Skocz do zawartości

Odtwarzacz MP3, jaki będzie odpowiedni?


Rekomendowane odpowiedzi

Czyli według Ciebie dźwiękowo N2>S100 ?

 

Nie. Stanowcze nie ;) Nie porównywałbym w ogóle tych grajków ze sobą. Bo grają zupełnie inaczej - inną charakterystyką. Jeśli już miałbym je porównać to tak N2=S100.

 

N2 lepiej wysteruje wymagające słuchawki (no pamiętajmy, że muszą się z nim zgrać najpierw), po za tym, nie czuję, żeby coś dodawał od siebie. Jest to grajek dla tych dla których liczy się wysoka jakość dźwięku w jak najniższej cenie.

 

S100 też napędzi 32omowce, ale już nie tak jak N2 i nie będzie miał zapasu mocy. On już wpływa na charakter muzyki. Daje wyrafinowany dźwięk, jest bardzo muzykalny, co sprawia, że muzyka jest przyjemniejsza w odbiorze i bardziej wciągająca.

 

To by było dźwiękowo jeśli chodzi o obsługę, jakość i bezproblemowość to jest niebo, a ziemia S100>N2.

 

Mi bardziej odpowiada N2, bo dźwiękowo zbliżony jest bardziej do mojego DACa. Lubię jak muzyka jest wiernie przekazywana. Za to S100 byłby lepszy dla smakoszy dźwięku, co lubią jak ich sprzęt czyni muzykę jeszcze lepszą. Nie powiem.. niektóre utwory, brzmią dla mnie nieporównywalnie lepiej na S100.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko wina oprogramowania? Jeśli tak to myślisz że zrobią coś z tym w nie długim czasie? Ogólnie, to po tym co napisałeś z jednej strony mnie zachęciłeś (dzwięk), a z drugiej nie (bardzo nie lubie jak coś się zawiesza).

 

Co do S100, to wydaje mi sie gorszy od Nanite N2, biorac pod uwage że dzwięk mają podobny, ponieważ więcej kosztuje, jest wiekszy i ciezszy.

 

Poczytałem sobie o S:flo2 same pozytywy ale to jest DUŻO za duże jak dla mnie, i za drogie!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S:flo2 to już dźwięk audiofilski, klasa sama w sobie, po za tym jest tak jak N2 trochę nie konsumencki (soft i obsługa/szybkosc dotyku). Dźwięk to kwestia indywidualna, więc nawet s:flo2 nie każdemu do gustu przypadnie. To samo tyczy się S100 i N2 dla jednego będzie jeden lepszy dla drugiego drugi. Są w tej samej klasie dźwiękowej, ale dźwięk mają całkiem inny więc nie mów "podobny" :P

 

S100 większy jest zdecydowanie, no ale jaki ma ekran... a z ciężkością nie przesadzajmy obydwu nie będziesz czuł nawet w kieszeni.

 

Ja co raz bardziej wkręcam się w dźwięk N2. TRZEBA było się przestawić, no ale jak już teraz się przestawiłem na taki dźwięk to co raz bardziej mi się podoba. Może też dlatego, że wyostrzył dźwięk moich MS1i który na innych sprzętach jest trochę bardziej rozmyty. Tak jakbym miał podpiętego MxM :D

 

To jest na zasadzie co bardziej lubisz wiosne czy lato :lol:

 

Jeszcze co do basu w n2, to nie jest go wcale tak mniej niż w innych playerach (mniej niż w S100, ale teraz mówię ogólnie). Lecz jego kontrola jest taka jakiej jeszcze nie słyszałem w mp3, jest już całkowicie oddzielnie, a te jego pomruki.... :rolleyes: Nie wypełnia tak przestrzeni, lecz stanowczo nadrabia swoją jakością. Dosłownie jak ze wzmacniacza....

 

Zapomniałbym też dodać,że N2 wciąga dosłownie wszystko z mp3, łącznie z szumami i trzaskami <_< dlatego najmniejszy bitrate radziłbym używać @320 a dopiero we flacu mam jaką taką pewnosć. Chociaż nawet tutaj przy źle nagranej piosence (jamendo) pokażą się sensacje...

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało

Czas ładowania karty (przy włączeniu urządzenia lub włożeniu karty):

4 GB - w granicach 20sek (+/- 3sek)

8 GB - w granicach 2 min (+/- 10sek)

 

W związku z kartą może łapać też różne zawiechy.

 

Ogólnie lipa z miodem... ale ja jakoś przeboleje dla tej jakości... naprawdę dobrze gra :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Using a quite full 16GB card my N2 takes a long time (several minutes) to initialize when play mode is set to random but is much faster (10-15 seconds) when set to normal - FWIW

takie coś znalazłem o przyspieszeniu ładowania karty, mógłbyś to sprawdzić jeśli wiesz o co tam kaman? wiem przynudzam tymi pytaniami o kartę w różnych tematach wink.gif ale rozglądam się za jakimś playerem co bezproblemowo obsłuży mi kartę 32gb i będzie krokiem na przód po iPodzie VIdeo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Using a quite full 16GB card my N2 takes a long time (several minutes) to initialize when play mode is set to random but is much faster (10-15 seconds) when set to normal - FWIW

 

Z tym ja nigdy nie używałem losowego odtwarzania od razu to wyłączyłem. Może koleś ma soft z C30. Ja jestem na N2 firmware.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw jak się sprawują słuchawki dołączone do N2? bo nie będę miał kasy na odtwarzacz + słuchawki odrazu, i w jakim przedziale cenowym są jakieś lepsze słuchawki ale bez przesady (nie dla audiofili)?

Edytowane przez Arthe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki dołączone są beznadzieje ale to standard.

 

Ile właściwie masz na słuchawki? Spóźniłeś się trochę z pytaniem, gdyż była promocja na brainwavz alpha można je było dostać za mniej niż 30zł. Teraz też są w dobrej cenie 60zł no ale drożej... są jeszcze SM PL10/11. No i panasonic hje 120/170 ja mam te drugie, jak na swoją cenę to grają naprawdę fajnie, aczkolwiek dla mnie to już zaczyna być trochę za mało. Są jeszcze MEElectronics M2.

 

Ogólnie na słuchawki do N2 warto wydać trochę więcej w granicach 150 (120-180)zł żeby ten player miał szanse się wykazać i zagrać już naprawdę fajnie. W tej cenie jest też dużo więcej godnych zawodników i można pod swoje gusta coś dobre dobrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki dołączone są beznadzieje ale to standard.

 

Ile właściwie masz na słuchawki? Spóźniłeś się trochę z pytaniem, gdyż była promocja na brainwavz alpha można je było dostać za mniej niż 30zł. Teraz też są w dobrej cenie 60zł no ale drożej... są jeszcze SM PL10/11. No i panasonic hje 120/170 ja mam te drugie, jak na swoją cenę to grają naprawdę fajnie, aczkolwiek dla mnie to już zaczyna być trochę za mało. Są jeszcze MEElectronics M2.

 

Ogólnie na słuchawki do N2 warto wydać trochę więcej w granicach 150 (120-180)zł żeby ten player miał szanse się wykazać i zagrać już naprawdę fajnie. W tej cenie jest też dużo więcej godnych zawodników i można pod swoje gusta coś dobre dobrać.

 

Miałem zamiar narazie używać tych dołączonych i uzbierać kase, wtedy dopiero kupić jakieś za 100-150zł. Możesz mi wysłać na priv, za ile i gdzie (w sklepie czy przez internet) kupiłeś? Jeśli przez internet to linka i ile przesyłka kosztowała i trwała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój kupiłem też od użytkownika forum. Też 5 dyszek taniej :D

 

A n2 w polskich sklepach możesz kupić z tego co widzę tylko w www.audiomagic.pl albo tutaj Lepiej w audiomagicu ale im zapas się wyczerpał i będą dostępne od 10 lipca (choć już teraz możesz zamówić)

 

Na tą chwilę bardzo chwytliwą ofertę ma zagraniczny sklep mp4nation. Możesz skorzystać z promocji >> link. i mieć playera + dobre doki taniej niż samego playera w Polsce :)

 

Jak widzisz listę to 2 opcja jest moim zdaniem bardzo fajna. Ale jeszcze lepsza jest opcja 4. Gdzie dostajesz do tego słuchawki które są warte 130zł w Polsce. Wychodzi na to, że zapłaciłbyś 100zł za samego playera w opcji 8GB. Wiesz jak sobie tak myśle, to teraz żałuje że sam nie skorzystałem. Oprócz tych plusów są 2 minusy tego rozwiązania. Na gwarancje będziesz musiał wysyłać za granicę, no i czas oczekiwania na playera i możliwe cło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super info podałeś, korci mnie ten mp4nation, ale boje sie troche kupować w zagranicznych sklepach i niewiem ile będzie około dochodzić... a przydał by się odtwarzacz już teraz, cenowo jednak maja wypas. Te słuchawki Brainwavz Beta są lepsze niż Brainwavz M1? czy ta zniżka to tylko wkręt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tutaj mam pytanie, w tym mp4nation to zaufana firma? bo pierwsze slysze. Znalazłem że niby max czekania to 7dni. Ktoś już kupował tam? jeśli tak to poprosze o relacje :P Jak myślicie gdzie lepiej kupić w tym mp4nation czy audiomagic?

Edytowane przez Arthe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W audiomagicu masz pewność, że jak coś się stanie to im wyślesz na gware i ono już za ciebie wszystko załatwią.

 

Wiesz jakbyś chciał to ja mogę Ci sprzedać swoją N2, a sobie zamówię z mp4nation bo wolałbym mieć większą pamięć? Mój n2 ma jeszcze gwarancje audiomagic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jakbyś chciał to ja mogę Ci sprzedać swoją N2, a sobie zamówię z mp4nation bo wolałbym mieć większą pamięć? Mój n2 ma jeszcze gwarancje audiomagic.

 

Nigdy elektroniki uzywanej nie kupuje, jedynie co to mechaniczne typu rower, do tego dla mnie 8GB to jedyna wersja jaka moge kupic :P

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabe podejście, w życiu nie kupiłem nowego odtwarzacza, obecne dwa to szósty i siódmy jakie miałem, nigdy nie miałem problemów. "Jak się dba tak się gra" ;) Kupujesz tanio, sprzedajesz za te same pieniądze jak ci się nie spodoba. Na nowym odtwarzaczu w razie odsprzedaży jesteś od razu sporo stratny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość może potrwać max 14 dni roboczych. Nie w ten a w następny poniedziałek-środa powinien dotrzeć :)

 

Trochę się wahałem z zamówieniem. Lecz jak, by nie wyszło i tak będę na plus. Więc jestem zadowolony, że się zdecydowałem. Pomyślałem im szybciej zamówię tym szybciej dotrze. :) Po za tym skusiłem się na M1, AA CO sobie będę żałować? :D choć Betha też powinny być fajne, choć dziwi mnie fakt, że na necie nic o nich nie znalazłem.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W paypalu wyszło mi 238zł.

 

niby na Bete jest znizka, lecz zapewne to tylko chwyt reklamowy, poniewaz same sluchawki roznia sie 20$,

 

No właśnie ;) Wygląda to tak jakby chcieli opychać te Beta. Teraz u nich M1 kosztuje 44dolary a alpha 18,5 więc różnica to dobrych 26 dolarów, a różnica między zestawami 14 dolarów. Za 14 dolców masz 2 razy lepsze słuchawki. :) Jakbym był kasiasty to bym brał B2. No ale w zupełności starczą mi M1. Podobno są jak re2 tylko z większą ilością basu. Ta informacja mnie bardzo cieszy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze słuchawek polecam Ci NuForce NE700.

 

Aha, no to dużo wyjaśnia to z jakością dzwięku, jak będę miał okazje to sam zobacze co mi odpowiada. Słuchawki też bym chciał znaleźć jakieś odpowiednie i z dobrym dzwiękiem (DOUSZNE) tutaj też prosze was o pomoc. Jeśli chodzi o te trzy MP3 to nie ma od nich lepszych z tymi wymaganiami? bo cena może być dużo większa niż te modele co podałem. Co do czytania o nich recenzji to czytalem o nich wczesniej, dlatego akurat te wybrałem jako przykłady.

 

Gdzieś przeczytałem że iRiver to firma produkująca dobrej jakości zwykłe odtwarzacze MP3 (bez zbędnych bajerów), są jeszcze jakieś podobne firmy? i co powiecie na iRiverT8/9? (bo coś mało konkretów na ich temat moge znaleźć i czym sie rozni T8 od T9)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności