Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Co się stało z Iriverem?


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

Ale czy aktualna sytuacja nie mówi nam że Iriver ma tak na prawdę starych klientów w d...? Tych na których marka urosła, dzięki którym zrodziła się "Legenda Irivera"? Aktualnie nie mają nić w ofercie, co mogło by ich zainteresować. Ale nie tylko Iriver. Cowon, Samsung czy Sony też nie mają. Myślę o czymś takim jak H100, H300, X5. Żaden producent nie ma tak dobrze grającego i rozbudowanego odtwarzacza. Oprócz Colorfly. Ale ile z nas go kupi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, na rynku przenośnego sprzętu grającego, mamy obecnie równię pochyłą. Dla mnie paradoks obecnej sytuacji polega na tym, że Iriver zniżył się z jakością swoich produktów do poziomu Pentagrama, nie zmieniając przy tym radykalnie swojej polityki cenowej. Co, jak co, ale w swoim przedziale cenowym, Iriver wyraźnie odstaje od konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, na rynku przenośnego sprzętu grającego, mamy obecnie równię pochyłą. Dla mnie paradoks obecnej sytuacji polega na tym, że Iriver zniżył się z jakością swoich produktów do poziomu Pentagrama, nie zmieniając przy tym radykalnie swojej polityki cenowej. Co, jak co, ale w swoim przedziale cenowym, Iriver wyraźnie odstaje od konkurencji.

Pytam ponownie w jakim przedziale? Jednak cowon jest znacznie droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus z tej dyskusji widzę taki, że Kowalskiego zachęci do poszukiwań informacji ;]

 

W pewnym sensie tak jest, że iRiver ma "wyjadaczy" w dupie, ale... "To nic osobistego, to tylko biznes... bang!" Przeciętny człowiek sobie sprawy nie zdaje, jak obmyślana jest taktyka przez korporacje. Tam matematycy liczą prawdopodobieństwa, psychologowie udzielają informacji, a ekonomiści dopasowują to do aktualnej gospodarki.

Dlaczego w co kupić tyle ludzi pyta o pentagramy i creativy? Tylko dlatego, że są tak wyreklamowane. A ile osób tu nie zapyta, a kupi? Poza tym, na ilu stronach są opinie, że "ten creative jes fantastyczny"? I Kowalski kupuje.

Jeśli iRiver zdobędzie w jakiejś części rynek jak Creatie czy Apple, być może wtedy wypuszczenie czegoś godnego przyniesie im większy zysk. "To nic osobistego..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz Colorfly. Ale ile z nas go kupi?

Ale z tego co pamiętam te plajery który wyminiłeś typu H100, H300 czy też X5 na starcie też kosztowały po 2tysiące plnów, więc teoretycznie Colorfly możemy potraktować jako ich następcę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz Colorfly. Ale ile z nas go kupi?

Ale z tego co pamiętam te plajery który wyminiłeś typu H100, H300 czy też X5 na starcie też kosztowały po 2tysiące plnów, więc teoretycznie Colorfly możemy potraktować jako ich następcę :)

 

I tez miały swoje wady,ilu z nas nosiło agrafke lub szpilke albo spinacz do resetowania? Ilu z nas wymieniało baterie? I wreszcie ROCKBOX - troche przez niego tak kochamy nasze starocie. Teraz uświadomiłem sobie, że w sumie Color ma ta samą cene co mój pierwszy H340.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby jest tak, jak piszecie ale kiedyś w ogóle przenośny odtwarzacz cyfrowy, czyli nasz wymarzony DAP to było jak objawienie. Technologia była droga, niedostępna, niezbadana, trudna w aplikacji, mało było specjalistów - to i cena wysoka.

 

Dzisiaj nawet zegarki mają DACi, grajka można kupić już za 20 zł, technologia jest ogólnodostępna, tania, wszędobylska. Jak ktoś ma odrobinę chęci to sobie kodeka do MP3 może sam w domu napisać. Dlaczego w związku z tym dobry grajek ma kosztować tak dużo? Przecież nie ma w środku kosmicznej technologii! Dlaczego dzisiaj trzeba zapłacić bajońskie sumy za POPRAWNIE grający DAP?

 

Dlaczego, się pytam, nie można zrobić dobrego grajka? Dlaczego iRiver, który ma lata doświadczeń i znakomite produkty na koncie nie zrobi jednego konkretnego grajka? Paranoja! Hajs, hajs, hajs....... hajs.......

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak ktoś ma odrobinę chęci to sobie kodeka do MP3 może sam w domu napisać

 

ja do dziś mam płytkę do prototypowania, opartą o czip Philipsa (podobnie jak te w iFP-kach)... ale mi się znudziło jak przyszło do robienia sterownika wyświetlacza :F

 

BTW miałem wersję bez DAC-a, bo była 6x tańsza - uznałem że jak już będę umiał w ogóle toto zaprogramować, to sobie wtedy kupię konkretny model płytki (której i tak potem nie wykorzystam jako faktycznego odtwarzacza przenośnego, bo jest za duża :F )

 

dla zainteresowanych: bez DAC-a to około 100zł (taki prościutki model który w zasadzie nadaje się głównie do sterowania silniczkiem krokowym, migania diodami i zabawą wyświetlaczem), z DAC-iem to ponad 600zł (która robi w zasadzie wszystko co programowalny kontroler)

Edytowane przez KHRoN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeginajcie z tą ceną. 369zł za S100 4GB który gra stanowczo lepiej niż I9. W cenach to Cowon prowadzi taką politykę jak mówicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przykrością stwierdzam, że sonicznie N2 zjada E2 na śniadanie. I tu nie wiele zmienia, że E2 zajada N2 w kwestii ergonomii użytkowania w terenie.

a wg. mnie jest całkiem odwrotnie, ale nie oto chodzi w całym tym temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej mówiłem o Koreańskiej stronie Irivera. I o tym że próbujemy coś załatwić z tematem U100.

 

No bez jaj kurde...

 

http://product.iriver.co.kr/product/product_net_view.aspx?iCode=327842

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie. Iriver ma dziwną politykę. Większość modeli zatrzymują na rynek domowy. A reszta świata jakaś taka biedna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mi tutaj wytknięto bycie hipsterem, więc jestem usprawiedliwiony - miałem nadzieję, że rozwinie się sprawa P10 (taki chyba symbol miał ten 33-gigowy dyskowiec), jednak do naszego kraju nie dotarł, a przyznam, że brakuje mi w ofercie irivera czegoś a'la X7 Cowona, tj. dużego dyskowca, niekoniecznie nawet z bajerami (wiem, to się dzisiaj nie sprzeda), ale mogącego pomieścić kilkadziesiąt GB muzyki, odtwarzającego FLAC lub cokolwiek innego bezstratnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności