Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Superlux HD-668b


Witchinster

Rekomendowane odpowiedzi

Typ: półotwarte, dynamiczne

Pasmo przenoszenia: 10 Hz – 30 kHz

Impedancja: 56 Ohm

Max. SPL: 98 dB

Moc: 300 mW

Waga: 222 g

Przewód: 1m + 3m

Złącze: stereo mini-jack 1/8" + redukcja na stereo jack 1/4"

Dodatkowo dostajemy śliski woreczek na słuchawki i plastikowe zabezpieczenie połączenie jack-jack (przy lewej muszli łączą się wtyki).

 

Cena: 140 zł shipped (allegro, zainteresowani znajdą, sprzedaje 1 sklep w zawrotnej ilości sztuk 1)

2011-04-26 13.43.33.jpg2011-04-26 13.43.55.jpg2011-04-26 13.44.10.jpg2011-04-27 09.20.50.jpg2011-04-27 09.21.08.jpg

Po odebraniu paczki cały czas nie mogłem uwierzyć jak słuchawki za 140zł mogą powalić na łopatki hd600 (informacja zaczerpnięta z head-fi, sam takowych nie posiadam). No nic, otwieram, widzę chiński plastik. Mimo to konstrukcja na dłuższą metę jest stabilna i wytrzymała. Pady z początku twarde jak fiks, ugładziły się i dokładniej dociskają wokół uszu. Pady z akg pasują jak ulał. Wymiana dodaje więcej izolacji i bas schodzi niżej. Są to słuchawki definitywnie wokoło uszne. Osoby nawet z dużymi uszami (uszyma) będą czuć się komfortowo, porównując do CAL! Które na dwoje babka wróżyła (zależało od uszu jak leżały). Tutaj mamy miejsca jest dość sporo. Gruby przewód wzbudza zaufanie, wtyki pozłacane. Kable do prawego przetwornika są poprowadzone w pałąku cieńkimi drutami. Pierwszym moim moddem będzie wymiana kabla na Klotza bądz Sonolene 3014 bezpośrednio z obu przetworników. Co najdziwniejsze wydaje mi się, że pierwotnym założęniem producenta było podpiecie po 1 kablu na przetwornik, gdyż jest pozostawiona gumowa zaślepka na prawej muszli (a może po prostu mają te same musze do lewej i prawej strony). Superluxy jak na monitory przystało wygodne. Nie znikają wprawdzie z głowy (222g z kablem), ale ich dłuższe użytkowanie nie przyprawia o ból głowy, odgniaty i kurzajki. Patent z gąbkami na pałąku sprawdza się świetnie, lecz może z początku przeszkadzać osobom o większej głowie (sprawdzane u kuzyna). Niestety senki HD pod względem wygody to to nie są ;) Dodatkowo w moim przypadku czułem po około 2 godzinach lekki ucisk na kościach żuchwy co daje nieprzyjemne uczucie. Ale mówie sobie.... chłopie zaoszczędziłeś na słuchawkach kup sobie przeciwbólowe i dalej słuchać.

 

 

Po podpięciu pod nano Igen > Flac , od razu narzuca się góra i wysunięta średnica (jak się okazało było to po przyzwyczajeniu się do k518). Ogólnie szału nie było, poza duża sybilizacją i brakiem dołu. O niebo lepiej było w przypadku szufli 1g > 320CBR. Ocieplenie dobrze zrobiło tym słuchawką. Pojawił się przyjemny niski bas, góra odpuściła (pewnie to wina 200h wygrzania). Co do napędzenia, jest mały nadmiar mocy, ale przydałby się mimo wszystko wzmak. Superluxy dopiero pokazały swoje możliwości z audinstem > FLAC. Analogia i neutralność brały góre. Świetnie wypadają solówki gitarowe i wysokie wokale. Takie połączenie idealnie sprawdza się z klasyką. Mimo tego dalej słuchałem utworów ostrzejszych. Dynamika jest spora, nie śpią, lubią drapnąć, szczególnie przy mocniejszych kawałkach Disturbed. Acidofilia – Acid Drinkers już nigdy nie bedzie brzmieć dla mnie tak pięknie. Perkusje w Metallica – Wherever May I Roam w końcu mają odpowiednią moc i wydźwięk. Każdy dźwięk jest ładnie i wiernie odgrywany, nie tworzy się sieczka (jak w przypadku k518 - wiem, nie ten segment, ale do czegoś porównywać trzeba). Scena spora, i tu pewnie spalicie mnie na stosie jest w miare podobna do CAL!. HD668b są słuchawkami chłodnymi, analogowymi z audinstem. Część osób może denerwować fakt, że podczas słuchania na nich mało cieszymy się muzyką samą w sobie lecz każdym instrumentem rozkładanym na czynniki pierwsze. Słychać każdy oddech Serja Tankiana, każde tupnięcie nogi. Mnie to z początku cieszyło, gdyż słyszałęm dzwięki o których istnieniu nie miałem bladego pojęcia. Trzeba je czasami odstawić do półki na rzecz czegoś cieplejszego.

 

Powiem krótko, każdego z kolej namawiam do ich spróbowania. Według mnie jest to godny następca dla CAL! Z ogromną możliwością modyfikacji kabli, padów i samych muszli.

 

 

Dodatkowa strona z moddami:

http://rockgrotto.proboards.com/index.cgi?board=review&action=print&thread=4769

 

 

Jest to moja pierwsza recenzja więc proszę o wyrozumiałość. Peace

Nie jestem w żadnym stopniu związany z przedstawicielem firmy Superlux na Polskę.

 

 

Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 3.0 Unported.

Edytowane przez Witchinster
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze prosiłeś o wyrozumiałość, ale frapuje mnie rzecz jedna. Zacząłeś recenzję od mitu, w który chciałbyś wierzyć, ale niestety go (jeszcze) nie potwierdziłeś. Recenzje są po to, zeby mity powalać. Mijasz się z celem tutaj. Oczywiście życzę nam, zeby to była prawda, ale znając życie i head-fi niestety nie ma co się napalać, że są lepsze od hd600. Daj znać jak dorwiesz hd650/600/580/565 :)

 

Dalej dowiedziałem się kilku fajnych informacji. Większość z tego już wcześniej czytałem, ale dobrze mieć to pozbierane do kupy. Fajnie że dałeś tu swoją opinię, choć skromną. Przydałby się jakiś bardziej krytyczny opis po dłuższym używaniu. Jak się spisuja na dłuższą metę, czy się zużywają, czy modyfikacje dużo poprawiają. Jak kiedyś zmienisz zdanie, znudzą Ci się, zepsują lub zaskoczą to daj znać też :)

 

No i mamy kolejnego, chyba dwudziestego następcę cal ;) Nie bierz tego do siebie jak ludziki i tak będą woleć cal od superluxów. Z resztą wszystko to podobnie dobre słuchawki i co za różnica które się kupi.

 

Swoją drogą mam dwie pary gąbek, które mogą pasować :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nigdy nie będą następcy CAL, raczej SHP5401.

 

Posiadawszy HD650 mogę wprost powiedzieć, że Superlux ma więcej detali i więcej powietrza (przy minimalnie mniejszej scenie), a to wszystko prosto z playera. Jak dojdzie moja druga para, to opiszę jak to gra z Lovely Cube.

Edytowane przez MathU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha :D Jeśli bedziesz w Kato, lub ewentualnie w Kra w weekend, to daj znać. Przypasujemy pady, porównamy do hd565.

Jak coś to też mam takie cale. Nie chcę nikogo mylić. Nie grają aż tak dobrze jak opisujecie 668. Miałem na myśli tylko to, że nie będą tak popularne jak cal, bo taka róznica jaka jest między nimi nie wpływa na tych co kupują.

 

W ogóle to nie wymagam od Ciebie napisania kompedium wiedzy :D Fajny tekst. Dowiedziałem się z tej recenzji sporo i teraz mam apetyt na więcej ;) Zwłaszcza więcej Twoich własnych przemyśleń. Ale to po maturze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wypadają w porównaniu z SHP8500/5401 ? Zastanawiam się nad nowymi słuchawkami i te wydają się być całkiem ciekawe, do tego mają wymienny kabel, a u mnie zawsze przewody odmawiają współpracy. No i czym różnią się od HD669, bo wg. aukcji na allegro 669 ważą więcej ?

Edytowane przez ehhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś w stanie zestawić/porównać SQ Superluxów HD 668B z AKG K702/K701. Chodzi mi głównie o rozdzielczość średnicy , zejście i ilość basu , oraz przestrzeń.

Edytowane przez Kosmaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem nadal sceptycznie nastawiony do tego hitu :P nie wiem czy pamiętacie jak było z CAL. Pojawili sie następcy, tzn shure srh 240, fostexy t7 i pare innych modeli. Patrząc na to z perspektywy czasu to CALE były i nadal są najbardziej popularne, nawet wśród świadomych forumowiczów. Spowodowane jest to tym, że Cale zagrają z byle czego, ale po zmianie kabla, źródła i wzmaka pokażą swój prawdziwy potencjał. Druga sprawa to porównania. Wg mnie to, że Superluxy mają zgapiony wygląd od k240 czy dt770 nie zmusza nas do tego, by do nich porównywać te modele. To troche jakbym wstawił przetworniki od słuchawek tracera w obudowy ksc75 i bym je do nich porównywał. Tutaj od razu co można wywnioskować to to, że przetworniki nie są z tych akg, grają zupełnie inaczej, więc porównywać należałoby do słuchawek o innym charakterze grania, nieco bardziej przybliżonym do HD-668b. No i wypadałoby posłuchać akg czy beyerów na jakimś porządnym i odpowiednio dobranym źródle. Superluxy z pewnością są o wiele łatwiejsze do napędzenia, nie tyle w kwestii głośności co ogólnego brzmienia. A co do producenta- parszywa, brudna, jedząca kupe świnia. Zero kreatywności, zerżnięcie wyglądu z akg 240 które przez lata pracowały na swoją dobrą opinie. jak dla mnie producent to dorobkiewicz i skończony ch*j :D

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem nadal sceptycznie nastawiony do tego hitu

 

Każdy może mieć swoje zdanie.

 

Wg mnie to, że Superluxy mają zgapiony wygląd od k240 czy dt770 nie zmusza nas do tego, by do nich porównywać te modele. To troche jakbym wstawił przetworniki od słuchawek tracera w obudowy ksc75 i bym je do nich porównywał.

 

Ludzie piszą że grają wyjątkowo przyzwoicie więc dlaczego nie?

 

Tutaj od razu co można wywnioskować to to, że przetworniki nie są z tych akg, grają zupełnie inaczej, więc porównywać należałoby do słuchawek o innym charakterze grania, nieco bardziej przybliżonym do HD-668b.

 

Nie wiem co masz na myśli pisząc "inny charakter brzmienia", czy chodzi o te osławione "klasy" dźwięku, bo z opisu ludzi którzy słuchali superluxów wynika że brzmią hajendowo także znów pytam czemu nie?

 

A co do producenta- parszywa, brudna, jedząca kupe świnia. Zero kreatywności, zerżnięcie wyglądu z akg 240 które przez lata pracowały na swoją dobrą opinie. jak dla mnie producent to dorobkiewicz i skończony ch*j :D

 

Trochę na wyrost napisane. Owszem design podobny ale nie mamy przecież informacji na jakiej zasadzie się to odbyło, czy producent kupił licencję na wykorzystywanie patentu czy może nawet akg dostało już gotowe propozycje od fabryki co do obudowy i też tylko wykupiły licencję a faktyczny design należy do fabryki? (patrz konstrukcje denona z fabryk fostera, konstrukcje pchełek czy nawet ep-630 i być może wielu innych o których nie wiemy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności