawa z mlekiem), a ja dodaje jeszcze dodatkowa porcje mleka i wtedy jest naprawde swietne. innej kawy nie lubie ;P

 

pozatym z herbat Roibos niszczy wszystko, ale ogólnie lubie porządną Earl Grey, bardzo mi smakuje zielona z aromatem opuncji, choć sama zielona również świetna.

 

pozatym kocham kakao (ale nie instant, tylko zwykłe, samodzielnie robione), szczególnie z dodatkiem chili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawę pijam bardzo często, ale nie w szkole rozpuszczalną czy kiedyś z automatu - obok prawdziwej kawy to nawet nie stało. Mocna, aromatyczna kawa z ekspresu to jest to, co lubię zaraz z rana. Herbatę najczęściej czarną - Dilmah albo na wagę - nie pogardzę również czerwoną czy zieloną lub owocową (dzika róża albo malina z Herbapolu). Napoje gazowane i słodzone ograniczyłem do minimum, również energetyzujące. Piwko od czasu do czasu i zazwyczaj jakieś zagraniczne lub mało popularne, whisky z Coca-colą i lodem jak najbardziej, jednakże zdecydowanie wolę wino (wytrawne i półwytrawne, słodkie od święta - w tej kwestii rządzi Porto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy sie juz tu wypowiadalem - no najwyzej sie powtorze... :P

duzo pijam wody mineralnej (niegazowanej) - wlasciwie to codziennie wypijam tak z 2-3 litry. zawsze musze miec butelke ze soba, bo inaczej zle sie czuje ;).

oprocz tego po prawie kazdym posilku herbata owocowa. normalnej nie pije - nie lubie osadu (mamy mocno "skamieniala" wode w gliwicach). kawy tez raczej nie preferuje (chyba ze musze sie uczyc).

 

z alkoholi przede wszystkim piwo. ostatnio glownie harnas, rzadziej lech czy carlsberg (ze wzgledu na cene), ew zubr, jesli nie ma harnasia, a trzeba oszczedzic pare groszy. bardzo lubie perly, ale ich to ze swieczka szukac - nie dosc ze kosztuja 2,30zl to bardzo mi smakuje i nie ma problemu z kaucja. oprocz tego bardzo mi podchodzi zloty bazant 10% (ekstraktu!). "dwunastka" juz jakas taka gorsza mi sie wydaje... :) jednak przeniczne (niemieckie) to jest to co tygryski lubia najbardziej. :D

wina prawie nie pije. no ew cos lepszego (co niestety w polsce slono kosztuje), ale juz we wloszech za 3 ojro mozna kupic cos co faktycznie da sie pic i czerpac z tego przyjemnosc.

wodka raczej okazjonalnie - ale generalnie nie lubie, niezaleznie od marki. chyba ze bedzie to wisniowa soplica, ale ciezko to czysciocha nazywac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy sie juz tu wypowiadalem - no najwyzej sie powtorze... :P

duzo pijam wody mineralnej (niegazowanej) - wlasciwie to codziennie wypijam tak z 2-3 litry. zawsze musze miec butelke ze soba, bo inaczej zle sie czuje ;).

 

x2

tylko że ja muszę mieć gazowaną :)

 

A tak to earl gray i śliwowica z łącka ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herbata: Ceylon, Lipton itp

Kawa: rozpuszczalna z mlekiem i cukrem, byle jaka

Soki: nektar bananowy z biedronki

Jogurty pitne: jogurt pitny w sporej butelce z tesco o smaku pomarańczy :D

Piwo: Żywiec, Carlsberg, Heineken, Gingers, Harnaś (w zależności od tego ile jest w portfelu, ale najczęściej jednak żywiec)

Inne alkohole: nalewka wiśniowa mamy ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piwo: Żubr, Lech Pils, Dębowe Mocne, Tyskie i od biedy Lech Premium

wódka: Finlandia, Żołądkowa Gorzka zwykła i miętowa, Bols

 

nie % to Cola, Sprite, Fanta, Nestea, Tymbark, napój wieloowocowy z Inter Marche :D Lipton Green Ten, MLEKO :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności