Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Cresyn C720H


Jackzor

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam za kiepskie zdjęcia, zabrakło mi statywu.

Cresyn? O firmie usłyszałem niedługo przed konkursem i to dzięki temu forum, nie dane mi było spotkać tej marki w hipermarkecie. Szybki przegląd dostępnych modeli, bez czytania opinii czy recenzji wybór padł na największe i najdroższe słuchawki firmy. Całe dwieście złotych.

 

 

P5161117.jpg

 

 

Po niekrótkim oczekiwaniu mogłem odebrać Cresynki, które w pudełku zajęły mi większość plecaka. Pudełko to prezentuje się schludnie, pod względem typografii w miarę minimalistycznie – to lubię. Żadnych grafik, kolorowych napisów, wodotrysków, trochę „przeszklenia” pokazuje słuchawki, przeraża mnie tylko tylna strona opakowania – jej połowę zajmują dziwne znaczki (w pozostałej części tłumaczone są na angielski – specyfikacja, ficzersy i notka gwarancyjna). W końcu firma z Azji, mogliby się jednak postarać o europejskie opakowanie. W środku, poza słuchawkami, znajdziemy tylko przejściówkę na dużego jacka i malutką kartę gwarancyjną.

 

 

P5161085.jpg P5161087.jpg P5161092.jpg P5161096.jpg

Cresyny są ogromne. Wielkie muszle z nieokrągłymi padami (chudszymi u góry), rozciągany pasek na głowę, fajny trzymetrowy kabel w materiałowym oplocie. Te elementy nie pozostawiają złudzeń, mamy do czynienia ze słuchawkami przeznaczonymi do użytku w domowym zaciszu. W tym miejscu dziwi nieaudiofilskie rozwiązanie z kablem wychodzącym z jednej muszli – przy modelu nie portable rozdzielający się kabel nikomu by nie przeszkadzał. Słuchawki są, w mojej ocenie, po prostu brzydkie. Szarozielonkawe muszle ze wstawioną siatką, duże pady, plastikowe połączenie u góry, wszystko takie plastikowe, nie sprawia wrażenia supertrwałego. Słuchawki, patrząc na ich rozmiar, są bardzo lekkie – za lekkie na dobre materiały. Na głowie leżą bardzo dobrze, to dzięki swojej wadze i wielkości muszli. Spokojnie obejmują całe małżowiny, myślę, że duże uszy zmieszczą się bez problemu. Przejściówka na dużego 6,3mm jest zakręcana – po założeniu wygląda jak normalna wtyczka, nie zastosujemy jej jednak do żadnych innych słuchawek z powodu gwintowanej części (w przeciwieństwie do CALowej, działającej wszędzie, też w przypadku cresynów).

 

 

P5161099.jpg P5161101.jpg P5161103.jpg P5161104.jpg P5161110.jpg

Nie przytoczę słów, którymi opisałbym C720H po pierwszym założeniu, gdyż porażająca większość z nich uważana jest za wulgarne… W skrócie – po przesiadce z funowych CALi Cresyny są kompletnie pozbawione niskiego basu, jak i wyższej góry – nazwijmy to grą środkiem. Pierwszy był hip-hop – nie znałem przeznaczenia siedemset dwudziestek i odpalenie tego gatunku wywołało u mnie ogromny niesmak – grało to chłodno, bez życia, bez tego niezbędnego kopnięcia na basie, a bas, który grał, brzmiał jak kopany przez menela karton – nie dość, że kiepsko, to szeroko i niedokładnie, aż porównam to zjawisko do Audeo (na myśli mam szerokość), tylko, że w Audeo bas nie kopie zza głowy, tak jak tutaj! Średnica była tu na pierwszym planie skutkując wysunięciem wokalu i większości syntezowanych instrumentów. Zdecydowanie brakowało mi tu tej wysokiej góry, która definiuje klarowność przekazu, przez niektórych nazywana jako czystość dźwięku. Zatem ani wokal (lubię słyszeć wyraźne C), ani talerze nie prezentowały się dobrze.

 

Beznadzieja, ludzie, beznadzieja… Może jakiś heavy metal (Vader, rok 2006). Dźwięk jak był chłodny, tak jest nadal. Przesterowanym gitarom brakuje ostrości (pazurka), mocnej perkusji mocy na stopie i czystości na talerzach. Niskiego basu nie ma, basu ocieplającego przekaz nie ma, jest za to ten zamulający i jest dobry w swoim fachu. Wokale dobrze słyszalne, nie można im nic zarzucić. W tym gatunku można zauważyć pierwszy atut słuchawek – perkusja gra naprawdę szeroko. Pierwszy i jedyny, gdyż zapomniałem o separacji instrumentów i budowaniu sceny. Słuchawek nie nazwę bezpośrednimi w przekazie (choć do Audeo daleko), ale separacja jest bardzo kiepska, wszystko się zlewa i miesza tworząc nieprzyjemną w odbiorze zamuloną papkę.

 

W tym momencie puściłem The Doors i od razu odkryłem, że te słuchawki są stworzone do tej muzyki. Lekkiej uscenowionej z przodu perkusji nic nie brakuje. Tu nie potrzeba takiego kopniaka i CALe tracą swój najmocniejszy argument. Instrumenty grają szeroko… Bardzo szeroko. Porównując do CALi można powiedzieć tak: Cresyny stawiają nas pomiędzy instrumentami z lewego i prawego kanału – gra to poza głową, jeśli chcemy skupiamy się na danej ścieżce; CALe zaś po prostu puszczają gitary na lewą i prawą słuchawkę – zero wrażenia przestrzeni. Separacja jest znakomita, chociaż w tym gatunku raczej każde słuchawki by sobie z tym poradziły. Zamykamy oczy i trafiamy prosto na scenę, piękne uczucie. Jedyne, czego chciałbym więcej, to troszkę ocieplającego basiku i troszkę szczególików z tej wysokiej góry.

 

Podsumowując, zdecydowanie nie są to słuchawki dla każdego, szczególnie w dobie, gdy na topie są zupełnie inne utwory niż pobrzękiwania Doorsów. Jeśli jesteś fanem The Doors – kupuj w ciemno, będziesz zauroczony. Jeśli lubisz coś podobnego do zespołu Morrisona, prawdopodobnie też będzie dobrze. Wszystkich innych przestrzegam przed tym modelem i zachęcam do odsłuchu przed kupnem. Cresyn jednak wiedział, co robi tak sterując te słuchawki. Tytyłowy napis na pudełku Natural Acoustic Sound to dla mnie za mało – proszę o dopisanie WARNING, LAZY ROCK ONLY.

Edytowane przez Jackzor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności