Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Co się stało z Iriverem?


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

Panie Latkowski, widzę, że Pan dalej nie rozumiesz. Jednak nie wszystko naraz. SanDisk wypuścił co najmniej sześć modeli świetnie grających odtwarzaczy, kosztujących śmieszne pieniądze. To chyba wystarczająco, by stwierdzić, że jednak da się zrobić odtwarzacz tani i dobry. Chociaż znając Pańską "filozofię marketingu", zaraz dowiem się, że SanDisk robi tanie odtwarzacze, bo prezes tej firmy ma dobre serduszko. Ręce opadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koreańczycy doszli do wniosku, że lepiej robić coś a la Kia Cee`d niż konkurować z Mercem, Audi i BMW.

 

Klient, który chce jakości w portable audio sięgnie i tak po droższego iPoda np. Touch czy Sony albo nawet po chińskie hi-endy jak C4, a im pozostaje konkurować z Pentagramem, więcej na tym zyskają niż pchanie się w hi-end, w którym liczy się filozofia i genialny marketing aby przekonać większość klientów, że warto dopłacić do jakości. Tak robi Apple, które jest arcywzorem marketingu i przenikania z produktem do kultury masowej; a także Sony powołując się na legendę marki Walkman, renoma iRivera ograniczała się do takich forów jak to, masowego klienta nie zachęci to do zakupu i wybrania iRivera zamiast iPoda. Zresztą, jeśli mówimy o producentach z Korei, taką rolę próbuje odgrywać tamtejszy Cowon, z różnym skutkiem. Ważne, ze ma znacznie więcej świadomych klientów niż iRiver obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iRiver tak naprawdę celuje w słąbo zorientowanych klientów, którzy kojarzą, że iRiver to świetna jakość dźwięku, ale nie potrafią tego zweryfikować. Cała masa osób kupuje te nowe modele i puszy się, że mają coś lepszego od innych, serio. iRiver wyrobił sobie renomę i na tej renomie teraz jedzie. My wiemy, jak jest naprawdę, ale nie stanowimy istotnego targetu.

 

Zresztą obejrzyjcie sobie reklamy iRivera na tej stronie - oni udają, że nic się nie stało. Większość i tak nie ma jak tego sprawdzić, bo nie ma wiedzy i porządnych słuchawek.

Edytowane przez MathU
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Latkowski, widzę, że Pan dalej nie rozumiesz. Jednak nie wszystko naraz. SanDisk wypuścił co najmniej sześć modeli świetnie grających odtwarzaczy, kosztujących śmieszne pieniądze. To chyba wystarczająco, by stwierdzić, że jednak da się zrobić odtwarzacz tani i dobry. Chociaż znając Pańską "filozofię marketingu", zaraz dowiem się, że SanDisk robi tanie odtwarzacze, bo prezes tej firmy ma dobre serduszko. Ręce opadają...

 

Jakby były takie tanie i wspaniałe to sprzedawałyby sie lepiej. Niestety jak mielismy je u siebie w ofercie na 10 iriverów sprzedawala sie jedna sansa, która notabene i tak wracała na serwis :D (nie każda ale dam sobie cos uciąć jesli nie 1 na 3). Teraz rządzi clip+ i to jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koreańczycy doszli do wniosku, że lepiej robić coś a la Kia Cee`d niż konkurować z Mercem, Audi i BMW.

 

Jakbyś się interesował motoryzacją, to byś wiedział, że Kia ma ambitne plany na przyszłość, a niemieckie auta są lekko przereklamowane i cholernie drogie.

To się tyczy też najpopularniejszych marek w Polsce jeżeli chodzi o audio przenośne, czy to mp3, czy słuchawki.

Edytowane przez Siekiera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś się interesował motoryzacją, to byś wiedział, że Kia ma ambitne plany na przyszłość, a niemieckie auta są lekko przereklamowane i cholernie drogie.

To się tyczy też najpopularniejszych marek w Polsce jeżeli chodzi o audio przenośne, czy to mp3, czy słuchawki.

Auta niemieckie nie sa ani troche przereklamowane, od czasow powojennych do dzisiaj sa to najlepsze rozwiazania techniki, konstrukcji i inzynierii sa na swiecie.

Mam do czynienia z autami i wyobraz sobie, ze np w Citroenie czy Volvo nie mozemy ogranac jak oni to zrobili. Podziwiam niemieckich inzynierow i konstruktorow, mysle ze tylko wlosi czy japonczycy moga im konkurowac (z pojedynczymi wyjatkami).

 

Wracajac do tematu na czym sie opiera ta legenda iRiver? Na serii ihp, ifp? 'To bylo lata temu, gdy jeszcze nikt w polsce nie slyszal o apple'.

Edytowane przez marmur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alokoholik - "Nie da się" bo nikt nie jest zainteresowany tym targetem" czyli aby w końcu dać Ci szanse zrozumieć. Tak można zrobić dobrze grający player, ale ani iriver ani inni producenci nie widzę potrzeby się tym przejmować aby grupa "mudżahedinów dźwięku" była zachwycona. Nie mówię, że to dobrze - po prostu tak jest.

 

 

ps. Hmmm... moje pojmowanie marketingu. Póki co jakoś mam wrażenie, że nie tylko moje. Patrząc po ilości wychodzących tych Twoich świetnie grających playerów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Wojtku, piszesz Pan o czasach prehistorycznych. Jaki to ma związek z zacytowaną wypowiedzią? Panie Latkowski, Pan z kolei piszesz o sprawach, które leżą kompletnie poza obszarem tego, co do tej pory napisałem i co na ten temat myślę. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że żaden producent nie jest zainteresowany tworzeniem odtwarzaczy zarazem dobrych i tanich. To jest wbrew logice. Niemniej, SanDiskowi udało się stworzyć takie produkty. Bardzo możliwe, że nawet nie takie było zamierzenie producenta. Nie zasiadam w zarządzie tej firmy, więc nie jestem w stanie stwierdzić, "co poeta miał na myśli". Niemniej, fakt pozostaje faktem. Czasy, kiedy producentom zależało na tym, żeby ich produkt był wysokiej jakości, przeminęły razem z firmą Rio i ja sobie doskonale z tego zdaję sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alkoholik - Każdemu zależy na robieniu dobrych i tanich. Tyle, że one nie są dobre w rozumieniu tego forum :)

 

 

@aallen - Dla mnie temat został wyczerpany (co do irivera) już na jakieś 5 stronie. I nie sądzę, żeby uzależniony wniósł coś więcej do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Uzależniony - Yep. Tylko, że mówisz "nikomu nie zależy" - owszem zależy na dobrych i tanich. ALE... To forum nie oczekuje dobrych tylko wyśmienitych i nie tanich, tylko wyśmienitych. Dlatego naprostowuje Twoją wypowiedź bo emocje Ci wypowiedź zaburzyły.

Edytowane przez .ksy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Wojtku, piszesz Pan o czasach prehistorycznych. Jaki to ma związek z zacytowaną wypowiedzią? Panie Latkowski, Pan z kolei piszesz o sprawach, które leżą kompletnie poza obszarem tego, co do tej pory napisałem i co na ten temat myślę. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że żaden producent nie jest zainteresowany tworzeniem odtwarzaczy zarazem dobrych i tanich. To jest wbrew logice. Niemniej, SanDiskowi udało się stworzyć takie produkty. Bardzo możliwe, że nawet nie takie było zamierzenie producenta. Nie zasiadam w zarządzie tej firmy, więc nie jestem w stanie stwierdzić, "co poeta miał na myśli". Niemniej, fakt pozostaje faktem. Czasy, kiedy producentom zależało na tym, żeby ich produkt był wysokiej jakości, przeminęły razem z firmą Rio i ja sobie doskonale z tego zdaję sprawę.

 

 

Jakby nie było to ty wymieniłes 6 modeli co najmniej : wymień je oprócz clipa plus to jakie? Ja je sprzedawałem i informacje o ich wspaniałosci mam/miałem z pierwszej ręki. Dopiero + sprawdza sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie było to ty wymieniłes 6 modeli co najmniej : wymień je oprócz clipa plus to jakie? Ja je sprzedawałem i informacje o ich wspaniałosci mam/miałem z pierwszej ręki. Dopiero + sprawdza sie.

 

Oj Wojtek już odpuść. Nie ważne, że raz w miesiącu trzeba było minimum wgrać serwisowego soft. Nie drąż tematu, ważne, że był tani i dobrze grał*! ;)

 

 

* Choć ciągle nie pamiętam zachwytu ani dla m1x0 / m2x0, ani dla c2x0, ani dla e1x0 / e2x0, ani dla view... a o shaker to w ogóle nie pamiętam nic.. ale z pewnością po prostu nie pamiętam i wszyscy się tym zachwycali. ;D

Edytowane przez .ksy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może najpierw do Pana "sprzedawcy miesiąca". Miałem na myśli modele Clip, Clip Plus, Fuze, Fuze Plus, serię E200 V2 oraz View. Ten ostatni nie był zbytnio popularny, ponieważ nie różnił się wystarczająco od modelu Fuze, aby stanowić dla niego ciekawą alternatywę. Niemniej, jakościowo był równie dobry, co Fuze. Panie Latkowski, Pan z kolei, albo nie czytasz tego, co piszę, albo mnie zwyczajnie prowokujesz. Nic Pan nie prostuj, tylko czytaj ze zrozumieniem. Oczywistym jest, że każdy użytkownik tego forum chciałby, aby producenci dostarczali na rynek odtwarzaczy świetnie grających, a przy tym tanich. Jak łatwo się domyślić, nie jest to łatwe dla producentów. W ich interesie jest produkować tanio i drogo sprzedawać. Iriver stosunkiem ceny do jakości, obecnie zwyczajnie daje ciała, czego przeciwieństwem jest właśnie SanDisk. Kolejna sprawa, opowieści na temat padającego softu w starych modelach SanDiska radzę sprzedać za grube pieniądze Wołoszańskiemu. Na pewno zrobi o nich program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie z tym nie zgodze. Jest wielu uzytkownikow, ktorzy za dobrze grajacy sprzet wyloza naprawde duze pieniadze oraz znajda sie ludzie ktorzy zaplaca duzo po to tylko zeby miec to czego inni nie maja i sprzedawcy audio bardzo dobrze o tym wiedza ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marmur - W rzeczy samej :) Co więcej według mnie ta grupa docelowa jeśli otrzyma produkt i możliwość współtworzenia produktu według mnie jest mega silną promocją powodującą chęć zakupu wśród ludzi, który nie przywiązują wagi do brzmienia ale (1) chcą mieć poczucie posiadania dobrego grajka (2) po prostu się lansują. Nawet miałem nadzieje na zrealizowanie czegoś takiego w Polsce... Nie mniej wymaga to czasu i pracy. Dlatego low- middle- end wygrywa.

 

 

@Uzależniony - Przestałem czytać Twoje wypowiedzi, więc jeśli było tam coś do mnie, to nie otrzymasz odp :( Powodzenia w życiu bo z brakiem polotu jaki wykazałeś na PW zdecydowanie Ci się przyda :(

Edytowane przez .ksy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iRiver tak naprawdę celuje w słąbo zorientowanych klientów, którzy kojarzą, że iRiver to świetna jakość dźwięku, ale nie potrafią tego zweryfikować. Cała masa osób kupuje te nowe modele i puszy się, że mają coś lepszego od innych, serio. iRiver wyrobił sobie renomę i na tej renomie teraz jedzie. My wiemy, jak jest naprawdę, ale nie stanowimy istotnego targetu.

 

Zresztą obejrzyjcie sobie reklamy iRivera na tej stronie - oni udają, że nic się nie stało. Większość i tak nie ma jak tego sprawdzić, bo nie ma wiedzy i porządnych słuchawek.

 

True. Dokładnie tak to wygląda i faktycznie działa. Bo to dobra marka była i miała uznanie nawet wśród moch znajomych niekoniecznie mega wymagających. Ja dalej mam t10 i t60...

 

t10 to mój ideał-klips, wytrzymały, bateria AA którą mogę zawsze wymienić... nie udało mi się znaleźć alternatywy dla niego do teraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iRiver tak naprawdę celuje w słąbo zorientowanych klientów, którzy kojarzą, że iRiver to świetna jakość dźwięku, ale nie potrafią tego zweryfikować. Cała masa osób kupuje te nowe modele i puszy się, że mają coś lepszego od innych, serio. iRiver wyrobił sobie renomę i na tej renomie teraz jedzie. My wiemy, jak jest naprawdę, ale nie stanowimy istotnego targetu.

 

Zresztą obejrzyjcie sobie reklamy iRivera na tej stronie - oni udają, że nic się nie stało. Większość i tak nie ma jak tego sprawdzić, bo nie ma wiedzy i porządnych słuchawek.

 

True. Dokładnie tak to wygląda i faktycznie działa. Bo to dobra marka była i miała uznanie nawet wśród moch znajomych niekoniecznie mega wymagających. Ja dalej mam t10 i t60...

 

t10 to mój ideał-klips, wytrzymały, bateria AA którą mogę zawsze wymienić... nie udało mi się znaleźć alternatywy dla niego do teraz...

Ja swojego zamieniłem na iFP-899 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego H300 przeinwestowałem, ale uważam, że było warto. Raz, że z sentymentu, bo jak zakłądałem konto na tym forum to H300 był sprzętem dla mnie zupełnie nie osiągalnym. Poza tym brzmi naprawdę dobrze, w połączeniu z rockboxem jest użytecznym i fajnym sprzętem. Jedyny problem to rozmiar :D Ale brzmi świetnie, jest solidnie zbudowany. Innymi słowy dobry grajek. Chociaż dla mnie wciąż pozostaje kwestią to, jak bardzo istotna jest jakość brzmienia playera. Uważam, że za 75% jakości odpowiadają słuchawki i to czy iriver tak bardzo po****dł brzmieniowo jest mniej ważne. Ważniejsze, że za cenę wyższą od konkurencji oferuje tyle samo i dotyczy to także rynku wtórnego, bo stare modele trzymają absurdalnie wysoką cenę i potrafią kosztować więcej niż nowe modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności