Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

a-Jays ONE


naw3

Rekomendowane odpowiedzi

Wstęp

Witam serdecznie, niedawno stanąłem przed wyborem słuchawek do 100zł. Chciałem słuchawki na miasto, dokanałowe aby tłumiły otoczenie. Wiele osób polecało słuchawki szwedzkiej firmy Jays. Przyznam się szczerze, że wcześniej nie spotkałem się z tą firmą. Zdecydowałem się na model a-Jays ONE, jest to ich podstawowy model. W internecie można znaleźć różne opinie na temat tych słuchawek, dlatego chcę się podzielić moimi odczuciami co do tego produktu.

 

1.jpg

 

Budowa

Słuchawki są dostarczone w rewelacyjnym opakowaniu - zrobiło to na mnie duże wrażenie. Producent załącza komplet silikonowych nakładek, umożliwiających dopasowanie rozmiaru słuchawek. Co ciekawe są również nasadki XS i XXS które mogą trafić w gusta osób o mniejszych uszach. Po rozpakowaniu nie jest już jednak tak kolorowo. Ogromnym minusem tych słuchawek jest wtyk jack. Jest on niezwykle duży, a co najgorsze kabel załamuje się na jego krawędzi. Kabel wyróżnia je na tle innych słuchawek (przynajmniej większości) jest płaski i dosyć szeroki. Niestety jest stosunkowo twardy i trudno mówić o wygodzie jego użytkowania zwłaszcza poruszając się po mieście.

 

2.jpg

 

Brzmienie

Test słuchawek zacząłem od wstępnego wygrzania. Następnie podłączałem je do różnych źródeł od telefonu, przez różnego rodzaju odtwarzacze mp3, po dobrej klasy stacjonarny sprzęt audio. Równolegle z nimi słuchałem różnych pchełek, dokanałówek jak i nausznych słuchawek. W dużym skrócie, słuchawki te grają bardzo dobrze! Jeżeli dotychczas miałeś kontakt ze słuchawkami takimi jak EP-630 czy EX-082 to a-Jays ONE są zupełnie innym światem. Pierwsze co wyróżnia Jaysy to niesamowita selekcja. Jest na prawdę zaskakująca jak na słuchawki z tak małymi głośnikami. Scena którą budują te słuchawki jest raczej wąska, podobna do słuchawek typu MX 400.

 

Warto zwrócić uwagę, że te słuchawki zdecydowanie lepiej brzmią z "chłodnymi/płaskimi" odtwarzaczami, takimi jak np iPody. Niestety na ciepłych odtwarzaczach bas jest przytłaczający, środek zbyt cofnięty a góra bardzo nierealistyczna. Wszystkie te problemy znikają na odtwarzaczach bardziej surowych, środek jest niezdominowany, góra wybrzmiewa prawidłowo, bas również prawidłowo. Producent reklamuje te słuchawki jako "basowe" niestety według mojej opinii niskie tony są zdecydowanie najgorsze z całego pasma. Schodzą zaskakująco nisko, mają jednak zamulony charakter, słuchawki gubią się przy clangu gdzie bas musi szybko reagować. Możliwe że to kwestia dalszego wygrzewania, niestety na tą chwilę wypada to nie najlepiej. Świetnie te słuchawki wypadają w utworach akustycznych i w rocku gdzie występuje mała ilość instrumentów w mixie.

 

Podsumowanie

Wcześniej nadmieniłem że słuchałem ich w połączeniu z dobrym sprzętem audio, chciałem wycisnąć z nich maksimum możliwości. Przesłuchałem różne płyty winylowe/cd od hard rocka po jazz, słuchałem równolegle moich wysłużonych CAL-i i HD600. Nie ma wątpliwości że HD600 przy nich to inny świat, jednak szukałem charakterystyki, czegoś co wywoła uśmiech na twarzy a w myślach powiem sobie "to jest to". Zaznałem tego przy CAL które dzieli sporo do HD600 ale słucha się ich po prostu przyjemnie. Czy a-Jays mają swój charakter? Trudno mi sobie wyobrazić słuchawki dokanałowe do 100zł, które mogłyby brzmieć lepiej. Jeżeli szukasz bardzo dobrze brzmiących słuchawek dokanałowych, z dobrą izolacją to a-Jays ONE będą idealne. Natomiast jeśli to mają być Twoje jedyne słuchawki do odsłuchu w domu polecam poszukać czegoś innego.

 

3.jpg

Wszystkie zdjęcia są mojego autorstwa i są objęte prawem autorskim!

Edytowane przez naw3
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja a-jaysów nikomu nie polecę bo są zbyt delikatne. W ich cenie są wg mnie lepsze opcje. Dźwiękowo takie na przykład CX21 są nieporównywalnie lepsze. Rzecz jasna nie zabraniam nikomu ich lubić. Po prostu raz je miałem i drugi raz sięgnę po inne. Oczywiście możne chwalić je za pudełko i wygląd. Ale sami zobaczcie jakie to niemądre. Ich praktyczna wartość nie zadowala mnie biorąc pod uwagę inne słuchawki poniżej i powyżej bańki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję za odpowiedzi i miłe słowa.

 

rhalf nie chcę mówić że nie masz racji, ale ciężko wyobrazić mi sobie "nieporównywalnie lepsze" słuchawki ~150zł. Niestety porządnego audio nic nie zastąpi a na pewno nie zatyczki (chociażby w kategorii komfortu). Nie będę jednak oszukiwał, że trudno wyobrazić mi sobie odbiorców a-jaysów. W moim odczuciu, już po ładnych kilku godzinach słuchania brzmią bardzo przyjemnie z shuffelką i do leżenia na kanapie wieczorkiem słuchając płyty John Lee Hookera - Chillout są super. Jednak ciężko się z nimi przemieszczać - kabel (naprawdę trochę trzeba pokombinować). Na dziś dzień kupił bym coś sportowego do biegania jak pmx80 (wynika to jednak z moich potrzeb). Dlatego polecam dobrze określić swoje potrzeby i na tej podstawie szukać słuchawek, bo nie istnieje coś takiego jak uniwersalne słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności