Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Koss Porta Pro I Ksc 50


Kuba{Q}

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jeśli ktoś posiada wspomniany w temacie model, to chętnie przeczytam wszelkie opinie. Przede wszystkim interesuje mnie wygoda noszenia i ich trzymanie się głowy podczas gwałtownych ruchów (typu: bieganie itp.)

- cóż, ten element w sklepie da się sprawdzić tylko prowizorycznie.... A ciekaw jestem jak jest w rzeczywistości. Czy KSC 50 nie spadają z uszu? Bo z tego co sprawdziłem, to trzymają się wcale nie tak znowu stabilnie... A w przypadku SportaPro czy same poduszki słuchawek są dostatecznie ruchome, by dobrze przylegały do ucha i nie powodowały jakiegoś dyskomfortu?

Za wszelkie informacje z góry dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~oliver27~

Mam porta pro ale niewiele roznia sie od sporta pro technicznie , jedynie nieznacznie wygladem. Glosniczki sa w pelni ruchome i dopasuja sie do kazdego rodzaju ucha. Jesli chodzi o wygode noszenia to jest jedna sprawa godna uwagi, dotyczy bardziej tych co maja wieksze uszy :) . Nie wiem jak jest w sporta ale porta sa sluchawkami skladanymi i maja pod stabilizatorami nadusznymi (sporta tez je maja) mechanizm zaczepowy usztywniajacy je podczas zlozenia i to nieznacznie wystaje do dolu i w przypadku osob w wiekszymi uszami moze przeszkadzac w stopniu znacznym poprzez rozne ocieranie sie. Jesli natomiast chodzi o ich stabilnosc to nie ma obaw trzymaja sie rewelacyjnie, porta pro maja 3 stopniowy docisk regolowany. Jak biegasz poprostu dajesz na najmocniejszy docisk to jest rewelka a jak idziesz po ulicy to dajesz na minimum lub medium itez masz git. (nie wiem czy sporta pro rowniez maja ten docisk ale wydaje mi sie ze chyba tak) No i nie bede wspominac ze trzeba pilnowac glowy na ulicy bo przez przypadek ktos moze zerwac te sluchawki razem z łbem....... :)

 

Pozdrawiam

 

PS.Masz jeszcze jakies pytania to postaram sie odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Oliver27

Tylko zaostrzasz mi na nie apetyt - choć na widok ceny troche mięknę.... :D

 

Ale skoro jesteś chętny jeszcze mi coś napisać, to powiedz jakie jest etui dołączane na do słuchawek? Czy to jest plastikow "skrzynka", czy miękki futerał? No i czy jest poręczny :) A przy okazji - może ty mi to w końcu rozjaśnisz - w jakim sensie one się składają? (na pudełku zdaje się jest napisane "collapsable", co można odczytywać różnie). Ktoś tam mi napisał, że się tylko zsuwa pałąk do mniejszych rozmiarów (sam to sprawdziłem w sklepie), wiem, że można też go przełożyć, by był za głową, ale może je się daje zupełnie zdjąć z pałąka i schować? A jeśli tak, to czy to jest "rach ciach" :) , czy to raczej zabawa ze śrubokrętem...

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozwól, że ja Ci odpowiem - ale mam Sporta Pro ( odsłuch rewelacja).

Futerał jest miękki - skóropodobny, ale dobrej jakości, z wytłoczonym napisem KOSS. Słuchawki składają się poprzez zsunięcie pałąka oraz złozenie głosniczków do wnętrza pałąka - wtedy mieszczą się w futerale.

Do noszenia w kieszeni nie bardzo sie to nadaje - nawet szkoda, ale w torbie, plecaku, teczce mieszczą się bardzo dobrze.

Ja używam ich razem z iMP-550 i to jest to czego szukałem - odsłuch jest super.

Zastanawiam się co kupić do iFP-590 - te Kossy Sporta Pro są za duzo do noszenia w kieszeni z iFP - choć brzmią świetnie także z iFP.

Zastanawiam się na Kossami - The Plug lub Sennheisery Mx 500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Pałąk jest obrotowy - mocniejszy, zdecydowany nacisk i tak przekręca się go, że jest z tyłu głowy - ale jest wtedy mniej wygodny - przynajmniej ja mam takie odczucia. W normalnym położeniu - tj. na głowie słuchawki są tak wygodne i tak się dopasowują, że zapomina się że są na głowie - jest tylko super dźwięk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Grew!

Ja szczerze mówiąc właśnie wybieram słuchawki do iFP-590T i nad potra/sporta pro się zastanawiam. Na pewno małe douszne są o niebo wygodniejsze, bo..... są małe :) To super wygoda wrzucić sobie wszystko do kieszeni i już. Ale, jeśli mam być szczery, dźwięk z takich malutkich jest ....... średni. Na razie mam oryginalne w zestawie iRivery (podobno wzorowane na Sennheiserach MX500) i nie jestem jakoś szczególnie zadowolony. Jednak to muszą być po prostu większe membrany - z takich malutkich nigdy się nie uzyska takiej głębi i mocy, co z większych. A Porta i Sporta brzmią rewelacyjnie - słuchałem w sklepie. Te irivery może nawet nie są takie złe - jak się słucha w domu to nawet może być, ale na zewnątrz bardzo uciekają basy i niewiele już słychać, poza jazgotliwym i dość płaskim dźwiękiem. Wiem, porta pro też mi niczego nie wyciszą, ale testowałam sobie na dworze takie studyjne nauszne (Technics RP-500) ale też otwarte (naprawdę nic nie wyciszają) - było o niebo lepiej od malutkich "pchełek".

Z tego co piszesz wnioskuję, że iMPa nie za często używałęś jako "przenośnego"? - skoro do przenośnego iFPa szukasz innych słuchawek? Ja tam bym używał do wszystkich przenośnych Sporta pro - przecież one są zrobione jako przenośne. A w domu - osobiście używam tych studyjnych Technicsów (RP-500: są na polskiej stronie technicsa, jeśli chcesz spojrzeć) i są naprawdę bardzo dobre (i bardzo wygodne - nawet po wielu godzinach nic nie uciska, co w wielu modelach studyjnych jest wadą).

 

A przy okazji - nie wiesz, czy Porta Pro też się składają do środka (same głośniczki, bo pałąk wiem że się zsuwa)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!!

 

Przeczytaj moja recenzje na temat sluchawek PORTA PRO i SENNHEISER PX200 tam znajdziesz wiele cennych uwag. Jesli chodzi o skladanie to i PORTA i SPORTA PRO skladaja sie tak samo czyli:

 

Najpierw chowasz do srodka w strone wewnetrznej czesci palaka glosniczki pozniej zsuwasz palak tak aby spiac obydwie koncowki palaka, Pierwsze 10 zlozen i juz masz to opanowane, nic trudnego i zadnego srubokreta do tego nie trzeba :) palaka raczej z tylu nosic sie nie da. Po 1 strasznie niewygodnie a po 2 glosniczki nie leza wtedy na uszach jak trzeba- sprawdzilem przedchwila choc sam nigdy tak nie nosilem i nie nosze bo nie lubie. Jak leza normalnie na glowie to wszystko jest ok- stabilne. Masz jeszcze jakies pytania to pytaj ale po przeczytaniu mojego postu powinien rozwiac wiele Twoich watpliwosci ale moglem cos pominac :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności