Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sansa clip + ... jak usunąć rockboxa i przywrócić standardowe firmware


stawek

Rekomendowane odpowiedzi

Włącz playera ze standardowym firmwarem, podłącz go do kompa, wejdź do katalogu głównego, usuń folder .rockbox i odłącz playera od kompa.

 

Edit:

Po ponownym przeczytaniu Twojego wpiu pomyślałem sobie, że być może nie wiesz że RB ma dual boot (standardowego fw nie trzeba przywracać bo nie został on usunięty), więc jeżeli nie chcesz usuwać RB (zostawić go sobie na clipie i włączyć "kiedyś tam") i jednocześnie używać standardowego fw to włączaj playera z wciśniętym przyciskiem w lewo (ten do przewijania w tył piosenek).

Edytowane przez F_Alonso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz playera ze standardowym firmwarem

 

O to chodzi że przy włączeniu mp3 nie mam wyboru, od razu załącza się rockbox.

 

Ps. nie widzę w odtwarzaczu folderu rockbox ;/ Po wejściu w odtwarzacz widnieją foldery:

Audiobooks, Music, Playlist, Podcasts, Record, Service oraz plik DevIcon.

 

Po sformatowaniu odtwarzacza podczas próby jego ponownego włączenia wyskakuje mi informacja:

"Loading firmware, file not found" nie da się tego jakoś pozbyć żeby od razu załączało się sandiskowe firmware ?

Edytowane przez stawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz całkowicie usunąć rockbox'a najpierw usuń jak jest folder Rockbox a później zassaj oryginalny fw http://forums.sandis...-15/td-p/150227 wypakuj i wrzuć wszystkie pliki do głównego folderu Clipa, odłącz go od kompa i włącz, chwile będzie ładował to fw i już :)

Edytowane przez Paco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchom grajka z wciśniętym przyciskiem Home (ten z domkiem : )

 

Tak wiem, to samo daje przytrzymanie przycisku w lewo, tylko że ja chciałbym aby nie trzeba było za każdym razem tego robić tylko włączać odtwarzacz za pomocą tego jednego głównego przycisku.

 

1. Włącz clipa trzymając lewo.

 

2. Zmień ustawienia usb na msc

 

3. Podłącz do pc.

 

4. Wrzuć do katalogu głównego rozpakowany plik FW "clppa.bin": http://mp3support.sa...lus01.02.15.zip

 

Odłącz i poczekaj na aktualizację.

 

Thats all folks.

Edytowane przez lostson
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

przepraszam z góry że podbijam stary wątek, ale...

żaden z podanych wyżej sposobów nie działa !

po krótce:

- clip+ jest wykrwany przez kompa, oraz włącza się z ręki

- wiesza się przy odtwarzaniu plików mp3, zarówno na rockboxie jak i oryginalnym sofcie

- po usunięciu folderu .rockbox i włączeniu playera, rockbox jest dalej !

- update rockboxa mimo komunikatów że wszystko przebiegło ok, nie przynosi rezultatów (nadal jest ta sama starsza wersja)?

 

ktoś wie jak przywrócić oryginalny soft, albo zainstalować na nowo rockboxa, tak by player działał prawidłowo?

anyone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...

Potrzebuje Waszej pomocy bo jednak nie daje rady ogarnąć tego cholernego clipa :angry:

Mam wersję V2. Ostatnio podłączyłem go do kompa, żeby zgrać kilka utworów i zapomniałem odłączyć przed wyłączeniem komputera.

Odpalam i widzę "loading firmware, file not found". No to z manuala wyczytałem, żeby usunąć rockboxa i wgrać jeszcze raz.
Robiłem to automatycznie z poziomu rockbox utility jak i manualnie przez wiersz poleceń jak jest napisane w instrukcji.
Pierwsze odpalenie idzie bez problemu. Podłączam jeszcze raz odtwarzacz do kompa, żeby coś na niego wrzucić po formacie, odpinam poprzez bezpieczne usuwanie sprzętu i widzę, że styl zmienia się na inny. Wyłączam, włączam ponownie i znowu komunikat "loading firmware, file...". Nosz ku**a ! 10 razy to robiłem i za każdym to samo !

Ktoś pomoże? Bo standardowy firmware w porównaniu do rockboxa to straszna bieda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności