Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Superlux HD-668b


Witchinster

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

nie kumasz, no proszę Cię nic ze starego kabla nie zostało,

 

orginalnie drugi przerwornik jest tak podłoczny

kabel od playera-lutowanie małego odcinka do drutów(i do głosniczka z tej strony), i z drugiej storny od pałąka mały kawałęk przewodzika do przetwornika

 

ja zrobiłem tak kabel od playera-mały odcinek do prawej muszli, i dłuszy odcienk az do przetwornika bez ciecia w drugiej muszli

 

czyli lutowałem na głosnikach, w prawej muszli łączenie(orginalnie było po lewej) i jakcu, czemu bo nie chciałem miec Y z kabli, w pracy to jednak przeszkadza

 

można odzwielnie do kazdego głosniczka az do jacka i był by git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drutami a nie przewodami, widzisz różnice ?

 

w muszlach nie masz drutów do przerwornika tylko przewody lub kable jak kto woli

 

pałąk to wyprofilowane druty, powiedziałem dobrze zle zapytałęs :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Noszę się z zakupem słuchawek Superlux HD668b, albo HD681. Aktualnie mam CALe i w zasadzie jestem zadowolony z brzmienia, lecz wygoda naprawdę kuleje. Uszy mi się od nich przegrzewają, wręcz pocą.

Przydałaby się również troszkę szersza scena, oraz lepsza szczegółowość.

 

Superluxy miałyby służyć 'do wszystkiego', czyli po prostu podpinam pod kompa i tyle. Nawięcej czasu spędzam na rocku lat 70-80tych, słucham głównie Ozziego Osbournea, Pink Floyd, single Gilmoura, Def Leppard, Led Zeppelin, ACDC. Do tego można dodać okazjonalne granie w multiplayerze - Battlefield 3, użytkowanie na co dzień, czyli YouTube, grooveshark itd W sumie otrzymujemy właśnie słuchawki 'do wszystkiego'.

 

Aktualne "źródło" to Xonar D1. W przyszłości może uNostromo - czekam na sensowne recenzje tego sprzętu.

 

Który model z pary podanej na początku byście wybrali i dlaczego? A może to w ogóle nie ten adres i celować w znacznie cieplejsze słuchawki?

 

 

/dodam jeszcze, że do rocka EQ ustawione w charakterystyczny 'usmieszek', tak to absolutny flat i brak jakichś udziwniaczy

Edytowane przez DevilScream
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi.

Wygląda na to, że w tej sytuacji sprawię sobie te HD681. Jak brzmienie podejdzie to dopiero wtedy pady.

Moglibyście chociaż krótko napisać czego się spodziewać po przesiadce CAL->HD681?

 

Przeczytałem temat dawid vs goliat i jedyne co mogę powiedzieć, że autor jest strasznym indywiduum :)

Pod pięknymi porównaniami i metaforami jak mi się wydaje siedzi oczywiste stwierdzenie: CALe ciepłe, HD681 zdecydowanie chłodniejsze. Może moglibyście napisać coś więcej?

 

Jakieś konkretne 'przeciw' dla HD668B w gitarowych rytmach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odpowiednimi źródłami HD681 są genialne, ale ogólnie wole HD668B. Mają naturalniejsza średnice i większą scenę. Bas jest innego rodzaju x81 nastawione są na ten niższy bas, a x68 na ten wyższy, wychodzi na to że x81 jest efektowniejszy, za to x68 bardziej urozmaicony, naturalniejszy.

 

Wszystko jest kwestią preferencji w 40% słucham muzyki gitarowej i zostawiłem sobie HD668B (są bardziej wyrównane) a HD681 (grają wyraźną Vką) oddałem - nie mój gust. Powodem dla którego z mniejszym żalem oddałem HD681 są HD661. Do wyrafinowanych kawałków pink floyd np taki to mam naturalnie grające świetne technicznie HD668B, a do gitarowego odlotu mam HD661 które dają energie i frajdę ze słuchania.

 

Wszystko jest kwestia preferencji. Wcale nie jest tak, że ten model jest lepszy a tamten gorszy. Jeden będzie wolał HD662 a drugi HD660. Wszystko zależy od tego kto czego szuka i do czego podłącza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie dizsiaj dostalem HD668b z allegro i juz od pierwszej minuty zakochalem sie w tych sluchawkach, jedyna rzecz jaka mnie troche w nich denerwuje to zbyt glosna góra, czasami az "kłuje" w uszy, natomiast scena jest bardzo szeroka i separacja poszczególnych dzwieków naprawde swietna, wszystko tak jak pisaliscie w tym i nie tylko temacie, z zakupu jestem zadowolony bardzo, mam nadzieje ze po wygrzaniu góra sie troche przyciszy i dojdzie tez troche tego najnizszego bassu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syler ma rację, to kwestia preferencji, które słuchawki, ja też wolę 668b nad 681. Ale nie zawsze np. rock i okolicy z ostatnich 5 lat lepiej mi się słuchało na 681, gdyż na 668b zabardzo te kawałki, rozbierały na czynniki pierwsze, przez co zamiast miłego słuchania ma się coś co brzmi jakbymy kupili pierwsze lepsze słuchawki w kiosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syler ma rację, to kwestia preferencji, które słuchawki, ja też wolę 668b nad 681. Ale nie zawsze np. rock i okolicy z ostatnich 5 lat lepiej mi się słuchało na 681, gdyż na 668b zabardzo te kawałki, rozbierały na czynniki pierwsze, przez co zamiast miłego słuchania ma się coś co brzmi jakbymy kupili pierwsze lepsze słuchawki w kiosku.

 

po 120h to mija :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na liczniku jest ok 105h. Co do mijania nie jestem tego pewien, wszystko zależy od nagrania i masteringu jego, ale zobaczymy, bo według mnie to nigdy nie będą słuchawki np. do osta z Freefonix. I jeszcze ta góra mi się nie podoba, ale to pewnie wina integry, tak jakby nie mógły sobie z nią poradzić, jest strasznie niechlujna, przestery słychać, albo nagle zanika. Słychać to własnię na wsponianym ost'cie np w tym utworze http://www.youtube.com/watch?v=hR3h2ZcwVg4&feature=related albo tutaj Salyu http://www.youtube.com/watch?v=VCbhsGgM32I albo tutaj http://www.youtube.com/watch?v=7majgyyW6Pc&feature=related. Tylko nie mówię o teledyskach, tylko flacach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście chociaż krótko napisać czego się spodziewać po przesiadce CAL->HD681?

 

Pierwsze co zauważyłem po założeniu na głowę – o jest góra, nawet dużo góry..

Czasami zakłuje, zasyczy, ale to jest napisane na forum, że tak jest na początku i faktycznie z czasem ustępuje. Czasami słyszę jakby była lekko zapiaszczona (ale to chyba przez te sybilanty).

Jedynego co się bałem przed zakupem tych słuchawek to basu, a raczej jego ilość w porównaniu z CALami, które są funowe. Bałem się, że będzie po prostu za mało, że będą takie wychudzone. A jest dobrze, nawet bardzo dobrze jak na słuchawki półotwarte. Ładnie schodzi, ładnie mruczy itp. itd., ale nie ma go aż tak dużo jak w CALach, które (właśnie przez 681 to słyszę) są przebasowione.

 

Może i Cale wydawają mi się wygodniejsze (na krótszą metę), może i słucha mi się na nich przyjemniej, ale Superluxy uwydatniają teraz bardzo dużą wadę (jak dla mnie) w CALach – otóż ten koc, zamulenie. Wcześniej tylko o tym czytałem, a teraz słyszę, że faktycznie grają jak za kotary, za mgłą.

 

Wiadomo, że taki urok CALi, że niektórzy akurat właśnie to w nich lubią. Superluxy jak dla mnie nie są niewiadomo jakim przeskokiem w górę jeśli chodzi o jakość dźwięku, ale pokazały mi w którą stronę mam teraz iść..

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 105h plułem sobie w brodę i dalej sądziłem, że je sprzedam. Było wszystko dokładnie tak jak piszesz. Potem w którymś momencie się coś przełamało i było tylko lepiej. Teraz uważam, że nawet mają troszkę funu w sobie ;) choć i tak najlepszym gatunkiem dla nich są jazz i instumentale, ale grają mi dobrze wszystko i rock i trance :D.

 

Inną sprawą jest to, że na integrze nie jestem w stanie ich słuchać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności